Става дума за така наречените «контрольори“, чиято работа е да обикалят града и да следят дали екипите на «Чистота“ си вършат работата, заяви Кошински, предаде Дарик. По този начин, освен че ще спестим пари от гориво за служебните автомобили и служителите ни ще са по-мобилни, категоричен бе управителят на комуналната фирма.
Междувременно от сдружение "Велоеволюция" съобщиха, че велосипедисти ще минат заедно по столичните булеварди на 22 септември, предаде БТА. Проявата има за цел да докаже, че хората с велосипеди в София са много и че искат "да управляват безопасно любимите си превозни средства". Велосипедистите ще тръгнат от езерото "Ариана" в 16.00 ч. и в 18.00 ще пристигнат в Южния парк. Походът е посветен на Европейската седмица на мобилността, която започва днес и продължава до 22 септември - Европейски ден без автомобили.