Продават хотели, отнети заради дългове
Десетки луксозни хотели и апартаменти се разпродават по Южното Черноморие от съдия-изпълнители. Само за последните месеци над 100 имота са отнети от собствениците им заради дългове към банки или фирми.
Обратно в новинатаКоментари - Продават хотели, отнети заради дългове | Днес.dir.bg
Коментари
Bankite sa vinovni!!! ZASCHTO davat zaemi tam kadeto ZNAJAT, che njama dohodi za vraschtane? REDNOTO e i da se prodavat hoteli, KOITO NJAMAT DALGOVE AKO ne MOGAT da dokazat kak sa finansirani i otkade sa doschli DORI I STOTINKITE!? Eto ja greschkata PAK na bankite!!! UCHAT HORATA na nechestie-sega kakvo????
Банките и мутрите да си ги подхвърлят сега тия имоти като линг-понг! Халал да им е далаверата! Хак да им е на лакомиите, кръв да посерат сега и догодина-две. Диярия да им потече, да се пърчосат до гуша ... Ебахте мамата на природата ни, изроди! И едните и другите все сте маскари, Бай Ганьо.
фирмите за да реализират продукцията си трябва да извършат бонова приватизация. за 5 лева продават 25 000 инвестиционни бона остойностени на цената на един апартамент и пенсионерите стават собственици. това ще ги компенсира за предходната бонова приватизация. СМЕШНО ЛИ Е? така си беше преди 15-20 години! друга възможност е да ги продават за един пробит долар и да ги стопанисва някой, трета- строиля да ги събаря тухла по тухла и да си изхвърли боклука извън страната!
Има и нещо, което не се споменава - врътките между самите съдии- изпълнители. На практика, най-апетитните оферти се продават под масата, т.е., доста преди да се извадят за продан официално. Надявам се, с увеличаването на несъстоятелните собственици това да се промени. Това, че новият собственик поема рискове след покупката, също е вярно. Най-малкото, може да бъде заведено дело и да не можеш да си влезеш във владение на имота , при положение, че си го платил на 100%. Неприятно или не, докато не се промени закона, а имено, процедурата по публичната продан да става за 2 седмици И да се гарантита 100% сигурност за човека с кеш-а нищо няма да се случи в България, като и банките и фалиралите собственици ще губят от това (предви, че трендът е ЗДРАВО надолу при недвижимостите и няма НИКАКВА тенденция да се оправи през следващите няколко години).
За българската буржоазия едно време при ТЖ ни учеха че била търговско-лихварска. Наследство от Османската империя, тя и в свободна България си остава такава. Право са ни учили - и днес тя е такава в демократична България. Трудно инвестира в производства и гледа да си остане търговско-лихварска. Само, че без производство, износ, високи доходи, вътрешно търсене и т.н. днес явно не става. Буржоазия има, знаем как се създаде ,ама народа е крайно беден за да я издържа, а от бай Тошо лека му пръст малко остана за доограбване.
Освен, че парите трябва да се внесат в 7-дневен срок, новият собственик по закон не е пълноправен собственик, ЗАЩОТО до 1 година може да се върне собствеността, ако старият собственик плати заема. Тогава по закон той може да си поиска имота обратно. Но законът у нас е за КОН, а не за ЛЪВ. Така че на тези бивши лъвове ще им се върне - с техните камъни по трхните глави! Които може - да се преустроят за почивни станции (със средства на техните бивши собственици!). Останалото - за събаряне и преустрояване в зелени площи и детски площадки (също със средства на техните бивши собственици!). А парите от продажбите - за пенсионерите, детските градини и здравеопазването - при най-строг контрол на тяхното разходване! Има доста за събаряне...То там е по-лошо и от Люлин с София... В Люлин поне има отстояние между блоковете и зелени площи. По Черноморието стриктно са спазвали отстояние 6 метра, а сега се чудят защо никой не иска да купува тези бункери, направени от поглъщащ влага газобетон, без зеленина и като правило на няколко километра от брега... Изглежда са копирали от прехвалената Ривиера или Копакабана... Язък само, че пак успяха да си изперат парите!... ДАНО ВСИЧКИТЕ ТИЯ АЛЧНИ ХОТЕЛИЕРИ ДА ФАЛИРАТ ДО ЕДИН! ДЕБЕЛОВРАТИ КОРЕМЕСТИ КОЖОДЕРИ, ГАДНИ ЕКСПЛОАТАТОРИ, МОШЕНИЦИ, КРАДЦИ, ОГРАБИЛИ НАРОДА, ДОЛНА ПАПЛАЧ! ВИДОВДЕН ЗА ВАС!! КОНФИСКАЦИЯ И НАЦИОНАЛИЗАЦИЯ!!!
...са очаквали рязко да се повишат цените, след това да ги препродадат и да спечелят от това... Да, но не става така тая работа! Трябва и АКЪЛ!
хаха - някои хора имат все още морал, за разлика от други като теб. Само че тези като теб унищожават планетата на всички нас - така че днес само мрънкаме, но утре ще ви го върнем!
Лека полека цените ще станат нормални, не строителните предприемачи да печелят по 300% на година.
ДАНО ВСИЧКИТЕ ТИЯ АЛЧНИ ХОТЕЛИЕРЧЕТА ДА ФАЛИРАТ ДО ЕДИН . МАМА ИМ МРЪСНА .ДЕБЕЛОГЪЗИ КОЖОДЕРИ , ГАДНИ ЕКСПЛОАТАТОРЧЕТА , МОШЕННИЦИ , КРАДЦИ , ОГРАБИЛИ НАРОДА .. ДОЛНА ПАПЛАЧ ОТ ПЪРВЕНЮТА , ВИДОВДЕН ЗА ВАС .КОНФИСКАЦИЯ И НАЦИОНАЛИЗАЦИЯ .
Не се оплаквайте. Перете и вие пари. Като не можете си трайте. Стройте и вие, купувайте, продавайте. какво само мрънкате по форумите!!!
Освен, че парите трябва да се внесат в 7-дневен срок, новия собственик по закон не е пълноправен собственик ЗАЩОТО до 1 година може да се върне собствеността ако стария плати заема. Тогава по закон той може да си поиска имота обратно.
Има и доста за събаряне...То май там е по-лошо и от Люлин с София. В Люлин поне има отстояние между блоковете и зелени площи. По Черноморието стриктно са спазвали отстояние 6 метра, а пък сега се чудят защо никой не иска да купува тези бункери, направени от поглъщащ влага газобетон, без зеленина и като правило на няколко километра от брега.
Bankite sa vinovni!!! ZASCHTO davat zaemi tam kadeto ZNAJAT, che njama dohodi za vraschtane? REDNOTO e i da se prodavat hoteli, KOITO NJAMAT DALGOVE AKO ne MOGAT da dokazat kak sa finansirani i otkade sa doschli DORI I STOTINKITE!? Eto ja greschkata PAK na bankite!!! UCHAT HORATA na nechestie-sega kakvo????
Банките и мутрите да си ги подхвърлят сега тия имоти като линг-понг! Халал да им е далаверата! Хак да им е на лакомиите, кръв да посерат сега и догодина-две. Диярия да им потече, да се пърчосат до гуша ... Ебахте мамата на природата ни, изроди! И едните и другите все сте маскари, Бай Ганьо.
фирмите за да реализират продукцията си трябва да извършат бонова приватизация. за 5 лева продават 25 000 инвестиционни бона остойностени на цената на един апартамент и пенсионерите стават собственици. това ще ги компенсира за предходната бонова приватизация. СМЕШНО ЛИ Е? така си беше преди 15-20 години! друга възможност е да ги продават за един пробит долар и да ги стопанисва някой, трета- строиля да ги събаря тухла по тухла и да си изхвърли боклука извън страната!
Има и нещо, което не се споменава - врътките между самите съдии- изпълнители. На практика, най-апетитните оферти се продават под масата, т.е., доста преди да се извадят за продан официално. Надявам се, с увеличаването на несъстоятелните собственици това да се промени. Това, че новият собственик поема рискове след покупката, също е вярно. Най-малкото, може да бъде заведено дело и да не можеш да си влезеш във владение на имота , при положение, че си го платил на 100%. Неприятно или не, докато не се промени закона, а имено, процедурата по публичната продан да става за 2 седмици И да се гарантита 100% сигурност за човека с кеш-а нищо няма да се случи в България, като и банките и фалиралите собственици ще губят от това (предви, че трендът е ЗДРАВО надолу при недвижимостите и няма НИКАКВА тенденция да се оправи през следващите няколко години).
За българската буржоазия едно време при ТЖ ни учеха че била търговско-лихварска. Наследство от Османската империя, тя и в свободна България си остава такава. Право са ни учили - и днес тя е такава в демократична България. Трудно инвестира в производства и гледа да си остане търговско-лихварска. Само, че без производство, износ, високи доходи, вътрешно търсене и т.н. днес явно не става. Буржоазия има, знаем как се създаде ,ама народа е крайно беден за да я издържа, а от бай Тошо лека му пръст малко остана за доограбване.
Освен, че парите трябва да се внесат в 7-дневен срок, новият собственик по закон не е пълноправен собственик, ЗАЩОТО до 1 година може да се върне собствеността, ако старият собственик плати заема. Тогава по закон той може да си поиска имота обратно. Но законът у нас е за КОН, а не за ЛЪВ. Така че на тези бивши лъвове ще им се върне - с техните камъни по трхните глави! Които може - да се преустроят за почивни станции (със средства на техните бивши собственици!). Останалото - за събаряне и преустрояване в зелени площи и детски площадки (също със средства на техните бивши собственици!). А парите от продажбите - за пенсионерите, детските градини и здравеопазването - при най-строг контрол на тяхното разходване! Има доста за събаряне...То там е по-лошо и от Люлин с София... В Люлин поне има отстояние между блоковете и зелени площи. По Черноморието стриктно са спазвали отстояние 6 метра, а сега се чудят защо никой не иска да купува тези бункери, направени от поглъщащ влага газобетон, без зеленина и като правило на няколко километра от брега... Изглежда са копирали от прехвалената Ривиера или Копакабана... Язък само, че пак успяха да си изперат парите!... ДАНО ВСИЧКИТЕ ТИЯ АЛЧНИ ХОТЕЛИЕРИ ДА ФАЛИРАТ ДО ЕДИН! ДЕБЕЛОВРАТИ КОРЕМЕСТИ КОЖОДЕРИ, ГАДНИ ЕКСПЛОАТАТОРИ, МОШЕНИЦИ, КРАДЦИ, ОГРАБИЛИ НАРОДА, ДОЛНА ПАПЛАЧ! ВИДОВДЕН ЗА ВАС!! КОНФИСКАЦИЯ И НАЦИОНАЛИЗАЦИЯ!!!
...са очаквали рязко да се повишат цените, след това да ги препродадат и да спечелят от това... Да, но не става така тая работа! Трябва и АКЪЛ!
хаха - някои хора имат все още морал, за разлика от други като теб. Само че тези като теб унищожават планетата на всички нас - така че днес само мрънкаме, но утре ще ви го върнем!
Лека полека цените ще станат нормални, не строителните предприемачи да печелят по 300% на година.
ДАНО ВСИЧКИТЕ ТИЯ АЛЧНИ ХОТЕЛИЕРЧЕТА ДА ФАЛИРАТ ДО ЕДИН . МАМА ИМ МРЪСНА .ДЕБЕЛОГЪЗИ КОЖОДЕРИ , ГАДНИ ЕКСПЛОАТАТОРЧЕТА , МОШЕННИЦИ , КРАДЦИ , ОГРАБИЛИ НАРОДА .. ДОЛНА ПАПЛАЧ ОТ ПЪРВЕНЮТА , ВИДОВДЕН ЗА ВАС .КОНФИСКАЦИЯ И НАЦИОНАЛИЗАЦИЯ .
Не се оплаквайте. Перете и вие пари. Като не можете си трайте. Стройте и вие, купувайте, продавайте. какво само мрънкате по форумите!!!
Освен, че парите трябва да се внесат в 7-дневен срок, новия собственик по закон не е пълноправен собственик ЗАЩОТО до 1 година може да се върне собствеността ако стария плати заема. Тогава по закон той може да си поиска имота обратно.
Има и доста за събаряне...То май там е по-лошо и от Люлин с София. В Люлин поне има отстояние между блоковете и зелени площи. По Черноморието стриктно са спазвали отстояние 6 метра, а пък сега се чудят защо никой не иска да купува тези бункери, направени от поглъщащ влага газобетон, без зеленина и като правило на няколко километра от брега.