Коментари - Започнаха да затварят училища заради новия грип | dnes.dir.bg
назад

Започнаха да затварят училища заради новия грип

Четири училищата в Трявна излязоха в грипна ваканция, след като бе установено, че ученици в града са болни от новия грипен вирус A H1N1. В Математическата гимназия в Ямбол също има регистриран случай на заболял от свинския грип и е обявена грипна ваканция.

Обратно в новината

Коментари - Започнаха да затварят училища заради новия грип | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

най-обикновената ваксина Инфлувак е 1000% по ефикасна от Тамифлу-то hahahaha Весело ми стана. Ми сигра е по-ефективна защото Тамифлу не е ваксина а противовиросен препарат. Продължавай пройзводството на тъпизми моляте. Деня ми е кофти и ми се ще да се развеселя

Само едно нещо ще ви кажа - разгледайте тази статия: http://www. другите за свинския грип: http://www.iv ваксини няма да си правя!

Скъпа, на това 2-год. детенце - да Ви е живо и здраво- не му правете никакви ваксини против т.нар. св.грип. Колкото до останалите ваксини, които се правят на децата от тази възраст, Ви съветвам да се консултирате на четири очи с някой просветен и почтен лекар, преди да ги правите!

да ни пази, че нашите лекари са много зле. Освен за пари за друго не мислят.

а защо няма ваксини за децата бе правителство? Браво Бойко, трепай децата за да спети Дянков някой лев! Правителството трябва да направи достатъчно голяма държавна поръчка за ваксината за да покрият всички рискови групи, а не само родилките както е сега! Така и така от държавата се поема само една малка част от цената, не виждам Дянков защо се скрънза...освен ако не е замислил тотален геноцид и то над младите хора в БГ?

Ami zastoto, dokato cial sviat govori, che ima svinski grip, balgarite kazvat ne, pri nas niama. Kakto niamashe i ikonimicheska kriza... Dano sega horata stanat pone po predpazlivi!

A na kolko mesta v Bg laboratoriite sa dostatachno dobre oborudvani za izsledane na tozi tip virus i kolko lekari izsledvat vseki, koito ima podobni simptomi?!

Oste prez liatoto se znaeshe, che v Balgaria ima svinski grip, osobeno v Burgasko. No se malcheshe zaradi turisticheskia sezon - tipichno, lakomiata ubiva. A prez septemvri biaha napraveni izsedvania i izchislenia, che vseki chetvarti zapadnoervropeec, zabolial ot svinski grip, e bil v Balgaria, boleduval e tam ili e imal kontakti s bolni bili BG. Ama kakvo ni kasae nas tova i zasto pravitelstvoto sa se chuvstva dlajno da informira balgarskia narod...

Повечето смъртни случаи в света на заразени с вируса са при млади хора. Статистически по-малко хора умират от новия грипен вирус, отколкото от сезонния. Докат виж от ваксините понякога има много по големи поразии от самия грип - но вие нали искате да храните алчните фармацефтични корпорации - гледайте американски филми и изпадайте в паника от всяка настинка от която умират стотици по малко от колкото на пътя! докато има глупаци да се връзват, ще има и тарикати да ги лъжат

абе аланкоглу, вземи се запознай първо как стоят нещата с ваксините - за пълното разработване и установяване дали една ваксина е годна трябва да минат мин. 8 години. всички които сега се ваксинират с новата ваксина са доброволни опитни мишки!

Първо, на дали ако беше чак толкова експирементална тая ваксина щяха да ваксинират бремените. Тъй че моля без типичната БГ параноя към всичко ново. А колкото до себе си...да, аз предпочитам да сам опитна мишка с шанс за оцеляване, отколкото бедно българче без ваксина и какъво и да е било шанс като ми кихне някой на среща. Не мога да си позволя, 30 лв за тамифлу всеки пък когато ГПто ми кажеми вземи го за всеки случай. Ваксината се слага веднъж и толкоз. Ако работи хубаво, ако не- то избора е мой и ще си нося последствията. В България обаче нямам избор, защото правителството ми го направи вместо мен-ваксина по аптеките и болниците/освен ако не си родилка/ просто няма! Селективен подпор прави правителството. Бойко и Дянков решават кой ще живее и кой ще мре, явно. Само дето този грип напада основно младите. Та скоро, с грип-а в комбинация с повишаването на данъците и осигоровките, само пенсионери ще остант в тая държава.

abe nqma nikakuv svinski grip.spored men samo izmislqt prostoti za pari.ima grip-da,ama e obiknoven .i ot moeto u4ili6te ima bolni 2,3 ama ni kazaha da nosim predpazni merki kato da si miem po 4esto ruceto i takova za ustata kato na lekarite -a tozi kojto e po4inal ot svinski grip,ne e po4inal ot tva a ot spin!!!!!!!!

аре поредната масова психоза с измислените болести , нали трябва да се напълнят джобовете на някой от продажбата на ваксини , които съдържат само чиста вода , аре стига глупости с тоя измислен свински грип

аз за разлика от теб имам понятие какво е ваксина защото произвеждам ваксина и знам за какво става въпрос и мога да ти кажа, че най-обикновената ваксина Инфлувак е 1000% по ефикасна от Тамифлу-то, ама нали трябва да се направиш на интересен - влез във всяка аптека даже е и 2-пъти по-евтина специално за такива невежи като теб - опитно мишле :))))

Prosto si miite rucete po-chesto, vinagi nosete kurpichka i ne se panikiosvaite. Smurtnite sluchai sa nai-chesto pri hora, koito imat i drugi zdravoslovni problemi, kato naprimer hronichni respiratorni zaboliavania, ili imunna nedostatuchnost. Az jiveia v London, i tuk mediite se opitvat vsiacheski da panikiosat horata za da si prodadat neshtastnite vestnicheta. Tamiflu dalech ne e nai-efikasnoto sredstvo za borba protiv tozi shtam, piite mnogo technosti (ne rakia, makar che i tia pomaga pri nastinka v mnogo malki dozi :-), i iajte plodove. Az vaksina niama da pozvolia da mi slojat, zashtoto beshe razrabotena suvsem naskoro i ne e iasno kakvi sa stranichnite efekti. A v Bulgaria znaem koi pecheli ot durjavnite poruchki...

създава се излишна психоза.Основания за паника няма.Вирусът е не толкова опасен сам по себе си.Усложнения могат да настъпят при хора със серозни уврежданияЛекарите и ръководствата на болницата,училищата и общината деистват напълно адекватно.Медиите много преекспонираха ситуацията.Дори 24 часа излезе на първа страница с огромни букви-240 деца болни от свински грип.Кому е нужно това?

V zivilizovanite evropeiski strani novata vaksina, ne se preporachva, dori se zabraniava za bremenni i deca pod 3 god. V Amerika se chaka na opashka za vaksinacia, no tam po princip gi buchkata s vsichko vazmojno oste pri rajdaneto, bez da pitat roditelite saglasni li sa ili ne. Zatova i iskat imunizacionni pasporti keto emigrirash v USA. No i amerikancite si padata malko ovce kato balgarite, a na manipulantite takiva sa im neobhodimi.

V America kadeteo ziveia v momenta vaksinirat po 2 miliona hora na sedmica. Planat e da se vaksinirat 60 miliona predi nova godina. Ne sam chul niakoi da se e oplakal ot stranichni efecti ili che ne deistva. Vsashnost kolko procenta uspevaemost triabva da ima edna vaksina za da se kaze che e uspeshna??

Първо му вземи АКЪЛА, а после - ПАРИТЕ!!! Шмекери, ненаедни!!! Първо сеят вируса, а после с пълно гърло викат: Кой ми СРА в гащите Или: версия втора:това ли е начин да пестят школата от делегираните бюджети? А на матурките? Ще ни засилят да КИХАМЕ - от новия грип, /частен учител - три матури/. Рецепта против свински и ЧУЧ - грип: ЧЕСЪН, ама ЯКО - три скилидки, сутрин, на гладно - така хем ще си на даскало, хем ще смърдиш и учителите няма да ти досаждат с присъствието си, а ще си и в отлично здраве!

Моля прочетете Do до до гррррр (28.10.2009 г. 17:16ч.) V zivilizovanite evropeiski strani novata vaksina, ne se preporachva, dori se zabraniava za bremenni i deca pod 3 god. V Amerika se chaka na opashka za vaksinacia, no tam po princip gi buchkata s vsichko vazmojno oste pri rajdaneto, bez da pitat roditelite saglasni li sa ili ne. Zatova i iskat imunizacionni pasporti keto emigrirash v USA. No i amerikancite si padata malko ovce kato balgarite, a na manipulantite takiva sa im neobhodimi . Напълно споделям това мнение. Това с новата ваксина си е експеримент в огромен мащаб. Изключително потресаващо за мен е, че я препоръчват на бременни... Хора, спазвайте правилата на здравословния живот - без алкохол, цигари и дрога, с много плодове и зеленчуци в менюто, повече движение и чист въздух, добра лична хигиена - толкона са прости и общоизвестни тези правила.... Колкото повече химия гълтаме - толкова по-зле. Бъдете здрави!

Нека да се лекуват децата ,а не да са задължени да посещават училище!Свинският грип изглежда е опасен само за страната Мексико,където нивото на медицината явно е ниско!От свински грип ще има по-малко жертви отколкото от усложненията причинени от азиатските форми на грипа!

Само едно нещо ще ви кажа - ваксината съдържа вредни съставки, измежду които и живак, който уврежда мозъка. Ако не ми вярвайте напишете в Google Иван Стаменов, влезте в сайта му и намерете статията 10 неща, които не трябва да знаете за ваксината срещу свинския грип. Има и много други интересни статии също. Ако не вярвате в написаното, проверете етикета на ваксината. Там ще пише, че съдържа Thimerosol/Тимерозол ваксина няма да си взема!

умират закъснелите и НАРКОМАНИТЕ!!!

МОЛЯ ВИ,КАЖЕТЕ ,ИСТИНА ЛИ Е ТОВА? ПРОВЕРЕНО ЛИ Е? ИМАМ МАЛКО ДЕТЕНЦЕ НА 2 ГОДИНИ И СЕ СТРАХУВАМ ОТ ВАКСИНАТА ЗА ПРЕДПАЗВАНЕ. ОТ ДРУГА СТРАНА МЕ Е СТРАХ ДА НЕ СЕ ЗАРАЗИ ОТ КОНТАКТА С ПО-ГОЛЕМИ ДЕЧИЦА ХОДЕЩИ НА ДЕТСКА ГРАДИНА И УЧИЛИЩЕ!

българи, не вярвам на очите си като чета глупостите тука...какви заговори , какви живаци във ваксините, какви глупости ви минават през главите. Ваксината я взимат хора във Великобритания, Норвегия, Швеция...ако не беше безопасна/там стрепсилс междувпрочем е забранен, както и аналгин защото подтиска производството на червени кривни телца/ нямаше да я взимат там хората. А тези глупости за живака направо ме разбиват. Да кажеш,че не сте образовани и за това вярвате на всеки драскач и то в интернет, където всеки може каквото си иска да публикува, разбирам...но едни нормални хора, да разправят че свински грип нямало, че инжекцичта била опасна...е това вече е смешно. Осъзнайте се моля! Бях в Британия по-рано тази година и икам да ви кажа,че свински грип съществува и при това е много опасен. Там имаше над 500 умрели за по-малко от 6 месеца. А това не ви е Мексико дето нямат лекарства. По добре бъдете параноични хипохондрици, които оцеляват, отколкото просто пароноични и смъртно болни. И се молете правителството да пуснат ваксина инак скоро и тук ще усетим за какво става дума и тогава колкото и да викате, че вируса не съществува и ваксините не работят, пак ще сте на легло борейки се за живота си. Иначе Ви пожелавам здраве и дано от един скептицизъм и твърдоглавие да не си заминем всички. Макар че, вероятно хората едно време са скачали и срещу ваксината за едра шарка.

Откъде сте сигурни, че децата са заболели от т.нар. св.грип? Или получавате комисионна от производителите на тамифлу и подобни простотии, за да плашите и манипулирате по принцип наивния средностатистически българин?

abe neznam......rabotq v universitetska bolnica i do sega tozi algoritam nito sam go 4ul,nito sam go vigdal.....

Коментарът ти е показателен. В това отношение американците са най-голямото стадо - и за това страдат...а лошото тепърва предстои. За това съветът ми е , изчезвай от там, докато не е късно- повервай ми!

Защо не се дават предварително пари за здравето на децата за спорт, излети, игри, а се пълнят с пари производителите на лекарства? Изоставили сме си децата на грижите на у-щето, където парите не достигат до учителите /нужни са повече хора да отговарят за децата/ нито за спортни съоръжения и разнообразни дейности. Трябва да се повиши имунитетът и затова трябва да си помогнем сами! Променете се хора и осъзнайте, че всичко ние си го правим!

Марко, не само в Мексико медицината е на ниско ниво. В нашата държава също. Вземи отзивите на професионалисти лекари само в рамките на едни новини и ще видиш за каква ниска професионална култура говорим. Шефа на Света Ана счита, че моголо да се изчисти огнището в Самоков. Шефа на болницата в същия град счита, че опасност от епидемия няма. Тука се меткат рецепти с чесън, плодове и всякакви щуротии, но не и съвремените достижения на медицинската наука. Добре е да се знае, че исторически няколко са големите пандемии с документирани милиони жертви. За да стане пандемия е необходимо да се отговори на няколко условия: 1. повече от половината население да има слаб или никакъв имунитет към новия щам. 2. Новия вирус да може лесно да се предава от човек на човек /кихане, кашляне/. Целта на ваксината е да се ограничи светкавичното разпространение на вируса. Освен лична защита, от епидемиологична гледна точка се намалява възможността за масово поразяване на населението. Има най-малко три световни фирми производители на новата ваксина. Проблема е, че не всяка компания може да се спарви с производството в условията и на финансова криза. Лечението с Тамифлу /Рош/ и Реленца /Глаксо/ е ефективно САМО при първите 24 до 48 часа. Амантадините /Ремантадин/ е неефикасин при новия грип, поради наличие на резистентност към М2 протеина на вируса. Съветвам ви без паника, но съвсем разумно, да си имате една опаковчица в аптечката. При първи признаци на заболяването настоявайте поне да ви направят бърз тест за грип /като този за бременност/. Бъде здрави и късмет:)

споко догодина ще има кравешки, прасешки заешки щраусов зебров слонски и накрая през 2012 извънземен грип

Dnes v UK izleze izkazavane na top profesor po vaksini, vuv vestnicite be6e publikuvano i kaza 4e vaksinata e su6to tolkova bezopasna kolkoto i drugite tradicionni vaksini protiv grip, prosto druga vaksina protiv grip i tolkova.Godini nared ve4e horata polzvat drugite protivogripni vaksini, na mene mie 5 godina pored, taka 4e...stra6no niama.

Къде сте сигурни, че ваксината била експериментирана? В Сомалия, в Индия, Монголия или Пакистан? Това ли е Новата нишка на коприната? Щото дрогата нещо не върви, хайде на ваксините! Риба, ама -цаца! Цаца, ама-риба! Който е ваксиниран в САЩ, Англия и др. цивилизовани уж срани - защо трепери? Слаба му е профилактиката ли? Или - акъла:D Или - както преди време - уж те ваксинират срещу Хепатит Б, а си мреш от цироза?

Амиго, COOL DOWN! - В тези държави, дето ги цитираш, хората са дисциплинирани и за това лапкат всякакви буклуци, които им рекламират, а не че са наясно за какво става дума! Така , че успокой ентусиазма и (ако поназнайваш английски), се напъни и се образовай за какво иде реч - стига с тия първосигнални реакции, бе момчета!

Скъпа, на това 2-год. детенце - да Ви е живо и здраво- не му правете никакви ваксини против т.нар. св.грип. Колкото до останалите ваксини, които се правят на децата от тази възраст, Ви съветвам да се консултирате на четири очи с някой просветен и почтен лекар, преди да ги правите!

Ще ви затворят в милицията! Стига с тези психози, а вземете профилактично мерки децата да спазват хигиена, да се обличат съобразно времето и да не си кихат в лицата и да се хранят с храни от тротоара! И преди 30 год. имаше грипни ваканции, но на никой не му хрумна да търси под вола теле - за да печели някой от измисблени и залежали лекарства.

Странна паника обзе тукашния народ-да более и да умира. Поради всеобщото обезверяване и озверяване Има го ТОЗИ грип, боледуват младите тежко. Слава Богу, че не умират. Защото никой НЕ ВЕРВА, че боледуват. Сигурно е нужно да започнат масово да мрат. А това никак не е невъзможно поради общата анисанитария в държавата и липсата на каквото и да било здравеопазване. Има го ТОЗИ грип-а лозунга е да се спасява по единично

такова животно нема

абе птичия грип изчезна ли???? нека някой ми обясни как Тамифлу-то, което беше създадено за лечение на птичи грип, сега успешно се използва за лечение и на свински:) Рьош за 2 месеца успяха да изнесат производството в Китай, да започнат да го произвеждат и на всичко отгоре лекуват и всякакви разновидностти на грип - да да ама на кремвиршите им вярвам

Какво трябва да стане за да затворят училищата в цялата страна? Половината деца от училището на сина ми са с кашлица и хрема и продължават да си заразяват и останалите здрави защото не са отишли на лекар . Родителите са виновни според мен, защото не обръщат внимание на състоянието на децата си и въпреки , че са болни продължават да ги пускат на училище. Затова учителя като види, че някое дете кашля ,трябва веднага да го гони от училище, а не да гледат само да не се пропускат уроци.

Добре де, всяка година почти има грипна ваканция...кво толкоз се е завайкал тоз народ. Аз от 5те си години в училище (говоря 8-12 клас) поне 3 пъти сигурно излизах грипна ваканция...и като по-малък пак излизах. Нормално е, грипът е силно заразен, предава се твърде лесно...1 дете да се е разболяло и да е отишло до училище и айде...да не говорим, че не е само училището. Но не, трябва по новините да се намекне/натърти че разбираш ли това е новият грип, който е сууууупер опасен!!! Психооозааааа!!! Даже една колежка нз какво беше станало на въпрос и вика ма то кат се разболееш не е ли с летален изход - обясних и, че е същото като да се разболееш от кой да е грип. Но така е - новия грип, та новия грип. Ми хубаво бе - нов е, ама си се лекува както обикновен. Ако вземеш навременни мерки няма да има усложнения. Баси...Писна ми вече. Даже разбрах имало хора с маски си ходели - КПД!!! Ами миналата ли беше по-миналата ли година кат имаше грип пак ли с маски ходехме?!? Гледайте си здравето и четете по-малко новини. Това е решението!!!

Проверих и в сайта на община Бургас, където според БТА е имало пресконференция на тази тема, дадена от шефката на РИОКОЗ Бургас , но и там няма нищо подобно.

neka proveriat 7-mo uchilishte v Sofia tam ima sushto zarazeni deca no paziat v taina,ima pone 3 sluchaia na zarazeni deca vijte i sami

ima v 7-mo uchilishte,pazi se v taina za gripa ,3 sluchaia ima na zarazeni deca,kak ne gi e sram??????????

до студент. Искам да ти кажа,че маската не само предпазва от грипа, но и предпазва здравите от болните, лично аз си сложих маска, защото кашлям и би било хубаво всеки да се замисли по този въпрос, или поне болните, защото по този начин се намалява разпространението. Докато всички мислят като теб няма да се оправим, пожелавам ти тази година да не те хване грипа и да си жив и здрав