Коментари - 2 млрд. лв. губи държавата от катастрофи годишно | dnes.dir.bg
назад

2 млрд. лв. губи държавата от катастрофи годишно

Близо 2 млрд. лева са преките и косвени загуби за държавата при катастрофи за година. Това са разходи за болнично лечение на пострадали и ликвидирани на последици.

Обратно в новината

Коментари - 2 млрд. лв. губи държавата от катастрофи годишно | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

За съжаление тук става въпрос за човешки животи! Проблемите според мен са: 1. Неразумните водачи на МПС (превишена скорост, употреба на алкохол, дрога и др.). 2. Лошото състояние на пътищата Кофти е, че загиват невинни хора, заради простотията на други. Знаем, че пътищата не са ни добри, защо тогава трябва да се правим на велики. Ако не уважаване нашия живот нека уважаме чуждия! За парите не искам да коментирам! С пари не можеш да върнеш човешки живот!

А колко загинаха с колан?????Имам приятели които катастрофираха до Пловдив,мъжа водач загина на място,а майката с двете деца умряха защото се задушиха и не можаха да се освободят от колана!За лошите пътища няма да говорим,дупки,дупки,дупки,разбиват автомобила и тогава настъпва лошото......Стига с тези икономии,те са майки на мизерията....

"Държавата губела"- а защо не изчислят колко маики е забрадила в черно тая крадлива държава, заради ямите по пътищата??!! Че съм дала 300лв само този месец за части за ходова част- резултат от дупките!

направо см потресена...... може ли, такова нещо то хора умират а ние ще мислим колко губи државата....... ужас

Има само една управия Цветан Цветанов да се кандидатира за Президент Волен Сидеров Министър на Вътрешните работи

И ти за санитар в лудницата!!!

Нека малоумниците карат колкото си бързо и опасно искат. Пожелавам на всички такива бърза, грозна и гадна смърт! Защото е ясно, че докато не измрат пътищата няма да станат по-безопасно място.

20 години по 2 милиарда 40 милиарда за тези пари 3 пъти ще оправим пътищата!

Аз съм на мнение, че 95% от катастрофите са причинени от дупките . . . в мозъка.

Защо кметицата на София се прави на ударена и не взима никакви мерки за оправяне на дупките.в НАДЕЖДА по перпендикулярните улици на ломското шосе има цели кратери,но така е в цяла София,а никой журналист не смее да пише,че с такива пътища не ставаме за Европа.ние сме единствената страна/столица/където може да кандидатстваме за лоши пътища в Гинес.СРАМ!!!???

В кола без колан е като с панталон без колан. Никога не знаеш кога ще ти паднат гащите....:))

КАТ-да, това е контрол на автомобилния транспорт. Но нашите , органи са САТ-санкциониране на автомобилния транспорт.?

Знае се къде са най-върли ченгетата: там където са най-корумпирани шефовете им! ПОЗНАЙТЕ В КОИ ОБЛАСТИ!

В областта на корема. Давай сега наградата!

Държавата и печели от лошите пътища - това са данъци от авточасти, акциз от преразход на гориво. В Германия средната ми скорост в голям град ми е около 60 километра. В София ми е 25. В Германия с един резервоар гориво минавам около 20% повече разстояние. В Германия се кара много по - бързо и много по-идиотски на аутобаните, но натастрофите са в пъти по- малко, предвид трафика. И аз карам бързо в Германия по аутобаните, но по българските вдигам максимално 150 на правите и то когато няма никой. Защото на германските можеш да караш спокойно с 200 без проблем, а в България има много места дето и със законно разрешените 130 не можеш да ги минеш без оасност да се преобърнеш.

От писанието ти личи, че не си и помирисвал Германия.

Ех сельо, сельо, я обясни на останалите незнаещи във форума как в германските градове си карал със средна скорост 60km/h, след като разрешената е 50!!! Или си се возил с U-bahn?! Знаеш ли какво е това животно U-bahn? Не, не е вълшебното килимче от приказките, които ти е чела мама, или от това, което четеш в библиотеката на Позитано.

Може и да съм селянин щото съм роден в най голямото село в България - София. Но пък основно живея в град дето населението му е повече от колкото на цялата България. Само да те открехна че през много германски градове има пътища дето ограничението е 130. Демек аутобаните минават през града. Околовръстните също са аутобани. Просто немците са мислили като са го правили въпреки че този процес малко не им се отдава. Така че с културно каране в града се минават нормално минимум 50-60 километра стига да не караш само из жилищните квартали - там можеш да направиш 25 километра за 1 час и то при положение че максималната скорост е ограничена на 30 км. А който каже че не се кара идиотски по аутобаните просто не е карал. Мен при 200 км са ме изпреварвали в завой. без проблем. В България няма такава магистрала дето да можеш да се случи това нещо защото при подобен опит някой ще излети от пътя. Миналата седмица на връщане от Гърция на един лек завой на новата магистрала щях да изхвърча при 120 км въпреки че асфалта беше перфектен. Аз веднага обвиних автомобила че нещо се е случило със компютъра на окачването, но след един ден пак в Германия си карах спокойно с 200, което ме наведе на мисълта че автомобила няма никаква вина в случая, което беше подтвърдено и от автосервиза.

Тия изроди нагоре печелят и "губят" от живота и кръвта ни !!!!!!! Че се кара безумно - така е, но защо по Пилат-Пунтийски се леят крокодилски сълзи, а не се признае безпомощността на оргатиге, немотията на бюджета и да не се събират безумни астрономически такси и данъци за "услуги" и неща, на които ние имаме право, на не съществуват и не ни се предлагат?! Все едно да вляза в мини-маркет за салам, но само да ми вземат парите и да си изляза без пръчката салам в отговор.......

а колко биха спасени ако тъпите политици не крадат и има магистрали навсякАДЕ където мантинелата дели убиец от невинния?

Ей, ама и вие значи... Ще обявим, че имаме 2млрд., ще се впишем в някоя европейска програма, ще кихнат некой лев. Иначе сумата е умопомрачителна и няма нищо общо с реалността.

Не знам от къде я измислиха тази сума обаче, съм сигурен, че не могат да я напишат. То в цялата държавица няма толкова пари.

Ако някой от коментиращите, лошите пътища каже, че винаги спазва знаците и огрниченията... Като е лош пътя ще караш с 80- 60 км/ч и ще стигнеш 15-20 мин по-бавно. Ама не защот да карам бързо, като мога да летя ниско......90% от катастрофите за ЗАРАДИ ПРЕВИШЕНА СКОРОСТ. СКОРОСТТА УБИВА

90% от катастрофите са заради ИДИОТИЗЪМ! Ограниченията на скоростта са за 60-те години на миналия век - когато масовите коли са можели да вдигат максимум 100 км/ч. Ограничение 40 км/ч!!! Не е ли смешно? Че аз тичам по-бързо бе!!! Друг е въпроса, че аз съм вземал книжка на Москвич 55 коня, а сегашните келеметори вземат книжки поне на Ауди-та от поне 90 коня и веднага се качват на някой дзвер 300-400 коня, когото все още нямат опита да владея на пътя! Гледах един клип някъде от азиатските държави - някакъв такъв келеметор с фортиции на кръстовище се забива в бордюра, няма пострадали, но всички, които бяха наоколо го биха! Крайно време е да почнем да чистим олигофренията в държавата ни и такива капути - на земята и с бухалката по кухата тиква! Аз лично вече имам двама такива превъзпитани олигофрена!

Съгласен съм за боя .... но за другото ти си типичен случай за такъв келеметор ........... ограниченията са си нормални, само че шофьорите са тъпи .... ограничението на скороста в граад например е съобразени с възможния спирачен път и бързината на реакция на човека ако пред него излезе пешеходец или друга кола ....

Има много елементарни неща.Когато успеят управляващите да създадат условия за безкомпромисност на прилагане на законите и правилниците, всичко ще си дойде на местото.

Вижте, какъв ви е проблемът с патрулките през няколко километра? Ако карате както трябва, какво ви пречат полицаите? Дори да ви спират? Аз живея във Великобритания, тук има камери навсякъде. Където пише 30 мили, всички карат с 30 мили и т.н. В град нямаш право да изпреварваш изобщо и човек си го знае това. Ако те спрат, още преди да го направят те знаят на кого е колата (по номера), знаят дали имаш МОТ (преглед), дали имаш застраховка (а в нея пише кой има право да кара колата) и просто трябва да докажеш кой си. Ако нещо не ти е наред, автоматично ти се пише тикета или ти се отнема лиценза. Това е. И хората си го знаят това и си карат културно. Колани се слагат и отпред и отзад. Разберете, че зависи от Вас. Предполагам, че са лоши пътищата - като са лоши - карайте бавно. И тук има дупки след зимата. Верно е, оправиха ги много бързо, но хората карат внимателно. А който кара кофти - полицаите не са нагли, усмихват се, но няма как да ги изментиш.. няма "може ли да измислим нещо".

Изглежда от КАТ твърдо са заели позицията на статистици,какво ще кажат за контрола който упражняват по пътищата?

Точно казано!

Българинът наистина не знае какво иска! Ан-2, искаш контрол, а "заобикаляйте Плевен - 22.05.2010 13:08" иска обратното Той не казва защо са му написани актовете, цитира само бройката. Сега за последно: да има ли контрол или не? Аз съм "за" и без лигавщини. Един въпрос: на мен пари никой не ми е искал, но ще попитам - защо някои изпадат в ситуация да дават рушвет. Че нали, ако бяха карали нормално и не бяха нарушавали правилата, нямаше да се налага да ги спират и да изпадат в някои ситуации, може би предизвикани и от тях, а после за да си изчистят гузната съвест, където станат и където седнат дрънкат за лошите катаджии. Много особена тема, която някои използват за общи приказки и хвърляне на обвинения по пътен контрол, защото повечето от водачите гузни и веднага откликват, и така темата става "народна", но дали винаги мнозинството има право, си личи по броя на избитите хора на година в малоумни катастрофи, причинени от хора, които не подлежат на нищо: ни на контрол, ни на логика в поведението, важното е безмисленото показване на мускули /не на ум/ и себедоказване на пътя, защото явно, че другаде им куца. А да не говорим за непознаването на правилата за движение, че тая тема е необхватна. Затова за "статистиците" трябва да се каже, че е твое мнение и недей обобщава, защото на други катаджиите биха им пречили на пътя и мислят другояче, може би.

Цитирам: "...но дали винаги мнозинството има право, си личи по броя на избитите хора на година в малоумни катастрофи, причинени от хора, които не подлежат на нищо: ни на контрол, ни на логика в поведението..." Именно драги,точно за това говорех,аз съм съгласен да има камери навсякъде и такива глоби че като ти връчат фиша да ти омекнат капачките! Ти да си виждал скъсана книжка досега? Видя ли някоя публична личност с отнета таква или в затвора? А м/у другото изобще не вярвам че катастрофите ще намалеят ако пътищата са ни в ред,напротив точно тогава Ганьо ще иска да се напъне и да покаже колко му е аеродинамичен кошника втора употреба! Ама за да има ред като те спре полицая не трябва да става като в оня виц: Добър ден знаете ли защо ви спряхме? Знам ама немам...

Ами започнете да отнемате книжки на безрасъдни водачи и най-вече на такива, които не дават предимство, когато то се полага, и нещата ще започнат да се норамализират!

90% от катастрофите стават заради лошите пътища!и в чужбина има идиоти,но имат и хубави пътища!

По време на гражданската война в Ливан за 10 години бяха дадени към 600 човешки жертви. А в България всяка година загиват над 1000 човека. Това ако не е война здраве му кажи. В това отношение дейността на МВР е под всякаква критика. До сега нито един министър не е направил нещо за подобряване на положението.

Значи,ако държавата се напъне да оправи пътищата и тези,които са направени да ги направи сигурни,да увеличи контрола,а не да прехвърля всичко на болната глава-демек ние сме си виновни за всичко,ще е на далавера.Защото една нова магистрала е по-евтина от 2млрд.Ама "най-мразим да мислим"...

А да направим ли сметка колко губят гражданите заради смотаната държава. Загубите в пари са огромни, а другите, свързани със прецакването на целият ни живот са направо неизмерими. В България няма нищо по-вредно за гражданите от държавата! Ако се търси възмездяване, то нищо друго освен политици увиснали по стълбовете не може да свърши работа.

Тук са най-кръвожадните полицай, дерят по 3 кожи! Какво им става на тия изроди, сякаш са еничари.Имам 5 акта само в тоя регион, и то за глупости! Вече не преминавам през тоя АД !

Ако партията кърмилница 60г. не крадеше само и не раздаваше пари на либия, иран, ирак, никарагуа, куба, русия... можеше да построи пътища и магистрали, ама БКП имаше по-важни раздавания на $ от колкото за българите.

Според мен, причина за катастрофи са не само дупките по пътищата. Има много места, където кални трактори и камиони излизат и оставят кални следи по асфалта. Такива участаци при дъжд стават пързалки. Друго нещо, по пътищата и най-вече по отбивките има инертни материали, пясък чакъл от банкетите. Никой не се грижи това да се изчисти. Стъпиш ли на тях с по-висока сковост, изхвърчаш. Тука е мястото на пътна полиция, да се грижат за безопастността по пътя и да изискват такива места да се почистват и да не се замърсяват. Не да дремят по цял ден на някоя хранилка и да събират глоби. В Италия гледах репортаж по телевизията за участък от пътя с пръснато по него инертни материали. Но участъка, бе обезопасен от полицията, репортаж направили за него хората и до вечерта го почистили. Тук такива участъци, стоят с години.

Причините за над 80% от тежките катастрофи са - Превишена скорост, Неправилно изпреварване, неспазване на предимство - често заедно с алкохол и/или наркотиции. Катастрофите с жертви предизвикани от технически неизправности или лош път са пренебрежимо малко (не че ги няма). Наистина бързо подобрение може да се постигне ако се кара внимателно от всички, защото пътищата дори при огромно желание, добра организация и осигурено финансиране скоро няма да станат.

Това е така само статистически, защото на полицаите им ЗАБРАНЕНО да напишат в протокол, че причината за инцидента е лош път. Договорка между общините и пътна полиция, която плащаме ние. :-) Ако имаше магистрали смъртността щеше да е много по-ниска. Не е проблема скоростта, а точно че НЯМА нормални пътища и добри магистрали между най-големите градове. :-) :-)

Я сега да изчислят умниците колко пари губят данъкоплатците на тази същата държава от разбитите улици. И също така от неорганизирано движение, колко време (т.е. пари) се губи. И също така да направят една проста сметка колко пари трябват да се оправят пътищата в страната, съпоставено с всички приходи от шофьорите в държавата (акцизи за горива, данъци, ддс в-у стоки и услуги свързани с автомобилите). Може да се окаже че приходите са достатъчни, но не се използват рационално. А и от крадене не остава време да се свършеи малко работа, изглежда.

Не са виновни пътищата нито автомобилите. Виновни са идиотите, които стоят зад волана.

Единственото точно менние !!! Всички други подробноси за лошите пътища ,полицията, времето а защо не и ланшния сняг са за оправдание . Вярно пътищата не са добри тировете и автобусите карат като малоумни но това се отнася и за голяма част от шофьорите . Не знам какво би спечелив всеки един ,ако отиде където и да е с 1 час по рано където и да е ...

Моля помислете малко, преди да пишете. Ня мен лично миналата година лошите пътища ми струват 2000 лв. за гуми и джанти. Хайде сега кажете, че не са виновни пътищата, а съм лош недисциплиниран шофьор и сам съм скочил в траповете. ;-) :-)

Ами тоя цялата работа е такава. 1. 80% от катастрофите стават заради гадни пътища и превишена скорост. около 10-15 процента са заради пияни останалите са заради недостатъчна подготовка. 2. Не мое катаджиите да земат рушвети .... докато те вземат няма как да се оправят нещата по пътищата. 3. Най-важното е обаче да оправят пътищата.

А,лавирането между дупките?Плащаме скъпите данъци път и винетки и си трошим колите по пътищата.Не се ли oправят пътищата и по сто колана да си запашем все тая...........

желая да попитам любимата си татковина а колко дупки има по пътищата и колко души загинаха и получиха травми заради абсурдната държава в която има не само дупки а цели ями.Не се ли облагодетелства държавата като си чупиш колата да отидеш в сервиза и да плащаш ДДС върху труда и ДДС върху частите като преди това съм си платил всички данъци.Имам лошото чувство , че поддържането на дупките е държавна политика.Стига рекет от скапаните ни държавници които се возят на колите купени от нашите пари и поддържани със същите такива.Орландовци Ви очаква с радост.

Така ще е, докато пътищата са зле, и ченгетата корумпирани! Особенно тези на Плевен, по 3-4 патрулки се подреждат един след друг.