”Ди Пресе”: Разчиствачът Борисов губи чар
Австрийският всекидневник "Ди Пресе" помества статия под заглавие "България: неуспех на отмъстителния кръстоносен поход срещу социалистите" по повод проваления вчера импийчмънт срещу президента Първанов, съобщава БГНЕС.
Обратно в новинатаКоментари - ”Ди Пресе”: Разчиствачът Борисов губи чар | Днес.dir.bg
Коментари
...дотук добре - Борисов да си ходи - кусури дал бог. Да видим сега какво всъщност предлагате като алтернатива? Може би... 1. Стоп на това което прави - без арести, без обвинения, без търсене на отговорност от предишно крадене, без тристранни разговори, без никакви мерки 2. Веднага да започне... какво ? Моля конкретно! Предполагам първото ще е да вдигне пенсийте и заплатите... продължете нататък...
Ди Пресе не споменава за ИЗПИРАНЕТО на парите на НАРОДНА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ от Огнян Дойнов, Андрей Луканов...и прочие членове на Политбюро на БКП. На Австрия се отразиха толкова благоприятно "червените пари" от СИВ, че тъгата им по миналите години е разбираема. Бойко Борисов може да е загубил чарът си, но ако успее да осъди и вкара Станишев, Първанов и т.н. грабители на националните капитали, заслужено ще остане в аналите на историята не като Боко-тиквата, бодигард на ТодЪр Живков, а като БОЙКО БОРИСОВ. ГОСПОД ОТ КРЪСТА, ДА МУ ПОМАГА. АМИН!
Цецо я прати качулките да ги натръшкат тия от Ди пресе.Приложи им една наша преса да се научат как се пише неласкаво за нашия Цезар.Той не каза ли че са му писали шестица.Какво си съчиняват сега че губел чар.Възможно ли е изобщо това.
Как може Бащицата да губи чар.Токова твърдение е нагла провокация.Гадните комунисти са превзели и чуждите медии.А Бойко е слънце.Той е бог.
Господин Борисов. Спрете платените писачи по форумите. Освен че е прозрачно, вече е и жалко. Ако не можете да запазите достойнството си ПОНЕ запазете достойнството НА ДЪРЖАВАТА на която сте премиер- надявам се не още много
"Ди Прасе" какво така се разквича. Тоя Бойко е неуправляем. Както ги е почнал наред нашите червени приятели току се разкрие колко капитали изнесе бихшата номенклаура в Австрия. Квик-Квик- дизе недопустимише! Другите ни още по-червени и още по-приятели от по-на изток да вземат незабавнише меркише и да изнесат производството на Лукойл от България. Пролетарии от всички страни .....
Вуте, малоумни мой селяндурино. Ако от България се изнесе Лукойл, т.е. най-големия български данъкоплатец за всички нас ще настъпят доста тежки времена. Не само поради рязкото спадане на приходи в бюджета, а и поради съсъпването на много фирми паботещи в момента около Лукойл, Бургас. Не ми се говори за хилядите семейства, които се издържат от дейности свързани с произвоството в Лукойл, а и самите служители и работници във фирмата. Аман от вманиачени по дадена политическа партия идиоти, които си използват главите само за носене на шапки, но не и за мислене.
ФОРУМИТЕ НА ДИРА СЕ ПРЕВРЪЩАТ ВСЕ ПОВЕЧЕ В МОНОПОЛНО ВЛАДЕНИЕ НА ГЕРБЕРСКИТЕ ПЛАТЕНИ ДРАСКАЧИ И ОТБЛЪСКВАТ ХОРАТА ДА ЧЕТАТ И ПИШАТ В ТЯХ.
Разчиствачът доста селективно пипа и все за малки престъплания, големите не се пипат.. Европа не е вчерашна, всичко вижда и чува.Европа от Втората световна война до сега не познава такъв грабеж, каКъвто се извърши в България, нито с такава мащабна корупция, ДОКАРАЛИ НАРОДА НИ ДО НАЙ-БЕДНИЯ И ОГРАБЕНИЯ В ЕВРОПА...Европа цяла нази гледа И СЕ СМЕЕ!
Много жалък е ББ в напъните непременно да се харесва на свои и чужди, дори се хвали наляво и надясно незнайно с какво. Дали направи антикризисни мерки-не, направиха ги синдикатите и работодателите. Сега ще идват от Америка и ЕС да му стъкмят здравната и пенсионната реформи, а той ще слушка и ще изпълнява, защото само това може. С това ли се гордеете скъпи драскачи, дето нямате и грам мозък да поразсъждавате малко? Велик бил, с какво по-точно, можв ли някой да се повали, че за 9 месеца нещо се е подобрило? Може, ама на кукуво лято. МАЛОУМНИЦИ!!!
Открийте разликата между червените в Австрия и България. ........няма такава, говорим за едни и същи откраднати пари
Това е платена от правителството на Станишев публикация в "черния" Ди Пресе...(пояснения за цветните политически привърженици-черни са десните политически партии, червени са...ясно е кои са те). Неспоменатата в тази инфо статия от 01.04.2010 на Дойче Веле (германска обществена и държавна медия, за сведение на незапознатите), която е озаглавена "Борисов-натам където сега е царят?" и е още по-жлъчна и пренебрежително пояснителна сигурно пък е платена публикация на немските комунисти от времето на Лайпцигския процес срещу Георги Димитров!? Не е ли по-близичко до ума на нормалния човек, че това са "дружески" намеци и "закачки" побутващи заблудената овца да влезе отново в правия път? Не бива да се забравя и тази от 31.03.2010 със заглавие - "Политическият меден месец на Борисов свършва" надълго и нашироко обясняваща спада в доверието, липсата на търпение и питащаКолко търпение още? - цитат на германският евродепутат от партия ХДС Елмар Брок, отново възможно най-дясната партия в Германия.
Боли ме ... каква е разликата между социалистите в БГ и тези тук в АТ. Важното е, че народа тук в Австрия живе хиляда пъти по-добре. Включително и аз. п.с. Бойко и неговата глутница кухи кратуни ще довършат полуживата България.
Няма нужда да им плащат. Като видят усмихнатите физиономии на двамцата и ако са прочели тук там някоя финансова сводка за държавицата ни, журналистите сами са хукнали към компютрите си.
Накой накога беше казал че сред комунистите имало човекоподобни. Трябва да е било вного отдавна и са измрели. Дарвин е сбъркал. Мичурин го е поправил и присадил на годното-негодно. В Правец паланка, сред колибарите има бюст на вожда им Ташо Лигата. За да го почитат му се кланят и курбан му слагат: цял един български народ!
ли сте? Да знаем как е правилно да ви наричаме, де! Щото комунисти не сте, ама комуняги - може! :D
Както във Франция на Саркози и Италия на Берлускони, така и в София офанзивното мъжкарско пъчене стана политически фактор в модерната медийна демокрация. Електоратът лесно се лови на тази въдица. В България няма лесбийки, а само жени, които още не са срещали Бойко Борисов този популярен лаф се отнася до мъжа на най-високата правителствена длъжност. Авторите на книгата Балканите като минно поле цитират както апокрифната биография на Бойко Борисов в интернет, така и оценката на германския разследващ журналист Юрген Рот: Трагедията на днешното българско общество се корени в ненакърнимата власт на една плетеница от политически, икономически и бандитски кръгове.
При влизането в България чужденецът попада в света на кирилицата, населен от странни хора, които клатят глава за утвърдителен отговор и кимат за отрицателен с тези информации журналистите обобщават най-важното, което на първо време трябва да знае странникът, попаднал в България. Според авторите българските мъже са набити и късоврати, типични представители на една прочута нация от щангисти и борци. Olaf Ihlau, Walter Mayr (2009): Minenfeld Balkan, Siedler, München, ISBN 978-3-88680-916-5
Много прозрачен,платен от Първановци и далеч от действителноста,смешен репортаж.Та тия подкупни журналисти ,така и не са усетили или премълчават ,че мекерето Гоце,вече е г-н НИКОЙ,СЛЕД КАТО ОГРОМНОТО МНОЗИНСТВО ОТ 155 ДЕПУТАТА,НЕ ЗАЧИТАТ проваления ПърваноФ ЗА ДЪРЖАВЕН ГЛАВА.
австриизите да си ,,таковат,,дастерите,те друго и не могат да правят,а и да работят с червените крадзи които си крят парите в австииски банки.освен това са и педофили!!! *Съобщението е транслитерирано от системата. Моля, пишете на кирилица.
А пък на мен са ми много смешни необразованите и облъчени герберчета, които смятат, че щом не харесваме бойко - значи харесваме комунистите - толкова ли можете а ? Дотам ли ви стигат умствените възможности ? Не можете ли да разберете простичката истина, че повечето от нас, които ВЕЧЕ не са фенове на Бойко не харесват нито него нито комунистите ? Или ви идва много тази тежка мисъл ? Аз лично не обичам нито костов, нито бойко - защото са от най-опасните комунисти - скритите, останалите поне си го признават, но горепосочените малоумни и самовлюбени псевдодемократични лидери се изживяват като демократични диктатори, които се борят с невидими врагове и сили (най-често комунисти), а всъщност истината е, че са некадърни, необразовани и неуспели комсомолци ! И при костов и при борисов се реагираше много остро на всякакви изказвания против тяхното управление - опити за цензура (спомнете си че дори спряха Каналето) и сега забелязваме същите симптоми - а навсякъде тръбят че са демократи ! Жалка картинка - но по-жалки от тези алчни и некадърни политици са лумпенизираните им фенове, които ги вкарват в парламента. Представете си само едно - какво щеше да стане, ако докато станишев беше на власт, приятелката му спечели конкурса за винетките и стане милиардер ? Хайде отговорете ! Аз знам - щеше да има денонощно лаене, че това не е редно ! Но сега мълчите, защото сте същите като болшевиките - плюете само срещу другите и не виждате собствените си грешки. Затова и се проваляте - за справка - костов ш царя - много приказки, никакви действия !
Провалът на изсмуканото от пръстите искане за импийчмънт бе най-нормалното нещо, което се случи в Б-ия откакто ГЕРБ е на власт. Бившите членове на БКП, които сега са "антикомунисти" от ГЕРБ /имам предвид и най-изтъкнатите - Ц.Цачева, Цв.Цветанов и самият ББ/, се орезилиха, както никой не се е орезилвал досега - повече и от Филип Димитров, когато се самосвали от власт. От вчера т.нар. дясно мнозинство в парламента изглежда не силно, а смешно. Което се отразява на и без това ниския авторитет на НС като висша държавна институция.
Може би преводачът не съвсем коректно е превел написаното от този вестник. Тъй като си имаме един багер, вероятно става дума не за разчиствач, а за булдозер.
дано не е поредният идеот!условно да кагем сидеров. *Съобщението е транслитерирано от системата. Моля, пишете на кирилица.
Зловещи статии,платени са от съселкото с очилцата,да знаете.Но ББ е железен,винаги прав и гордо изправен,титан на лъжите,тежките погледи,добре отрепетирани от годините на трибуквените групировки.Тя Москва не вярва на сълзи,та Той ли ще вярва на чужди,зловредни,драскачи,които халхабер си нямат от Неговия Гений,а камо ли от този на хер Флик,ЦЦ,ЦЦ и т.н.обкръжение.Моля,феновете на Гоце ,Съселко,Доганчик,да не се радват на написаното от мен,щото и тях не мога да трая,но Боко ми е любим херой,понеже съм тъпа и гласувах за Него.
Аз не съм гласувал за ББ, но шапка му свалям, че може да се опитва да прави нещо в държавата на мафията
Ей тия австрийски комунисти :) Как пък виждат неща дето са все неправилни? Ама бате Бойко е върхът - честен, прозрачен, незлоблив и голям пич. И най-вече много умен и с управлява като по ноти :) е, появила се дупка от 2 млрд в бюджета - ми българските и австрийските комунисти са ги отмъкнали :) Иа на сутринта като се събудите, пичове, кофти: заплатите ви намалили, плащате си третия ден болничен, на родителите ви пенсиите малки ... Нищо народът трябва да пострада малко за да мисли кого избира да го управлява
Аз искам другарите от известния '' български'' булевард във Виена да дадат обяснение как забогатяха. Въпросния вестник е навърте в българските работи, интересно защо не се занимава с това?
Душата тьгува,защото е разпьната на крьст Истината;А тя ни кара да страдаме,защото не зависи от нашите желания и винаги е по-трудният пьт;Дьлбоко в нас да изречем довечера пред Гроба Господен молитва за страната ни и хората,които след много години лутане, ни поведоха вьв вярната посока: Боже Господи,Исусе Христе,от крьста освети ни!
Неблагодарен и труден е опита да убедиш,един народ ограбван и лъган от всички правителства през последните 21 години"демокрация",че има справедливост и закона е задължителен за всички.
Оставаше и да обичат Борисов- нали всичките червени пари са в техните банки от време оно! Ако европеиския съюз си свърши работата-да отворят всички банкови сметки на българи в Австрия!Червена сволач!
ЕЙ МНОГО КОМУНЯГИ ИМА В ТОЗИ САЙТ.ПРОДЪЛЖАВАТЕ ДА ХРАЧИТЕ НО ОЩЕ ЩЕ ВИ СВИЕ КРАНЧЕТО ЗА КРАЖБИ ББ.ОТ 1944г САМО КРАЖБИ. 2010 ЩЕ ВИ БЪДЕ КОШМАР.ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ ББ И ЦЦ.ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ НОРМАЛНИ ХОРА В БГ.
С еднакъв успех могат от "Ди Пресе" да се присмеят (ако смеят!) и на Арнолд Шварценегер. Но явно няма кой да плати хонорара. А "разчиствачът" има мисия вменена му от народа който го избрал: ДА РАЗЧИСТИ БСП. Ако Автрия е срещу България както някога през 1885 г. застана със Сърбия срещу нашата армия водена от такива като Б.Б. можем да преосмислим историята.
абе терминаторе, доста си неорентиран!!! Шварценегер има забрана да припарва в Австрия, заради смъртната присъда която потвърди като губернатор, което е против австрийската конституция! даже и стадиона на негово име в Грац беше преименуван! кой не смее да го критикува??? хахаха мноо си прозз!!! а относно твоя кумир тъпия пожарникар, на следващите избори ще е при НДСВ, които и го създадоха от треторазрядна мутра
Импийчмнът и за Ди Пресе - и те са комунисти, които атакуват бойко борисов и следователно цяла България с това, че пишат неща, които не се харесват на богоизбраният пожарникар ! Как смеят ! Долу ! Да сме наясно - всеки, коойто пише или казва неща в публичното пространство, които не се харесват на премиера заслужава да бъде свален от длъжност или арестуван - ясно ли е ! Това е демократична постъпка !
"малката дясна партия РЗС" пише в статията- горките и те не са наясно колко ляв може да бъде Янето.
Не знаех,че "Ди пресе" са комуняги.Жалко ,уважавах ги като издание,но дотук.Явно мекеретата на Партията ги "помпат" яко за да пишат такива глупости.Бойко ,целия честен народ е с тебе.Против тебе са всички ,които крадяха безнаказано без значение цвят,партия,тези които смятаха,че държавата им е бащиния.НИЕ/НАРОДЪТ/РАЗЧИТАМЕ НА ТЕБЕ.ДОЛБУ ЧЕРВЕНАТА ОЛИГАРХИЯ НАЧЕЛО С ГОЦЕ.
кои платен соцялист е написал статята? стил на речта лесно познаваем. треперите другари. това е цялата истина. няма време - влизате в затвора. *Съобщението е транслитерирано от системата. Моля, пишете на кирилица.
Е,това ако не е поръчкова статия,здраве му кажи!Ама като помня къде действаше Огнян Дойнов,къде си държеше милионите Вальо Топлото ми става ясно кой е платил! Дерзайте червенушковци,много ви се иска да се върнете във властта, ама начело с агент Гоце сте на бунището на историята!
Смешна държава със смешен премиер и клоуни министри, ето това е България! Най-слабото правителство от времето на независимостта на България, което води държавата до Национална катастрофа и то в мирно време! Интересното е, че в тази държава все още има огромна маса заблуден народ, вярващ на доскорошната мутра и настоящ премиер, така нареченият Боко Тиквата!
Едва ли има нужда да се коментира - всичко е точно както в любовта: ако разчиташ само на харизма привличането скоро си отива. Защото освен секс в съвместния живот трябва да се изпълняват и ангажименти. Е любимецът на някой ББ за работа определено не става. Затова да си ходи - при чалгаджийките, мутрите и кучетата си.
РАЗЧИСТВАЧЪТ за своя сметка Борисов губи чар. Поръчителите и изпълнители на позорните акции ще си получат своето.
тук тия направо ни се подиграват. включително и към зарадвалите се на коментара в статията. на кое се радвате бе?!?! че ни смятат за 5 ръка хора?!?!? не скачайте толкова-и вие сте в числото.
Допустимо е да имат проблеми с управленските умения осем месеца след началото на мандата. Непростими са обаче наглостта, отмъстителността, простотията, които овоняват обществото!
ас,тва хапливу утнушение на афстр.ижидневник ма настроива срищу цилукупня афстр.нарот...ощи гиорги димитроф е казал чи фаф афстря-афстр.франц-йозеф на гирмански,саму сас кунети е гуворел....соо еине счвеинереи ист диезе зеитунгс сторъ бер боико борисоф...ас тука фаф заарата сам абунирана за тос афстр. меинер меинунг нач солте боъко еинен андерен вег гехен.....дас виедер ауфбау дес ландес солте ер мит еинем андерен теам мачен.....вазмощениету ми от пасквила на дие прессе натминава фсички граници.... *Съобщението е транслитерирано от системата. Моля, пишете на кирилица.
Другарю Борисов, когато искаш да си отмъстиш, изкопай два гроба! Единият за врага ти, а другият за себе си!
Правителството работи на газ-спирачки, шофьорът ББ кара със затворени очи, Дянков е налял гориво-менте, Цветанов се е подал от колата навън и насъсква всеки от картела герб срещу всички останали участници в движението, Цецка вече си търси следващата поредна партия, Фидосова иска да се спре на всяка кюфтеджийница, от багажника вони на 180 трупа от неразкрити убийства, а катаджията Барозо спира таратайката заради шофиране без шофьорска книжка!
Интересно защо винаги отвън виждат накъде отиваме.Герберите да ходят да си се разват на платените социолози, защото скоро може и да ги изритат. Аз няма да твърдя като някои, че народа ги иска. Аз ще кажа, че аз вече не ги искам. Така, че е хубаво да си спомнят историята на Икар и Дедал от гръцката митология. Има какво да се научи
За мен Бойко Борисов не е загубил никакъв чар. Особено когато "Ди пресе" го пише. Ха, ха, ха " - "Ди пресе". Намерил се кой.
избахме си управляващи , не по можене , а по чара на ръководителя на партията - герб. мислещите хора отдавна знаят , че няма значение дали котката е бяла или черна , по важно е да хваща мишки . само че на избори не избраш котка , а избираш този който предлага решения на проблемите ти . е , избрахТе го , колко проблема реши , и защо трябва да чакаме някой друг да ни каже , че не си върши работата ?