Коментари - Продължават да режат болничните | dnes.dir.bg
назад

Продължават да режат болничните

НОИ не прие предложението да не се изплаща възнаграждение или обезщетение за първия работен ден от временната неработоспособност, а за втория и третия ден осигурителят да изплаща не по-малко от 80%.

Обратно в новината

Коментари - Продължават да режат болничните | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

ИМАМ ЕДНО ПРЕДЛОЖЕНИЕ: пРВИЯ ДЕН ОТ МЕСЕЦА ДА НЕ ХОДИМ НА РАБОТА , ДА НЕ ПЛАЩАМЕ ОСИГУРОВКИ И ДА ОТИДЕМ В КВАРТАЛНИЯ СУПЕРМАРКЕТ ДА СЕ НАПАЗАРУВАМЕ КАКВОТО НИ Е НЕОБХОДИМО , А ЗА ПЛАЩА ПРАВИТЕЛСТВОТО И НОИ , ВТОРИЯ И ТРЕТИЯ ДЕН ОТ МЕСЕЦА ДА РАЗПРЕДЕЛИМ РАЗХОДИТЕ 50 :50 - ТОЧНО КАТО БОЛНИЧНИТЕ. НЕ РАЗБРА ЛИ ПРАВИТЕЛСТВОТО , ЧЕ ХОРАТА НАИСТИНА СА БОЛНИ И ТОВА Е ОТ НЕКАДЪРНО ПОВЕДЕНИЕ И ОТНОШЕНИЕ КЪМ НАЦИЯТА.

Браво на това правителство. За 9 месеца за 5 стотинки работа не свършило и няма да свърши цял мандат. Успя обаче да настрои едни срещу други всички съсловия в държавата. Сега всеки се озърта и вижда, че е ограден с престъпници, с хора, които искат да го прецакат. Работодателя е враг, нищо че дава заплати/размера им зависи от много неща/лекаря е мошеник, който печели на наш гръб, този до нас е успял, значи е крадец. Не е ли малко гнусно всичко това? Обвиняваме все, който не трябва. Ако правителството продължава така, не се знае дали ще си изкара мандата. Колкото и кухи да са българите все ще се усетят за какво става дума.

...става дума за милиционерски номера. "Разделяй и владей" е тактика известна още от римско време. Как ти се струва - могат ли всички тези насъскани едно срещо друго съсловия да излязат заедно на протест? Дори да успеят, много е лесно един такъв съюз да бъде разбит само с подхвърляне на 2-3 неща, които са били в основата на конфликтите.....

Ако плащам осигуровки за цял месец откъде идва този ден дето не ми се плаща?

Абе каква е тази държава бе?!? Плащаш си всичко като поп, а после като трябва обратно да ти се плаща почват едни уговорки, един рекет, едно чудо! ПИСНА МИ! КОЛКОТО СЪМ ПЛАЩАЛ, ТАКОВА ОБЕЗЩЕТЕНИЕ ИСКАМ!!! Това да важи за всичко, вкл. за пенсии, болничнии и обезщетения за безработни! А след като държавата ме задължава да внясям във втори фонд за нещо, а този фонд ми губи пари, то незабавно тя да ме компенсира! Справка ДЗПО! Егаси държавата. После защо младите бягали. Ами такива МАЛОУМИЯ нагли никъде другаде няма!

А не може ли да дам друго предложение: Болните, като се разболеят, да плащат на работодателя и на държавата по 50% от брутната си работна заплата, като глоба за това че са си позволили лукса да се разболеят и да сриват икономиката!!!

ПРЕДЛАГАМ И КАТО ИЗЛИЗАМ ПЛАТЕНА ОТПУСКА АЗ ДА ПЛАЩАМ НА РАБОТОДАТЕЛЯ ЗА ДА ГО СТИМУЛИРАМ! И ДА МЕ ЗАДЪЛЖАТ ПО ЗАКОН ДА НЯМАМ ПРАВО НА ПО-МАЛКО ОТ 50 ДЕНА ПЛАТЕНА ОТПУСКА! Маааааааааааамицата ви мутренска некадърна! Пуууууу, боклук неописуем!

Защо държавата не се стреми да накара работодателите да плащат данъци и осигуровки на реалните заплати които се плащат на работниците и чак тогава да се вслушва в искането на работодателите да плащат по 50 процента. Икономиката в държавате не рабити фирмите разчитат на ДДС и се чудят какви данъци да скрият а правителството си го изкарва от обикновените хора

Това ли е новото решение? И колко време ви беше необходимо за да го вземете? Чакаме следващото ново решение, след което ще разберете и нашето. Изпитано е "Те ни лъжат, че ни плащат, ние ги лъжем, че им работим". После българина бил мързелив....

Големи кътили са родните "работодатели". Само гледат как да излъжат и да минат по тънката лайсна. Държавата да прави всичко! На работещите нищо! А за тях - само далавера? И щели да докарват работници от Виетнам! Става - ама тогава работодателите ще са от Китай! ХАХАХА!

Докога правителство и олигархия ще ограбват българския народ?И какво могат да очакват управляващите при следващите избори от хората,които са ограбвали?

Интересно колко безмислена дискусия се води - вместо да се търсят нарушителите се търсят начини да се ощетят най-уязвимите по време на криза - болните, слабите и инвалидите.

както казва един герой от "Приключенията на Лиско" - ВСЕ МЕНЕ БИЯТ!!!! TAKA И ОТ ПРОСЛОВУТИТЕ МЕРКИ - ДОТУК ВСЕ НАШЕГО БРАТА ГО ОТНАСЯ - Я ЗАБАВЕНИ ДЕТСКИ, ПОМОЩИ ЗА ИНВАЛИДИ, ОТПУСКИ, БОЛНИЧНИ....... ПРЕДЛАГАМ КАТО ЗА НАЧАЛО ДВЕ МЕРКИ: 1. ДА СЕ ПРЕМАХНАТ 20-ТЕ ЗАПЛАТИ "ОБЕЗЩЕТЕНИЕ " НА ВОЕННИТЕ. ДА СТАНАТ КАТО ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ ПРОСТИ БЪЛГАРИ - МАКСИМУМ 6. 2. ДА СЕ "ПОГЛЕДНАТ" ВСИЧКИ СОБСТВЕНИЦИ НА ФИРМИ, РЕГИСТРИРАНИ ПО ДДС ЗАЩО СЕ ОСИГУРЯВАТ ВЪРХУ МИНИМАЛНА РАБ. ЗАПЛАТА, А ПРИТЕЖАВАТ АКТИВИ ЗА СТОТИЦИ ХИЛЯДИ И МИЛИОНИ. СЪЩИТЕ СЕГА ИСКАТ БОЛНИЧНИТЕ ДА СЕ ИЗПЛАЩАТ 50%.

Аз, че съм тъп си го знам и го обявявам. Но защо правя и другите на тъпи не мога да разбера? А, може ми сметките не са ми верни: ((2.80%)+0)-(3.50%)10% Изкарвам, че по новия вариант работника е ощетен с 10%. Мили работодатели благодарим за грижите за жеста който правите за работниците и сте пожелали да поемете за ваша сметка денят който беше за сметка на работника. Аферим бабо, машала...

Тия ме хвърлиха в тъча! Кои са тези работодатели? Които 20 години крадат мамят и държат най-ниските възнаграждения в ЕС. Само се слагат на всяка полит.власт. По важно е аз и моите служители защо следва да плащаме 3 пъти!!!! За едно и също нещо. Първо всеки месец осигуровки. 2. Не стига ,че си плащал ами и ти казват: не стига, че служителя не ти е на работа и се чудиш как да го заместиш, ами пак ти ще му плащаш болничните? А защо сме плащали осигуровки никой не казва! Отделно като му плащам болничния, дължа ли му осигуровки за тези 3 дни? Стига бе, осетете се бе хора!!!!! Ако мърши изловете ги, драконовски глоби, затвор да видим дали ще лъжат!

Според мен, тия от НОи, трябва за се хванат здраво за работа, и да си проконтролират и проследят болничните само на хората, които ползват често болнични или тия работодатели, при които има най- много болнични, и тях да синкциаонират.Защо ще санкционират всички, чрез намалено изплащане на болничните, да не би аз да съм източила НОИ.Източили са го тези работодатели, които са карали работниците да взимат болнични, за да не им плащат в кризата, а работника е ходел на работа и е взимал заплата си от НОи.Аз за това вина имам ли, та ще трябва когато ме хване гаден грил да дам 100 лв.за лекарства и такса от 2,50 на джи пи то и да получа обезщетение за това от НОИ по-малко от колкото преди две години при същите условия.Какво вина имам аз, че ИВАН ОТ "Кремиковци" си взима болнични защото нещо го мързи да ходи на работа и си е взел 7 дена, че е болен от "грип" и не е дал 100 лв за атибиотици, а само 10 лева за ракия и салата защото си седи в къщи и какво да прави-пийва си кеф му е, тече му болничния и му е все тая дали ще му платят за целия болничен или с един ден по-малко, ТОЙ ПАК ЩЕ СИ ВЗИМА БОЛНИЧНИ и след като г-жа Митрева въведе един ден по-малко-Тя нама да го дисциплинира, но понеже, е леко ама доста леко ТЪПА , вместо да направи проверка колко пъти такива като него са взимали болнични и понеже за едно и също не може да си болен всяка седмица, то техните болнична са винаги с различни диагнози.А истински болните които ползват болнична за грип те, са инцидентно, а тези с хронични заболявания, винаги болничните са с една и също диогноза.Разбрахтели госпожа Матрева голко сте тъпа, заради вас всички ще страдат, защото не въведохте никакъв контрол от лекаря да работодателя и работника.Вместо да санкционирате който трябва Вие санкционирате Който не Трябва.Това е все едно в магазина, аз да открадна една бутилка шампанско, а на касата на ВАс г-жа Матрева да ви кажат, че ВИе трябна да я платите, и тогава ли, ще твърдите, че това било антикризисна мярка с възпитателна цел?

Ела и докажи кат си много отворен, че някой си не е бил болен от грип например? Много ми е интересно как ще го провериш? Или да сложим камери по къщите на хората и да гледаме кой кога кашля?

Я съм бая притеснен, дека Уйтекс не игра добре срещу ЦСКА. Капитанът на чорбата Тошо Янчев донесе победата за своя тим с гол в 88-ата минута....иначе съм Уевскар.... Какво стана с тоа шефа на топлофикация бе? Още ли е в панделата?.....верно ли, че Бойко е станал президент?....к'ва беше таа цигара бе батко....т'ва да не друг интернет бе, защо ми е на обратно клавиатурата? Соска, ти на къф сайт си ме вкарал бе. Тука са само лъжанки и държанки. Само кат са сета за Левон, тоа е по-гоуема уисица от Сокола майна!!!

Как да направим така, че българите да не шикалкавят? Ами да си вземат болнични само когато наистина са болни?

Е точно тогава си най прецакан. Хем трябва да даваш пари по доктори хем за лекарства, консумативи и т.н. и ще получиш 50%. Това е ЦИНИЗЪМ. Да се въведат огромни глоби за злоупотребилите и нещата ще се понаместят.