Коментари - Ирландия ще спира интернет достъпа на “пиратите“ | dnes.dir.bg
назад

Ирландия ще спира интернет достъпа на “пиратите“

Този метод на "постепенна отговорност” може да бъде приложен и у нас, смятат от Българската асоциация на музикалните продуценти.

Обратно в новината

Коментари - Ирландия ще спира интернет достъпа на “пиратите“ | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Това за България просто не върви. Всеки нормален интернет потребител има поне 3-ма доставчици, освен това в кафенета, молове и къде ли не още (А КАТО ПРОЕКТ И ВЪВ ВЛАКОВЕТЕ) се предвижда или съществува вече безплатен достъп. Познайте дали на тях могат да им спрат интернета, понеже неизвестен клиент е изтеглил последния "суперхит" на Азис, примерно, или секс изпълнението на адреналинката Гана. Българина ще излезе сух от подобни ситуации просто защото е малко по-умен и практичен от ирландеца. Ние 45 години при комунизма оцеляхме, 20 години преход направихме, тръгнали да ни плашат със спиране на интернета... Майтап.

кажете здравей на криптирания трафик :)

А в България 99% ще си спрат интернета, ако не могат да теглят торенти и музика ;) и... честито на ISPтата ;)

Понеже Ирландия,която е първенец по задлъжнялост на глава от населението и е цъфнала и вързала подобно на Гърция и останалите "прасета" в ЕС,си е решила другите проблеми ,стигна до пиратите...Като им спрат нета,вече всичко ще е ок.

Ако са хитри във влака ще ти логнат мрежовия адрес на лаптопа и после в градинката йок. Има начин и това д асе заобиколи, но не е за всеки. Ефект ще има. Не 100%.

Криптография ! Freenet ! Да духат супата всички асоциации които се опитват да спрат обмена на информация !

Защо медиите не изчакат малко преди да пишат? Нека се произнесе техния съд по въпроса и чак тогава да се говори. Както в повечето държави, така и в Ирландия, решението на съда ще е едно - действието на оператора е противоконституционно. И точка.

А администраторите да не би да са занзибарци. Винаги могат да се баннат определени сайтове - в случая тези с торентите.

A иначе ги сочеха за пример как се развиват ;) И то най-вече във високите и информационни технологии ;)

лично ще си го спра.Защото с парите за нет ще си купя диск.Или пък ще се събираме по няколко човека,ще купуваме един диск и ще си го презаписваме.Което ще бъде голяма крачка напред в развитието на високите технологии и ще донесе големи печалби...

Владко, ВСЕКИ може да си промени MAC-адреса за секунди, само да реши. Аз лично, в такъв случай, бих отишъл да "снифна" някоя голяма правителствена мрежа - на НАП, например, след което ще си напиша малко скриптче за промяна на MAC-а всеки път при логване с някой от създадения НАП-овски списък. На кого ще спрат интернета, според теб, тогава ?

Със съотнишение 11.4:1 дълг/БНП се чудя как още нямат построен космодрум. Ще ги видим много скоро и тази "зелена идея" как ще се баталясат, с гръм и трясък... лошото е, че в крайна сметка ние ще платим за техния "просперитет"...

Ако това се превърне в световна практика, най вероятно ще доведе до развитие на програмите за скриване на IP адреса.

Всеки интернет доставчик, който блокира нета заради торентите, ще загуби клиентите си и ще фалира. А интелектуалната "собственост" ще тръгне от ръка на ръка с флашки. Резултатът ще бъде бойкот и фалити на мултимедийните корпорации.