Цените на имотите падат до края на 2010 г.
Пазарът на жилища в София няма да се раздвижи преди началото на 2011 г., което означава, че дотогава има вероятност цените да падат още.
От друга страна прогнозите, че ще разцъфти вторичният пазар на имоти, отнети от банките, също не са се сбъднали. От фонда отчитат, че необслужваните жилищни кредити в България са прекалено малко, а и банките не са склонни да ги придобиват заради стагнацията на пазара.