Деца от интернат пребиха жестоко 3-ма надзорници
Група възпитаници на Социално-падагогическия интернат във врачанското село Лик са пребили жестоко тази нощ двама от охранителите и възпитателка, съобщи за ДИР.бг говорителят на Областната дирекция на полицията във Враца Красимир Василев.
Охранителят успял да извика началника си, но срещу двамата се нахвърлили още между 5 и 9 момчета на възраст от 14 до 18 години. Те нанесли жесток побой на двамата мъже. В мелето леко е пострадала и една от възпитателките, която се е опитала да укроти развилнелите се момчета.
Тримата пострадали са откарани в болниците в Мездра и Враца, като единият охранител е с луксация на рамото. С повърхностни наранявания е възпитателката, която след преглед е освободена.
18-годишният младеж, който е предизвикал жестокия побой, е бил задържан от полицията.
Случаят се разследва.