Затварят ”Арена” и ”Замунда”
Ще затворим "Арена" и "Замунда" - сървърите, които предоставят пиратско съдържание и точат джоба на потребителите със SMS-и.
Обратно в новинатаКоментари - Затварят ”Арена” и ”Замунда” | Днес.dir.bg
Коментари
Яворе,не лъжи хората ! Замунда и Арена не са ми взели и стотинка от SMS.Както сте тръгнали ще фалирате държавата,торентите Ви криви.Хайде малко повече достойнство...примери бол
Тук вече властта взима да бърка много грубо. Има много други по-важни проблеми от колкото "Арена" и "Замунда"! А и наистина никога не се плащало със SMS-и - това твърдение е пълна глупост. Както и други коментиращи са се изразили - когато се вдигнат заплатите и остават пари за музика и филми, тогава може да спирате к'вото си щете. До тогава пиратство винаги ще има. Нещо като идеята за Робих Худ...сещате се.. Има си стандарт!Нашия още не е стигнал до такава степен, ама тук в българско,както вианги се почва от краката за главата....Жалка работа! А и пиратството не е само в България ,тъй че ония на запад да не си отварят плювалниците много!!!
какви смс-и бе кръвопийци? вие искате да ни точите парите? а isohunt? a piratebay? a mininova? всичките чуждестранни- Американски, Германски, Френски или Британския the box ще ги спрете ли бе? това е. ОФИЦИАЛНО МРАЗЯ БАТ БОЙКО. ВРЕМЕ Е ЗА ОСТАВКА!
"Бъдещето е да се разпространяват филми и музика както в момента, но онова, което си плащаме, да отива при автора, не при организирания престъпник" - А ЗАЩО ДАНЪЦИТЕ, КОИТО БЪЛГАРИНА ПЛАЩА ОТИВАТ В ОРГАНИЗИРАНИТЕ ПРЕСТЪПНИЦИ ( ВАС ГОСПОДА УПРАВЛЯВАЩИ ), НО ТЯХ НЕ ГИ ПИПАТЕ ?!?! Даже и да спрете арена и замунда какво ще постигнете ?! Thepiratebay го съдиха 100 пъти и още е тук. Я да научите думата "приоритет". Почнете да арестувате когото искате, даже и юзъри като мен.Направо ви предавам на европейският съд ... толкова пари ще ми снесете, че без проблем ще си купувам само легален софтуер. Тъпото в цялата работа е че парите не ги дават клоуни като вас, а излизат от джоба на народа.
A пък Колев дебила, преди да иска да свали торент сайтовете, може да се замисли защо сме първи по пиратство в Европа? Може би защото една операционна система Window7 + MS Office пакет струват повече от средната месечна заплата на българина? Може би защото някои сериали (House M.D. , 24, Двама мъже и половина) идват в България 1-2 години след като са излязли. Да живеем в 2008а, тоест? И накрая, може би защото филмите, игрите и албумите на групи не се издават за хора с месечен доход 250 евро. 1 Филм е около 30лв на ДВД, албумите са между 20 и 40, компютърните игри са 40-99?!? Като се добави и факта, че хранителните продукти, електричеството, водата, също така и дрехите, в България са в пъти по-скъпи от колкото в останалата част от Европа. От интернет сайтове може да се поръчат Outlet продукти на световноизвестни марки за 20-30 евро. В Sofia Outlet Center цените масово са над 100лв, стигат и до 1000, макар да се води Outlet. Аз съм на 23 години, студент, ходя и на работа, с месечен доход 800лв. Свалям филми, албуми и игри от арена и замунда. Ако нещо ми хареса се старая да заделя пари, за да го закупя и да 'подпомогна' създателите му. Често в торентите в замунда пише: "If you like the product, buy it" (Ако Ви хареса продукта, купете го). Но просто с дохода на българина НЕ може да се очаква той да си взима от магазините всичко, при положение че без торент сайтове няма да знае дали ще му хареса или не. Българският гражданин НЯМА достатъчно пари за да купува нещата, които може да не хареса. Пари на вятъра. И то не 20 евро от 2000 евро заплата. А 40 лева от 700-900 лева заплата. Може да напиша още много, но повечето от Вас си го знаят. )
Бойко тука вече изгуби тотално възраста до 55 годишните избиратели.А сега върви на избори да те видим?За всеки друг ще гласувам но не и за теб!!!
Лоша работа аз сьм против пиратството но в Бьлгария кьдето стандартьт е ниськ и хората са с ниски доходи нормално те да си теглят филми и музика безплатно нека да вдигнат стандартьт на живот и така хората ще имат достатьчно средства да си ги копуват без проблем
Лоша работа аз сьм против пиратството но в Бьлгария кьдето стандартьт е ниськ и хората са с ниски доходи нормално те да си теглят филми и музика безплатно нека да вдигнат стандартьт на живот и така хората ще имат достатьчно средства да си ги копуват без проблем
Ако и това ми вземат вече ще се самоубия ! Всичко ми взехте остана ми само приятното прекарване в интернет. Сега и на това ще разкажат играта и ще се гръмна :(
Аз никога не съм пускал SMS и никой не ми е искал. Тези глупци пак си измислиха оправдание . И пак ще се подмажат на $ брадъра , да ги спонсорира за някоя обмяна на ОБЕД и да ги спонсорира да си напълнят гушките- бая са заслабнали и сигурно имат повече от двеста дни отпуск да вземат , защото са ни гонили досега! а в коя държава са най-много пиратските сайтове ? крадеца вика - дръжте крадеца...
КОИТО ДА МУ ОТГОВОРЯТ НА ТОЯ ГЪЗ КАКТО ТРЯБВА, ВСЕ НЯКЪДЕ ТРЯБВА ДА МОЖЕ ДА СЕ ПРОБИЕ, ОТКОГА ТОРМОЗИ ТРАКЕРИТЕ
Явно Маркуча е накарал това момче да се излага,като говори глупости.Замунда е регистриран в САЩ.Като как мисли да го спреш бе дружко?То само със заповед от пожарникаря не става.
България с управляващите малоумници от герб ще стане като Северна Корея........
искам да попитам въпросния господин колев ако спре тракерите откъде ще тегли порно да помисли за последствията и съм сигурен че и неговите деца теглят игри музика и филми от въпросните сайтове ......
И как ще ги затворят, при положение, че Замундата е на територията на Холандия, а Арената на САЩ (ако не се лъжа)? Нали точно заради това изнесоха сърварите, за да не може тия с БОП на края да ги пипат!
В Канада е ;) Дърпайте на воля, изобщо не им се връзвайте на тия клоуни, нищо незаконно няма в приятелкия обмен даже и на лицензионни продукти - достатъчно компетентни адвокати има да им покажат на тези смешници за каква загубена кауза са си отдали задниците под наем!
Аз като живея в малък град и изобщо нямаме кино и музикален магазин, а филмите във видеотеката са отпреди две години какво да правя? Ама айде да видим как ще затвори rutracker.org demonoid.com Пиратския залив и т.н. Смешници!
"Юзирите няма да бъдат арестувани" - а ако ги арестувате, дали ще има къде да ги затвворите?
:D Верно то в цяла България няма толкова затвори да съберат всички юзъри. Освен на някоя поляна да ни съберат и тогава ще видят що е силата на гражданина.
Тоя глупак нищо не може да спре, защото сървърите кой знае къде на майната си са. И моля качете нещо с Бойко Борисов в тая Замунда за да кротне тъпанара. То май неговата мутра само в тракерите не излиза вяка вечер. Затова и те са толкова популярни.
Ами че аз си плащам интернета -20лева на месец,защо да не мога да си свалям файлове от мрежата,за домашно ползване?Ако ме ограничават ,доставчика ми да си намали таксата.
Дир-а, ако ще пускате такива новини, не крийте коментарите! Излизат 16 коментара, а се оказва, че са повече от 100! До Посветен: човече, куките са абсолютно наясно, че не стои арабин зад Замунда. Просто това е най-лесното решение за ВСИЧКИ ПОЛИТИЦИ не само у нас. Когато не са си свършили работата или са се оакали, което обикновенно е случая, винаги са виновни чужденците. Докарали са 90 % от гражданите на България до границата на мизерията и кой е виновен - руснаците, арабите, турците, гърците, евреите, китайците, колумбийците, англичаните, полинезийците и т.н. Да го НАЧУКАМЕ на всички НЕКОМПЕТЕНТНИ политици!!! (само на некомпетентните естествено :)))
Ей-й, добре че публикуваха тази новина да се науча и аз какви други тракери има след като затворят Замундата. Напреед! Корпорациите да го духат, драги зрители.
За какво да пълня джоба на някаква измислена звезда, после да ми се лигави по телевизията и друса по баровете!!И да спрат торентите пак няма да се купуват оригиналните дискове и тн.Не ми вдигайте ДДС-то, а тези пари с които борите "пиратите" ги използвате за антикризисни мерки!!!ББ- с тези ходове и особено с тютюнопушенето си вкарваш яко автогола, направи така, че станахме привърженици на "тройката".Нещата взеха да се обръщат!!!!
вярно, какво ли да кажем за телевизиите ни, sms-те им и хитринките им...
Бойкоооо дано печатницата за винетки на жена ти да се запали дано. Образоваяйте се малко бе ГЕРБаджий кухи. Как ще затворите нещо което несе намира на територията на БГ??? Най големия проблем в БГ не са торент тракерите. Може ли да знам какви СМС-и какви 5 лева ви гонят специално за Замунда и Арена??? Защо сайтове които наистина трупат пари от порнография не ги погледнете. Примерно като gepime, elmaz и други подобни. Ааа сетих се... Защото гепиме е сайт на пловдивски синчета на които родителите са с високо обществено положение. А именно този тип сайтове са много по опасни от торент тракерите за децата и младежта на БГ. Не малко хора са пострадали от тези сайтове. Както казва ficho666. Е НЯМА ДА СЕ ВЪРНА...
Яворчо по добре да следи дали радиата, телевизиите, дискотеките и клубовете плащат авторски права. Щото май имаше нещо такова, че като въртят песни трябва да плащат някакви дребни стотинки.
Тия нашите, дето само се канят да спират тоя или оня сървър са супер смешни и нещастни, начело с тоя клоун - Кибер-Явор който и в момента не може да даде свястно определение за торент. На тоя му дай само да говори глупости, да спира компютри и да ги изземва и да арестува. И после арестуваните ги пускат естествено, щото няма никакви основания за задържане. Някой от ЕС като пръдне и нашите веднага се насират обилно. После всички утихва, бавно се отмирисва и така до следващата пръдня...
Голяма работа :) Ще се смуче от западните торренти и толкова. Точно тези "девственици" западняците са най-големите пирати. Ако бяхме само ние, никой нямаше да ни обръща внимание. Тук никой няма да си купи ЦД с музика за 15-20 евро ! А тези, които могат да си позволят софтуер за бизнеса вече са го купили. Затова, това са само поредните малоумия. Цялата Мара втасала, само торентите си не затворила :)
Абе идиоти, никакъв SMS не са ми искали нито от Арена нито от Замунда! Пълни нещастници сте. Едно око видяхте у слепия и му завидяхте. Тъпанари смотани. Сигурен съм, че сте достатъчно бездарни за да продължим да има откъде да си сваляме филмчета. Това е държава, която едвам съществува бе малоумници. Оправете пътищата, здравеопазването, осигурете работни места за всички, спрете толерирането на малцинствата, махнете турците от парламента, вкарайте парите дето ги изшмърквате по светски коктейли за да се пооправят градинките и парковете, ограничете строителството, вкарайте някакъв закон за инфраструктура, сменете тотално съдебната власт, бездомните кучета, хванете се сериозно с наркоразпространителите.... ДА ПРОДЪЛЖАВАМ ЛИ??? Ако стигнете до там торентчетата да са ни кусура аз лично ще ви целувам ръцете. До тогава ви пожелавам да надебелеете толкова, че от лой и мас да не можете да си видите половите органи!
Абе само не ми стана ясно за какви СМС-и става дума.До сега аз поне не съм пращал никакви такива не само за българските торент сайтове,ами и за който и да било друг чужд такъв. Повече от очевадно е,че търсят под вола теле. НАистина дотам ли опряха,че с торентите да се занимават?Те ли са най-важни,за да се оправи икономиката ни и да се решат проблемите с наркотици,проституция,отвличания,рекет и т.н. престъпления? Явно "организираната" престъпност е добре организирана....в държавния апарат!
Мдаааа...явно всичко в държавата оправиха че и до торентите опряха, така е направо се насраха с извинение и тия като предишните, господа управници първо приравнете заплатата на българина с европейската пък после спирайте ако щете и 9999 торент тракера - нали затова ги ползваме, вие толкова ли се прости че не мога да разбера, ако българина имаше пари да си плати за легален филм,- нямаше да гледа легален филм ли ми щеше да го гледа - ама питам ви аз как със заплата от 450 лв. на месец да си позволя да дам 30-40 лв месечно за кино, за да ида да гледам и аз някой филм като бял човек а не да го дърпам от тракери.Изроди мръсни ....срама нямате, едно нещо не паправихте в тая държава както трябва всичко почвате отзад напред.Ми нали баща ми се върна преди няколко месеца от Германия - еми човека каза всичко е по евтино там от тук при нас - а какви заплати земит германците какви земаме ние и после щели да ни приравняват стандарта - със земята ни приравнихте вие педерасти мръсни, да се чудят хората откъде да намерят пари за едното ядене.......Вашта мама....
Като ще гледаме ЕС, направете ни и заплатите като тяхните, тогава няма да имаме нищо против да си плащаме за да гледаме и слушаме. Нямате ли друга работа, че с това сте се заели?!?!?!
Абсолютни лизогъзци!!! Що не затворят сървърите в Швеция, Канада, Франция или Великобритания? Зад единия стоял руснак, зад другия арабин... пълни глупости, какво ме интересува това. До сега не съм платил един лев за смс или нещо подобно... Зад ДАНС кой стои, родни пиявици, които могат само да вдигат данъците и да ни тормозят със собствените ни пари. Взимат ни хляба, сега искат и без зрелища да останем (то пък са и едни зрелища). Хора, време е да се каже "НЕ"!!! Стига са ни управлявали, полицаи, пожарникари, агенти, горски, митничари и т.н. Един от тях не е създал нещо за 1 стотинка през живота си, а само ревът за още! Fk, fk, fk!!!
Кой плаща със смс за да тегли?!?! Как си наредиха нещата...лелеее.... гадове такива!! Въпроса ми е защо не сложиха и дата.бг?? Както и да е...сайтовете си предлагат някаква услуга със смс, те не задължават!!! Тогава да подхванат и сладур, флирт ли....всичките те искат смс!!! И там е пълно с така наречените "които изглеждат малолетни" и са 100% еротично съдържание!!! Баси гадовете, баси чудото!!! Надника недостига и 10лв, а цената на киното е над 6лв!!!! Аве ей.... тц тц тц!!!
Абе мутри недотресени , дали хванахте всички дето ни изнесоха и окрадоха парите?А сега кво? И филмите и музиките ЩЕ се опитате да спрете?И как? НА споменатите сайтове има само реклами... . А знаете ли още колко торент сайтове има а? А спрете ги и тях ако можете... .Голяма бахура ще гепите това го предвиждам.Или планирате да спрете целия интернет?Ама не можете.Половината от сайтовете ,които пускат онлайн видео са пулни със цели филми.А спрете ги и тях... .От мен имате много здраве и късмет,че и опит и адски много ресурс ще ви трябва за да спрете САМО за малко каквото и да е.
Вземете оправете държавата, накарайте вносителите и производителите у нас да продават качествена стока на нормални цени (а не като сега - скъпи боклуци), оправете малко нивото на живота (а не човек да се чуди в края на месеца с какво да си плати парното) и тогава можете да очаквате пиратството у нас да намалее. И още нещо - когато от Запад кажат, че по-големи пирати от нас няма, кажете им да спрат пиратството при тях, защото в крайна сметка пиратските заглавия не тръгват от нас.
Всички политици, правителството и тая скапана мутра Яворчо от "компютърни престъпления", Господ да ги убие! Тези мръсници направиха живота ни през последните 21 години пълен ад! Затова нека да изпукат до един до девето коляно, ако има Господ и възмездие!
Абе мутри недотресени , дали хванахте всички дето ни изнесоха и окрадоха парите?А сега кво? И филмите и музиките ЩЕ се опитате да спрете?И как? НА споменатите сайтове има само реклами... . А знаете ли още колко торент сайтове има а? А спрете ги и тях ако можете... .Голяма бахура ще гепите това го предвиждам.Или планирате да спрете целия интернет?Ама не можете.Половината от сайтовете ,които пускат онлайн видео са пулни със цели филми.А спрете ги и тях... .От мен имате много здраве и късмет,че и опит и адски много ресурс ще ви трябва за да спрете САМО за малко каквото и да е.
Ами да, с депутатските си заплати и рушвети можете да си позволите да плащате за оригинални филми и музика без проблем. Останалите 8 милиона кучета ги яли, както обикновенно. Гъзоблизци. п.с. ще предизвикате предсрочни избори ако затворите Замунда и Арена.
най-накрая някакво развитие! плащаме си за всичко, защо да не си плащаме и за филми, музика, игри.....
Защото заплатите са ни адски ниски затова. Защото като един уйндоус ти е 200лв. ще те питам. И когато трябва да обясниш на детето си, че няма от къде да му вземеш игра или програма която му трябва защото с баща му едвам се оправяте в Булгаристан тогава ще те питам дали пак така ще говориш.
...аз лично си ги купувам след като ги сваля и ми харесат...на любимите ми групи се старая да имам само оригинални дискове, купени нови или на старо...
Вземи и се скрий,малко са такива като тебе подсигорени с пари към 5процента,95процента мизерстват или са безработни,НЯМА да дам пари за такива неща,как може румънците са по напред от нас и то много по напред,едни чехи взимат за безработица 8000крони,като един наем в центъра на Прага е към 3000-4000крони,карта за градския транспорт,всичко,рейсове,метро и т.н е 500крони,хараната като цена е като в България,че и по евтина,ами с една дума,сигурно прадедите ни,които са си дали живота за тази страна не почиват в мир,Бойко се оказа един миживец,подобно като царя ни,за тях има един закон,ПРЕДАТЕСТВО КЪМ ДЪРЖАВАТА,присъдата е разстрел и така трябва да бъде.
Абе явно пак ще се мажат очите на хората и в БГ и по света. Както обикновенно - всяко чудо - за три дни. А там дето е текло - пак ще тече - нали знаете.
Замунда пък се спонсорира и от Лаптоп бг, Ресет Компютърс, интернет хипермаркета Шопинг БГ и сайта за запознанства Gepime.com. Ето, че и българският бизнес (един финансов посредник, няколко търговци на компютри и други не безизвестни) също подкрепя пиратството.