Коментари - Ирландия ще спира интернет достъпа на “пиратите“ | dnes.dir.bg
назад

Ирландия ще спира интернет достъпа на “пиратите“

Този метод на "постепенна отговорност” може да бъде приложен и у нас, смятат от Българската асоциация на музикалните продуценти.

Обратно в новината

Коментари - Ирландия ще спира интернет достъпа на “пиратите“ | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Всеки интернет доставчик, който блокира нета заради торентите, ще загуби клиентите си и ще фалира. А интелектуалната "собственост" ще тръгне от ръка на ръка с флашки. Резултатът ще бъде бойкот и фалити на мултимедийните корпорации.

Ако това се превърне в световна практика, най вероятно ще доведе до развитие на програмите за скриване на IP адреса.

Защо медиите не изчакат малко преди да пишат? Нека се произнесе техния съд по въпроса и чак тогава да се говори. Както в повечето държави, така и в Ирландия, решението на съда ще е едно - действието на оператора е противоконституционно. И точка.

Криптография ! Freenet ! Да духат супата всички асоциации които се опитват да спрат обмена на информация !

Понеже Ирландия,която е първенец по задлъжнялост на глава от населението и е цъфнала и вързала подобно на Гърция и останалите "прасета" в ЕС,си е решила другите проблеми ,стигна до пиратите...Като им спрат нета,вече всичко ще е ок.

A иначе ги сочеха за пример как се развиват ;) И то най-вече във високите и информационни технологии ;)

Със съотнишение 11.4:1 дълг/БНП се чудя как още нямат построен космодрум. Ще ги видим много скоро и тази "зелена идея" как ще се баталясат, с гръм и трясък... лошото е, че в крайна сметка ние ще платим за техния "просперитет"...

А в България 99% ще си спрат интернета, ако не могат да теглят торенти и музика ;) и... честито на ISPтата ;)

лично ще си го спра.Защото с парите за нет ще си купя диск.Или пък ще се събираме по няколко човека,ще купуваме един диск и ще си го презаписваме.Което ще бъде голяма крачка напред в развитието на високите технологии и ще донесе големи печалби...

кажете здравей на криптирания трафик :)

Това за България просто не върви. Всеки нормален интернет потребител има поне 3-ма доставчици, освен това в кафенета, молове и къде ли не още (А КАТО ПРОЕКТ И ВЪВ ВЛАКОВЕТЕ) се предвижда или съществува вече безплатен достъп. Познайте дали на тях могат да им спрат интернета, понеже неизвестен клиент е изтеглил последния "суперхит" на Азис, примерно, или секс изпълнението на адреналинката Гана. Българина ще излезе сух от подобни ситуации просто защото е малко по-умен и практичен от ирландеца. Ние 45 години при комунизма оцеляхме, 20 години преход направихме, тръгнали да ни плашат със спиране на интернета... Майтап.

Ако са хитри във влака ще ти логнат мрежовия адрес на лаптопа и после в градинката йок. Има начин и това д асе заобиколи, но не е за всеки. Ефект ще има. Не 100%.

Владко, ВСЕКИ може да си промени MAC-адреса за секунди, само да реши. Аз лично, в такъв случай, бих отишъл да "снифна" някоя голяма правителствена мрежа - на НАП, например, след което ще си напиша малко скриптче за промяна на MAC-а всеки път при логване с някой от създадения НАП-овски списък. На кого ще спрат интернета, според теб, тогава ?

А администраторите да не би да са занзибарци. Винаги могат да се баннат определени сайтове - в случая тези с торентите.