Лекари искат заплащане за безплатни ваксини
Общопрактикуващи лекари искат от родителите да си плащат за задължителни безплатни ваксини, сигнализираха зрители на телeвизия “Европа“.
Обратно в новинатаКоментари - Лекари искат заплащане за безплатни ваксини | Днес.dir.bg
Коментари
След като държавата е поела разходите по ваксинацията, то да искаш пак пари за нещо, което веднъж ти е платено, си е равнозначно на кражба. Дори и в криза трябва да има някакъв морал! Хората от свободните професии, ако не са отлични или поне много добри в професията си, ФАЛИРАТ! Останалото си изяснете сами!... Българинът за колата си пари дава, но за здравето на детето си никога. Вече никой не специализра педиатрия заради ниското заплащане и защото хората смятат, че държавата е длъжна да се грижи за децата им безплатно. Знам, че ще ми опонирате със задължителната здравна вноска, но това не са пари които достигат до лекаря!... Ако ваксината е безплатна, не трябва да се плаща. Ако е платена - да кажат и ще я плащаме!... Но да се подиграва лекарят с хората не е редно. Не може той да продава нещо, което му се доставя БЕЗПЛАТНО!...
Ако имат конкретни доказателства - моля, действайте! Ако не - ДА СИ ЗАТВАРЯТ МРЪСНИТЕ УСТИ И ДА НЕ КЛЕВЕТЯТ ЦЯЛО ЕДНО СЪСЛОВИЕ!
достойно изказване на "бял мафиот"!!!точно такива селяндури като тебе опетняват името "лекар"!и си личи от километри ,че си полуграмотен !
Да, така е. Но за това пациента ли е виновен, за да си го изкарват на него? Просто питам - ти как мислиш ?
Господин икономист,защо не вземеш да се гръмнеш?Ако ваксината е безплатна,нетрябва да се плаща.Ако е платена да кажат и ще я плащаме.Но да се подиграва доктора с хората не е редно.Неможе ТОЙ да продава нещо което му се доставя БЕЗПЛАТНО.Не мисля,че ме разбираш но искам все пак да ти го кажа.
Мисля, че има много голяма разлика между обекта "ваксина" и действието "поставяне на ваксина", точно както между "автомобилна гума" и "поставяне/смяна на автомобилна гума". Гумата я купуваш ВЕДНЪЖ, но при всяка смяна си плащаш. Ваксината, слава Богу, я слагаш веднъж, но това не означава, че след като тя самата е безплатна, то и поставянето й трябва да бъде безплатно... иначе - слагай си я сам, ако смееш.
Хора,до края на юни можете да се отървете от мошениците!Подавайте оплаквания за корупция официално,пишете имената им във форумите!Както много пъти съм писала,работя при ОПЛ-ПЕДИАТЪР.Никога не съм се срещнала с подобни гадни практики при него.Децата,т.е. родители в този кабинет,не са плащали никакви такси за нищо.А колкото до наличните ваксини,това е лъжа,от 4 седмици нямаме доставка нито на Пентаксим,нито на ваксина за полиомиелит-рубеола-морбили и то в ДКЦ,с контингент над 130000 души.Май ТВ Европа пак се престарава в проправителствената пропаганда.
Не бих имунизирал децата си! Не знам какво съдържат тези ваксини! Няма нищо безплатно на този свят!
Ами информирай се - има живак, алуминий и каквото е нужно за увреждането на на всеки подрастваш организъм! На хората не им пука, преди да е опрял ножа до кокала...
Нали са се клели да помагат на хората, сакън да не ги заболят ръцете без пари
Аз пък гледах в СБА как всеки си плащаше безплатния техниески преглед и нито един не възроптаваше. Не съм чул и в някой сервиз да правят ремонти безплатно. Българинът за колата си пари дава, но за здравето на детето никогиш. Вече никой не специализра педиатрия заради ниското заплащане и защото хората смятат, че държавата е длъжна да се грижи за децата им безплатно. Знам, че ще ми опонирате със задължителната здравна вноска, но това не са пари които достигат до лекаря.
Въпросът не опира до това дали искаме безплатно или не. Регламентирано е да е така, тоест- тези лекари са в нарушение. Отново опираме до това, че българина си мисли, че правилата за него не важат.
Ако прочетете внимателно статията, ще видите, че до момента няма доказан нито един случай. Всъщност до колкото разбрах става дума за това, че лекари са продавали ваксината през периода, през който се е бавела безплатната доставка. Ами ако някое дете се беше разболяло, чакайки евтинийката от държавата. Тогава щяхте да кажете какви са тия некадърни лекари, защо са чакали и т.н.
Бай ikonomiste спри да сравняваш хората от свободните професии с лекарите. Хората от свободните професии ако не са отлични или поне много добри в професията си ФАЛИРАТ. Останалото си довърши сам.....
Няма да опонирам, дори ще те защитя...За добро или лошо ОПЛ станаха или останаха тези лекари, които разбират от всичко по малко и нищо достатъчно...А пък средностатистическият пациент, отивайки на лекар, си мисли, че е в Кауфланд - все да набара промоцийка. Нашата медицина, според мнозина, трябва да е дори по-добра от Кауфланд - да е безплатна и да е на промоция!Сори, но овчето сирене е с пари, а за "деликатесните изделия" от палмово масло опашката е от другата страна...
Не знам, освен с икономиката дали и с нещо друго си наясно, но ще ти кажа, че в целия цивилизован свят тези ваксини се поемат от държавата, но щом сравняваш детето с автомобила, то явно не само не си наясно но и не искаш да разбереш за какво иде реч. Мисля, че след като държавата е поела разходите по ваксинацията (правилно или не - според теб), то да искаш пак пари за нещо, което веднъж ти е платено си е равнозначно на кражба. Дори и в криза трябва да има някакъв морал.
Като икономист трябва да знаета,че здравната осигуровка е предварително заплащане( в аванс) за бъдещи действия от лекаря.Другото се нарича рекет или кражба.Лекарите да си искат парите от държавната хазна,но не и от гражданите,които са платили предварително!
Искат си ама държавата не им дава. Тогава остава или ние пациентите да им плащаме или да останем без лекари. Вие кое предпочитате. Ще ви кажа аз как съм си решил проблемът - осигурявам се в частен фонд. Като ида в лечебно зведение и си покажа картата, ме обслужват като на запад. Веднага идва една жена и ме придружава до кабината на специалиста, като обяснава на чакащите с направлние 'господина е с предимство'. Там получавам неприлично много направлния за едина обикновена настинка, като всички минават за под 2 часа. Изписвт ми най-скъпите и модерни медикаменти, които се поемат от здравния ми фонд след което отивам на контролен преглед за да могат лекарите да вземат още малко парички. Всички лекари са изключително вежливи и усмихнати и проявяват смея да кажа прекомерна загриженост за здравето ми. Винаги обсъждат лечението с мен предлагат алтернативи съвети за здравословен начин на живот и т.н. ама то като си болен и ти е криво дори и една усмивка ти е достатъчна да ти оправи настроението. А вие хленчете и се тръшкайте, че вече си си платили, може и пръст да размахте, ако вие е угодно, ваша воля!
Това, че си платил нещо по закон, ти дава право да пишеш свободно във форумите и да почукаш на вратата на най-ниското стъпало на здравната система - личния лекар. Дали той ще те придвижи "нагоре" зависи от много неща...По твоята логика, щом си платил услуга в аванс / което по смисъла на ЗЛЛ и ЗЗ е библейска глупост- ти не плащаш услуга, а солидрно участваш в нещо си... /, но не я получаваш от лекаря си, понеже примерно любимата ти здравна каса бави плащания - търси си и парите и услугата от касата! Само да напомня, че пак по закон, без значение колко и на кой си плащаш осигуровките, ако потърсиш здравна помощ извън регламентирания ред - в друг град без здравна книжка, в своя град при друг личен лекар, при специалист без направление от личен лекар, ако си самоназначиш изследвания, защото много четеш в интернет и т.н., си плащаш от джоба...Отново в този контекст, ще те уведомя, че най-добрите специалисти избягват да работят с касата, а предпочитат кешовите плащания. Защо ли? Защото дори максималното 14.50лв. плюс 2.40лв., което ще получат от теб, здравно осигурений, е от 2 до 4 пъти по-малко от реалната или пазарната / мръсна дума за теб / цена! Хайде със здраве!