Коментари - България постави куп условия на Газпром | dnes.dir.bg
назад

България постави куп условия на Газпром

България е поставила пред руската страна набор от искания, между които повишаване на транзитните такси и доставка на газ без посредници.

Обратно в новината

Коментари - България постави куп условия на Газпром | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Несъстоятелни са ти аргументите господин фекалатор! Едни от най-колониалните държави в историята са Португалия и Испания, но не са с най-високия стандарт, даже са по-зле от Чехия, Словения или Словакия да речем. Понеже идеологизираното ти мозъче трудно може да стигне сам до причината, ще те подсетя защо е така. Както в Испания, така и в Португалия на властва е диктатура. Дали ще се казва фалангизъм, комунизъм или салазаризъм е все тая. На власт са подобни уроди, крадливи и кръвнишки съсипващи икономиките. Всъщност разлика има, само комунизмът съсипва, културата, вярата и изобщо човещината сред обикновените хора.

Несъстоятелни са ти аргументите господин фекалатор! Едни от най-колониалните държави в историята са Португалия и Испания, но не са с най-високия стандарт, даже са по-зле от Чехия, Словения или Словакия да речем. Понеже идеологизираното ти мозъче трудно може да стигне сам до причината, ще те подсетя защо е така. Както в Испания, така и в Португалия на властва е диктатура. Дали ще се казва фалангизъм, комунизъм или салазаризъм е все тая. На власт са подобни уроди, крадливи и кръвнишки съсипващи икономиките. Всъщност разлика има, само комунизмът съсипва, културата, вярата и изобщо човещината сред обикновените хора.

Русия идва да ни предлага газ и да печелим,а ЕС ни затваря АЕЦ,но ни предлага да складираме отработено на запад радиоактивно ядрено гориво-също да печелим! Кой каквото има,това предлага...при това все със цел печалба.

...Виж горките народи от старата Европа, понеже не са имали комунисти да им построят жилища, имат стандарт на живота няколко пъти по-висок от нашия...тъпак! Хане, пак си зацапал с фекалии форума! И малките деца знаят,защо на Запад стандартът на живот все още е толкова висок! След 2-3 века колониално господство над света,придружено с безмилостна експлоатация, сега те си спретнаха една нова модерна империя,наречена ЕС,която се стремят непрекъснато да разширяват с нови провинции,осигуряващ им гарантирани пазари и евтина работна ръка...

Точно за такива като теб става въпрос. Ти понеже не си учил история (а може би не си ходил и на училище), не си виновен, че не знаеш с кого трябва да се сравнява България... Да ти обясня - по онова време сме били на светлинни години от западните страни и пак сме там, но в малко по-добра позиция. Разликата е, че до 50-те години е имало хора, които са живели в землянки и в колиби, а сега българинът има един от най-високите проценти на собствени жилища в развития свят. Странно е, че с тези разсъждения си успял да се научиш да работиш и на компютър. По-ти прилича да си физически работнник. На такива като теб трябва да им се забранява достъпа до Интернет, защото са вредни за обществото - използват форумите за насаждане на простотия и злоба между хората. Понеже само мога да се досетя какви реплики ще използваш в отговор на това, ще прекратя този диалог, защото явно си на много ниско стъпало от развитието си и ми е неприятно да се цапам с теб.

Смешнико, тия идиотски аргументи си ги мушни някъде. Благодарение на комунистите чакахме 25 години с внесени без лихва 5 000 лв., за една крива панелка, която така и не можахме да си купим, защото в нашия край имало много шумкари с предимство. Виж горките народи от старата Европа, понеже не са имали комунисти да им построят жилища, имат стандарт на живота няколко пъти по-висок от нашия...тъпак!

Не ви ли прави впечатление, че в тези форуми има едно количество фашизирани олигофрени, за които комунистите са кучета, псета, боклуци и т.н. Те се появяват периодично и понеже са и късопаметни (или изобщо не знаят за какво става въпрос) забравят, че живеят в жилище - закупено или построено от родителите им точно по време на мръсните комунисти, че социалният комфорт (сигурна работа, образование, ниска престъпност, възможност за дългосрочни планове в семейството и т.н.) беше дело на същите тези комунисти... Ако се поогледат, със сигурност ще установят, че част от тези псета са техните родители, братовчеди, роднини въобще. Определено считам, че това поведение на тези отворковци (плюещите) е не само признак на слабоумие, а спокойно може да се квалифицира като престъпление. Отричането на всичко (с тях сигурно започва летоброенето -боже опази) и насаждането на такава враждебност е пагубно за нацията ни!

Когато се събирахте на митинги през 1990 и другаря Лилов вдигаше палец, ни наричахте фашисти, когато Луканов и Л.Гоцев запалиха партийния дом ни наричахте фашисти. Айде стига, вече!!! А доколкото до революциите - мисля че Чехия, Словакия и Унгария с техните революции са си много по-добре от нас.

Днешната среща е била на най-високо ниво с цел да се поставят вижданията на двете страни, обясни Трайков. България настоява за по-високи тарифи за транзита на руски газ в Турция, Мекедония, Гърция....Браво, г-н Трайков! Язък само дето не сте уточнили каква точно цена цена искаме. Така пишат руснаците. ...ставка транзита через Болгарию составляет 1,7 долл. за 1 тыс. куб. м на 100 км. В 2009 году, по предварительным данным, объем поставок газа ...составил 2,64 млрд куб. м. Така поне знаем, че ще искаме повече от 1.7 долара. А можех просто да го прочета. Ядец. Не може. ЛоЛ

Ако някой може да събори Бойко то това е Русия, ще ни притиснат, и ще спре газта и много предприятия ще спрат, ще настане хаос, така че по кротко със Русия братчета, по кротко!О(Аз съм фен на Бойко но със Русия трябва да се дейсгвува по внимателно!ТЕзи посреднически фирми са създадени от реснаците през тях да си печелят личните пари, трудно ще се махнат и ако ги махнат газта ще стане още по скъпа, така че ще се поставят условия или да останат посредниците или газта ще скочи..това е ....

аз пък вчера пиках срещу влака и го спрях, вервайте ми...))))

Абе ти вземаш ли се насериозно, или просто да се намираш на работа ръсиш глупости из форумите.Или си просто един изкукуригал комунист.Недей излага партията бе чоджум.

ей, много са жалки тези управници, и как не се усещат...

абе какво се перчи Трайков, че нямало да има посредници ! в комюникето на Газпром за днешната визита на Милер няма и една думичка за посредниците, той чилякът си преследва друга цел, а нашите, за да се покажат защитници на интересите български и да израснат в очите на изчезващия народ, тръбят за отстраняването на посредниците...

evala Traikov!vsichki komentari protiv politikata s Gazprom v momenta sa na nedoklateni ruski podlogi-m....da e...komunisticheska prodajna i kradliva!

Този нещастник Трайков не знае ли че крайната цена на газта зависи и от тези такси.Печелим 1 лв и губим 2 лв-това е икономическата изгода за някои.И кой от ЕС ще ни позволи това?

Според червенушките във форума щом става въпрас за руснаци трябва да им се дупим,нали все пак 50години са ни го слагали отзад защо пак да не ни го сложат. Щом става въпрос за Българските интереси ще се пазарим но как могат да го разберат това червените псета. Ако съм допуснал правописни грешки нека граматическите корифеи ми простят защото съм неграмотен.

Работите за Русия отиват на добре - днес по TV има информация, че и алтернативния Набуко ще бъде захранван с руски газ. Така, че ... ние да му мислим, защото се докарахме като в поговорката: на гол тумбак чифте пищови. То бива, бива, ама чак в такова жалко положение никога не сме били както е сега, СРАМНО И ЖАЛКО, но ... каквото си надробим, такова ще сърбаме. Да... такива ми ти работи...

Когато става въпрас за някоя сделка с американци правителството било продажно и гледало чужди интереси,а когато става въпрос за сделка с руснаци и правителството иска да защити бг интересите тогава какво е? въпроса е към червените кучета във форума. Ако съм допуснал правописни грешки нека граматическите корифеи ми простят защото съм неграмотен.

Дежурните комунстически подлоги пак се разписаха. Или ви е мъчно че сега Р.Овч. няма да краде. Трябва пълно предоговаряне с Газпром. Да бъдат изритани всички посредници, като крадците от Овъргаз, и да се договорят по-изгодни условия за БГ. И каква е тази мания да треперите пред братушките от Газпром. Нали уж не им трябвахме, щяха да развалят проекти, да ни заобикалят. А то какво излиза, през седмица-две постоянно идват в БГ и почват да наново да обсъждат проектите. Трябва да се научим да се самоуважаваме като нация и да си отстояваме интересите. Оставете правителството да си върши работата. И ако толкова не ви харесва вдигайте се на бунт, или ако не ви стиска след 3.5 години гласувайте за крадливата шайка на серГейчо и Седефчо.

В България метан-ът се използва предимно от бакшишите и градския транспорт. От 20-30 години ползваме пропан-бутан за коллите си. Според теб кой газ съм имал предвид? Комай Лукойл не е руска фирма? LoserСволоч :) Патриотизмът и защитаването на националните интереси трябва да са приоритет, но ситуацията показва, че не стигнат ли България и Русия до договорка, то или цената на газта ще е неизмеримо висока, или няма от къде другаде да внасяме газ. Някой да предложи от къде може да взимаме газ? Ако няма предложения, то остава да решим със свалени гащи ли да се обърнем за бизнес към руснаците или със свалени-друго положение няма!

Цената на пропан - бутана е висока и ще продължи да се качва защото от 31.01.2010 година производителя и Лукойл Нефтохим Бургас хлопна кюпенци. Скоро очаквай да спре и метана, просто защото както казва Трайчо преговори за доставка на синьото гориво не са започнали , а стария договор изтича до края на февруари. Нали се сещаш как бавно но сигурно се стяга примката около нечии дебели вратове, които ще изграждат ПРО в България.

Господа, хубаво премисляйте какво правите. Това не е бакалия, а държавна политика за много години напред. Няма за какво да бъдем такива слуги американски и изпуснем питомното, а па после за чакаме от САЩ - я някоя изгнила ГМО царевица, я някоя ракета да ни халоса.

Ти да си чувал някъде, някога революция да е донесла нещо трайно и добро? Я помисли пак, преди да плюеш наред зловония.

Да ме извиняваш, ама си много прост! С кое точно ти се видя човека дупедавец? Кое не ти хареса г-н недоносен? А нека Трайчо да се пъчи, пък да видим до къде ще стигнем. Тя политиката е за по-образовани от теб хора! Ако е ставало така лесно, то и ти е можело да се пръкнеш я някой премиер, я някой министър. Само че, колкото и да си напорист и елементарен, поне трябва да можеш да си комуникираш с хората...

И за какво го оплюхте човека? Защото казал че иска да направи сделка не по-лоша от на другите страни? Големи мрънкала в този форум ей...

Едно време бай Тошо беше казал, че решение взима този, който има пари. Като нямаш пари какво ще решаваш.? Та и наш Трайчо. Поставил на Газпром условия ? Кой поставя условия, този който има газ.На тях може само да им се молим. А спряха кранчето , веднага ще получим газ от Америка да , ама друг път! Бива пропаганда , ама не се уливайте толкоз. Цяла Западна Европа е зависима от руския газ, ние ще сме независими. Да , независими, защото от нас не зависи вищо. Прекалено сме дребни и като мислене и като мащаб.

Защото 2та вида нямат много общо! Едното се произвежда от Лукойл а другото се доставя от Русия. Лузър

ТРАЙЧЕ, КАК МИСЛИШ, ЧЕ ЩЕ СЕ СЪВМЕСТЯТ АМЕРИКАНСКИТЕ РАКЕТИ И РУСКИ ТРЪБИ НА ЕДНО МЕСТО В БЪЛГАРИЯ !!! Разбираш, че едно от тези две неща не трябва да го има. Въпроса е как ще се разберат САЩ и Русия. Мисля, че на американците не им е останала голяма възможност да се пазарят. Като една фалирала държава ще ви продадат заедно с тръбите и централите и всичко което е останало от нас. Въпроса е в цената на която ще го направят. Това, че Милер е тук означава, че след Украйна на дневен ред в Москва сте вие малоумници. ДНЕС ИДВАТ С МОРКОВА, УТРЕ ЩЕ СА С ТОЯГАТА. Ако сте забравили отправената ви от Путин на 02.02.2010 година закана мога и да ви я припомня. Аз не зная какво означава да бъдат спрени за България и Гърция въглеводородите изващи от Русия но разбирам, че в даден момент може да останем без руски петрол и газ. За петрола вече въпроса е в действие - Лукойл затвори рафинерията на 31.01.2010 година . Остава да се изпълни и втората част от заканата - да се спре и газта. Повярвай Трайчо, че това няма да е добро не само за нас , но и за вас управляващите. За съжаление нещата се движат в тази посока.

Скоро ще ни отшибат, така ми се чини. Още повече, че в Украйна вече изгониха фашистите и страната дай Боже да се оправи и да няма проблеми с транзита на газ.

Малеййй, малеййй, товаришчи, защо не пишете по руски бре?! Бе много ви заболя, че няма да има посредници и че на Путин някой иска му гледа в джобните!!!

ДОКАТО ПЛЮЯТ, ТАКА ЩЕ ДА Е.

Само така. А лаладжиите тука пак доказват, че кендзат в кенефа на Позитано.

Ми ти бе vola (16.02.2010 г. 14:14ч.) Дядо ти и баба ти да не с руски газ да са се отоплявали, а? Още от сега си свалил гащите... Срещу тия другари само серт сурат помага. Аман от дупедавци, затова в БГ не е е имало и няма да има революция - нито нежна, нито ник'ва...

Ми ти бе vola (16.02.2010 г. 14:14ч.) Дядо ти и баба ти да не с руски газ да са се отоплявали, а? Още от сега си свалил гащите... Срещу тия другари само серт сурат помага. Аман от дупедавци, затова в БГ не е е имало и няма да има революция - нито нежна, нито ник'ва...

Изпъчил се наш Трайчо пред Газпром и запоставял условия. А те само треперят и кимат. :) Така ли се прави политика, дипломация и търговия, бе аланкоолу? Ей, прости хорица, брей!

И Газпром ако не се съгласи, какво? Смешковци...

На нашето правителство му се иска да дойде Брежнев на власт,за да стане нафтата 8 ст. и 2 ст.природен газ.Да ,ама Не! С този антиракетен щит може да получим дядоИвановия на два ката.

Потрай малко бе, Трайков. Не знам ти откъде изпълзя и се взе за много велик, но искам да ти кажа, че когато Газпром пръдне, дори и развитите западни страни се насират... Така че по-кротко с тези хора, да не ни врътнат кранчето. Естествено, че трябва да се отстояват интересите на BG, но едва ли правилният начин е с перчене... Ние просто няма с какво да се перчим!

Повръща ми се само като му споменат името на това недоносче Трайчо.Кой си ти бе сине майчин че се правиш на мекере или си такова.Подлога на чужди фирми и чужди интереси.Скоро ще те натирят и не затуй ,че аз не те харесвам ,а защото ще изтрезнеят големите и ще видят какво голямо нищо ръководи липсващата икономика.Те руснаците тебе чакат диван чапраз ,че да им поставяш условия,само да ти врътнат кранчето и барабар със се свитата отивате в забвение.ще купувате газ като мене в бутилки.

не повдигне въпроса относно страхотно високата цена на автогазта? 10% малко ли са за толкова кратък период от време?

Това тук мирише на градси запустял кенеф.Как може да седите в тези лайна?

Сега братушките ще си го преместят (само да не ни изплющят)....

da vi go i na moderatorite det mi spirate komentarite

от 31.01.2010 година производителя и Лукойл Нефтохим Бургас хлопна кюпенци. - кой ти ги говори тия глупости? Защо да затвяря като е монополист в БГ ? И какво да направим като Русия ни е сърдита, да им се дупим безкрайно и да ни дърпа назад, както последните 60 години? Луд ли си или на лудите вода носиш ???

човека се опитва да направи нещо в полза на България, а ти ... Баси идиота си

Др.Милер най-много да пусне един * по Трайчовия гъзопровод

spirame AEC belene-vzemame zaem da stroim ,sega malki taksite s novite dogovori da ne im pla6tame nie taksi 4e gazta minava prez BG - mnogo se izhvarlq6 i ni6to rezultat-mai si sa6tiq kato GOCE troiniq 6lem