Това обяви италианският посланик Стефано Бенацо след срещата си с временно изпълняващия длъжността кмет на столицата Минко Герджиков. Скулптурата ще е дело на Георги Чапкънов, а в направата й ще участва и Негово Превъзходителство, който също е скулптор. Конната фигура на политическия деец от Ботуша ще бъде готова до няколко месеца, обяви Бенацо.