Жертвите на студа в Полша станаха 79
Студът отне живота на 79 души от началото на декември в Полша, където температурите паднаха до минус 20 градуса през уикенда.
Обратно в новинатаКоментари - Жертвите на студа в Полша станаха 79 | Днес.dir.bg
Коментари
Христооо,подозрителн много си падаш по мъжкаря Борисов - щом нив клин,ни в ръкав го споменаваш. По-добре се запитай дали е случайно,че точно в Полша има толкова много загинали бездомници от студа.
ахарчо, не на всеки кръчмата му е 1)в кооперацията на първи етаж 2)има директен градски транспорт или такси до вкъщи. У нас пияндурите се качват по колите и ги четем като се размажат...
Вчера съобщиха по новините, че у нас има приюти. Жал ми е много за тези хора, никой не езастрахован, еднип ден не дай си Боже всеки може да е на мястото им. Затова трябва да съчувстваме и помагаме.
Сега му е времето топлофикация да щавне пак народеца, щом има такава гореща новина. Дано не ни се случва и на нас, щото и ние ще изгориме. Това от една страна ще донесе пари на погребалните фирми, ама ще постави нашите близки във финансова разруха.
Така ще е като се бави назначението на кризисната Желева. И все пак къде са механизмите на солидарна Европа за реакция на подобно бедствие или пак чакат бедните държави първи да се притекат на помощ????
Ами пила са за да се стоплят. Може ли човек да няам керемида над главата си в Европа. В 21 век. Да построят приюти.
Имал съм възможността да се запозная с особения вид животно Поляк-бачкатор-пияни Добри, забавни хора. Които вършат пълни простотии и когато са трезви, и когато са пияни. Само в Норвегия на няколко пъти в последно време изгоряха две три къщи с пияни Поляци. Просто като инфо за другаря комунист-психар, който го обръща винаги на държава, властници и конспирации. Учудвам се че са само 79 човека за цяла Полша...навярно има много документирани, другарю тръпнещ от алчността на властниците, студа навън и разпръстнатите по цяла Полша ледени пиянски трупове. Наздраве!
Е то в България и през лятото трянспорта закъснява с 1, 2 часа така, че не е бог знае какво :)
при това дежурни А за Полша аз направо съм ошашавен! 79 души загинали от студ в една Европейска държава, при това по-развита и социална от нашата. Накъде отива този неолиберален свят - такава антихуманност минава всякави граници, геноцид спрямо собствения народ; толкова ли е скъпо в такива екстремни ситуации, а и въобще да се осигурят временни приюти за тези нещастници. Пълна морална разруха на властниците и патологична алчност!!
Хайде сега очаквам с нетърпение коментарите че Борисов е виновен... Ама за международни новини не ви плащат много за да поствате глупости червени лекета...