Коментари - Създава се зоополиция в България | dnes.dir.bg
назад

Създава се зоополиция в България

Създава се зоополиция. Идеята е да има по един разследващ и по един оперативен полицай във всяка областна дирекция.

Обратно в новината

Коментари - Създава се зоополиция в България | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Вече два часа псе от неизвестна порода лае под прозореца ми и ми къса нервите! Към ЗООПОЛИЦИЯТА ли да се обърна, към Хелзинкския комитет или просто да отида и да му бия един шут, та да се разкара? За кучелюбците, дето ще ми скочат, ще поясня - кой ще защити ХОРАТА от животните?

Вместо това да бяха създали полиция и по селата, че да спрат набезите на един етнос към хората дето живеят там!!!!Как може в Румъния например във ВСЯКО село да има полицай, а при нас не може?!

Трагедия в Брацигово! Питбул отхапа лицето на случаен минувач. Има ли държава и управляващи у нас или не ?

Няма нужда от такова подобие на зоополиция - това е по-скоро зоополюция. Личи си пълното безхаберие по този въпрос на мислителят решил просто да прави нещо по проблема. Страната се нуждае остро от кучкарници, ветеринари и хора обикалящи улиците, не от поредните бюрократи следящи за "правата на животните" ... ама нали за без пари - толкова.

1. Джипси-полиция. 2. И сега не са малко, ама..... 3. В Румъния има и предостатъчно линейки. 4. Да слязат полицаите от колите. 5. Да излязат на светло. 6. КАТ да не се активира само ооколо празници, ходене на море, начало на уч.година.

ВСИЧКО СМЕ ОПРАВИЛИ - ДОЙДЕ РЕД НА ЗООПОЛИЦИЯ И ОСТЪКЛЕНИТЕ БАЛКОНИ !!

ДО ПИЧ-ЗА ЗАЩИТА НА ХОРАТА СЕ ОБЪРНИ КЪМ БОЧКО ОТ ГЕРБ!!!А ТОВА Е МНОГО ХУБАВА ИНИЦИАТИВА,НО ТАЗИ ЗООПОЛИЦИЯ ДА СЕ ЗАЕМЕ И С НИТРАТИТЕ ПО ЗЕЛЕНЧУЦИТЕ,КАКТО БЕШЕ ДО СТЪПВАНЕТО НА ВЛАСТ НА ИВ.КОСТОВ,КОЙТО ЗАКРИ ТЕЗИ ЛАБОРАТОРИИ!?!?!?

няма лошо да има зоополиция в България, дано да почне да събира циганите от улиците

като са "полиция" и те ли ще сепенсионират "ранно" с по ......найсе"заплати накрая?

че в България няма достойни политици които да решават проблемите на обществото. всичко е усвояване на едни пари по програми и нищо повече. никога няма да живеем в нормална държава това е истината. не можеш да прави зоополиция когато проблемите са няколко етапа преди това. колко разкъсани хора и деца трябва да има за да свършите нещо реално

А тази "ЗООПОЛИЦИЯ" ще защитава ли и правата на хлебарките? Че съм поръсил с отрова. Тъй да ако трябва да позамета набрзо, че не ми се лежи в затввора за убита хлебарка!

депутатите ли ще пази тази полиция?

А зоополицията ще пази ли хората от жестокостта на животните - най-често кучето, към деца и други хора, нападани и хапани?

Тц, мисля, че за нитратите по зеленчуците трябва да се погрижи ФЛОРАПОЛИЦИЯ-та... В нейните прерогативи ще бъдат и стъпканите тревички, както и откъснатите цветя, направени на букети...

Орбитата от дс не си ли падаше по убиването на животни ? Лица , които убиват животни , позитивно мислене ли имат или негативно ? Лица , които убиват животни и по този начин нарушават равновесието в природата , трябва ли да заемат ръководни длъжности ? Реторични въпроси задавам , нали ? Или са неудобни ? Боко и Гоце не си ли падаха и те по убиването на животни ? А орбитата от дс не беше ли 'тяхно' момче ? Каквото повикало, такова се обадило ...

Не! Нас кучета ни яли!

Добре, очаквам след като подам сигнал за насилие над кон, зоополицията своевременно да предприеме меркки за защита правата на животното ! Ще приготвя снимков материал за издевателството над около 10 коня в циганската махала, които са системно пребивани с верига от велосипед и държани гладни ! Искам да видя как виновните биват санкционирани без оглед на техния етнос !

Не бастун за това си има отдел Екоравновесие.... Ако имаш претенции пускай там жалби... вместо да се правиш на будител.....

все се чудех какъв е проблема в тази държава-рай, а то било липсата на зоополиция и наличието на остъклени тераси, сега вече всичко ще е перфектно!

Ами да такива закони принципно има в развитите държави..... защо са ни нас такива неща :) и аз все се чудя.....

Създавайте и тъпия народ да ви плаща заплати-пенсии иии.

И на мига ,тази ''полиция'',става КОРУМПИРАНА. А НА БАС!

Да тъпако ама там има големи заплати-пенсии-данъци ти какво имаш таралеж в гащите?

ще плаща на тази зообезмислица?

А ако има насилие на животни (и кучкари) над хора? А ще има ли звено, което да глобавя непочистващите след домашните си любимци? А след уличните? А защо намаляха проверките против тютюнопушенето по магазинчетата?

Ами да то все от някъде се тръгва.... ама нали вие хейтърите трябва да очерните всяка добра инициатива за да осмислите жалкия си живот в който се чувствате ощетени и нещастни и само омразата ви е останало..... та простено ви е :)

По принцип и сега има такова звено - нарича се екоравновесие..... Ако не знаеш да ти кажа..... щото явно е по лесно да пишеш вместо да проучиш.....

за спокойствието и правата на кого ? На кучетата , на кучкарите или на децата , майките с колички , възрастните хора ? Елате в Надежда 6 -София ! В един от блоковете едър , снажен кучелюбец разхожда в Северния парк огромни песове без намордници , без каишки ! Казват , че ги развъжда за продажба ! От входа на гарсониерата , в която ги отглежда на първия етаж те се впускат в бесен спринт по пътеката към парка като "маркират " с купчини изпражнения всичко ! Ако случайно си там или трябва да се покатериш бързо на дърво или да бягаш ! Ами , ако не можеш или си в някоя от горните категории ?! Хората от входа му не смеят спокойно да излязат или да се приберат ! И никой нищо не му прави ! Аз не мога да разбера -тези жилищни райони , паркове , градинки за хора ли са или са кучкарници ? Пред Т-маркета лежат по 5-6 бездомни помияри и със страх влизаш или излизаш - ако купиш месо те почват да те обикалят и нападат ! В парка една група кучкари се радваха на взаимното боричкане на любимците си - като между тях имаше и питбули -уплашена се спрях - трябвало да не ги гледам втренчено ! ЗА какво съм в парка - да се разходя сама или с внученцето , да почина или да проучвам погледа или характера на всеки пес ? Според мен вина за бездомните кучета имат и много състрадателните и грижовни съседи , които ги хранят и им създават комфорт - наредили са стари дивани , фотьойли , килимчета под дърветата за тяхно удобство - жив развъдник на бълхи и други зарази ! Мои съседи дадоха луди пари за ремонт - любимото им куче само за месец наръфа шкафовете , тапетите , обувките и завивките ! И за какво е всичко това ? Сметките си не могат да платят , ама за кучето ... И сутрин като тръгнат за работа то лае като бясно ! Абе -така е в БГ ! Хаос , простотия , липса на ред , хигиена !

Първо за повече от нещата които описваш може спокойно да сигнализираш на отдел екоравновесие. Второ именно заради това което описваш има нужда от зоополиция която да разглежда такива въпроси!

уж ги маркират и кастрират а те се въдат кат ....тъмнозелени. Май някой прибира едни пари и си драпа топките....е така ще е и с новата паразитна структура на гърба на данъкоплатеца.

Plamen

Зоополицията щяла да разследва убийства на животни.Ами,че те кланиците са си направо концлагери.

Ако имаш доказателства за това направи нещо по въпроса сигнализирай прокуратурата пускай жалби - та да се сетят да си свършат правилно работата..... Така стават тея неща, но забравих че на българина че му е по лесно да мрънка и да е в ролята на жертва.....

да не чуе дяволът, но напоследък поне в Cофия помиярите намаляват.

Поредната простотия за която ще се харчат пари!

е то и сляп да си виждаш тичащите навсякъде "доказателства" на глутници. Една женижца сутринта извади късмет ,че и налете единак и успя да го прогони.Ако беха и другите ....щеше да има поредна новина тук. Има нужда от защита, но някой да пази хората!

Има отдел екоравновесие се казва вече няколко пъти го казах.... ако те не си вършат работата има районна прокуратура.... ДЕЙСТВАЙ??? КАКВО ЧАКАШ???? НЯКОЙ ДРУГ ДА ТИ ОПРАВИ ЖИВОТА ЛИ???

ако си оставя кучето на същия режим , какъвто ни е поставен от "управниците", колко дена ще издържи, преди да ме хване за гушата?

Поправка: ФИТОПОЛИЦИЯ е по правилно...

И кой според тебе ми плаща тук??? Катерици ли?

защо мрънкаш - викаш че искаш да си гледат по домовете любимците по правилата!!! Еми не се ли сещаш че именно за тези които не го правят за тях трябва такава зоополиция!!!

Цитирам от новината: "... и за престъпления на граждани, които не са упражнили контрол върху животни."