Полицаи ще пазят новия МОЛ на София
Във връзка със струпването на автомобили пред новия търговски център в кв. „Младост” кметът на София Йорданка Фандъкова се обърна към Столичната полиция с искане за по-сериозно присъствие и осигуряване на ред в района.
Обратно в новинатаКоментари - Полицаи ще пазят новия МОЛ на София | Днес.dir.bg
Коментари
Виновен е есинствено и само човека издал разрешителното за строеж без отчитане необходимоста от адекватен паркинг. Всъщност така е в 99% от случаите. Пример е и МОЛа на бул България, където от години коли паркират на необезпокоявани на булеварда. Така е и МОЛ булевард (защо ли така се казва?) където колите паркират наоколо по бензиностанциите. Интересно защо до ден днешен инспектората към общината няма интерес да си свърши работата и да задължи собствениците на МОЛовете да си оправят бакиите или да ги затвори поради несъответствие.
хаха глоба за кални гуми ??!! някой знае ли за какви разкопки става въпрос там ?? не знам за гумите ама на мен обувките ми станаха целите в кал..осъзнайте се малко!
YURDANKA FANDAKUVA--idna savreminna JANA DaRK...Na sufianci ut vremito na BATEMBERK takova suuupirrr opravlenie NI im sa e slu4valu....Fandakuv e idna skromna,pusliduvatil rakovoditilka-kmetic EXELANS,prostu,beeei da ma prushtava STZAG.kmet no toi e na 200 svitlinni gudini ot DAN4ITO.......Siga shi vadvori ret i disciplina pofsamestno i nafsiakadi....GO AHEAD,DAN4I....!!!!! Ina4i shi izdat Ku4itata sufiancite...!!! A faf MOLovite sa krade...ima takvaz tindentcia...
Avtora na statiyata da si opravi zaglavieto, za kakuv nov mol govorish, kato stava duma za sofia OUTLET center???? novite molove predstoyat na drugi mesta. Tam shte si ostanat edinstveno ostareli, demode drehi, bez nomera, samo cenite im sa kato na molovete!!!!!
То бива малумие ама това на нищо не прилича. Зарад някакъв си мол да спрат движението по цял път!!!
АЛО,малоумие,щом има километрични опашки за магазина,значи държавата не е гноясала от мизерия и бедност!!!??? СТИГА само мрънкане!!!
MOLOVE I TARGIVSKI TSENTROVE NE SA NEOBHODIMI, NO FABRIKI, NOVI MINI I IZNOS - TIA PRAVIAT OBSHESTVOTO PO-BOGATO ( Molovete sa za prodavane na Evropeiskite stoki koeto e Greshno)
ВСИЧКИ , КОИТО СА ТРЪГНАЛИ ДА КУПУВАТ В МОЛОВЕТЕ СА ТЪПИ СЕЛЯЦИ , ОГРАНИЧЕНИ ТЪПАНАРИ , АЛЧНИ КОНСУМАТОРИ , ТЪПИ КУХИ ЛЕЙКИ И ШОПИНГОЛИГОФРЕНИ . МОЛОВЕТЕ ТРЯБВА ДА СЕ ЗАБРАНЯТ . ТАМ ПАЗАРУВАТ ТЪПИТЕ ЧАЛГАДЖИЙКИ И ТЕХНИТЕ КУХИ ПОДРЪЖНИЧКИ И ПОДРЪЖНИЦИ ...
Taka li se syzdavat rabotni mesta ??????????????? Verno si uchil kak se naviva markuch!!!!
Ехей глупаци с глупаци найвни и лековерни Ама е трябвало ченгетата да дръпнат и по една глоба на всеки е така за адет и акъл щото то акъла на българина му иде га го бесят и га сере
До: инвеститор (07.03.2010 г. 14:51ч.) Не знам СОЦИ дали е болен, ама някой ден народът ще ви разболее вас, инвеститорите и то доста сериозно.
kakva e razlikata mejdu markovi i nemarkovi drehi nai ve4e v cenata napr teniska na la coste i druga bez logoto proizvedeni ot edin i sa6t material v china ili indonesia e v pati po skapa a mi e interesno pri takiva drasti4ni namalenija v cenite do 70% kak targovcite oceljavat
така значи-медиите отново са в услуга на тези които им плащат за реклама без да се съобразяват с хала в страната.най интересно бе преди време как по бтв новините даваха съвет на хората при криза как да спестяват и оцеляват.най интересният съвет който ани салич прочете бе призив към потребителите да пазаруват от веригите магазини и големите търговски центрове където видите ли цените били по ниски.простащината е неизмерна а глупостта е вечна.как може да се призовава българина от една медия да пълни джоба на чуждия инвеститор който изнася печалбата си навън и принуждава да му се работи за без пари.що за телевизия е товаа(о да тя отново е чуждестранна) та да призовава да се тълпим като стадо овце за да дадем и малкото си пари на някой мазен чужд инвеститор.осъзнайте се хора и не пълнете джобовете на този който се настани наготово в страната ни.подкрепяйте родното производство и българските търговци.не се заробвайте отново както е било преди повече от 500 години защото сегашните нашественици са много по безкрупулни и долни.
Преди отварянето на т.нар. Аутлет с приятели си направихме облог - относно цени и инфраструктура... Е ПОЗНАХМЕ, какво ще стане на 99% - но не го казвам с гордост, а със съжаление! Хората са вкарани в такава матрица и вече са така обработени и манипулирани че ги моделират като пластелин! Всичко което се случва с този Аутлет ще се случи след 10 дни и с МОЛА в Ситняково, после и с комплекса Карфур. Но истината за всички инвестирали в молове е тъжна - клиентите са едни същи и в последно време т.нар барвци окапват като мухи, и прогресивно намаляват, а предлагането се увеличава многократно ?!?!?! Системата на Скачени съдове и оборотите ще им падат главоломно в близките месеци.... Интересно ми е да видя каква ще е картинката с моловете през м.Септември 2010г ??? Така че започваме с прогнозите и залозите още от сега...
Ей аман от тези Молове,няма ли някой да направи някоя фабрика ,завод или каквото и да е друго,да пройзвездаме нещо,напълни се София с молове бизнес згради,автокъщи и................как ли не
Защото ни заимаха със сриващ се свободен пазар. Не може така, разберете го! Трябва да има точни разчети, а не да оставяме хаоса да определя съотношението между икономика, търговия и селско стопанство. При соца било лошо, защото имало петилетни планове и се наблягало на тежкото машиностроене, IT бранша, селското стопанство, енергетиката и строителството, ама не на МОЛ- ове, а на заводи, жилища и инфраструктура. Ми каде щяхме да сме сега, ако не бяха комунистическите ни жилища? Трябваше да се наблегне на тези безспорни факти в съзнанието на хората, за да не залитат те по западния модел и стандарт. Нужно беше да се съсредоточим върху нашия си двор, а не да надничаме в чужди дворове. Време е да разграничим причините от следствията в нашата страна. Решението да преминем към свободен пазар наистина произлезе от средите на БКП. Но то беше грешка. Ставаше въпрос за едно вътрешно надмощие на демовците в редовете на БКП, при липсата на реална опозиция. От такава гледна точка- да те бяха членове на БКП. Свободен пазар тогава никъде по света не е имало. Имаше начален период на порочна кредитна система, а началното на голямото лапане определено беше много сладко. Трудно беше да бъдат убедени поданиците на соц държавите, че трябва да се запазят ограниченията на рестриктивната соц система. Те виждаха, че висок стандарт може да се постигне и чрез малко труд и то труд, който няма нищо общо с кърската работа или работата в завод на норма. Решихме, че за този разцвет причината е свободния пазар. Това погрешно схващане беше втълпявано до нива на идея Фикс. Държавата била лош собственик. Много се крадяло и никой не реагирал. Решихме, да легализираме краденето и да раздадем вместо дъски, талпи и циментец, направо цялата държава на частни предприемачи. Дали по този начин се справихме с краденето? В малко останалите частни предприятия, като ВИК и ТЕЦ (докоро), продължихме да следим под лупа кражбите, които вече ня бяха точно соц тип, като например изцепките на Вальо Топлото, а забравихме да следим какво направиха т. нар приватизатори с доскоро държавната собственост, която не им е бащиния, нито е паднала от небето. С други думи, ние за да спрем краденето, раздадохме цялата собственост. Това се нарича антисталиновско решение: Има държава, има проблем! После съответно ревяхме, че няма държава. Пълен абсурд. Сещам се за един стар виц: Пред съда бил изправен престъпник, който по особено жесток начин умъртвил майка си и баща си. Когато му била дадена думата преди да бъде произнесна присъдата, той заявил: Вярвам, че уважаемият съд ще има милост към бедния сирак.... Девизът при банките пък беше: По- добре да ги подарим на чужди собственици, отколкото да ги оставим на БКП. Но народът и в двата случая губи! Когато беше премахнат член първи от конституцията, соца беше убит. Това стана още на 15 януари 1990г. Преди повече от 20 години. Тогава партията беше отделена от държавата. От този момент БКП не беше партията- държава. Имаше безброй партии и БКП беше една от тях. Верно- престъпна, бандитска партия, но не по- различна от всички останали. В новата многопартийна система беше вече трудно да се определи чия е вината за краха, а тя беше на всички. На база на тези елементарни разсъждения, е странно защо цялата отговорност все още се приписва на БКП. Ако допуснем, че БКП тогава се превърна във враг на демокрацията, кой е виновен, че демо партиите не успяха да се преборят с нея? Те бяха длъжни да се преборят. Не може да правиш преход 30 години и да не можеш да вземеш реалната власт с лостовете на новата система. Защо се захванаха с тая работа младите демовци, като нямаха никакви шансове да я доведат до край? Не е ли престъпление да разрушиш една система, без да знаеш как да построиш нова на нейно място? Девизът на доктора е Преди всичко не вреди!, ако не можеш да помогнеш. Демовците поеха отговорност, а сега бягат от нея. В случая герои могат да бъдат само онези, които бяхме против демо промените през 1989г, а ние не бяхме много. СДС не са герои. Реформаторите в БКП също не са герои. Събитията от най- новата ни история трябва да се разглеждат в тази плоскост, ако искаме да стигнем до някакви реални изводи в до смърт обърканата ни държава. Не трябва да се делим по партиен принцип, а по УБЕЖДЕНИЯ!!! На света има два типа хора: Далновидни и късогледи. Мисля, че лесно се разграничават?
Ужасно беше. И аз се подлъгах от многото реклами, включително в централните новини. Беше ад! Самият МОЛ е в нещо като тупик зад Метро. Няма необходимия капацитет, нито паркоместа, за да поеме такива колони с автомобили. Хората паркираха в калта на километър и предпочитаха да стигнат п-бъзо пеш. За съжаление може би това е поредната перачка на пари. Нямаше нито една изгодна стока вътре. От хилядите разглеждащи видях две само две торбички с нещо закупено. Трагедия!
Общината вместо да тормози собствениците на мола да вземе да обясни като как е издала строително разрешение за този мол, за мола на Карфур и съседния нему? Нали се сещате какво ще стане с Цариградско шосе, когато се отворят и тези два нови мола и хората трябва да стигнат до тях по този един единствен път?
На Господата Китов и Кусев (собствениците на оутлета и на Техномаркета) да им ударят по една голяма глоба, за да ги заболи, моля. Заради това, че правят безредици :) БГ бизнесмени!, как могат да направят такива магазини и да не им осигурят подход за автомобили и паркинг места??? А иначе са с голямо самочувствие, а сега и с този небостъргач, дето им го строят на входа, да видим как ще се справят :)
Някой мисли ли какво ще стане с Цариградско шосе, когато се пуснат всички строящи се обекти? При всяко строително разрешение се искат куп съгласувания, кой ги е давал и срещу какво (колко)?
Ама там няма. Всичките хем с коли и джипове, хем се нахвърлят като озверели вълци на евтинкото!Снощи, като гледах новините срам ме хвана,че съм българка.
Селските пръдльовци хукнали да си купят потурки Адибас! Срещу това бронебойни патрони няма открити!
Максимум до седмица няма да има пукнат човек в новия мол. Цените са потресаващи за магазини- тип Outlet, демек стари колекции. Да не говорим, че дрехите са доста парцаливи в повечето бутици. Не може в Лондон да си купуваш Adidas на намаление за 15 паунда( при това готин модел), а тук да са над 100лв. С две думи- хубава работа, ама българска. Вчера ми стана жал като гледах как хората влизат в мола с очакване, а излизаха с посърнали физиономии и празни ръце.
Няма край тъпанарщината - айде на евтините арманита. Сякаш ще им ги подаряват....Жалко за хубавата ни държава - хубаво място, но прост народ!
Къде са дремали ЕКСПЕРТИТЕ на Общината та са разрешили строежа на толкова големи магазини един до друг, без никаква инфраструктура....Ид знаят, че там ще се строи и метро...
Аз се излъгах да ида, ама го направих с градски транспорт...ужасен съм! Нали е аутлет, тогава защо някво яке е намалено от 2500 лв на 1500 лв като е супер обикновено?! Ужасно високи цени, парцали като за тетки и чичовци, нямам думи
този така наречен outlet е поредната шашма. Стоки от колекций от преди 5 години се продават за 250 лева минимална цена, при условие че са закупени за 20 долара от магазини като Тиджей Макс/истински outlet/ в САЩ. Отидох от интерес. Няма и втори път да се излъжа. Измамниците от Витошка просто са си отворили нови магазини и който е тъп да пазарува стари дрешки на високи цени, пазарува там. Предпочитам да отида в чужбина и за 200 долара да си купя истинско сако Hugo Boss от миналогодишната колекция, вместо там за 2000 лева такова от преди 5 години. Дано хората да се усетят и спрат да пазаруват и подхранват такива спекулаций с цените и мародерства с подобни иначе качествени стоки.
Тия толкова са бързали да го отворят тоя outlet, че дори не са инсталирали POS терминали и не може да се плаща с карти. Може ли 2010 година да не можеш да пазаруваш с карта в такъв огромен магазин? Да не говорим, че заради строежа на метрото наоколо е мръсно, гадно, кално и противно.
Подкрепям поста, че това не е НИКАКЪВ аутлет! Цените са по-високи от МОЛ-овете и фирмените магазини на същите марки, разположени на къде по-централни места. И какво е това -50%, -70%, при условие, че преди намаленитео са били вдигнати със 100-150%? Няма ли в тази държава Комисия за защита на потребителите - за лъжлива реклама се налагат глоби по цял свят и то такива, че т.н. официални вносители, за които в централата на дадена марка не са и чували, да затворят магазините си и още 5 години да изплащат кредита, който са взели да платят глобата...
Бях там, видях за какво става въпрос. Нищо ново под слънцето. Пак българската свинщина. Един час се придвижвах към дома си по Цариградско в петък към 16.00. В събота отидох пеша до прехваления МОЛ. Правено недоправено. Свинщина.
На кого му трябват тези молове с цени като в Москва не останаха градинки и паркове от молове, автокъщи, бизнес сгради! Държавата няма никаква икономика те молова строят и с какво ще пазаруват хората в тях?