Коментари - Китай е инсталирал система за следене на емоциите на хората в метрото и летищата | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

има една китайска фирма, на която няма да и казвам името, за да не става реклама. Та тя разполага с всякакви камери, които "мерят" емоциите на лицата пред нея. Успяваше да се справи донякъде Даже се опитваше да "мери" и възрастта, но мен ме изкара 10 г. по-млад. Явно бяха заложили алгоритъм за китайски лица. Искаха даже да ги инсталират на входа на един университет, ама не им се получи.

Скоро и у нас. Няма лошо да ме следят, не възразявам ако това в крайа сметка ще пдоборни обществения ред и ще се повиши успеваемоста при разкриване на престъпления срещу личността и обществения ред. Ако човек няма какво да крие няма и за какво да се притеснява, че го следят. Все пак всички искаме семействата ни да са защитени, нали така?

Един известен човек беше казал, че който е готов да жертва свободата за ( измамна) сигурност, не заслужава нито свобода нито сигурност

Хайде после кажете, че "1984" не е реалност. Следене на хората и виртуална реалност.

Първо обяснете на редовните тролове какво е това "1984"....за да ви уважат с поне 3 червени +.

И как ги разпознава тази система, като всичките китайци са еднакви?!

Ние също сме еднакви за тях.

Китай отдавна масово инсталира техника за разпознаване и идентифициране на хора по лице, фигура, походка, с коефициент на успеваемост над 85% дори при минимална видимост. Освен това всчики институции - банки, болници, бизнес и т. н., са задължени да предоставят базите си данни на съответната правителствена агенция за следене. Като знам колко са дисциплинирани, търпеливи, работливи и находчиви, съвсем скоро 1984-та ще ни се струва като първите филми за Годзила, спрямо сегашните CGI техники. Ако някой си въобразява, че другите държави не работят в тази насока, жестоко се лъже. С две думи, каквото било, било, който живял, живял. Оттук нататък ако не си с Тръмп, Макрон, Меркел, Джонсън, Туск, Ким, Путин и сие, губиш.

далеч не е само в Китай и във Великобритания са нацвъкани навсякъде камери за лицево разпознаване по музеи, конферентни зали, МОЛ-ове и дори частни имоти. От там при нужда данните се пускат за сравняване по Фейсбуци, Инстаграм-и и тн. Така, че не е само Биг брадър дето уотчинг за "наше добро", ами на практика всеки втори може да си събира съответните данни, нужни за определен бизнес интерес например.

Сноудън или позабравихте :)

Дира, защо пишете имената на Майкрософт, Гугъл и т.н. и на латиница и на кирилица?

.