Sony спира производството на дискети през 2011 г.
Японската корпорация обяви, че от март 2011 година няма да прави 3,5-инчови дискети. Verbatim, обаче ще продължи да произвежда носителите.
Обратно в новинатаКоментари - Sony спира производството на дискети през 2011 г. | Днес.dir.bg
Коментари
3,5 inch - крайно неудобен, но пък абсолютно ненадежден носител на информация. Продадените бройки отразяват броя на некомпетентните душици, изгубили елементарна ориентация в света на технологиите. Такива потребители снимат на ауто режим (ако въобще имат дигитален апарат), още си пазят касетите, ползват вин експлорър за браузър, телефонът им е бюджетна нокиа а вероятно имат и часовник сейко - такива конвенционални, семпли и немислещи хорица са божия благодат за мултинационалните компании ... а и за политиците
Абе, то няма лошо да произвеждат, ама то вече няма компютри с флопита, та не знам как ще се ползват;-)))
браво! още си пазя касетите, ползвам наи-евтината нокия 1110, снимам на автоматичан режим със самсунг с800, часовника ми за спорт е сеико-5 спорт. пътувам с гпс мио 720, на работа ходя с часовник тагхеуер агуарасер ба0815 , за хубави снимки ползвам обектив 28-200усм фе цанон с еос-7д. .... пробваи да ми продадеш 3,5'' дискета да видим как ще успееш !
На пръв прочит това изявление на "Verbatim" звучи малко странно на фона на УСБ ръчката (USB stick), но пък дава реална представа не само за състоянието на компютърния арсенал, както и на компютърния пазар в "Източна Европа", но в същото време ни осведомява за прогнозите за реалното му развитие в посока "напред" за близките няколко години.
още си спомням как разнасяхме 5,25'' дискети, за правец 8 или пък 16. Още си спомням игрите като каратека, Lode Runner, диамантена мина..... само незнам какво ще правят държавните агенции като ги няма дискетите така и не си актуализира софтуера да ползва и други устрйства освен дискета - много тъпо