Полицаи ще пазят новия МОЛ на София
Във връзка със струпването на автомобили пред новия търговски център в кв. „Младост” кметът на София Йорданка Фандъкова се обърна към Столичната полиция с искане за по-сериозно присъствие и осигуряване на ред в района.
Обратно в новинатаКоментари - Полицаи ще пазят новия МОЛ на София | Днес.dir.bg
Коментари
опитай се да пишеш на кирилица а не маймуница! Живял съм в америка/чикаго, студент съм бил, бизнес имах и съм наясно с много неща. Не разбрах кое в коментара не ти хареса? Това че си заминал да живееш след като си продал всичко в българия преди да заминеш(като 90% от българите там), купил си може би нещо(къща/апартамент преди години което сега е на 50-60% от цената му плащаш 10% лихва и работиш за 7-8$ на час което е по принцип трагедия но все пак за тези пари работят 80% от американците тъй че е нормално това. В Америка има големи възможности и много пари (печатат се все пак 24/7) проблема обаче е именно загубата на производство което генерира безработица, черните в чикаго плъзнаха на север, нападат хора в малките улички а пък на юг от центъра на града вече и не се ходи. Проблема е сериозен над 100 милиона са негрите в америка, близо 60% нямат право на глас заради криминални проблеми, в т.нар. прожектс в големите градове живеят само черни където и полицията не ходи даже. Мога много да пиша по проблемите в америка, истината глобално ще излезе наяве скоро, факт е че долара не е обезпечен със злато и от 70-те години на 20-ти век непрекъснато се обезценява(спрямо стойността си не спрямо други валути), за сравнение в българия докато беше социалистическа лева беше обезпечен със злато и всички активи на банката или 30 години по късно. Имам бизнес и съм вкусил от всички благини на капиталистическият строй,но бих жертвал всичко материално което имам но да живея в социалистическата българия която все повече и повече се променяше от 80-те години нататък(частна собственост и т.н.). Не е важно колко пъти си вдишал и издишал през живота си а колко пъти ти е спирал дъха. Така и с америката има емигранти които са от 50-60 години в америка, които говорят граматически неправилно, работили по разни магазини и строежи и пропускали живота покрай тях то затова има и друга пословица не питай старило а патило ....
И в този няма да стъпя, както не съм и нямам намерение да стъпя и в останалите. Виж, в немските си струва ходенето. Хем по-евтини в пъти от тукашните, хем стоките не са китайски и индонезийски с италиански цени като тук. Балъците в България кога ли ще разберат, че в моловете тук ги клатят здраво и с цени, и с качество.
Купих си чудна рокля -българско производство и то не от МОЛ, а от обикновен квартален магазин.Роклята е пипната и е на изключително ниво.Навсякъде по шевовете има оверлог, моделя не отстъпва по нищо от западните дизайнери и е са сумата от 55 лв.Ако имаше етикет Бенетон или Манго...смятайте, че тази цена щеше да е тройна.Наскоро купих от Венеция китайски Бенетон...а родината на Бенетона е Италия...За съжаление има много хора подвласни на етикетчето...
Никой ли няма да се сети най-сетне, че има и октоМОЛОпод..... Пл Диков със сигурност има какво да рече по въпроса, но като следствен!
Май освен неконтролируема злоба никой не може да извади разумен аргумент за несъгласие... Кофти материал, както е казал класикът....
Публично да обявят името чиновника дал разрешението за този строеж, след като предварително е било ясно че ще има проблем с паркирането на коли. Защо пред Била и Метро не става така????? След изпълненията пред Сити Център и новия МОЛ, ще се вземат ли мерки това да не се случи и на Ситняково? Макар, че от 1 година се случва и ако се сложи още един светофар, ясно е още сега какъв ще е ефекта за трафика. Още една тапа. В една фирма за 2 месеца в периферията на града ни взеха 35 хиляди тротоарно право. Тия в центъра на града при зает не само тротоара, но и две пътни платна, да не говорим, че площа е петорно по-голяма, какво са платили????
nego, pojivei malko v america i togava govori.....vinagi sum se chudil kak hora koito ne razbirat neshto govoriat za nego
Аутлет-инлет, аутлет-инлет - така е по български :-) Не съм ходил и нямам намерение да ходя. Много мои познати и колеги си пазаруват по интернет от Англия и им излиза несравнимо по-евтино от каквото и да е от България. А като научих какъв панаир е било там, съвсем ме разочароваха.
От 4-5 години си пазарувам всичко през ebay от Англия и до сега нямам никакви оплаквания. По удобно е. Не е скъпо. Не е скапано, като стоките в нашата мила Татковина.
инвеститор ти си толкова инвеститор колкото морските свинчета морски! именно заради простотиите които плещиш америка и англия са затънали до шия, ама ти с твоя инвеститорски нюх не си го засякъл още. Какво се случи накратко с американските големи корпорации, изнесоха за заводите първо в южните щати (ниски дългогодишни данъци и ред облекчения), след това се изнесоха заводите в северните щати на Мексико пак заради облекчения но най-вече заради ниски разходи за заплати. В пост комунистически свят вече реалността е друга, виетнам, тайланд и южна кореа са клиенти на корпорациите но индия и най-вече китай са новото Елдорадо. Всичко това доведе до 1, рухваща държава разчитаща единственно на нови технологии и финансови машинации(наречени сток пазари) и не на последно място жилищни доходи (печалби от постоянно купуване-продаване - мой приятел тъй само от 2 къщи спечели 800 000$). Реалноста каква е обаче? Съсипани градове като Детройт спечелил си славата за име - ghost city , където поколения са работили във фабрики като Форд а сега е пълно с безработни а къщите се продават плати 1 получи 3! Получи се общо взето че америка произвежда 2-3 неща,наркотици, престъпления и оръжия, неща общо взето свързани :). И именно затова настроенията в америка са минорни независимо че в последната четвъртина на 2009-та имат 5.6% ръст (най-висок ръст от всички т.нар. западни държави), защото безработицата не пада независимо от мерките които се взеха и страшно многото пари похарчени на федерално и щатско ниво. Драги ми инвеститоре след като Китай ти е толкова присърце понеже видиш ли ти било по евтино да правиш завод там ще е до съвсем скоро да те светна защо скоро, Китай отива на прегряване на икономиката, отдръпване на инвестиции, и най-важното променяне на курса на юана към долара заради големият натиск към китай за валутата си. Повишаване на стандарта на китайците допълнително ще утежни ситуацията и ходи си строй завод в китай при положение че например в намибия или зимбабве след 10 години може да струва да произведеш едни маратонки на половин цена от китайците тогава какво ще кажеш??? Колкото до болниците и детските градини нормално е да се плащат жълти стотинки за 500-600 лв заплати и цени на стоки близки и по високи от средните европейски колко да плащат??? Другият вариант е пак пример с америка по 1000$ на месец за здравна застраховка(за семейство от 4-ма) и около 60 000 000!?! неосигурени американци полу-умрели! Виж ако разбереш господата немци как им работи държавата и икономиката, здравеопазването, образованието и т.н. ще прогледнеш за много неща и ще разбереш как стават нещата! А ти най-вероятно си вкарал 10-на тира железарии и ги продаваш в 2-3 магазинчета из софия (или пък трикотаж :) ) и хайде инвеститор се кръстил ... :), инвеститори и бизнесмени в българия се броят на пръстите на 1-та ръка и хич не са по вестниците и списанията като герговци, хр. сиракови, баневци, гиговци и ред други слабо образовани селянчета.
Трябва да открият някой мол по-рано от предвиденото за да стане интересно и да няма такъв хаос в началото... Нещо като предпремиерите на филмите ;)
Това с калните гуми е много умно казано.Да ви с..а на тъпотията малоумници ебати МОЛА ако искат да сложат и ограда с ток и баретите да го охраняват ами детските градини и училища някой охранява ли или те децата хора ли са за вас ама мола гледайте да пазите ...... абе БАЙ ГАНЙОВСКА РАБОТА д..а дебилската държава
Ако можеше цяла България да се изцъка в София, ама не може! Видяха се колко лъскави коли с които гражданите си ходят по родните места в почивните дни, а в софия ходат с тях и до клозета, зер той е на двора. Гледката е умопомрачаваща- Тясно, мръсно и тъпо. Какви са тези кметове и инстанции - кое не проспаха и се са след вятъра. Искам си града и живота в мойта София!
Каквито ни инвеститорите, такива ни и работниците! Инвестират в мерцедеси и телевизори. А работниците в кафе.
Всички собственици на магазини са разчитали на еуфорията и са сложили високите цени. И баламурнците купуват на юруш, но всеки който си прави и най-елементарната сметка ще види, че по Витошка намаленията са по-големи. Толкова блъсканица за високи цени.
Ало по-спокойно пич,пий си хапчето и си лягай вече,не се горещи толкова. А колкото до инвеститора напълно е прав човекът-крадливо,мър и ебл..о племе,за съжаление това е истината.И на мен като българин ми е много болно,но това е самата истина.....
Фандъкова е наредила на Столичния инспекторат да осигурят дежурства и да контролират режима на паркиране и престой около обекта. Защо пък полицаи да пазят новия мол???Толкова ли нямат работа за вършене че ще охраняват частни обекти.След като собствениците са имали 100 милиона д аинвестират,значи имат достатъчно да си осигурят охрана.Егати и тъпата държава сме
Много добре си описал механизмите на пазарната икономика :) И ние чакаме пазарната икономика да ни оправи. Очевидно ще има да почакаме... Не допускаш ли дори за момент, че хората са си наред, а системата е сбъркана? Аз отдавна не вярвам, че с призиви от типа За бога братя, не купувайте, ще промениш характера на българина. Както казват и по- долу: прав си, но не си открил Америка. Капитализмът няма почва у нас..
Определено може да се каже,че Аутлета е на изключително ниво и като сграда,и като техническо изпълнение,и като локация дори-мисля,че тези задръствания са временни,те се дължат на първоначалния интерес ,както и на стеснението по Цариградско в този участък.Колкото до стоките,които се предлагат въобще не е вярно,че са от стари колекции от преди две-три години,напротив повечето са от нови колекции и то на добри цени като за маркови дрехи-типичен Аутлет.От друга страна София все пак не е е Милано и е нормално търговците да си слагат по-висока надценка.И не е вярно,че хората не купуваха-напротив в масовите магазини като ЗАРА,Оливерс,Манго и Бенетон имаше огромни стълпотверения пред касите и яко се пазаруваше.Направи ми впечатление,че дори в магазина за маркови италиански вина,където бутилката е по 20-30 лева имаше доста хора,които купуваха.Колкото до кризата ,очевидно я има,но просто в София е по-слабо изразена,отколкото в провинцията и затова е нормално покупателната способност на живеещите и работещите в София да е по-голяма от средната за страната.
Определено може да се каже,че Аутлета е на изключително ниво и като сграда,и като техническо изпълнение,и като локация дори-мисля,че тези задръствания са временни,те се дължат на първоначалния интерес ,както и на стеснението по Цариградско в този участък.Колкото до стоките,които се предлагат въобще не е вярно,че са от стари колекции от преди две-три години,напротив повечето са от нови колекции и то на добри цени като за маркови дрехи-типичен Аутлет.От друга страна София все пак не е е Милано и е нормално търговците да си слагат по-висока надценка.И не е вярно,че хората не купуваха-напротив в масовите магазини като ЗАРА,Оливерс,Манго и Бенетон имаше огромни стълпотверения пред касите и яко се пазаруваше.Направи ми впечатление,че дори в магазина за маркови италиански вина,където бутилката е по 20-30 лева имаше доста хора,които купуваха.Колкото до кризата ,очевидно я има,но просто в София е по-слабо изразена,отколкото в провинцията и затова е нормално покупателната способност на живеещите и работещите в София да е по-голяма от средната за страната.
До соци-Много добре казано един честен българин накратко казва жестоки истини...но това противопоставяне между хората го създадоха имено излюпени недорасли капиталисти...защото демокрацията е прикриване на създаването на капиталистическата система.
Стига с тия молове,бизнес згради и др.подобни.Няма ли да се намери поне един инвеститор с пари и да построи поне един завод за производство на каквото ида било ,та да му вдигнем паметник.Или една нова болница да построи.Защо са ни тези МОЛ-ове музеи?Всички знаем колко се пазарува от там.Повече от ясно е ,че не може със заплата от 500лв да си купиш дънки за 1000лв.
Ти кой си, та да се гнусиш от народа си - аристократ някакъв, величие богоизбрано? Кой си, та се поставяш над всички, присъждаш, осъждаш и раздаваш квалификации? Кой си ти, дето вадиш правила от изключенията и обиждаш отрудените, смазани от грабежите, престъпниците и бедността хора? Или си ганьовец, парвеню някакво с високо самочувствие и нулево покритие, аутсайдер - от онези, дето се гнусят от народа ни, но не се гнусят от парите му, когато го ограбват! Да, беден е, мърляв е, болен е народът ни, но защо? Кой го направи такъв, кой го влачи 20 години в скотобойната, кой е виновен за нещастията му? Огледай се и виж двете Българии, двата свята - на гаврошовците, на измъчените, едва оцеляващи хора, и на онези - малцината, потънали в блясък и разкош, алчност и злоба развратници... и се засрами от себе си! София, с нейните молове, пияно - барове и витрини, не е България! Поклони се пред народа ни, за това, че все още не е пролял кръвта на мъчителите си, защото макар и от най-лошата, тази кръв също е българска, поклони се пред мъката и силата му и му помогни - ако си българин! Спомни си гневния въпрос на великия Ботев : Кажи ми, кажи, бедний народе, кой те в таз робска люлка люлее? и плющящият като бич отговор: сган избрана рояк скотове, в сюртуци, в реси и слепци с очи.. наши и чужди гости!! И ако си син на тази земя - научи се по ботевски да обичаш народа си и силно да мразиш онези, които го смазват, превръщат в робски, за да го унищожат! Ако си от онази сган избрана от рояка скотове, млъкни и плуй в блатото си до деня на разплатата!
тия молове са ужасни ,навсякъде едно и също разлика Никаква! Задръстването е без коментар ,но в Бълхария е възможно всичко!
Това не е Младост, другари общинари, това е землището на Горубляне, което съществува от 5-ти век, а Младост от 30 години!!!!!!!!!!! Колко зле говори това за некадърните общинари, да вземат да се заинтересуват и да научат наи-после населените места в общината !!!! Или Фандъкова не знае като си ходи на село от къде минава - сигурно през Младост, вместо през Горубляне за Самоков????
Много добре си описал механизмите на пазарната икономика :) И ние чакаме пазарната икономика да ни оправи. Очевидно ще има да почакаме... Не допускаш ли дори за момент, че хората са си наред, а системата е сбъркана? Аз отдавна не вярвам, че с призиви от типа За бога братя, не купувайте, ще промениш характера на българина. Както казват и по- долу: прав си, но не си открил Америка. Капитализмът няма почва у нас.
Не мога да проумея.Понякога коментара се появява няколко пъти,често не можеш да разбереш смисъла на това което си писал,щато има изядени думи,букви,знаци.И това при положение ,че много често цензурират коментара ти...Кой ли е виновен интернет връзката ли ?Бали мааму..
все чета, че в България е криза, че хората били гладували . Изведнъж хоп , опашки в магазин за скъпи стоки ?!?!! При положение ,че същите ги има и в другите магазини ? Не знам хората какво очакват , да намерят неща от друга планета ли , та се трупат така . Прав е do инвеститор (07.03.2010 г. 17:16ч.) На българина му дай да мрънка когато трябва да направи нещо , обаче да е пръв на опашка за скъпи дрънкулки
След като не останаха места където човек да се поразходи(улици,трот станаха паркинги,сергии,бокл по-хубаво от моловете.Понеделник плюса в М.Рудник,вторник мосью Бриколаж,сряда Билла(1,2,3),четвърт Карфур,петък Кауфланд,събота Метро,неделя Баумакс.Разхождаш се,срещаш познати,прекарваш няколка часа,поизморяваш се...Какво по-хубаво и полезно заздраветои и соцконтактите за човек. И рече бог Да бъде!
Вместо паркове и градини , се строят молове . Това е престъпление и лудост . Някой ат това яко си пълни гушата , а ние наивниците купуваме китайските боклуци в моловете на десетокртно и повече цени . Фабрика за наивници .
Гледай ти кокво били открили, още един мол, добре че не съм разбрал, реклами имало, много, тъпа работа.
Много добре казано. Стана ми много болно, че си прав. Българинът не иска да плаща данъци, осигуровки, вода, ток, парно. Хвърля си фаса и чашката от кафето през прозореца на колата, не чисти снега пред блока. Все реве, че му е мръсно, че има дупки, че е беден и болен. Не води децата си на зъболекар, не ходи на профилактични прегледи, пуши, пие, яде сланина, чипс и шоколад. Не се къпе, но иска марови дрехи да облича. Няма какво да яде, но не слиза от 20-годишната трошка и дава цялата си заплата за бензин. Децата му си публикуват голите сникми из всички интернет сайтове. Жалка нация. Гнус ме е от повечето ми сънародници. Дълбоко ме отвращават 90 процента от тях.
Вторачват се хората в едната страна на баланса, как да харчат. Другата страна остава в мъгла, някои подразбират, че с работа се изкарват пари. Но това пак е половината истина. КОЛКО ОТ БЪЛГАРИТЕ ИМАТ АКЦИИ В ИНДУСТРИЯТА, ТЪРГОВИЯТА ИЛИ КЪДЕТО И ДА Е ? Нямат, това е истината. Превърнати са в робска работна ръка от режисьорите на промените. При текущите нива на заплатите е нормално да имаме отпуски от по половин година. Нещо подобно да сте чули ? Специално към инвеститор - Да , прав си до известна степен, но именно затова, за да не могат такива като тебе да изнасят производства е необходимо да се възстановят митническите бериери. Изнасяш производството при по-ниските разходи, добре. Ответния удар е да се вдигнат митата, за да НЕ МОЖЕШ да изпомпваш благосъстояние от страната.
Вярно е че хората искат боклуци и вие им ги давате. Но ако даваш на едно малко дете всичко което иска, няма да свърши добре. Ако инвеститорите /хората с пари/ не се погрижите и за благосъстоянието на стадото днес, утре инвестициите ви ще бъдат нищо. Това сегашните инвеститори действате като селянчета на панаир. Гледате да има келепира на момента .... Първите успяха действително, но нека погледаме как ще завърши всичкото това инвестиране :) P.S. Инвестирането в хотели и жилища вече се видя къде свършва.
Такива като тебе, батенце, са болни мозъци с пари! Да пази Бог това нещастно място, щото докато такива като тебе имат пари, нищо добро не го чака! Това, че на тебе до там ти стига интелектуалния потенциал, не значи, че трябва някой тука да ти дава добри и безплатни идеи къде да си вкараш парите с неясен прозиход...
А относно заглавието и тенденцията да стои най-отгоре цял ден Полицаи ще пазят новия МОЛ на София - Ам нека да пазят, да не вземе да влезе някой заблуден :)) А относно коментарите в новините в петък Всеки иска маратонки за 15 лева и яке за 25, затова имаше токлова много хора... Да, всеки иска, но никой не си взе, защото нямаше за тези пари :)))
Чичко, бъди малко по-креативен. Вече не е модерно да се фукаш с гсм-а на масата, или да слизаш с марковия ханцунг от лимозината. Българите имаме други ценнтости, които доскоро бяха подтиснати от такива като теб. Бъди по-креативен. Ще имаш време да работиш цял живот, децата ти също. Бързите печалби ги забрави. Конкуренцията е жестока. Купи за 5, продай за 6. Разчитай на оборот и пази интереса на клиентите. Тогава ще спИчелиш.
Вие какво сте очаквали бе глупаци, като са казали че не са на мода или аутлет та да не са без пари Добре че ченгетата не са се усетили та да дръпнат на всеки по една глоба и като питате защо, да ви отговоря- - Ей така за адет
В България outlet-и няма!!! Не може в най-добрия случай стока от миналия сезон да ми се продава с 10лв. по-малко в аутлета на Найк до Метро Люлин примерно и това да е аутлет! Нема такъв филм! В къде къде по-скъпи градове от циганско-мутренска София се купуват същите стоки за 5-20 евро! 1 по 1 да им окапят АУТлетите!
до мола, вътре пълно с разхождащи се хора, много разглеждат, малко купуват. Нация от търговци ли ще ставаме?
Тук явно пишат само глуповати и истерични ученички. Бедни били българите, скапана била държавата, тинтири - минтири. Толкова народ не ходи само да зяпа. Комшийката ми похарчила 400 лв. там за парцалки, а все се оплаква от безпаричие и не дава пари да сменим ВиК-то на входа. Днес пък тръгнала на екскурзия във Венеция. Е, извинявайте... Не вярвам на сълзи...