Туристка падна от планинския ръб Кончето
Туристка е тежко ранена, след като се е подхлъзнала на заледените скали на ръба Кончето в Пирин и е падала надолу в продължение на 200 метра.
Обратно в новинатаКоментари - Туристка падна от планинския ръб Кончето | Днес.dir.bg
Коментари
Какво прави тази жена в това лошо време със спътник в планинината.Не може и тои байр будалата да я заведе в някой топъл хотел,ама това е типично по балкански.Доно жената да е жива и да се оправи ,а на тоя шута,да се катери по чукарите да му дойде ума.
До нещастниците които коментират за баир будалите - като не знаете да живеете, мрете в л.а.й.н.а.т.а. в които сте заровени до устата!
Неможах да разбера защо толкова врякаха че се похарчили парите на данъкоплатците дато полицията търсила хлапетат вчера ,а днес се възмущавате че не излетял хеликоптер да вози тая патка без мозък
Едва ли ще оцелее жената - имам приятел, който загина по подобен начин точно на Кончето. В началото след падането извикал, че е добре, но после го намериха замръзнал...Дано не съм прав!
Много сте ограничени. Може просто да са тренирали за експедиция или ходене във високата планина. Като си седите по цял ден пред компютрите и телевизорите останалите ви се виждат ненормални.
Не мога да си представя, колко трябва да си самонадеян, безотговорен и глупав за да тръгнеш да минаваш Кончето при тези метеорологични условия. Още когато падна първият сняг (преди три седмици) върховете на Пирин останаха оснежени и заледени и незнам, колко разсъдък трябва да имаш, че да се втурнеш в това лошо време. Гледам коментари за невъзможността за излитането на хеликоптери. Искам да напомня на някои специалисти писали във форума, че местните хора още не са забравили (а и няма да забравят) тримата пилоти на хиликоптер загинали при изпълнение на служебния им дълг при гасене на пожар недалеч от Кончето преди няколко години.
Ходил съм там през лятото при идеално време и докато мина умрях от страх. Тази си е търсила това, което е получила. Освен самоубийци, не знам кой друг би минал от там сега.
Планинар е най-точен в коментара си.На мен ми се е случвало да ми се обадят за изгубили се хора в планината.Предния ден времето беше много хубаво, но през нощта падна сняг и те се бяха загубили, а температурите бяха минусови.Спасителен отряд тръгна, намериха ги премръзнали и са извикали хеликоптер, с който ги бяха транспортирали в Пирогов, защото единият от загубилите се е бил с премръзнали крака. Така, че едва ли е отказана намеса, освен ако наистина метереологичните условия не са били добри.
Какво искат от военните. Вие си седите тук и си пишете глупостите. Повечето от ва се наси.ат като се качат в самолет. Грамотни сте (за такива се мисите) вижрте времето в района и тогава говорете глупости за решения. Заради някаква пишман туристка за загубим екипаж или хеликоптер??? Май не си струва...
Да бе ще си хабим Кугарите за ненормални... То ако за всеки откачен тръгнал да се прави на велик се праща хеликоптер. Няма да стане, да не е ходила.
Житътъ требва да е по гръб или да облизва някой щръкнал. Де са ръгнали по тия чукари. После намаляла нацията. Шъ измрът кой ша ражда,няма да съм ази я. Може пича да е искал да я накалъпи на кончето ама она да му се е плъзнала лигавницата му.
Кофти тръпка е било да се свличаш 200 м по склона. Дано няма много поражения и да се възстанови бързо. Аз по това време не ходя по планините, септември и спирам. Ама преди 10 г. и аз много не му мислех.
Къде са тръгнали в такова време. Едва ли е било неотложно. Сами са предприели този преход и не могат да се сърдят на някого за неразумните си действия.
Кончето е много опасно ,по него се върви само като се държиш за въже. Кагато детето ми беше малко - бяхме с група на Пирин и тогава водачът не ни разреши с деца да минем по него ,хем беше месец юни. Не знам тези хора къде ходят в този сезон . Вечно се правят на герои, за да се фукат пред приятели, но ето, че всичко излиза през носа.Дано се оправи жената.
Скоро и на тебе ще ти тикнат мотиката в ръцете защото станахте много знаещите, а няма какво да лапате, особенно ако си икономист или адвокат завършил изнесеното обучение на н-ския свободен университет в Стърчи п...а Бургашко, тъпан съдран.
Бил съм в Пирин през юни с група, изкачихме Вихрен и бе страшно. Имах и премеждие: за миг с двама души се оказахме изолирани от групата и трябваше да се катерим и преминем снежна писта за да стигнем до групата. А на върха: самотно и страшно. Какво остава да се тръгне през декември. Това е толкова неразумно, все едно да караш с над 100 км по път, на който е възможно най-много 60 км. Съгласен съм, че с такива неразумни действия се затруднява спасителната служба.
Лошо е постъпил тоз, който ти е изтръгнал мотиката и ти е тикнал компютър в ръчичките! Копай си и не коментирай!
Тези планинари въобще не се съобразяват със сезона и лошото време по планините! Те рискуват живота си, и създават големи проблеми на планинските служби! Като няма добра видимост как да пратят хеликоптер - да рискуват живота и на другите ли? Дано нещата да приключат добре и жената да се оправи!!!
баси военните пилоти . ако стане война ,сигурно ще си пият кафето понеже навън духало . нямам думи.
Е, нали се взе решение военни хеликоптери да се използват за всякакви спасителни операции, предполага се и от ПСС. Макар че тогава не ги споменаха ПСС, точно от тях прди време дойде инициалтивата да се изгради обща система за хеликоптерно спасяване, за всички цели - и морско и планинско спасяване и други такива. Ако беше ясно както беше съвсем доскоро щеше да е добър повод да се задействат практически, защото Кончето си е точно за акция от въздуха, но като гледам камерите на Платото под Тодорка и на Бъндеришка поляна (камерата на горната станция на Тодорка не работи) съвсем се е задънило, сутринта беше малко по-ясно, но сега наистина няма шанс за намеса на хеликоптер...
нашите хеликоптери не летят в мъгла, при дъжд, вятър и нощем - изводът е - не получавайте инфаркт или инсулт в такова време далеч от проходим път до който може да стигне евентуално линейка
Не стана ли ясно, че на туристките трябва вече да им се забрани този спорт. Много нещо намаляват бързо.
Как така ще отказват намеса??? Лоши метеорологични условия? Излиза, че няма по-лоши никъде по света, сигурно бушува невиждани урагани, съдейки по това- колко хеликоптера са изпратени да спасяват хора в планините ни- може би се броят на пръстите на едната ръка!
А ако беше хубаво времето коя служба щеше да предостави хеликоптер?Защото в България такава няма.Така че журналята да не пишат на ангро.
ето сега казаха, че на Мусала вятърът е най-малко 144 км/ч. няма хеликоптер при такива условия да може да лети около Кончето.
таа мъдама съ йе записАла на курс по криогенна йога! от 10 до 17... да си оставят замразена за един друг живот... без болка! .. да не мъчат добичето бе!!!
Къде е трагнала да си вее онази си работа по заледените вече баири да се чуди човек!?!?!