Sony спира производството на дискети през 2011 г.
Японската корпорация обяви, че от март 2011 година няма да прави 3,5-инчови дискети. Verbatim, обаче ще продължи да произвежда носителите.
Обратно в новинатаКоментари - Sony спира производството на дискети през 2011 г. | Днес.dir.bg
Коментари
още си спомням как разнасяхме 5,25'' дискети, за правец 8 или пък 16. Още си спомням игрите като каратека, Lode Runner, диамантена мина..... само незнам какво ще правят държавните агенции като ги няма дискетите така и не си актуализира софтуера да ползва и други устрйства освен дискета - много тъпо
На пръв прочит това изявление на "Verbatim" звучи малко странно на фона на УСБ ръчката (USB stick), но пък дава реална представа не само за състоянието на компютърния арсенал, както и на компютърния пазар в "Източна Европа", но в същото време ни осведомява за прогнозите за реалното му развитие в посока "напред" за близките няколко години.
Абе, то няма лошо да произвеждат, ама то вече няма компютри с флопита, та не знам как ще се ползват;-)))
3,5 inch - крайно неудобен, но пък абсолютно ненадежден носител на информация. Продадените бройки отразяват броя на некомпетентните душици, изгубили елементарна ориентация в света на технологиите. Такива потребители снимат на ауто режим (ако въобще имат дигитален апарат), още си пазят касетите, ползват вин експлорър за браузър, телефонът им е бюджетна нокиа а вероятно имат и часовник сейко - такива конвенционални, семпли и немислещи хорица са божия благодат за мултинационалните компании ... а и за политиците
браво! още си пазя касетите, ползвам наи-евтината нокия 1110, снимам на автоматичан режим със самсунг с800, часовника ми за спорт е сеико-5 спорт. пътувам с гпс мио 720, на работа ходя с часовник тагхеуер агуарасер ба0815 , за хубави снимки ползвам обектив 28-200усм фе цанон с еос-7д. .... пробваи да ми продадеш 3,5'' дискета да видим как ще успееш !