По-дълга грипна ваканция в София заради изборите
В училищата в София, в които ще се проведат частични местни избори, обявената грипна ваканция ще продължи с един ден повече.
Обратно в новинатаКоментари - По-дълга грипна ваканция в София заради изборите | Днес.dir.bg
Коментари
Не се излагайте! Защо трябваше да се чака да се разболеят толкова много деца,да се заразяват помежду си и тогава да се спре училището. Мисля, че на първо място трябва да е грижата за здравето на децата.
Абсолютно съгласна съм с 1-я коментар! Още през 1-то десетдневие на октомври отсъстваха близо 50% от учениците в паралелките на СОУ-то, в което преподавам. Къде беше здравното министерство да регистрира това положение? Тези деца отиваха на лекар/носеха ни извинит. бележки/? Още тогава можеше да се овладеят нещата!?
Що не вземе Кастрева да пусне всичко живо до...15 септември догодина, че по презумпция може да има още я наводнение, я слънчеви протуберанси, я лунно затъмнение...Барем да се отспим, отмързелуваме и оте..м!! Абе, какво ще ни пуска, по-добре направо да дават дипломите от раждането и да не се хабим да ходим до училището и обратно....Ама-ха...
Епидемията ще спре, когато от даден вирус преболедува в една или друга форма - по-тежко или по-леко - почти цялото население - т.н. проепидемчване.
Недоумявям, наитина защо не се разпуснаха всички училища веднага след бум-а на грипни симптоми, след като се разбра, че атакува предимно младите хора и то най-вече в такъв голям град като София. Сега може да се окаже, че много повече време ще бъде необходимо за овладяване на ситуацията. Как ще преподават на половината ученици и после как ще наваксват с останалите ? Съжлявам, че чак в петък не пуснах на училище сина си (макар че е здрав)трябваше по-рано да го направя. Само в транспорта да бъде пак стига да хване хрема и кашлица.
Моето детенце се разболя една седмица преди тази ваканция. Абе остана му болното гърло само. Но можеше и да ги пуснат по-рано.
Не се излагайте! Защо трябваше да се чака да се разболеят толкова много деца,да се заразяват помежду си и тогава да се спре училището. Мисля, че на първо място трябва да е грижата за здравето на децата.
Абсолютно съгласна съм с 1-я коментар! Още през 1-то десетдневие на октомври отсъстваха близо 50% от учениците в паралелките на СОУ-то, в което преподавам. Къде беше здравното министерство да регистрира това положение? Тези деца отиваха на лекар/носеха ни извинит. бележки/? Още тогава можеше да се овладеят нещата!?
Що не вземе Кастрева да пусне всичко живо до...15 септември догодина, че по презумпция може да има още я наводнение, я слънчеви протуберанси, я лунно затъмнение...Барем да се отспим, отмързелуваме и оте..м!! Абе, какво ще ни пуска, по-добре направо да дават дипломите от раждането и да не се хабим да ходим до училището и обратно....Ама-ха...
Епидемията ще спре, когато от даден вирус преболедува в една или друга форма - по-тежко или по-леко - почти цялото население - т.н. проепидемчване.
Недоумявям, наитина защо не се разпуснаха всички училища веднага след бум-а на грипни симптоми, след като се разбра, че атакува предимно младите хора и то най-вече в такъв голям град като София. Сега може да се окаже, че много повече време ще бъде необходимо за овладяване на ситуацията. Как ще преподават на половината ученици и после как ще наваксват с останалите ? Съжлявам, че чак в петък не пуснах на училище сина си (макар че е здрав)трябваше по-рано да го направя. Само в транспорта да бъде пак стига да хване хрема и кашлица.