Коментари - Затварят ”Арена” и ”Замунда” | dnes.dir.bg
назад

Затварят ”Арена” и ”Замунда”

Ще затворим "Арена" и "Замунда" - сървърите, които предоставят пиратско съдържание и точат джоба на потребителите със SMS-и.

Обратно в новината

Коментари - Затварят ”Арена” и ”Замунда” | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

До сега нито 1 стотинка не сам дал в замунда нито в които и да е било друг торент сайтот каде ги измислиха тия СМС-и не знам. Ако толкова искат да вземат пари авторите ами направете ни заплатите европейски за да можем обикновенните граждани да ходим на кино. С удоволствие бих отишъл в мола да гледам някои филм ако това нямаше да ми струва сегашните 30лв.(поради факта че кино има само в областният град а аз живея в провинцията), а не да чакам по 2-3 месеца докато качат филма с добро качество. И ми е чудно как ще сме най- големите пирати ние като сме едва 7млн. (от които 3млн. са пенсионери) в САЩ са в пъти повече пиратите или в другите западни държави. Страната ни е с мн по сериозни проблеми от пиратството. !!!ОПРАВЕТЕ ИКОНОМИКАТА!!! и тогава ще има пари и за кино и за театър и за оригинални дискове и др.

тоя яворчо и той тегли филми квао се прави а неговите деца ква не теглят ли

Не псувайте вестоносеца, той не е виновен! Замислете се какво става в света. Нарича се ГЛОБАЛИЗЪМ и крайната му цел е да върне робството и крепостничеството. Идеалният индивид в света на бъдещето е тъп хуманоид, чиято единствена мечта е да яде китайско, да гледа най-новия сериал и да зоби ГМО-то "с вкус на", чиято реклама на всеки 5 минути е гледал по талавизора. Това за "свободното" време. През останалото време ще работи някаква еднообразна дейност, за която ще получава нареждания чрез и-мейл, ще се отчита по същия начин и най-важното ще е ДЛЪЖЕН. Задлъжняването ще е норма. Ако нямаш кредит си престъпник или луд и веднага ще бъдеш затворен. Ще имаш права - да плащаш кредита, да дишаш в рамките на кредита, да споделиш с някого кредита, да получиш преференциално нов кредит, ако отгледаш не повече от един бъдещ кредитополучател. Това е бъдещето, ако победят глобалистите. Ако загубят, може да се върнем в каменната ера, но ще имаме възможност да кажем "Аз искам", "Аз обичам" и"Аз съм". Не убивайте Колев, той просто се е оказал по-близо до машината и тя го е захапала. Няма избор!

аз съм от Български Пощи. призовавам веднага да се спре изпращането на безплатна поща.

bla bla

Бокоо,бокооо,ей този плешивия чвор ще ти помогне на другите избори да гризнеш бахура!Ти си по-голям комунист от сърГея,бе?Направо ни върна в 1952 година.

Ще продължавам да намирам начин да се сдобивам с филмите и музиката които искам. Никой няма да ме накара да спра. Когато всичко останало в тая смотана държава се оправи, тогава може да ни погнете че точим незаконно. Когато заплатата ми е достатъчна да живея като нормален човек, а не да се лишавам от всичко необходимо за да мога да се изхраня този месец, ще си купя windows и всички останали неща ! Поне в едно нещо сме първи в Европа !

Младите са бъдещето, освен това са и гласоподаватели. Не им предлагате работа, не им предлагате бъдеще, не им предлагате нищо смислено. Какво обаче им давате? Затвор за фас марихуана, затвор за теглене на торенти от нета. После ще се чудиме ли защо младежта е в чужбина, а останалите не гласуват?

Тези пегърнаха идеята, като комсомолско поръчение. А за пл. Славейков нищо не споменават. Цитат Провалиха се опитите да блокират The Pirate Bay в Норвегия Публикувано от secondshoe на 15.03.2010 - 20:31 IT Новини Носителите на авторски права се отказаха от съдебните си усилия да принудят норвежкия телеком Telenor да блокира достъпа до торент тракера The Pirate Bay. Организацията за защита на авторските права в Норвегия TONO, носителите на тези права и IFPI Norge вече загубиха два рунда в борбата си срещу пиратите и решиха да се откажат от правото си на обжалване по съдебното дело. Според TONO, целта е била да се установи дали норвежкото законодателство позволява задължаването на даден телеком да блокира достъпа на потребителите си до The Pirate Bay. Последвалите два ясни отказа на съда са показали, че това е невъзможно на този етап. IFPI също са преценили, че няма смисъл да се отделят повече време и пари за дело, което не може да бъде спечелено. Носителите на авторски права коментират, че с решението си съда узаконява приноса на Telenor към пиратската дейност на торент тракера. Действията на телекома се оказват напълни легални в Норвегия. Битката за тракера започна през месец февруари миналата година, когато Telenor получи писмо от горепосочените организации, в което се настояваше да бъде блокиран достъпът до The Pirate Bay. Организациите, които водеха делото смятат, че решението на съда повдига въпроса дали законите в Норвегия са в синхрон с директивите за авторски права на Европейския съюз, включително и с EUCD.

Искам социологическо проучване след тази новина.Мисля,че и 5% няма да гласуват за тези отрепки вече.Ебаси самоубийците малоумни

ще дадеш колкото ти платят :)

Помните ли, че и предишната акция с/у торент тракерите беше от ББ? Явно е на комисион към американския шоу бизнес. Други, май, не реват срещу нас. И какво очакват управляващите като ограничат един от малкото начини за разтуха на бедния, унизен и болен българин? Дали пък не си мислят, че могат всичко?! Та те 9 месеца не могат един /1/ виновен да намерят за да го осъдят, на избори ми тръгнали! Смях! Искам закон, според който в Стразбург осъдените да имат имена и ТЕ да плащат, а не както до сега - политически и предизборни поръчни за моя сметка!

Явно глупостта на някой хора и вселената са безкрайни.Ако се поразровите в нета относно Интернет пиратството и загубите,ще видите че те са значителни.Може да е така ,но не може ние Българите със население едно средно европейско село,от което половината са пенсионери ,а от останалата част малцина все още имат компютри ,да нанасяме такива загуби на компаниите.Това е направо смешна работа,и някой сега искат да се представят като едва ли не великите борци против пиратството.Вместо да бяха се насочили срещу причинителите за това окаяно състояние на държавата и народа.Всичката ли Мара я втасахте,че отклонявате вниманието на народа със поредната си простотия.Ние данъкоплатците за това ли си даваме последните пари ,за да ни промивате мозъците с глупости.Защо вие трябва да опазвате интелектуалната собственост на някой,който печели милиарди? След като си я има да си мисли.Нали знаете,че където е печалбата там е и загубата.Защо се правите на майка Тереза и губите сили и средства за да защитите много по големите пирати?А не се замислите как да изкарате народа от капана в който е попаднал,поради корумпирани личности и политици.Хора осъзнайте се,докато не е станало късно,и не напусне и последния човек тая държава.Защото освен простотия,мизерия,корупция наглост,безочие,нищо не остана да зарадва човек.

аз съм от БТК, бяхме вивател, сега сме виваком, ще станем виванет, както и да е. Призовавам веднага да се спре безплатният чат и безплатните разговори по СКАЙП и подобни програмки защото търпим голями загуби от тази кражба. Чичко милиционер ако чете да вземе мерки.

Вие вече прекалявате. Съжалявам, че ти го казвам, ще ми спрат скайп и ще си изхвърля тъпата вивателска карта, дреме ми за вашата страхотна компания дето една карта не може да оправи като хората, а сте тръгнали да се заяждате със скайп. Да не мислиш, че като спрат скайп ще прекарват хората в разговори по сто часа, пак ще си получавате същите пари, даже може и по малко, щото хората обедняха още повече, Не сте прави и това си е, даже не можете и да работите добре-бивш служител в бранша

Вземете проверете от къде са парите за многобройните молове.

Този Явор Колев е един гъзоблизец. В цял свят си има такива сайтове. Защо Българите трябва да стават уникално изрядни, като са с най-ниска покупателна способност? Баси простия човек!

Като направят България като Европа тогава да правят Европейски мерки. НЕМОЖЕ БЪЛГАРИТЕ ДА СА НАЙНИСКОПЛАТЕНИТЕ В ЕВРОПА. Как един българин да си позволи да дава пари за колтурни мероприятия , като няма пари да си покрие сметките, в тази страна има и хора различни от депутати дето са на 300 лв. заплата ,те трябва да затъпяват такали ?

Това би дало ефект ,но само в краткосрочен план. Има стотици торент тракери извън България. Просто трафика ще се преорентира в посока международен. Наистина , малко по - бавно ще се тегли, но само това.

хора не ви ли стана ясно ,че изхода да се отърваме от тези гадини които имат за цел да изтрепят народа час по-скоро.а който има възможност да си събира семейството и да напуска по-най бързия начин тоя кенеф наречен държава и да остави мазните политици и крадци да си живеят с мангалите и фесовете - те друго не заслужават

Искам да спрете играта по нова телевизия, защото и там има СМС ама никога не се е печелило от него

Тея скотове трябва да им е пределно ясно че ако затворят тези 2 торента ще направят огромна грешка има и други от където ще се сваля...но последствията за тиквеници като тях ще са колосални и ЩЕ СИ НАУЧАТ УРОКА!

Hееееееееееееееееееееее

Боко Тиквата е най-тъпия човек на света!

които иска дя сваля нещо от нета да използва Ares много е бърз и има всичко

В Замунда не се изпраща SMS за да download-ваш??? Поне да не се изказват неподготвени... А колкото до пиратството и др., мисля че това ни е най-малкият проблем. Пиратство има навсякъде - торент сайтове има в US, Germany, UK... По-тъпо правителство от това не сме имали.

Чакай ти някой да се изкаже подготвен... То и когато питаха Цветанов за анекси 1 и 2, които е подписал, той ги пита къде са били тези анекси.

О Неразумни и Юроде, можеш, ли върна Духът в бутилката, след създаването на 'TCP IP' и 'P to P'? Ха-ХаХа

Аз пък си слушам ФСБ и точка

Слушаш, ама със 128kb bitrate! Безплатно, ама с кофти качество! Затова ще си купим оригиналния диск, ФСБ го заслужават!

пълни малумници ,нямам думи!нямат си друга работа !нестига ,че пари няма с каквода се храним и обличаме и арена и замунда да ни спрат,нямам думи!

Искам още веднъж да пожелая на правителството, парламента и политиците да пукнат. Защо ме изтривате?!?

ХАхАаки изчезнат ще е чудесен по-добър живот

Искам да ми покажат лицензите си за закупен от тях ЛИЧНО софтуер, ама и касовите бележки. Ловя се на бас, че те, които подписаха споразумението нямат лицензи за офиса, който им е инсталиран на РС-та, за Windows-а да не говорим! Всичко, което правят е едно голяяямо навеждане, ама защо не си навеждат само техните задни части, а подлагат и нашите.

Държавната администрация е с легален win.

Не съм убеден в това! Сигурен съм, че броят на лицензите е по-малък от броя на РС. А и още 1 въпрос - какво прави лицензиран на друго име софтуер на личната му машина!? Това как се казва?

Ти някога слагал ли си ЛЕГАЛЕН win? Windows-а е или легален или работи. И двете ЗАЕДНО ги НЯМА!

Напълно съм съгласен. Управляващите явно лъжат. Замунда и Арена НИКОГА, АМА НИКОГА НЕ СА ВЗИМАЛИ ПАРИ със смс-и. Това е поредната тъпотия на БОКО ТИКВАТА, ако не го знаете кой е,пуснете си телевизора, там е по всяко време, СЪРДИТ НА СВЕТА, ПРОСТ КАТО ГАЛОШ, ТЪП КАТО, КАТО ... ТЪП КАТО Б.Б.

Искам да ми покажат лицензите си за закупен от тях ЛИЧНО софтуер, ама и касовите бележки. Ловя се на бас, че те, които подписаха споразумението нямат лицензи за офиса, който им е инсталиран на РС-та, за Windows-а да не говорим! Всичко, което правят е едно голяяямо навеждане, ама защо не си навеждат само техните задни части, а подлагат и нашите.

Аре първо да се убедиш, преди да дрънкаш. Имаше и скандали по въпроса, иди и спри с глупостите.

Хе. Това със затварянето на торент-тракери е позната история. В Швеция преди време, затвориха ThePirateBay, изпоарестуваха сума ти народ за пиратство, но по думите на много коментатори с тази операция властите се "простреляха в крака". Защото в резултат на тези действия в Швеция се създаде Пиратска партия, която увеличи броя на членовете си с много високи темпове и на изборите за европарламент дори вкарва евродепутат. Ако властите в България искат подобно развитие в политическото пространство, да действат. Идеята за свободен обмен на информация в интернет и защита на основните права и свободи на потребителите в интернет-пространството е много силна и мисля, че в края на краищата ще победи.

Ама аз се чудя защо стоим още и не сме последвали техния пример.

Учредена е Пиратска партия на България - A + 12 април 2010 / News.dir.bg На 11 април 2010 г. официално бе учредена Пиратска партия на България, тя е член на международното Пиратско движение. Двама български пирати ще бъдат делегати на Световната пиратска конференция в Брюксел, заедно с представители на Пиратски партии от 45 държави. Идеята за създаване на такава партия съществуваше във виртуалното пространство от години, а преди няколко месеца се сформира Инициативен комитет, който свърши работата по действителното превръщане на пиратската идея в реално политическо движение. Процесът по учредяването на партията приключи с Учредителния форум в София, на който делегати от около 20 града на България приеха Устав, Програма и избраха Национално ръководство на Пиратската партия, съобщава piratskapartia.bg. Днешните закони за авторските права и патентите водят до вредно създаване на монополи, загуба на важни демократични ценности, пречки за създаване на култура и знания и възпрепятстването им от това да достигнат до гражданите. Ние настояваме за отхвърляне на патентите и за едни честни и балансирани закони за авторските права, вкоренени във волята на народа, с които да се обогати човешкия живот, да се създаде здравословен търговски климат и една общност на знания и култура, от което ще се облагодетелства развитието на обществото като цяло, се казва в Програмата на новоучредената партия. Като основни принципи и цели на Пиратска партия в Устава й са посочени: - Защита на гражданските права, неприкосновеността на личния живот, тайната на кореспонденцията, свободата на словото, правото на гражданите свободно да обменят мисли, идеи, информация, култура и всички други граждански права, гарантирани от Конституцията на Република България; - Реформа в законодателството, свързано с авторските и сродните им права с отчитане на интересите както на авторите, така и на потребителите; - Борба срещу всички законови институти, пораждащи частни монополи; - Въвеждане на правото на достъп до интернет като основно човешко право; - Законова защита и гаранции за свободен достъп до информация и култура; - Запазване на Интернет като Свободна, Отворена и Неутрална зона, основана на принципи, които позволяват съдържанието на световната мрежа да бъде достъпно за всички потребители; - Реформа в законодателството свързано с патентното право в посока свободен обмен на информация, знания и идеи, като водещ мотив да бъде защитата на обществения интерес. В съзвучие с Интернет-терминологията, членовете на Пиратска партия в България се делят на пиъри, модератори и администратори. За Национален администратор на партията бе избран председателят на Инициативния комитет за учредяването й - Ангел Тодоров. Той, заедно с члена на Националния й съвет Богомил Шопов ще присъстват като делегати на Световната пиратска конференция. По случай официалното си учредяване, Пиратската партия на България получи поздравителни адреси от Пиратските партии на Канада, Великобритания, Швейцария, Италия, Германия, Франция, Люксембург, Чехия, Русия, Сърбия, Румъния. На самото събитие присъства и Душан Милетич от "Пиратска партия" - Сърбия, който лично изказа поздравленията си към българските пирати. Българските пирати бяха официално поздравени и от ПП Зелените в лицето на членовете на Националния им съвет Асен Генов и Борислав Сандов, които припомниха за партньорството между групата на Зелените и Пиратите в Европейския парламент.

Тва са поредните педерасти, като 'зелените'. Само правят кариера, без да помагат нищо.

Увеличихте цигарите от 2.50 на 4.50 и какво стана сега си купуваме масово цигари от 2.00- 2.50 . Същото ще стане и с торентите ... Колото повече се ебавате с народа толкова по зле за ВАС . И кога ще има акция "БАНКЕРИТЕ" защото банкерите станаха милярдери . Знаем ,че банкерите са умни ама чак пък толкова ...

ти пък кво се изказваш, сякаш имате нещо общо мангалите със Замунда.

много си прав но надали в този живот ще стнане

И аз съм категорично ПРОТИВ да затварят тези сайтове. Нали управляващите всичко друго оправиха та и това. Плащаме винетки а вижте какви кратери има по пътищата. Отделно да не изброявам още колко наболели проблеми има за разрешаване та опрели до тези сайтове. Хората нямат пари затова теглят от там. И аз съм безработен и нямам 12 лева да дам за "Аватар" примерно да го гледам на кино. Човек едно удоволствие има и него да му отнемат тези "умници". Дано не стане. Сигурен съм че много хора мислят като мен. Нали изкорениха корупцията та опряха до тези сайтове. Така няма да се реши проблема !!

Абсолютно съм съгласен с теб, приятел ! Когато излезе нов филм, така и така отивам на кино. предполагам, че повечето хора това правят, най-малкото, защото е с по-добро качество, субтитри и пр., но когато искам да си сваля "Черна котка бял котарак" примерно, влизам там ! Няма къде другаде. Това няма да им реши проблемите с пиратството... страшно глупави мотиви излагат ! Нямам против да се плаща на авторите и на хората, платили за правата. Вместо да измислят, как да изкарат пари от този сайт (не чрез СМС 2.40 за песен, естествено), те го спират! ХАХА Махнете и полицаите, да сте сигурни, че няма да има корумпирани !, спрете и алкохола, да сме сигурни, че няма ментета ! Кога ще отида да гласувам друг път, питайте ме ! НИКОГА

Радвам се, че си солидарен с мен. Не доумявам какви основателни мотиви имат за да го направят това нещо. И какво ще остане - тъпите турски сериали да гледаме и стари филми дето ги пускат по водещите телевизии след 6-7 год. от излизането им. Чудят се и какви данъци и всевъзможни други простотии да измислят, още и още да мъчат и без това изнемощелия народ...нямам думи...това управление сериозно намирисва на диктатура. И аз вече няма да гласувам никога.

Абе мутри недотресени , дали хванахте всички дето ни изнесоха и окрадоха парите?А сега кво? И филмите и музиките ЩЕ се опитате да спрете?И как? НА споменатите сайтове има само реклами... . А знаете ли още колко торент сайтове има а? А спрете ги и тях ако можете... .Голяма бахура ще гепите това го предвиждам.Или планирате да спрете целия интернет?Ама не можете.Половината от сайтовете ,които пускат онлайн видео са пулни със цели филми.А спрете ги и тях... .От мен имате много здраве и късмет,че и опит и адски много ресурс ще ви трябва за да спрете САМО за малко каквото и да е.

и аз съм мисля така

Полицайте от милиционери станаха заптиета.

Хипотетично: забранявате достъп( да ви ем демокрацията) и ние не дърпаме. Обаче нямаме пари-не купуваме. За какво ни е интернет тогава? За какво са ни мощни компютръи(скъпи процесори, видеокарти и твърди дискове)? Какво ще обясните после на фалиралите интернет доставчици и хардуерни търговци? Идват избори!

Прекрасни коментари - нещо не мога да добавя! Доста мнения прочетох та се поуморих... Сега ще си дръпна едно филмче от Замундата да изгледам, докато тея безгръбначни измислят следващата грандиозна простотия!...

само така :)))

Това сме ние българите - подай гъзица. Наред е ДДС и 50 % да стане пак ще си траем.

Българите - по-големи католици и от папата.

хаха, много добре казано, поздравявам те