Собственикът на ”Арена”: Не могат да ни затворят
Сайтът "Арена БГ" е напълно изряден, а обвиненията от страна на ГДБОП за организирана престъпност са безпочвени.
Обратно в новинатаКоментари - Собственикът на ”Арена”: Не могат да ни затворят | Днес.dir.bg
Коментари
Представете си процентът бил голям на пиратите в България(?!)спрямо тези от другите страни на ЕС:) Това означава, че в абсолютен израз сме на последно място по пиратство!!!!! Спрямо примерно държава от 90 млн. души.
Ама този собственика на АренаБГ си вярва, а? Да го попитат журналистите след като го изправят пред новия съд за бързи процедури...Те и пиратския залив бяха уж законни, ама отнесоха глоба от 4 милиона долара ли к'вот беше. В новият съд съдиите ще бъдат едновременно полицай, съдии и прокурори.
Торент както руски, така и чужди читави сайтове - бол, никой не ви е умрял за маргиналните торета, в които няма нищо по-специално. Така че, ходете и си "заработвайте" хлебеца като торни бръмбари. руските торенти никой не ги закача и са безпроблемни както в количеството, така и в КАЧЕСТВОТО на инфото.
еи умирам си да гледам такива бозици. представям си как си гледам изтегления филм и как нсбоб нахлува у нас през прозорците.... някак си няма как да стане.... радвам се на тия от правителството че пак са в делирюм .... момци явно наркотиците тоя път са добри успех в затварянето на арена
Българинът е цар на авантата и келепира, съвременен ганьовец по отношение на авторските права. Беден е защото е некадърен и мързелив, все чака някой друг да му направи заплатата 5000 евро. Като нямате пари , няма да точите филми, софтуер и музика бе, цървули.
Айде като си толкова отворен (идва ми да ти кажа други неща и сигурно целият сръбски език няма толкова псувни), кажи ми къде в България предлагат заплата 5000 евро. Аз примерно се трудя като вол, та би ли ми казъл къде в иначе хубавата родина заплатата е 5000 евро (без депутат или футболист)? Аман от разбирачи бе! Гърците като са 1000 пъти по-мързеливи, защо при тях учителската заплата е към 1500 евро, а в БГ я има 500 лева (250 евро) я не.
Айде сега да почнат да ни глобяват за това че един потребител тегли от друг да ни глобят че дишаме и ядеме че говорим и гледаме
Най-първо трябва да се каже, че абсолютно всеки е против ограбването на собствения му труд, което решително не може да бъде твърдено относно ограбването на чуждия такъв. Примери за това има пре-достатъчно, като се започне от Уолстриит, Банките, световните правителства и се свърши с последния милиционер, над Омир слънчево ридаещ. В интернет човек може да си намери много безплатни приложения и операционни системи, като "убунту" например. Шокиращото за един нормален звукозаписен индустриялец при посещението на страницата им трябва да е това, че там те призовават да си копираш и разпространяваш системата им както можеш и колкото можеш. Знае се, че "убунту" си има силен спонсор - филантроп, но също така се знае, че не всички безплатни приложения си имат такъв, но въпреки това те се появятват на бял, интернетен свят. На много от безплатните приложения не могат да бъдат използвани опции, които са на разположение единствено в платените версии, но човек сам може да реши кое го устройва повече, а в същото време отговаря и на финансовото му състояние. Госпожите и господата от звукозаписната "индустрия", а и не само те, очевидно са се спряли на китайско-северно-корейския модел за контрол над потребителя, забравяйки основни принципи на свободата на избора, на свободния пазар, както и на това, че производителят трябва да се напасва към потребителя, а не обратното. Много силно се надяваме, че господата от "индустриите" няма да накарат милицията си да бие онези, които изобщо не искат да купуват продуктите им. В случая, самата "индустрия" в лицето на директора си г-жа Мур издевателстват с монополните си цени над потребителите не само в България, което не може да се нарече по никакъв начин пиратство, защото дори пиратите си имат свой кодекс на честта, който определено спазват.
Т'ва с торент тракерите е като с всички полицейски акции , шум ,шум и накрая - те съдиите виновни ...
Господа, моля ви, съобразявайте малко действията си с потребителя. Не знам дали осъзнавате, че ако решите да спрете тези тракери и по някакъв, не понятен за мен от правна и техническа гледна точка (а аз съм добре инфоримиран и в двете сфери) начин, ще настъпи граждаснка война. Нали не си мислете, че съвременния гражданин ще позволи, някой да ограничава правото му на достъп до информаия. Не мога да разбера, защо говорите толкова много празни приказки. Специално се обръщам към Вас, господин Колев, приемете факта, че в ерата на нано технологиите и на най-великите хакери на всичкйи времена, винаги ще се намери не един, а 100000000 начина да се анулират всичките ви опити за борба с торент сайтовете и обмяна на нелецензиран софтуер, музика или филми. А и не забравяйте, че чрез "Замунда" и "Арена" хората имат достъп и до безплатниу програми и операционни системи. Технически, скъпи господин Колев, Вие трябва да сте безбожно ЛУД за да тръгнете на война с народа!
Горното е напълно вярно. Настоящите управляващи се движат на ръба на търпението на народа. Ако посегнат към торент тракерите чашата ще прелее. Мисля че господата съвсем са се самозабравили и нямат и най-малка идея колко съществено е това привидно незначително нещо. Вземете филмите на хората и те просто няма да имат с какво да се разсейват и да забравят ла*ната които сипете върху главите им ежедневено. Ако направите тази грешка, нищо няма да може да ви спаси.
Puk moje i da sa pravi ... ot kude na kude shte gi zatvarijat?! Te sa si normalni, redovi prestupnitzi, a tova e Bulgaristan vse pak, nali?!!!
да допълня ... мисля ,че избягваме много важен факт ...какво искаме в една държава дето финансов министър твърди ,че е повече финансист от колкото Васил Божков бизнесмен (пълен смях толко не подготвено изказване) и да ни храни с постни Пици ... здравен министър дето ще ни лекува с песнички ... и МВР дето се вживява като в Холивуд Па да очакваме някой от тях да реагира адекватно ..нема да стане ! ПИСНА МИ ОТ ВСИЧКИ
изумително си прав Иво ... толко точно и подробно че нямам какво да допълня !Докато в държавата има кравари ..дето не сам доили не ама не са виждали крава в живота си ще има парадокси или с други думи прах в очите на хората ! Ама българина е свикнал да го лъжат и да слуша какво му хорутуват!Всичко е популизъм и аматьорство у днешното управление време е да си признаят и да си ходят ,че ни писна все на наш гръб някой да се учи!!! Още веднъж по-точен коментар скоро не бях срещал евала ИВО!!
Нека първо съда в Хага да постанови, че споделянето между хората на каквото и да е е незаконно, пък после да спират тракерите. Ами тези носители на права, дето правят трейлъри на филми, нямащи нищо общо с това, което после гледаме в киносалона, кой ги санкционира?
Когато на един неграмотен милиционер като явор колев започнат да му пречат потребителите, свободно споделящи файлове в интернет, а не му пречат педофилите педалите и всякаква друга извратена паплач, която зарибява чрез интернет децата - значи нещо гнило има в шефа на тази дирекция. Защото според мен тази дирекция защитава правата на потъналите в охолство западни компании за сметка на мачкането на обикновените интернет потребители ! Гнусно е да мачкаш човека, който ти изкарва заплатата, а да защитаваш богатият и самодоволен педал от звукозаписната компания, който краде и печели на гърба на артистите ! Не можете да ограничите свободата в интернет - това му е най-хубавото на интернета - свободата ! Гадно ви е нали г-да милиционери ?
Няколко коментара по надолу описват защо е абсурдно да се говори за пиратство при торент тракерите. Искам да акцентирам на това че цялата наша държавна администрация работи под Уиндоус, цената на които е 200+ лева. В германия доколкото знам са на линукс които е 0 лева. Така че такива като БИЛИ съвсем умишлено пращат машите си като незнаам ква си Мур за да могат да изтискат парици от държавеци с неадекватни управници като нашата. Как иначе тая незнаам ква си Мур може да твърди кои на кое място е по пиратство. Сигурно всички дето ползват пиратски ундос в европа официално уведомяват властите та да се подържат достоверни статистически данни. Да ама не дето викаше един журналист. Ако въобще може да се правят някъкви такива "класации" те се с много голяма вероятност за сериозна грешка т.е. незнаам ква си Мур или лъже или е много проста. Това не пречи на жалките ни управници веднага да се нагъзят, а семплите ни журналисти да пригласят речовито колко сме зле и кви сме боклуци. Кога ли наи после ще се отървем от този национелен нихилизъм.
Проблема с безплатният софтуер е доста по-сложен. Дори и в Германия само на някои места се ползва. Ако се позамислите нищо безплатно няма. Плаща се самата поддръжка, необходими са определени специалисти (вкл. различно обучени за различните дистрибуции на Линукс). Несъвместимост с продукти на Майкрософт, които са най-разпространени. Обучение на персонала и т.н.
има един тъник момент който фигурира в законодателството на много страни (включително и нашето) че правителството няма право да налага на хората продукт чрез който те да комуникират с него (това е грубо и по спомен) - от тук прякото следствие че е незаконосъобразно да се ползват затворени файлови формари (каквито са тези на продуктите на MS Office например) защото както сам каза те принуждават хората да ползват конкретен продукт който от своя страна изисква конкретна ОС - и това е основната причина на много места по светът държавния апарат да се отказва от черчаветата - затова и беше истериятана MS за прокарване на DIS29500 като международен стандарт въпреки че тои дублира вече съществуващия ISO26300 - и забележете как е подкрепена от нашата държава "ТС на БИС въпреки несъгласието в ТК57 е ПОДКРЕПИЛ СЪС ЗАБЕЛЕЖКИ DIS 29500 на Майкрософт."
Естествено че България ще е "най-пиратската" страна от ЕС, след като у нас са и най-ниски доходите. При средна заплата 500-600 лв съм тръгнал да дам половината от тях само за Уиндоус. Ами още толкова и за офиса и за някои други глезотийки и какво ще ям??? Дайте ми заплата 2000 евро и ще си купувам лицензиран софтуер и музика. До тогава ще теглим от торентите!
Глупаво е да плашат пиратите със затварянето на месните тракери. Те така или иначе ще намерят откъде да дърпат. Друг е въпроса, ако наложат наказания за потребителите на, които ползват авторски продукти без да плащат. Ако наложат следене на трафика и произволни процеси срещу потребителите, тогава наистина може да постигнат малък резултат. Но нека да не им даваме идеи ....
торент тракерите ли са престъпниците та с тях се захванахте боклуци ? всички нагли,октоподи,недосегаеми и тн ли осъдихте на доживотни затвори та с това се захванхте нещастна сган ченгистка?Като спрете напълно радикалния ислям,сектите ,като ликвидирате ДПС и доган...спрете трафика на хора и наркотици тогава можете да се занимавате с глупости.....
Торент системата като цяло е система за предаване на частички от файлове от персонален компютър до персонален компютър. Като цяло, сървър на които има торен система не е незаконен, тъй като самата торент система не е незаконна (световно погледнато). Страниците "Arena" и "Zamunda" не са български, що се отнася за разположението им, а това, че в тях всичко е български ориентирано е съвсем друг въпрос. Като цяло, страниците също не са пълни със съдържание което е с авторски права - съдържанието е по компютрите на хората и те си го разменят. Това дали ще се ползва "български", испански или китайски сървър няма никакво значение, колкото повече хора предоставят тези фалове и колкото по-добра свързаност имаш с тях - толкова по-бързо "сваляш" даденото нещо. А това какво сваляш никога неможеш да знаеш - по същия принцип FTP сървърите могат да са пълни с песни и филми, но когато името на файла бива "tralala - bambamn.mp3" няма как да знаеш какво сваляш, но ако друг сайт ти казва, че съответния файле е това което ти трябва - то този сайт не нарушава закона, а първия го нарушава. Но след няколко месечните проверки на "data.bg" музиката си остана тъй като няма кой да провери няколкото милиона песни - изтриха филмите и това е. Добре че "датата" започна да продава музика, че да си прочисти сама сървърите... Относно следенето на трафика - до колко имат право да следят трафика, е спорен въпрос, но ако все пак стане прецедент и арестуват някои "сваляч"/"качвач" - то всички други веднага ще се поинтересуват, как да могат да "свалят" и ще открият много системи/програми за това, как да немогат да ти следят трафика (системи има от повече от 10 години за това). Блокирането на портове няма как да работи, тъй като торентите не се обвързват с точен порт. Единствения вариант да спрат съответните 2 сайта е тотално да ги филтрират на "входа на България" и да се пробват да станем като "Морален Китай" при който филтрираха милион и половина думи за търсене в тяхния "google" и блокираха огромна част от сайтовете. Но дори с подобна филтрация ще се появят стотици и дори хиляди по-малки торент сайтове, а да неговорим, че световните такива ще си останат. Не бихме крали (ние българите) когато: - едно ходене на кино не ти се връзва на дневната надница - когато една операционна система не е над минималната работна заплата - когато един специализиран софтуер не ти е работната заплата за половин година Ето реални примери: - Ходене на кино - на премиера 12-14лв + пуканки/чипс и кола 5 лв х2 за приятелката/жената 40 лв. - един Windows 200 лв (най-евтината версия) - минимална работна заплата 240 лв. за 2009 г. - (Adobe) Creative Suite 5 Master Collection - 2300 Euro за България Преди да се замислят за "кражбата на интелектуален труд" на големите индустрии зад океана, що първо не не си погледнат собствените полицаи и корупцията при тях!!! Вместо едни 700-1000 лв. на смяна на един ката джия да му влизат в джоба, то трябва да влизат 4-5000лв. като глоби от него. Но докато всеки кара са 50лв./час и докато всяко ченге казва "малка ми е заплатата" и прибира по 500+лв. на смяна в джоба няма да се оправим! (Примера с КАТ е само един от многото...)
Подкрепям на 100%.Само не знам дали някой ще вникне в това , което си написал, ама то трябва и акъл за да го разберат...:)
...чиста истина, евала!!! Проблемът, мисля, че е много назад в чакалнята! Ако изобщо се намира там :)
СЪГЛАСЕН СЪМ С ТЕБ ИВО! НАПИСАЛ СИ НЕЩАТА ТОЧНО И В ДЕТАЙЛИ, ПОЗДРАВЯВАМ ТЕ ЗА КОЕТО! ЕДИНСТВЕНО ЩЕ СИ ПОЗВОЛЯ ДА ОБОБЩЯ,ЧЕ 100% СПИРАНЕ ОБМЕНА НА АВТОРСКА ИЛИ ЛИЦЕНЗИРАНА ИНФОРМАЦИЯ Е ВЪЗМОЖНО ПРИ 100% СПИРАНЕ НА ИНФОРМАЦИЯТА ВЪОБЩЕ! КОЙТО ИСКА ДА ПРОДАВА ГЛОБАЛНО, ДА СЕ СЪОБРАЗЯВА С ЛОКАЛНИТЕ ВЪЗМОЖНОСТИ НА ХОРАТА,А НЕ ДА КАЛКУЛИРА ПРОПУСНАТИ ПОЛЗИ ВЪЗ ОСНОВА НА ЦЕНИ,НЕДОСТИЖИМО ВИСОКИ ЗА СЪОТВЕТНИЯ РАЙОН!
А бре Колев, говедо недодялано, вие в държавната администрация сте най-големите пирати с/у данъкоплатците! Защо преди няколко години държавната администрация закупи лицензи на MS Windows XP на цени драстично по-високи от тези на дребно и не от MS Bulgaria а през фирма посредник? Ако не знаеш Linux струва 0.00лв ама нали трябва да си направите далаверата. А онези пирати от Siemens за 112милиона евро за личните документи който "заковаха" маса народ да не мърдат? Гореизброените са повече юридически престъпления но си вложи енергията там вместо да се бориш с вятърни мелници и да отчиташ дейност.
Почти всеки си плаща интернета-така че свалянето на каквото и да е не е безплатно.Ако трябва някой да плаща това са провайдерите.Ако няма какво да се сваля,за какво ти е интернет.
Davame si dupeto na vseki amerikanec ili zapadniak kojto dojde. Ako iskat da ne teglim ot torentite da napraviat minimalnata zaplata 1000 euro. I niama da imat problemi ot tova estestvo. Elementarno e
Само защото ни го каза американския посланик и се насрахме - веднага си признахме че сме световни пирати и ще се арестуваме всичките. Що не си гледат америката че цъфти и връзва.
Ще филтриращ какво? Нали се опита тоя същия малоумник! А прокси де! Нарекохме парцал чудото във ваша чест! Не прокси , а океан! Не се изказвай така караш се със света! Купувай си боклуците на евреина и си трай - квот да купиш си на далавера - пазиш националното богатство! Слугинче, надупено. За безпари купено - нищо няма да получиш даже и да се обучиш!
Фрeнсис Мур обяви, че България е на първо място по пиратство в ЕС. Да, ама е и на първо място по ниски заплати ;););)
"В момента в нашата страница влизат около 600 000 потребители на месец или около 300 000 на ден, но те не влизат всеки ден. " Родна реч омайна, сладка... Абе журналя - вие начално образование имате ли, да не говорим за математика 1клас????
Ако можеха щяха да затрорят Залива! Тия понеже никога не са научили и дума английски (примерно) ни плашат с "българските" тракери. Аз ще превеждам както и до сега за удоволствие! Та много ви здраве малоумници, много ви здраве от най-умната и сплотена част на човечеството - хакеро-тракеро-братята. Ще ви бием та ще ви смачкаме! ДА ви напомням ли - магарето, маймуната, парцала? Знаето ли какво е това? А куцузлийчета, късметлийчета? Малоумници! И е така ние сме цвета на учебните заведения - вие двойко-тройкаджиите. Кой печели спора? А парите? А хубавите жени? Е и софта, филмите и ....! Вие се учите като пишете актове ние като мислим върху събитията. Пак питам Кой печели?
Едно не разбрах, ужким сте умни хора. Сякаш ще тръгне да говори ако НАИСТИНА смята да го стори. Глупаци сте... а Явор въобще не е глупав човек, и е по-наясно от колкото си мислите. И за експертите не сте прави... просто не се хвалят по линукс сбирките.
не е правилно да поставяш пиратите и педофилите на един кантар. ти, а не Колев го правиш....
Ако бях на мястото на Явор Колев нямаше да ви затварям, направо щях да филтрим портовете на торента и готово. Те нека да си работят, аз просто ще принудя интернет доставчицита да филтрират пиратско съдържание.
А да те видя как ще стане.Личи ти огромното познание по.... нищо.За прокси да си чувал?За магнет линк да си чувал?За скрито аипи да си чувал?Абе ти знаеш ли какво е интернет или ти липсват първите 7 години образование?Достатъчно е един от нас да пусне едно прокси към "закритите сайтове и ти и ония ще ядете бахура...Ама кво да те образовам... айде марш.
що не си филтрираш глупавия мозък, ама че си прост момък. я си бий камшика и отивай в китай да те филтрират там.
Нали се сещаш, че ако почнат да филтрират трафика какво ще стане? В БГ има над 1 милион потребители. От БТК нали го филтрираха и какво стана - НИЩО! Дори и да го филтрират - има проксита.
ГЛУПОСТИ....АКО НЕ СА ;АРЕНА и ЗАМУНДА; ....НЯМА КОИ ДА ГЛЕДА ФИЛМИТЕ\ помиите;-буузите;порното\ НА ТАКА НАРЕЧЕНИТЕ....БОГАТИ И АЛЧНИ ДЪРЖАВИ изгнили от корупция и скандали....УЖАС ОСТАНАААМЕ БЕЗ култууурен ЖУВОТ?????????
kato nqmate pari nqma da polzvate! ei na samo malko ste kradete stoto ste bedni.bednosttanekadurnost.ne go li nauchihte za 30 godini prehod?
1 не ми е ясно как ще ме хванат какво тегля през torrent системата при положение че се теглят парчета от НЕЩО! Плашат гаргите, нито ISP-тата могат нито властите да спрат тегленето! Има друго фактор МОРАЛ. Аз си купувам любимите игри и софтуер (1 игра е 70лв. 1 windows home под 200лв.), защото смятам, че за да стават по-добри трябва разработчика да инвестира в кадри! Сега ще ревнете, че нямате пари ... замислете се 1 вечер в кръчма излиза поне 15-20лв. В крайна сметка фирмите разработчици си изкарват хляба с интлектуален труд. Няма да ви е приятно да ви оберат нали ?
може и още как. а по принцип цялата комуникация става на парче, но не е проблем да се докаже, че всички парчета са свалени от теб, както и не е проблем да те посетят и да видят какво имаш, накуп.
Защо да ми е неприятно, че ме крадат? Мигар, ако кажа, че ми е неприятно, ще спрат да ме крадат? Монополи, Топлофикации, ЧЕЗ, Телекомуникации, Правителство, ДДС на 24 % и т.н.? Дъ говърнмент факс ми евридей! :-)) А защо разработчикът на Линукс, Опън Офис, и хиляди фрий програми не реве, че е ограбван? Плачат търговците в храма! И ако имаха и тогава, както сега полиция на тяхна страна, щяха така да подредят Иисус, че и възкръсването щеше да "Мисия невъзможна"...
Само на мен ли ми се струва, че тия с качулките, както и Ц.Ц. си нямам и понятие какво е това животно компютъра? Ц.Ц. подписва разни споразумения (или там каквото бе подписал) и като го питаха за анекси 1 и 2, същия този Ц.Ц. пита къде са тези анекси. То сигурно е било изключително сложно да прочетеш 10 (примерно) листа и да видиш какво подписваш. Абе Цветанов, айде да ти дам да подпишеш нещо... Като подписваш нещо го ЧЕТЕШ, защото ей така за единия майтап може да подпишеш нещо и да се окаже, че нямаш вече никакво имущество и че лицето Х вече е собственик на къщата ти, колата ти и цялото ти имущество!!! А Я.К. - за какво точене и лъгане на гражданите става дума за СМС-те? Аз решавам дали ще пратя СМС, с който си заплащам дадена услуга. Както и овцете когато пращат за Биг Брадър ДЕБИЛИ... е то при ББД не е точно така, но както и да е. Стига сте хвърляли прах в очите на хората, защото и малките деца ви се смеят на глупостите, който приказвате. То дори сигурно и малките деца са по-компетентни от тези дето работят при Вас!!! Не можете да затворите нито арената, нито замундата, нито който и да е торент тракер - ЛЕГАЛНО! С мутренски приоми от сорта на счупени крака, ръце, глави можете, но иначе - НЕ!!!
след полицейските акции по политическа поръчка , май започнаха акции по бизнес поръчки
А компютрите на полицията и държавните учереждения с напълно изряден и лицензиран софтуеър ли са, а фирмите, киято им ги доставят имат ли всички лицензи и права?