”Ди Пресе”: Разчиствачът Борисов губи чар
Австрийският всекидневник "Ди Пресе" помества статия под заглавие "България: неуспех на отмъстителния кръстоносен поход срещу социалистите" по повод проваления вчера импийчмънт срещу президента Първанов, съобщава БГНЕС.
Обратно в новинатаКоментари - ”Ди Пресе”: Разчиствачът Борисов губи чар | Днес.dir.bg
Коментари
Гербери, ако да сте граждани е липса на всякакъв мисловен багаж и ако ваш идол е ББ, гражданството общество в РБ е наистина много зле.
Няма да загуби Н-И-Щ-О,напротив печели ни всеки миг и всеки час. Затова успокойте се покорни слуги на престъпни елементи!
Аз съм привърженик на правителството и одобрявам всички негови действия.Смятам, че всеки нормален човек ( а не платен драскач по форумите) подкрепя борбата против престъпниците и крадците.
От дистанция изглежда по-вярно се виждат нещата. Правителството наистина има две много отличаващи го черти: 1) неспособност да управлява; 2) водено от умраза от време оно и от отмъстителност. Късно е да се отмъщава за Народния съд. А и се намира информация, че по онова време отмъщението на Народния съд (или каквото е било там в Банкя) е имало свое основание.
"Атовете се ритат - магаретата страдат"! "Лакомията и властта правят хората свине! Българинът като забогатее се забравя. Удря го на грабеж, разгул, разврат, покер. Става злобен и завистлив. Губи човешки образ. За него няма нищо свято на този свят. Парите отприщват пороците му, слабостите и злобата му. Българинът прощава за всичко, но не и на преуспяващите, или на тези, които стоят на него. Българинът с пари се смята за много по-умен от този, който ги няма"./ Ат. Буров/. В съвременна България точно затова е узаконена мандатността. Затова и българинът не дава цялата власт на един и се бори за своята "Чиста и Свята Република". Търсенето на управници, които разбират психологията на народа и интелигенцията ще продължи. Времето на всеки управник е ограничено. От самия него зависи какъв спомен ще остави за себе си. Дали ще бъде запомнен като грижовен и почтен или като алчен хитрец и предател на народа си.
БОГ да пази премиера на Република България-Бойко Борисов, бъдете жив и здрав.