Коментари - Създава се зоополиция в България | dnes.dir.bg
назад

Създава се зоополиция в България

Създава се зоополиция. Идеята е да има по един разследващ и по един оперативен полицай във всяка областна дирекция.

Обратно в новината

Коментари - Създава се зоополиция в България | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Трябва си зоо полиция аз мразя насилниците над животни и не ми се разправя с тях да ги бием че ме болят ръцете после...

loyola

Какво излиза? Аз плащам данъци и ако ме напдне тъмнокож индивид или улично куче - тези, на които плащам данъци - не им пука. Ако обаче се защитя и убия живтно ще ме гонят до дупка. Ами аз на това му викам несправедливост.

Ние традиционна полиция нямаме, те зоо-вариант щели да правят.

До: "SKARABEI ( нерегистриран ) 02.07.2015 13:25" - сори майна, съсел борисов е на власт - той разписва правилата............

До КОГА ще мълчим, ДА ЗАЩИТИМ правата на КОМАРИТЕ!!!! п.п. кое прави някой животински вид по-специален от други. Това каква 'хуманност' демонстрира .....

ЗООПОЛИЦИЯТА СЪСЕЛ СТАНИШЕВ ЛИ ЩЕ ТЪРСИ??????ХАХАХАХАХАХ!!!!((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

НЕ Е НЕОБХОДИМА ЗООПОЛИЦИЯ, КОЯТО ЩЕ ЧЕРПИ ДОПЪЛНИТЕЛНО ОТ БЮДЖЕТА, ЗАЩОТО НЯМА ДА ВЪРШАТ НИКАКВА РАБОТА! ПРОСТО ПО УЛИЦИТЕ НЕ ТРЯБВА ДА ИМА БЕЗСТОПАНСТВЕНИ КУЧЕТА И КОТКИ - ВСИЧКО ИЛИ В ПРИЮТИ ИЛИ ПРИСПИВАНИ БЕЗВЪЗВРАТНО!!!!!!!!!СТИГА С ТАЗИ "ХУМАННОСТ" КЪМ ТЕЗИ ПАРАЗИТНИ ЖИВОТНИ, ОТ КОИТО СЕ ОБЛАГОДЕТЕЛСТВАТ МНОГО НЕПРАВИТЕЛСТВЕНИ ОРГАНИЗАЦИИ - Т.Н. "ПРИРОДОЗАЩИТНИЦИ"! ХОРАТА НЯМА КАКВО ДА ЯДАТ, КАМО ЛИ ДА СЕ ЛЕКУВАТ ОТ НАХАПВАНЕ, УПЛАХА И ПАРАЗИТИТЕ НА ТЕЗИ ЖИВОТНИ! КОЙТО ИСКА ДОМАШНИ ЛЮБИМЦИ - ДА СИ ГИ ГЛЕДАТ В КЪЩИ И ПО ПРАВИЛАТА! НЕ ИСКАМ ОТ МОИТЕ ДАНЪЦИ ДА СЕ ИЗДЪРЖАТ КУЧЕТА И КОТКИ! И ОЩЕ: СЪС СЕГАШНИТЕ НАРЕДБИ ИМА ДИСКРИМИНАЦИЯ - СРЕДСТВА СЕ ПРИВЕЖДАТ ЗА ИЗДРЪЖКА НА ПРИЮТИТЕ ЗА ЖИВОТНИ, А ТЕЗИ ПО УЛИЦИТЕ, НЕ ПОЛУЧАВАТ БЕЗПЛАТЕН ПОРЦИОН, ОСВЕН ТОВА, НЯМА ПРАВО НИКОЙ ДА ГИ ХРАНИ - ЕЕЕЕ, ТЕ ЗАТОВА ЯДАТ ХОРАТА. ОСВЕН ТОВА - ТВОЕТО КУЧЕ, АКО СЕ ИЗХОДИ НАВЪН, СИ ДЛЪЖЕН ДА МУ СЪБЕРЕШ ФЕКАЛИИТЕ, А БЕЗСТОПАНСТВЕНИТЕ СИ ХОДЯТ КЪДЕТО И КОГАТО СИ ПОИСКАТ - ЗА ТЯХ НЯМА ГЛОБИ.....ЗАТОВА АПЕЛИРАМ - ДА НЯМА БЕЗСТОПАНСТВЕНИ КУЧЕТА И КОТКИ ПО УЛИЦИТЕ - ТЕ СА ЗА ГРАЖДАНИТЕ И ЗА ГАРАНТИРАНО НЕЗАСТРАШАВАЩИ ЖИВОТА ОБСТОЯТЕЛСТВА НА ДЕЦАТА НИ И НА НАС!

защо мрънкаш - викаш че искаш да си гледат по домовете любимците по правилата!!! Еми не се ли сещаш че именно за тези които не го правят за тях трябва такава зоополиция!!! КЪДЕ ТИ Е АКЪЛА ЕЙ???

Ти да виждаш някой друг в коментарите тук така да крещи истерично с големи букви като теб?

БЕЗДОМНИТЕ ЖИВОТНИ СА СЛЕДСТВИЕ ОТ ЧОВЕШКА БЕЗОТГОВОРНОСТ,ПАРАЗИТ ТАКЪВ!!!

Plamen

Според запознати за да кандидатстваш за зоополицай едно от изискванията е е от 3 години да си вегетарянец.

Ти да виждаш някой друг в коментарите тук така да крещи истерично с големи букви като теб?

Питам ЕЖО.

ако си оставя кучето на същия режим , какъвто ни е поставен от "управниците", колко дена ще издържи, преди да ме хване за гушата?

Което само би доказало, че кучето ти умее да си брани правата по-добре от теб.

Поредната простотия за която ще се харчат пари!

да не чуе дяволът, но напоследък поне в Cофия помиярите намаляват.

Plamen

Зоополицията щяла да разследва убийства на животни.Ами,че те кланиците са си направо концлагери.

уж ги маркират и кастрират а те се въдат кат ....тъмнозелени. Май някой прибира едни пари и си драпа топките....е така ще е и с новата паразитна структура на гърба на данъкоплатеца.

Ако имаш доказателства за това направи нещо по въпроса сигнализирай прокуратурата пускай жалби - та да се сетят да си свършат правилно работата..... Така стават тея неща, но забравих че на българина че му е по лесно да мрънка и да е в ролята на жертва.....

е то и сляп да си виждаш тичащите навсякъде "доказателства" на глутници. Една женижца сутринта извади късмет ,че и налете единак и успя да го прогони.Ако беха и другите ....щеше да има поредна новина тук. Има нужда от защита, но някой да пази хората!

за спокойствието и правата на кого ? На кучетата , на кучкарите или на децата , майките с колички , възрастните хора ? Елате в Надежда 6 -София ! В един от блоковете едър , снажен кучелюбец разхожда в Северния парк огромни песове без намордници , без каишки ! Казват , че ги развъжда за продажба ! От входа на гарсониерата , в която ги отглежда на първия етаж те се впускат в бесен спринт по пътеката към парка като "маркират " с купчини изпражнения всичко ! Ако случайно си там или трябва да се покатериш бързо на дърво или да бягаш ! Ами , ако не можеш или си в някоя от горните категории ?! Хората от входа му не смеят спокойно да излязат или да се приберат ! И никой нищо не му прави ! Аз не мога да разбера -тези жилищни райони , паркове , градинки за хора ли са или са кучкарници ? Пред Т-маркета лежат по 5-6 бездомни помияри и със страх влизаш или излизаш - ако купиш месо те почват да те обикалят и нападат ! В парка една група кучкари се радваха на взаимното боричкане на любимците си - като между тях имаше и питбули -уплашена се спрях - трябвало да не ги гледам втренчено ! ЗА какво съм в парка - да се разходя сама или с внученцето , да почина или да проучвам погледа или характера на всеки пес ? Според мен вина за бездомните кучета имат и много състрадателните и грижовни съседи , които ги хранят и им създават комфорт - наредили са стари дивани , фотьойли , килимчета под дърветата за тяхно удобство - жив развъдник на бълхи и други зарази ! Мои съседи дадоха луди пари за ремонт - любимото им куче само за месец наръфа шкафовете , тапетите , обувките и завивките ! И за какво е всичко това ? Сметките си не могат да платят , ама за кучето ... И сутрин като тръгнат за работа то лае като бясно ! Абе -така е в БГ ! Хаос , простотия , липса на ред , хигиена !

Първо за повече от нещата които описваш може спокойно да сигнализираш на отдел екоравновесие. Второ именно заради това което описваш има нужда от зоополиция която да разглежда такива въпроси!

Че подай сигнал бе, пич! Има поне 3 общински наредби, които този явно системно нарушава! Кво си мълчиш пред него и после мрънкаш по форумите колко си нещастен от това?

А ако има насилие на животни (и кучкари) над хора? А ще има ли звено, което да глобавя непочистващите след домашните си любимци? А след уличните? А защо намаляха проверките против тютюнопушенето по магазинчетата?

По принцип и сега има такова звено - нарича се екоравновесие..... Ако не знаеш да ти кажа..... щото явно е по лесно да пишеш вместо да проучиш.....

Цитирам от новината: "... и за престъпления на граждани, които не са упражнили контрол върху животни."

Що не четеш, бе чукча? Както са ти казали над мен, написано е черно на бяло, че тези неща също ще влизат в задълженията на зоополицията!

ще плаща на тази зообезмислица?

И на мига ,тази ''полиция'',става КОРУМПИРАНА. А НА БАС!

Създавайте и тъпия народ да ви плаща заплати-пенсии иии.

все се чудех какъв е проблема в тази държава-рай, а то било липсата на зоополиция и наличието на остъклени тераси, сега вече всичко ще е перфектно!

Ами да такива закони принципно има в развитите държави..... защо са ни нас такива неща :) и аз все се чудя.....

Да тъпако ама там има големи заплати-пенсии-данъци ти какво имаш таралеж в гащите?

Добре, очаквам след като подам сигнал за насилие над кон, зоополицията своевременно да предприеме меркки за защита правата на животното ! Ще приготвя снимков материал за издевателството над около 10 коня в циганската махала, които са системно пребивани с верига от велосипед и държани гладни ! Искам да видя как виновните биват санкционирани без оглед на техния етнос !

Орбитата от дс не си ли падаше по убиването на животни ? Лица , които убиват животни , позитивно мислене ли имат или негативно ? Лица , които убиват животни и по този начин нарушават равновесието в природата , трябва ли да заемат ръководни длъжности ? Реторични въпроси задавам , нали ? Или са неудобни ? Боко и Гоце не си ли падаха и те по убиването на животни ? А орбитата от дс не беше ли 'тяхно' момче ? Каквото повикало, такова се обадило ...

А зоополицията ще пази ли хората от жестокостта на животните - най-често кучето, към деца и други хора, нападани и хапани?

Не! Нас кучета ни яли!

Не бастун за това си има отдел Екоравновесие.... Ако имаш претенции пускай там жалби... вместо да се правиш на будител.....

Прочети цялата новина, там дават отговор на въпроса ти, или ти си прочел само заглавието и веднага си започнал да си чешеш езика ей така наизуст!

депутатите ли ще пази тази полиция?

А тази "ЗООПОЛИЦИЯ" ще защитава ли и правата на хлебарките? Че съм поръсил с отрова. Тъй да ако трябва да позамета набрзо, че не ми се лежи в затввора за убита хлебарка!

че в България няма достойни политици които да решават проблемите на обществото. всичко е усвояване на едни пари по програми и нищо повече. никога няма да живеем в нормална държава това е истината. не можеш да прави зоополиция когато проблемите са няколко етапа преди това. колко разкъсани хора и деца трябва да има за да свършите нещо реално

като са "полиция" и те ли ще сепенсионират "ранно" с по ......найсе"заплати накрая?

няма лошо да има зоополиция в България, дано да почне да събира циганите от улиците

Няма да ги събере тъй, като са важен фактор за гласуване.....

ДО ПИЧ-ЗА ЗАЩИТА НА ХОРАТА СЕ ОБЪРНИ КЪМ БОЧКО ОТ ГЕРБ!!!А ТОВА Е МНОГО ХУБАВА ИНИЦИАТИВА,НО ТАЗИ ЗООПОЛИЦИЯ ДА СЕ ЗАЕМЕ И С НИТРАТИТЕ ПО ЗЕЛЕНЧУЦИТЕ,КАКТО БЕШЕ ДО СТЪПВАНЕТО НА ВЛАСТ НА ИВ.КОСТОВ,КОЙТО ЗАКРИ ТЕЗИ ЛАБОРАТОРИИ!?!?!?

Тц, мисля, че за нитратите по зеленчуците трябва да се погрижи ФЛОРАПОЛИЦИЯ-та... В нейните прерогативи ще бъдат и стъпканите тревички, както и откъснатите цветя, направени на букети...

Поправка: ФИТОПОЛИЦИЯ е по правилно...

ВСИЧКО СМЕ ОПРАВИЛИ - ДОЙДЕ РЕД НА ЗООПОЛИЦИЯ И ОСТЪКЛЕНИТЕ БАЛКОНИ !!

Няма нужда от такова подобие на зоополиция - това е по-скоро зоополюция. Личи си пълното безхаберие по този въпрос на мислителят решил просто да прави нещо по проблема. Страната се нуждае остро от кучкарници, ветеринари и хора обикалящи улиците, не от поредните бюрократи следящи за "правата на животните" ... ама нали за без пари - толкова.

Трагедия в Брацигово! Питбул отхапа лицето на случаен минувач. Има ли държава и управляващи у нас или не ?

Обърни внимание на втората половина от изречението в началото на тази новина: "работа по досъдебни производства по престъпления срещу животни и за престъпления на граждани, които не се упражнили контрол върху животни." - точно за да няма нахапани хора е тази полиция.

Вместо това да бяха създали полиция и по селата, че да спрат набезите на един етнос към хората дето живеят там!!!!Как може в Румъния например във ВСЯКО село да има полицай, а при нас не може?!

1. Джипси-полиция. 2. И сега не са малко, ама..... 3. В Румъния има и предостатъчно линейки. 4. Да слязат полицаите от колите. 5. Да излязат на светло. 6. КАТ да не се активира само ооколо празници, ходене на море, начало на уч.година.

Вече два часа псе от неизвестна порода лае под прозореца ми и ми къса нервите! Към ЗООПОЛИЦИЯТА ли да се обърна, към Хелзинкския комитет или просто да отида и да му бия един шут, та да се разкара? За кучелюбците, дето ще ми скочат, ще поясня - кой ще защити ХОРАТА от животните?

" ...Към ЗООПОЛИЦИЯТА ли да се обърна?" - точно така, към зоополиция ще имаш възможност до се обърнеш, когато бъде създадена такава.