Полицаи ще пазят новия МОЛ на София
Във връзка със струпването на автомобили пред новия търговски център в кв. „Младост” кметът на София Йорданка Фандъкова се обърна към Столичната полиция с искане за по-сериозно присъствие и осигуряване на ред в района.
Обратно в новинатаКоментари - Полицаи ще пазят новия МОЛ на София | Днес.dir.bg
Коментари
Не ми е ясно кви са тия зелени площи посред зима , ама карай да върви. И тия 1000 работни места ли беха, колко ли беха, до 2м ще са останали едва 100 , ако въобще и не заключат прехваления мол. е, ще има и прости селяндури да се разхождат из него и да си купят парцалки, нали после трябва да се изфукат пред комшиите къде са ходили и кво са видели в софията , ха хах хаааа
Лоу Кост самолетче: София - Милано с 1 нощувка. Найк последен писък, а не дори миналогодишен модел от 180 евро на 99 евро, на малкия пуловер Зара 5 евро!!!, ризка Зара 6 евро!!!, мъжки обувки Бата 45 евро!!! За какво говорим в България?!?! Не отидох, а като чета и коментарите няма и да отида в този т.н. Аутлет.
Не ми е ясно кви са тия зелени площи посред зима , ама карай да върви. И тия 1000 работни места ли беха, колко ли беха, до 2м ще са останали едва 100 , ако въобще и не заключат прехваления мол. е, ще има и прости селяндури да се разхождат из него и да си купят парцалки, нали после трябва да се изфукат пред комшиите къде са ходили и кво са видели в софията , ха хах хаааа
До Соци Проблема на прехода е че след като падна една икономическа система-комунизма, тръгнахме да строим нов икономическа система. Нащо проклятие са всички икономисти и финансисти. Разберете без ценности, йерархизирано общество, вяра и съзнания ние няма да стигнем никъде.България е бедна защото е прекалено материална.
За двадесет години успяха да ни превърнат в безмозъчни маймуни от американски тип. Честито ви!
Потресен съм от тълпите, тръгнали за евтина тениска ! Не можах да повярвам, че толкова много хора са подвластни на рекламата и суетата. Да се блъскаш с часове за някакъв парцал е меко казано необяснимо. На така е - четат жълти вестници, гледат малоумни риалитита.....и сами се превръщат в изобразените герои...
Хора, Не купувайте за Бога!!!!!!! Тези МОЛОВЕ са построени с вашите пари,за да свалят вашите кожи!!!
Влизането и излизането е абсолютен кошмар.Стоките са демоде,но цените са на макс...Типично българска история.
Приятно ми беше да прочета един разумен, без злоба, обективен коментар. Даааа....за съжаление истината е такава. Бих желал повече такива коментарий! Остава открит въпросът: А сега, накъде?
Поредната циганизация, какво да кажа?! За какво са ни тия молове некой ше ми каже ли? Еми разбира се, за да унищожат малкия и среден бизнес, да заробят тотално Българите и да ни подадът подносите да сервираме на европа, турция и америка. Радвайте се Българи на новата придобивка която заби още един пирон в ковчега на България!
Вър да върим на мола уа....има турски жинси Левис за по 150 лиева уа.У Амиерика са по питнайси долара,ама нимоими стигна...
Като сте толкова умни, напревете пари и ги вкарайте в заводи и болници. Защо ми е завод в България, като в Китай излиза няколко пъти по-евтино? Защо да инвестирам в болница, след като българите си мислят, че здравето е безплатно и че жълтите стотинки от осигурвката мога да покрият нещо повече от мизерна държавна болница? Защо ми е строя детска градина, след като дори 60 лева такса ви се вижда висока, но пък искате специално отношение към децата? Защо въобще да влагам пари в нещо различно от дрехи, след като вас ви интересува само да имате нови дрешки и модерен телефон. Търсенето определя предлагането. Вие това търсите, ние това ви даваме. Такива като СОЦИ ги разбирам, те са болни, ама останалите?
Тоя наплив ще е още една седмица и после край с мола. Такова му е еместоположението, че само луд ще се бута да ходи до там. Така нареченив МОЛ е построен в полето, има един тесен път до там, а с градския транспорт се стига след като минеш през една рядка кал произведена от строежа на метрото. До т.н. МОЛ се стига само с кола, но тъй като всички са тръгнали с коли не може да се стигне. Още една седмица наплив на балъци и после край.
Поредният цирк. Къде бяха обещаните 500 паркоместа, не разбрах - кал до ушите. После - 21 век, 2010 - няма ПОС терминали - вие нормални ли сте ? Кой носи по 1000 лв в себе си, за да си закупи яке от 1500 лв ? Това ли е аутлет - цирк на колела. Просто мол, с ужасно скъпи дрехи. Очаква го същата съдба като Принцес център в Младост - нито е оутлет, нито е евтино, нито дрехите са прилични. Вие били ли сте в аутлет, като в САЩ, да речем - кецове Адидас за 30$, тук са 120 лв. Е, те нови са толкова... айде стига сте ни взимали за балъци, дано фалирате, че да се направи болница или завод на вашето място, аман от МОЛове ...
Като стоки вярно е аутлет, но като цени е мода от последни колекции! Ненормални цени - това е! Няма да има много време навалица в него с тая псевдо аутлет политика. Пос терминали ЙОК, където има пък не работят, от към заведения хич го няма, тоалетните са нищожно количество. С рекламата направиха лудница, но вероятно ще е временно.
Поредния МОЛ в държава която, средната заплата е едва 500-600 лв. Хората едва свързват двата края, а разни дебили бизнесмени правят МОЛове, където стоките се продават на супер високи цени. Това е БГ, нито един завод за където да се произвежда нещо, но за сметка на това магазини всякакви, консумираме яко, внасяме почти всичко, а заплатите едни от най-ниските в Европа. Тоя Outlet ще бъде голяма издънка и след година, половината магазини ще са се изнесли от там, защото цените на които се продават нещата ще са същите като цените по Витошка. За чии ще е да се бие тоя път до там като в центъра на София цените са същите?!
Само 600 лева глоби за паркиране в тревни площи? Некадърници и мързеливци са тези инспектори. Това прави по-малко от лев на автомобил. Къде са, че да си платя за цялата година напред по тази тарифа?
Аман от старите коли и дрехи на Европа. Навсякъде по света в Моловете можеш да пазаруваш разумно, наред с истински маркови дрехи, докато бутиковите стоки се помещават винаги в самостоятелни магазини на централни улици. Но Българинът е прост и тича като невидял и за това го лъжааааат, лъжаааат за всичко.
А мола на ситняково каква ужасна сграда. Там къде ще се паркира? Значи 20 мола може да се построят за 3 години, а нито една болница или завод за 20!
На кого му трябват тези молове с цени като в Москва не останаха градинки и паркове от молове, автокъщи, бизнес сгради! Държавата няма никаква икономика те молова строят и с какво ще пазаруват хората в тях?
Бях там, видях за какво става въпрос. Нищо ново под слънцето. Пак българската свинщина. Един час се придвижвах към дома си по Цариградско в петък към 16.00. В събота отидох пеша до прехваления МОЛ. Правено недоправено. Свинщина.
Подкрепям поста, че това не е НИКАКЪВ аутлет! Цените са по-високи от МОЛ-овете и фирмените магазини на същите марки, разположени на къде по-централни места. И какво е това -50%, -70%, при условие, че преди намаленитео са били вдигнати със 100-150%? Няма ли в тази държава Комисия за защита на потребителите - за лъжлива реклама се налагат глоби по цял свят и то такива, че т.н. официални вносители, за които в централата на дадена марка не са и чували, да затворят магазините си и още 5 години да изплащат кредита, който са взели да платят глобата...
Тия толкова са бързали да го отворят тоя outlet, че дори не са инсталирали POS терминали и не може да се плаща с карти. Може ли 2010 година да не можеш да пазаруваш с карта в такъв огромен магазин? Да не говорим, че заради строежа на метрото наоколо е мръсно, гадно, кално и противно.
този така наречен outlet е поредната шашма. Стоки от колекций от преди 5 години се продават за 250 лева минимална цена, при условие че са закупени за 20 долара от магазини като Тиджей Макс/истински outlet/ в САЩ. Отидох от интерес. Няма и втори път да се излъжа. Измамниците от Витошка просто са си отворили нови магазини и който е тъп да пазарува стари дрешки на високи цени, пазарува там. Предпочитам да отида в чужбина и за 200 долара да си купя истинско сако Hugo Boss от миналогодишната колекция, вместо там за 2000 лева такова от преди 5 години. Дано хората да се усетят и спрат да пазаруват и подхранват такива спекулаций с цените и мародерства с подобни иначе качествени стоки.
Аз се излъгах да ида, ама го направих с градски транспорт...ужасен съм! Нали е аутлет, тогава защо някво яке е намалено от 2500 лв на 1500 лв като е супер обикновено?! Ужасно високи цени, парцали като за тетки и чичовци, нямам думи
Къде са дремали ЕКСПЕРТИТЕ на Общината та са разрешили строежа на толкова големи магазини един до друг, без никаква инфраструктура....Ид знаят, че там ще се строи и метро...
Няма край тъпанарщината - айде на евтините арманита. Сякаш ще им ги подаряват....Жалко за хубавата ни държава - хубаво място, но прост народ!
Максимум до седмица няма да има пукнат човек в новия мол. Цените са потресаващи за магазини- тип Outlet, демек стари колекции. Да не говорим, че дрехите са доста парцаливи в повечето бутици. Не може в Лондон да си купуваш Adidas на намаление за 15 паунда( при това готин модел), а тук да са над 100лв. С две думи- хубава работа, ама българска. Вчера ми стана жал като гледах как хората влизат в мола с очакване, а излизаха с посърнали физиономии и празни ръце.
Селските пръдльовци хукнали да си купят потурки Адибас! Срещу това бронебойни патрони няма открити!
Ама там няма. Всичките хем с коли и джипове, хем се нахвърлят като озверели вълци на евтинкото!Снощи, като гледах новините срам ме хвана,че съм българка.
Някой мисли ли какво ще стане с Цариградско шосе, когато се пуснат всички строящи се обекти? При всяко строително разрешение се искат куп съгласувания, кой ги е давал и срещу какво (колко)?
На Господата Китов и Кусев (собствениците на оутлета и на Техномаркета) да им ударят по една голяма глоба, за да ги заболи, моля. Заради това, че правят безредици :) БГ бизнесмени!, как могат да направят такива магазини и да не им осигурят подход за автомобили и паркинг места??? А иначе са с голямо самочувствие, а сега и с този небостъргач, дето им го строят на входа, да видим как ще се справят :)
Общината вместо да тормози собствениците на мола да вземе да обясни като как е издала строително разрешение за този мол, за мола на Карфур и съседния нему? Нали се сещате какво ще стане с Цариградско шосе, когато се отворят и тези два нови мола и хората трябва да стигнат до тях по този един единствен път?
Ужасно беше. И аз се подлъгах от многото реклами, включително в централните новини. Беше ад! Самият МОЛ е в нещо като тупик зад Метро. Няма необходимия капацитет, нито паркоместа, за да поеме такива колони с автомобили. Хората паркираха в калта на километър и предпочитаха да стигнат п-бъзо пеш. За съжаление може би това е поредната перачка на пари. Нямаше нито една изгодна стока вътре. От хилядите разглеждащи видях две само две торбички с нещо закупено. Трагедия!
Защото ни заимаха със сриващ се свободен пазар. Не може така, разберете го! Трябва да има точни разчети, а не да оставяме хаоса да определя съотношението между икономика, търговия и селско стопанство. При соца било лошо, защото имало петилетни планове и се наблягало на тежкото машиностроене, IT бранша, селското стопанство, енергетиката и строителството, ама не на МОЛ- ове, а на заводи, жилища и инфраструктура. Ми каде щяхме да сме сега, ако не бяха комунистическите ни жилища? Трябваше да се наблегне на тези безспорни факти в съзнанието на хората, за да не залитат те по западния модел и стандарт. Нужно беше да се съсредоточим върху нашия си двор, а не да надничаме в чужди дворове. Време е да разграничим причините от следствията в нашата страна. Решението да преминем към свободен пазар наистина произлезе от средите на БКП. Но то беше грешка. Ставаше въпрос за едно вътрешно надмощие на демовците в редовете на БКП, при липсата на реална опозиция. От такава гледна точка- да те бяха членове на БКП. Свободен пазар тогава никъде по света не е имало. Имаше начален период на порочна кредитна система, а началното на голямото лапане определено беше много сладко. Трудно беше да бъдат убедени поданиците на соц държавите, че трябва да се запазят ограниченията на рестриктивната соц система. Те виждаха, че висок стандарт може да се постигне и чрез малко труд и то труд, който няма нищо общо с кърската работа или работата в завод на норма. Решихме, че за този разцвет причината е свободния пазар. Това погрешно схващане беше втълпявано до нива на идея Фикс. Държавата била лош собственик. Много се крадяло и никой не реагирал. Решихме, да легализираме краденето и да раздадем вместо дъски, талпи и циментец, направо цялата държава на частни предприемачи. Дали по този начин се справихме с краденето? В малко останалите частни предприятия, като ВИК и ТЕЦ (докоро), продължихме да следим под лупа кражбите, които вече ня бяха точно соц тип, като например изцепките на Вальо Топлото, а забравихме да следим какво направиха т. нар приватизатори с доскоро държавната собственост, която не им е бащиния, нито е паднала от небето. С други думи, ние за да спрем краденето, раздадохме цялата собственост. Това се нарича антисталиновско решение: Има държава, има проблем! После съответно ревяхме, че няма държава. Пълен абсурд. Сещам се за един стар виц: Пред съда бил изправен престъпник, който по особено жесток начин умъртвил майка си и баща си. Когато му била дадена думата преди да бъде произнесна присъдата, той заявил: Вярвам, че уважаемият съд ще има милост към бедния сирак.... Девизът при банките пък беше: По- добре да ги подарим на чужди собственици, отколкото да ги оставим на БКП. Но народът и в двата случая губи! Когато беше премахнат член първи от конституцията, соца беше убит. Това стана още на 15 януари 1990г. Преди повече от 20 години. Тогава партията беше отделена от държавата. От този момент БКП не беше партията- държава. Имаше безброй партии и БКП беше една от тях. Верно- престъпна, бандитска партия, но не по- различна от всички останали. В новата многопартийна система беше вече трудно да се определи чия е вината за краха, а тя беше на всички. На база на тези елементарни разсъждения, е странно защо цялата отговорност все още се приписва на БКП. Ако допуснем, че БКП тогава се превърна във враг на демокрацията, кой е виновен, че демо партиите не успяха да се преборят с нея? Те бяха длъжни да се преборят. Не може да правиш преход 30 години и да не можеш да вземеш реалната власт с лостовете на новата система. Защо се захванаха с тая работа младите демовци, като нямаха никакви шансове да я доведат до край? Не е ли престъпление да разрушиш една система, без да знаеш как да построиш нова на нейно място? Девизът на доктора е Преди всичко не вреди!, ако не можеш да помогнеш. Демовците поеха отговорност, а сега бягат от нея. В случая герои могат да бъдат само онези, които бяхме против демо промените през 1989г, а ние не бяхме много. СДС не са герои. Реформаторите в БКП също не са герои. Събитията от най- новата ни история трябва да се разглеждат в тази плоскост, ако искаме да стигнем до някакви реални изводи в до смърт обърканата ни държава. Не трябва да се делим по партиен принцип, а по УБЕЖДЕНИЯ!!! На света има два типа хора: Далновидни и късогледи. Мисля, че лесно се разграничават?
Ей аман от тези Молове,няма ли някой да направи някоя фабрика ,завод или каквото и да е друго,да пройзвездаме нещо,напълни се София с молове бизнес згради,автокъщи и................как ли не
Преди отварянето на т.нар. Аутлет с приятели си направихме облог - относно цени и инфраструктура... Е ПОЗНАХМЕ, какво ще стане на 99% - но не го казвам с гордост, а със съжаление! Хората са вкарани в такава матрица и вече са така обработени и манипулирани че ги моделират като пластелин! Всичко което се случва с този Аутлет ще се случи след 10 дни и с МОЛА в Ситняково, после и с комплекса Карфур. Но истината за всички инвестирали в молове е тъжна - клиентите са едни същи и в последно време т.нар барвци окапват като мухи, и прогресивно намаляват, а предлагането се увеличава многократно ?!?!?! Системата на Скачени съдове и оборотите ще им падат главоломно в близките месеци.... Интересно ми е да видя каква ще е картинката с моловете през м.Септември 2010г ??? Така че започваме с прогнозите и залозите още от сега...
така значи-медиите отново са в услуга на тези които им плащат за реклама без да се съобразяват с хала в страната.най интересно бе преди време как по бтв новините даваха съвет на хората при криза как да спестяват и оцеляват.най интересният съвет който ани салич прочете бе призив към потребителите да пазаруват от веригите магазини и големите търговски центрове където видите ли цените били по ниски.простащината е неизмерна а глупостта е вечна.как може да се призовава българина от една медия да пълни джоба на чуждия инвеститор който изнася печалбата си навън и принуждава да му се работи за без пари.що за телевизия е товаа(о да тя отново е чуждестранна) та да призовава да се тълпим като стадо овце за да дадем и малкото си пари на някой мазен чужд инвеститор.осъзнайте се хора и не пълнете джобовете на този който се настани наготово в страната ни.подкрепяйте родното производство и българските търговци.не се заробвайте отново както е било преди повече от 500 години защото сегашните нашественици са много по безкрупулни и долни.