Журналистът Георги Любенов спечели зрителския вот в последната категория на "Любимците на България" - "Още любимци". Водещият на съботно-неделното сутрешно предаване по БНТ 1 "Денят започва с Георги Любенов", получи най-много гласове, а сред номинираните в категорията бяха още Нешка Робева, Иво Димчев, Иво Иванов, Ути Бъчваров, Кирил Николов-Дизела и Васил Върбанов.

Победителят в последната категория на "Любимците на България" обяви Антон Андонов, член на УС на БНТ, в предаването "100% будни" тази сутрин.

"Последното гласуване за финалиста в "Любимците на България" продължава до 15 декември, сряда в полунощ. Зрителите могат да дадат своя вот за фаворита си сред победителите в 12-те категории в сайта ни bnt.bg/lubimcite", казва в предаването Андонов.

Заедно с него в студиото на "100% будни" гостува и водещият на "Любимците на България" - поп-певецът Миро, който разказа за снимачния процес и очакванията си от формата. "Исках да видя как ще гласува българинът, защото това предаване показва моментна снимка на обществото ни. В предаването имахме най-добрите панелисти, които съм срещал в телевизионния ефир", споделя Миро.

За първото място в "Любимците на България" се борят победителите от 12-те категории - спорт, музика, кино и театър, литература, медицина, наука, образование, мода, личности за пример, инфлуенсъри, популярни двойки и още любимци. Златният медал в категория Спорт, зрителите връчиха на Ансамбъла по художествена гимнастика. Най-много гласове в категория Кино и театър получи Мариус Куркински, в категория Популярни двойки - Дует Ритон, в категория Литература - Здравка Евтимова, в категория Медицина - д-р Георги Стаменов, в категория Мода - София Борисова, в категория Инфлуенсъри - Изабел Овчарова, в катеория Наука - проф. Николай Витанов, в категория Образование - Димитър Гилев, в категория Музика - Лили Иванова, а в категория Личности за пример - Енчо Керязов, а в категория Още любимци - журналистът Георги Любенов.

Гласуването за тях продължава до сряда, 15 декември на bnt.bg/lubimcite, а големият финал гледайте на 16 декември, четвъртък от 21:00 ч. по БНТ 1 с водещ Миро