Коментари - Затварят ”Арена” и ”Замунда” | dnes.dir.bg
назад

Затварят ”Арена” и ”Замунда”

Ще затворим "Арена" и "Замунда" - сървърите, които предоставят пиратско съдържание и точат джоба на потребителите със SMS-и.

Обратно в новината

Коментари - Затварят ”Арена” и ”Замунда” | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Не можете да ги затворите пък ако щете да се съдерете! Първо няма нелегално съдържание вътре и второ НЕ СА ИСКАЛИ СМС НА НИКОЙ НИТО НА МЕН НИТО НА ВАС! Бойко - спри да лижеш задника на американския посланник и махни онова изчадие продало душата си на Световните Бандити (СБ) и сложено на чело на икономиката ни за да ни съсипе и да вземем заем от неговата банка!!!!

Arena и Zamunda се прикриват зад сирийски и руски граждани, а всъщност двама българи забогатяват главоломно! Те са милионери от пиратството. Но това е то - който играе, пИчели :)

Със сигурност са спечелили някой лев, но чак пък милионери. Обаче тогава за НАП и властите ще бъде доста лесно да разкъртят тези двама българи и да им вземат и гащите!

Кое от двете твърдения е доказано?

ало! айде у лево с всичките теорий за конспирация! тези хора печелят от реклами за да дават безплатна услуга на хората с ниски доходи. Но милионери? В никакъв случай. Мн сте прости щом не можете да си дадете сметка за това.

Ти си простия щом си представяш нещата по този начин. Тези хора със сигурност печелят поне по 20-30 хиляди лева на месец, а разходите са им не повече от 1500-2000 евро на месец. Така че, не си мисли, че го правят заради тебе българино, защото си беден и да можеш да сваляш безплатно. Горе написаните печалби са изчислени спрямо уникалните посещения, импресии на дневна база. Печалбите може да са по-големи, но със сигурност не са по-малки, докато разходите се запазват и са изчислени по ценова листа на фирмите, от които използват услуги. Ако въпросните сайтове не изкарваха никакви пари, те никога нямаше да съществуват и тогава щяхте да осъзнаете всъщност, че те не го правят да имате възможност да сваляте безплатно, а за да печелят от това.

Трябва да се акцентира върху две неща от въпросната новина. Първо, защо някой дава команда на българските власти да се занимават със сайтове, които не са собственост на български граждани, нито се намират в България? Второ, защо се твърди, че въпросните торент сайтове генерират приходи от СМС-и, след като липсват всякакви данни за достоверността на това твърдение? Допълнително, пита ли някой българският данъкоплатец, дали желае да плаща за тези меко казано глупости?

Ще затворят на баба си фърчилото. Абе как толкова неща има за оправяне с торентите се захванаха! Ама то наркотиците,проституцията и контрабандата носят пари на много хора ... - не бива да се пипат ! Жалко,няма да се прибера в родината си,става ми ясно ...

Ако затворят торент сайтовете аз отивам да протестирам и няма да ми стъпи крака в кино. Винаги има хора които ще пълнят кината независимо че има торент сайтове, но явно мафиотите в държавата са решили, че трябва българина да се истиска до последната стотинка. И бих поспорил, че сме на първо място по пиратство. Вижте ги в Сомалия какво правят пък никой и копче не може да им каже:)

По данни на чуждестранни експерти между 4 и 10 млрд годишно излизат от парите на хората в посока чужбина чрез залагания в интернет. Десетки компании с неясни собственици, базирани в Лондон, Бахамите и къде ли още не, организират залагания през всякакви сайтове. Само в рамките на 1 ден има поне 100 събития, които опразват джобовете на зарибените. Разбира се, в държавната хазна не влиза нито лев от данъци. Ако БЕТ компаниите плащаха поне мизерните 10 % данък на ограбения народ, господин Дянков щеше да има милиард отгоре , за да плати пенсиите и обезщетенията. Да, ама няма.

и двата сайта се хостват от доставчик в амстердам

Хора, не се плашете! Всяко чудо за 3 дни! Това вече сме го пробвали, още повече сървърите едва ли са в България! Нали се опитаха да спрат Thepiratebay и Demonoid и какво направиха: едно голямо НИЩО! А, ако знаете колко още торенттракери има само в България! Няма място за притеснения.

Братле energi торент не работи вече няколко дена,те искат да взимат пари от нас да пускаме смеси,а не торентите те си печелят от банерите.

zamunda - е някъде в Аризона, докато ARENA мисля, че е в София - питай WHOIS, но за zamunda съм сигурен. КОЛКОТО до тоя кап..т Явор - да му изсъхнат..................

Кики-рики, в голяма грешка си. Thepiratebay съдът ги глоби 4 милиона долара и ги задължи да спрат.

Предлагам да не им се даваме и да излезем на масови протести, ако почнат някакви действия. Нека видят интересите на колко млади хора засягат и с колко ще им намалее електоратчето на задаващите се предсрочни...

ами аз смс-и не съм виждала да искат в тези сайтове ама по тв-то в 2 и повече часови пояси - когато е рейтинговото време има предавяния за бързи печалби ако станеш 10 -ти и без да си 10-ти пак. тези пари къде отиват -това не значи ли че някой забогатява повечко отколкото посочените сайтове. айде вижте и тези а......

"Бъдещето е да се разпространяват филми и музика както в момента, но онова, което си плащаме, да отива при автора, не при организирания престъпник", добави антимафиотът. .... какво би казал този човек, ако разбере, че книжарниците взимат 40% от коричната цена на книгите? - Да затворим книжарниците, а?!

Да се напъват колкото си щат, не се гаси туй що не гасне! Сам по себе си торента е просто технология друг е въпроса, че през нея се споделя информация защитена с авторси права. По тази логика нека да забраним и моб. телефони щото терористите ги ползват за взивяване на бомби. Не ми е много ясно как ще ги спрат като въобще нито един от тях не се хоства в БГ. Жалка история преди също се бяха напънали и нищо не направиха, ама нали трябва да вдигнем суматоха... старата песен на нов глас

Аз съм ЗА спирането на Замунда и Арена - така ще можем да си гледаме по цял ден само бат Бойко по TV-то и да не се занимаваме с някакви си свалени филмчета! Само аз ли искам ОСТАВКАТА на този смешник - България , не прави повече грешки, избери кадърни хора, а не комици - -страната ни не трябва да бъде за смях!!!

яворе, аре първо си изчисти къщата, щото в РПУ-тата невервам да има много РС-та с лицензиран софтуер, щото ченгетата сами си купуват комповете с лични пари. Никакви есемеси не се искат за теглени- НЕ ЛЪЖИ! Да живеят Замундата и Арената!!! Не се гаси туй, що не гасне, да знаиш. Повече от 1мил. души със сигурност няма да гласуват никога повече за Вас г-да ББ и ЦЦ......

не си прав. ДА си купува софтуера, за което нЕкои фирми ако гушат.

Ячорчо имам един съвет батковото към теб,а той е следния:моли се да има пирати все пак в България,защо ли ?Хм защото иначе си риташ трудовата книжка и отиваш на трудовата борса.Понеже след като няма пирати твоята длъжност и група закрива.Просто нама тогава за какво да те държат на щат.А нали знаеш Бат Бойко се чуди как да намали броя на държавните служители.Така ,че я карай умната !!!

Яворчо не се занимава само с пирати, така че не го мисли ти него. Той без работа няма да остане, за разлика от тебе примерно.

Тц.Тогава ще трябва да се хрване и да работи това за което му плащат и тогава лошо - затворите само с политици .

Явореее, замисли се малко. Ти не живееш ли в Бъргария ,че и до филмите и музиката опря.Всичко останало ни е вече наред.

Прост икономически закон - има търсене, има и предлагане. Значи винаги ще има начини за сваляне на безпланти музика, филми и програми. Пък също така остават и руските торен сайтове.

Бойко, Бойко прекали. Време ти е да си ходиш. Удари ни първо по доходите, а сега и по забавлението. А хорицата с къщи в Бояна и с S класите си припкат наоколо необезпокоявани. За това аз призовавам всеки ,който знае какво е това чудо MySQL да наблъска по няколко инжекций в сайтовете на институцийте. А който не знае как да хаква, то ВЗИМАЙТЕ ЧИФТ НОЖИЦИ И НАПАДАЙТЕ БЕЛИТЕ ОПТИЧНИ КАБЕЛИ НА НАЙ-БЛИЗКАТА ДЪРЖАВНА ИНСТИТУЦИЯ. Време е за офанзива :)

Гласуваха да отменят забраната за пушене, но ще гонят престъпниците от Арена и Замунда, които всъщност не правят нищо незаконно според действащото законодателство.

и правилно, за пушенето. не може содомията да е официално разрешена, а пушенето -забранено.

Аз съм съгласен да се въведе тази забрана, но само ако всичко се внася в България! Тоест, не само дискове от 2004 година насам, ами и музика от 80те, 90те. Не приемам да ми забраняват да свалям СД-та на изпълнители от 90те например, след като тези дискове не се внасят в България! Когато на всяка музика и е дадена зелена светлина за българския пазар, тогава ще спра напълно да свалям нелегално от интернет!

остава само да добавиш - на човешки цени и без простотиите по митниците!

Каквото човек си направи от простотия,никой не може да му го направи.Стара истина.С малоумните си закони за болничните,герб направи така,че болните да не гласуват за тях,с акциза на цигарите,загуби пушачите,със закона за тютюнопушенето-непушачите,с изцепките на Цвъ Цвъ и този олигофрен-интернет потребителите,а се очаква и вдигане на ДДС,което засяга всички.И кой ще гласува за вас,бе измекяри?Даже и онези от чужбина няма да ви простят гафа с паспортите.Ако целта е да докарате братята си комуняги на власт,може и да я постигнете.

Представям си какъв купон ще настане ,ако управляващите успеят да вземат на народа зрелището,защото хлябът също отдавна не достига.

Възможността за свалянето на филми е вид дарение на БЕДНИТЕ БЪЛГАРИ, а не престъпление. Престъпление е даването на заплати от по 300 лв. Ако работят двама в едно четричленно семейство 600:4150, та дори и 800 лв да влизат в едно семейство при тия цени на ток, топло .... това се нарича ГЕНОЦИД(заличаване на една нация). Да не се грижат много за печалбите на Холивуд и еврейте а да спасяват собствения си народ тия мръсници.

За три часа - 235 коментара! Хи-хи-хи. Не знам как я мислят тая, ама няма да стане

Нека ги затворят щом искат, но това няма да спре нас, потребителите. Дали ще тегля от Замунда или от Мининова или от Пайратбей, аз пак ще тегля, защото не мога да си позволя да дам 20лв. за един диск само... Това е като даването на книги назаем-аз купувам едната и я давам на теб, а ти ми даваш тази, купена от теб...

За 20 г. "Демокрация" стигнахме дотам ,че да ни управляват комунисти (БСП),царе (НДСВ),турци(ДПС) и ченгета(ГЕРБ) и крайният резултат се вижда,затъваме все повече в тинята.Относно спирането на торентите "Замунда","Арена" и др.този филм вече го гледахме господа управляващи.Налягайте си парцалите по най наболелите теми на ежедневието на българина ,търсете излизане от батака,работа за младите и просперитет за България защото както се споменава за предсрочни избори така народа ще хване сопите и от там изхода е само един.

Научехте ли новината бре хора?Световните агенции обявиха,че скоро се очаква кризата породена от Интернет пиратството най после да спре.Като причина за излизане от кризата е,че в България пиратството вече е спряно и вече 200 българи ,плащайки за ползваната интелектуална собственост ,ще изкарат тия компании от кризата,в която бяха попаднали .

БРЕ ЗАЩО ЛЪЖЕТЕ НАРОДА, ЧЕ СЕ ПРАЩАТ ПЛАТЕНИ ЕСЕМЕСИ?? ТОВА НЕ Е ВЯРНО, ТЕГЛИМ СИ НА ВОЛЯ И ТОВА СИ Е........

май някой господа още се вживяват в МИЛИЦИОНЕРСКИ униформи... този дава ли си сметка, че заплатата ние с нашите данъци му я плащаме а не американската икономика, която иска да стимулира. Баси медийната звездичка дето е... А г-н МИЛИЦИОНЕРА да каже колко човека занимаващи се с разбиване на банков софтуер е хванал? а само някви наркоманчета използващи крайния продукт - картите.

Цените господа, цените !! До кога ще се правите на ощипани, че проблема не е в цените на така наречените "интелектуални продукти", правата им за ползване, лицензиите. До като баровчетата не актуализират цените на "продуктите си" спрямо дохода на обикновенното население, никой няма да ползва легален софтуер, музика, филми и так далее. Разбирам, че с подобна "иниациатива" признаваме колко сме зле, но това е действителността - зле сме ! Няма нужда да позьорстваме пред Европа, защото това удря най-болезнено народонаселението, а то все още е основната част в България.

Затвори майка си проста

УСПЕХ...НЯМА ЧОВЕК КОЙТО ДА Е СПРЯЛ ВЛАКА С ГОЛИ РЪЦЕ!!!

много лесно може да се спре достъпа до тези сайтове просто се отива при доставчика на интернет и му казват да спре достъпа до ip -то ако не иска да има проблем. Така че няма значени че сърварите не са в България.

теоретично е така наистина - но на практика има нещо наречено прокси сървър - така че всяко филтриране на ИП адресите ще доведе до заобикалянето на филтърът през прокси - а филтриране на всички проксита е невъзможно самия p2p трафик е невъзможно да се филтрира защото не може да се определи еднозначно (особено ако е криптиран)

Почти позна. Само дето за да се спасиш трябва да си минеш целият трафик, а това няма как да стане през избушеното пц в Танганайка, където са ти сложили прокси да ти слушат паролите...

Колко пари са предвидени/описани в бюджет 2010 за лиценз за софтуер за държавата?

Тази тема за пиратството е доста спорна.Наподобява на темата за порното и еротиката.Доста се спореше ,кое е еротика и порно.И при двете има голо тяло.Но поне там се разбра,че порно , това при което има проникване.Докато при торентите все още нещата не са изяснени.И очаквам да чуя мнения и от двете страни.За да се види кои е крив и кой прав.

хмм, като каза, защо не оставят Колев да се разправи с порно сайтовете за запознанства? На всички ни е ясно, че каишката му се пуска и дърпа според политиката, защо ББ се е загрижил да затвори торентите а не чалга секс сайтовете?

Много интересен въпрос!!!!!!!!: Това, че един сайт е на български, прави ли го български? и Как се затваря сайт, който е на български, но не е такъв? ХА-ХА-ХА-ХА...

ГЕРБ е противобългарска партия пълна с бивпата Държавна сигурност и безмозъчни милиционери - ПОСЛУШКОВЦИ - гласъвай пак за тях простий народе

Георгиос Папандреу за България: Нима вие искате да получавате български заплати, където въобще не са чували за великденски и коледни премии, а какво остава за 14-та заплата? Нима вие искате да получавате пенсии от по 50-100 евро вместо сегашните 6-700 ? Нима искате да си плащате изцяло цената на лекарствата, а не както досега само 25%? Нима искате да живеете като в лунно бунище защото точно на това прилича България с нейните дупки и боклуци, разхвърляни навсякъде от претендиращите за по-висока интелигентност българи? Нима искате децата ви да пушат, пият и вземат наркотици под зоркия поглед на полицията? Това ли искате? Аз знам, че ние винаги сме били по-цивилизована нация от нашите северни съседи и винаги сме успявали да се обединим в трудни моменти. Затова и сега съм убеден, че в този труден момент ще застанем един до друг, ще прежалим трийсетте процента от допълнителните възнаграждения, които получаваме и след няколко години, ще можем отново да се наредим сред страните с най-добър жизнен стандарт, докато българите ще си останат на положението в което са и сега. Защото нашата нация е изградена на основите на православната вяра и християнските добродетели, а българите са учени атеисти, сменящи на всеки четири години политическото си верую. Но намират ли там спасение? Нека да се стегнем и да не позволим нашата младеж да напусне страната, така както българите напускат своята? И ще видите, че след 50 години, ние все още ще сме тука, а за българите ще се носят само легенди. Аз много се смях, когато разбрах, че управляващите в България плашат народа си, че щели да стигнат до нашето положение ако не вземат мерки! Та те нашето ниво могат само да го сънуват! Жалко за българите, че се оставят така лесно да ги манипулират, за да могат да ги грабят безпрепятствено! Но това си е техен проблем. Нека ние да решим нашите, пък те да се утешават, че не са ни стигнали. Кое е по-страшно Гръцката криза или Българската стабилност?

веднага затваряйте всички пощенски сървари, заради тях ме съкратиха, а как само си разнасях писмата. да ги затворите всички за да ме върнат на работа.

+5

Я се вразумете и погледнете,къде е пиратството ?Ами то законно си е в всички телевизии и радия.Вижте само колко телевизии излъчват предавания,с които трупат огромни пари.Това не е ли пак пиратство?Или тези предавания според вас не са за печелене на пари?Защо тях не забраните а сте тръгнали да се занимавате с глупости?

Това правителство е напълно неадекватно. Забравя как според древен Рим се поддържа мира в държавата - с хляб и зрелища. Само с отварянето на нови Молове и хипермаркети не става. И като ще се занимават с лобизъм за звукозаписни компании - да обявят колко им плащат за това, така де да се позакърпи бюджета все пак.

Не знам от къде да започна..... почвам да съжалявам, че гласувах за ГЕРБ! Оказва се, че няма значение кой идва на власт - българин ли е - всичко пропада в неговите ръце и деградира!!! Ако торентите са проблема на България сме цъфнали и вързали! Писна ми да гледам Бойко Борисов с Рони Колман, а през това време по друга телевизия Цветан Цветанов да е с Веселин Маринов! Тия хора работа нямат ли си ?! Те да не са PR като Евгени Минчев, че да се навъртат около известните личности??!! Искам дела, а не думи, че ми писна! НЯМАМЕ ЕДНО НЕЩО, КОЕТО ДА Е НАРЕД - ЕДНО!!!!! Питам се да бягам ли вече от тук, за да оцелея?!

Айде на избори !!!!!!!!!!!!!!