Гуантанамо ни дава сириец с шест деца
България ще вземе от затвора Гуантанамо сириец с жена и 6 деца, научи "Стандарт". Талибанът е един от най-примерните арестанти и досега не е създавал проблеми на надзирателите в Гуантанамо.
Обратно в новинатаКоментари - Гуантанамо ни дава сириец с шест деца | Днес.dir.bg
Коментари
Много си прав приятелю. Пак ще се наложи да перем пишкира на американците.Това, което в никоя държава го няма, да се лишават от свобода хора по подозрение, да се малтретират за да признаят участие в някакво престъпление, с месеци и години да са изолирани без съд и присъда / явно нямат никакви доказателства / и след всичкото това беззаконие да ни ги харизват - това е върха на нахалството на нашия по-голям демократичен брат. Нашите управници трябва да се учат на демокрация от тях.А ние и без това храним толкова много хрантутници като се почне от парламента, че циганите и пт.п. гмеж, така че още едно семейство ,било то и 6 деца- бълха ни ухапала.Резила е по-голям.Така ли се води война срещу тероризма, това ли са възможностите на специалните служби да подават списъци със заподозрени без никакви доказателства.
Виждам тук коментари на много промити мозъци от новините на американците! В Гуантанамо няма нито един човек осъден - това е американското Белене. И много ясно че няма как да ги осъдят - защото не са терористи! Просто са извинение за да си набавят петрола от който са най-зависими от всички нации. Терористите бяха Буш и тези които го командват (същите които дърпат конците на всички президенти и тези които убиха Кенеди защото се противопостави на банковата система - сами се сетете кои)
Защо ние трябва да се грижим и издържаме щатски затворник?Нормалният човек не може да проумее това.Как ще го обяснят тези,които взимат решението и го изпълняват?Длъжни са да го направят!!!!!
примерен, ама талибан. какви са тези семейни ценности, които се връзват с талибанството?! В САЩ с цялата фамилия ли е бил в затвора. че и тук трябва да дойдат още 6+1?! Могат ли нашите дупедати да си го/ги настанят в парламента и да си го/ги гледат там?
Очакваше се, че не може да отказваме на янките нищо. Но това е връх на цинизма. Да приемеш терорист, или както е назован по-горе талибан. Бил примерен. Като е примерен да си го водят в САЩ и да си го дундуркат. Просто американците имат за цел да разширят тероризма в сравнително тихия район на Балканите (засега). Позор и пак позор! Браво на нашето любимо правителство!
Сириец!!!! ЛЕЛЕЛЕЛЕЛЕЛЕ, тия ни подпалиха! Тоя сега ще организира цяла талибанска мрежа!
....NAJ-PRIMERNIJA I V KAKVO??? A kAKAV primer e toj za 6-tte garla, koito e rodil i sazdal!? Ta prestapnik ne se stava SAMO ZA EDIN DEN!!! I VSICHKI li schte se domaknat v Balgarija? Maj sa malko decata i semejstvata na hiljadi zatvornici.... Prav trjabvasche DA OTKAZE!!!! Zalko che tova moze da e samo nachaloto....a kakav schte e kraja-edin BOG znae!
Не го искаме, не останахме работещи българи да ги издържаме. Ние цигани със семейни ценности дето раждат всяка година по едно мангалче си имаме достатъчно, ама те не работят и не плащат данъци, само вземат помощи и живеят на гърба на данъкоплатеца.
Първият талибан НО със семейни ценности, който му пробтаха на Боко от САЩ, беше Симеон Дянков ама - нейсе....
сами си го избрахте,нека ви е честит!! разбрахте ли какво представлява кратуната и герб?!изберете си ги пак!!
Абе този с многото деца ,нали ще ги възпита със своите идеи.Те така в Ирландиия са родово се предава членството в ИРА.По-хубаво да си нямаше никой,да беше стар и болен.Ама терористите са предимно млади,нали най-лесно ги лъжат да си дават живота за чужди интереси и идеали.
Какви са тези хора от Гуантанамо какви са тея спрециални жилища не бяха ли терористи ? Защо не са в затвори? Защо не са в щатски затвори? За какво са осъдени? Съдени ли са изобщо? Какво е било отношението към тях в Гуантанамо? Много хубави въпроси с много нелицеприятни отговори щото излезе че борците за справедливост демокрация и там другите хубави неща могат да вкарат човек в затвор да го измъчват и унижават с години без да повдигнат обвинение и накрая да го разкарат някъде . Какво ли би станало ако Северна Корея Иран или Сирия опандизят някой американец и си го държат в затвора ей така за кеф щото мислят че е шпионин не му предевяват обвинения просто си го измъчват в затвора а сега нашия тиквеник ни прави съуючасници в извращенията на задокеанските говеда . А да забравих понеже сириеца не е съден вероятно ще бъде пуснат на свобода под някаква форма на наблюдение интересно какви ограничения ще му налагат местните власти и дали няма да понарушават конституцията .
Не бойте се, деца . След индийските бикове на духан, кибритените клечки и износ на бира за Китай от о-в Ливингт... вече и една добра новина . Бояна е празна, ордени Стара Планина - бол.
Очаква се кабинетът да одобри решението и след това да го предложи за гласуване на парламента. Три седмици по-късно ще започне процедурата по приемане на емигранта от Гуантанамо. Питам аз, какво РЕШЕНИЕ ще се взема, след като вече е ЗАПОВЯДАНО? Няма ли един, който да не ЛИЖЕ американски задници, ами да помисли за БЪЛГАРИТЕ?
Колко ли българи има който само се водят българи а корените им гръцки,турски,румънс а някой и индийски . Един който се води българин а е с турски корени или някакви подобни с какво е повече българин от другите . Знаеш ,че в тази държава всеки род е дошъл от някъде това е в основата на съсздаването на държавата и в това няма нищо срамно и лошо .Ти за ариец ли се взимаш или мислиш ,че си нещо повече от другите хора ? Само с подигравка не става при положение , че ние не знаем твойте корени а и ТИ вероятно няма как да ги знаеш , ако ги знаеш ги кажи ще е много интересно когато е създавана държавата от коя част на света си пристигнал . Ако и други кажат корените си ще бъде много интересно . Защото АЗ от както знам родът ни от незапомнени времена е все в тази държава - толко знам толко казвам , кой за кого се е женил през хилядолетията не знам , кой с коя с спал също . Близките ми на слонове не са пристигани въпреки ,че знам ли и с парашут не са кацнали тук .
Абе,че сме държава на абсурдите-ясно...Пит се коя ще е следващата глупост. Всъщност -скоро ще разберем,нали.
Мунчо:Предлагам безценното сирийче, ханъмата, децата, всички роднини по мъжка и женска линия до четвърто коляно, да бъдат настанени в Банкя, в къщата с каракачанските кучета.Отговорник по прехраната и слугинажа Цветелина Бориславова.Цецко Цветанов да осигори само женска охрана с тюлени одежди и без фереджета /нали ще ги правим европейци/.Тотко Младенов да им осигури трудови книжки, за срока на пребиваване, който да им се зачете за стаж за пенсиониране, незабавно след напускането на БГ.Размера на пенсията да не е по-малък от заплатата на председателя на комисията Кушлев.За целта Симеончо Дянков да въведе твърд данък Гуантанамо от 100 евро на глава от населението, без разлика на пол и възраст, за покриване на разходите.Новото външно министърче, да осигори безвизово и безпрепятствено идване на свиждане на всички талибани и семействата им от цял свят, за да не се чустват затворниците изолирани и депресирани.Земеделс министър да оформи буферна кошара пред парламента за млади агнета, които да са на близко депо за клане, прехрана и посрещане на идващите гости. Здравния министър си знае,спира затварянето на болници и осигорява лекари от ЕС за лечение, като приоритет се дава на АГ услугите. При нужда да се ползват Догановите сараи, и резиденцията в Бояна.
аз си писах с една Сирийка по скайп мадамата взе да ме зарибява. казах и че съм турчин не съм българин и облещи очи и спря да ми пише. Явно е хванала неква параноя разбираш ли. ;]
super idva taliban v bg,ot siria s semeini tsennosti. moje da mu namerim bulka kato doktor4eto ot libia samo neznam kvo 6te pravi v bg.bazata v cuba nemoje da se sravni i sas pirogov tolkova e zaredena i takiva sa usloviata 4e tozi ne go vijdam v bg.gledaite sicko i 6te vidite kvo zna4i doktori v amerikanska baza.dano pone si nameri bg bulka vse 6te mu varje niakoia vse pak e siriets.uspeh
Извинявай ама ти тъп ли си???? Като пребивава в БГ да не е случайно с българско гражданство? Хайде прочети с какъв статус се води и после пиши... И прочети не тук а прочети официални данни
Е, що само един?! Къде е прословутото българско гостоприемство?! Че и да го интервюират ходили, брееей..и избрали най-примерния талибан със семейни ценности. А някой канибал-пацифист нямало ли е?
нали талибаните не били опасни, и американците сами си съборили небостъргачите, ето ви сега талибан в БГ ! Защо виете бетонни комуно-кратуни мразещи САЩ ??
Но ще създава проблем на държавата. Опа ама ние ниамаме държава мале мале. СМЪРТ НА АМЕРИКА
siriizite sa zveta na arabite.edinstvennit koito mogat da mislqt.lo6oto e,4e zhiveqt pod vlast uzurpirana ot prestapnizi,kakto i nie.
Но отсега на татак ще създава проблем на държавата. Опа забравих ама ние държава ниамаме мале мал. СМЪРТ НА АМЕРИКА
Защо се сравняваме със Швейцария те си нямат проблеми и им е скучно търсят си тръпка, аз обаче не искам някой си от някъде който USA е преценила че е лош да живее тук. Той може наистина да е не е лош човек но защо аз да плащам за грешките на Великите и всемогъщи американци?
абе ние да не сме им го искали, че ни го дават, как да не се просълзи човек от тази голяма щедрост на новия ни брат Америка, само да не забравят и притурката която ни подготвят в момента към него - ГМО
И какво да ги правим тези? Само ако станат примерни християни го вземете.Не ми трябват още мюсюлмани!
Затвореното селище край София, случайно да не би да е СДВНЧ - Бусманци?!?! Това не е Дом, а Затвор и не е подходящо място за деца!!!
Нещата не са прости -моделът на висока раждаемост е свързан с висока обща смъртност.В РБ има висока преждевременна смъртност ...и всяка година умират с около 200 000 повече отколкото се раждат, като 100 000 от умрелите са млади и в активна възраст -от ПТП,насилие,инфаркти и инсулти, от стрес...В Китай при 1-2 деца на семейство няма висока смъртност и населението там се удвоява в много кратки срокове, и то защото планират и икономически растеж за добър живот и отлично здраве
Колко абсурдно звучи- търсим терорист със семейни ценности. Вероятно е осъден за убийство на цивилни, ама е важното да е със семейни ценности.