Бургаски граничари спасиха бедстващи сърфисти
Двама бедстващи сърфисти са били спасени от екип на Гранична полиция Бургас, съобщиха за от пресцентъра на МВР.
Обратно в новинатаКоментари - Бургаски граничари спасиха бедстващи сърфисти | Днес.dir.bg
Коментари
Da sa jivi i zdravi i dvamata. Pojelav im prez Novata godina samo polojitelni emotsii. Ot Mimi i Ico
двамата братя вероятно са д-р чанков и брат му петър ангелов. слава богу, че всичко е приключило благополучно
Който не е сигурен в това, което е писал, пише на латиница. Хем да не го четат много хора, хем да скрие граматическото си невежество...
Аз съм един от близнаците. Истината е, че влезох със 7м2 и 100л. и не можах да направя воден старт на пориви 30м/с. Плувах с материала около 2ч. Чочо дойде да ме вади с по-малък материал. Когато дойдоха 2 катера( на гр. полиция и на морска администрация) се бяхме вързали и Чочо ме буксираше към скалите на 'Буджака'. Акостирането там щеше да е 'hell'. Пичовете от гр. полиция действаха професионално и никой не ни попита какво правим в морето на 1 януари. Благодаря им още един път!
Нека са живи и здрави тези смели хора - и сърфистите , но най-вече граниарите . Те притежават изчезващи качества , на които се крепи човешкия род ...
късметлии..орисницат ги е орисала да се спасят...братя близнаци..бдели са техните ангели над тах..дано и нашите ангели бдят над нас...
Ние с брат ми в такова положение ,не може да изпаднем,защото морето казва :мен ме страх от тия които ,ги е страх от мен ,аз смелчаците си ги прибирам.Явно тия вече се мислят за голямата работа.
Ами дошли са им в повече празниците и са избягали от жените си! И аз хванах горите, та за малко да ме отнесе урагана!
Басси хората сте. Всичко оплювате.Хората са искали адреналин, на вас като не ви стиска стойте си пред компютрите. Евала и на граничарите!!!! Честита Нова Година на всички!!!!!!
abe vie ste mnogo smehsni.polovinata ot vas ne sa hodili do moreto, a puk kakvo ostava da davat komentari za surf i nesha koito sa kraino dale4e ot tqh.Smeshno e da davate komentari bez nikvo ponqtiq za surf bilo to windsurfing ili prosto surfing.
И кой плаща за това? Хайде помислете от къде идват парите за подобни акции. Защото тия едва ли са застраховани.
Ами не е зле и да си платят за изявата на изчезващите качества.Защото ако бяха умрели и качеставта им щяха да умрат, следователно, тоя, който не може да мисли не може да продължи рода си.
Опитните сърфисти се оправят с много по-трудни ситуации. И тези двамата щяха да се оправят, дори и в студената вода, ако граничарите не бяха проявили инициатива. Нищо лошо в това. Всеки сезон с вятър става за сърф.
За глупаците да обясня, че уиндсърфът е целогодишен спорт и като такъв в Бургас се практикува през цялата година. Тези които не могат да карат ги спасяват и лятото, но тогава се вдига по-малко шум за тях.
Да-а-а, хубаво е човек да си стои пред РС-то и до кюмбето. И да маа в него дръвца. Още по-така е да излезеш на сърф в бурното море.... Ама беше преди време по Нова година - един фукна на Мусала, още го търсят...Боже, прибери си вересиите!
Колко пари струвало, тинтири минтири. Гранична полиция си е там със и без бедстващи сърфисти. Това, че са изгорили 10-ина кила нафта за да извадят сърфистите, надали ще се отрази на някой. Аварии се случват с всяка една екипировка (за справка -- 99-а падна Конкорд във Франция, и то не заради самия самолет, но това е друга тема). Ако нямаше хора, обявявани от болшинството кравари и овчари (говоря за състояние на духа, не за професия) за луди, нямаше да има нито самолети, нито кораби, нито компютри, нито интернет, където краварите (по дух) да споделят прозренията си...
Лятото няма толкова вятър колкото последните дни. И аз ако живеех на морето щях да си извадя дъската и да се повозя, ей така за усещането. И стига сте плювали по ентусиастите - не стига че не разбирате, а и коментирате кой какъв е. Карат ли сърф значи са от яките хора, от нашия отбор. Зяпайте си екраните и злобейте, защото никога няма да го разберете ;) Може поне да опитате де - нова година, нов .. акъл :D
Харманите са опасни през лятото, А за зимата не ми се мисли...Да прославят Бога за това, че са още живи на земята!!!
целогодишните спортове се практикуват от спортисти бе МУШМУЛ!!!!!!!!! А сещаш ли се каква е възрастта за по-екстремните спортове, след която те от спорт стават хоби бе МУШМУЛ?!?!?! Като искат да си спортуват на дърти години, да си спортуват но да не трошат парите ми на данъкоплатец за спасяването им като са решили да си надценяват възможностите!!!!!!!
Bratyata bliznaci mai sa bliznali yunashki niakakav alkohol. Sega da si platyat razhodite za spasiyavaneto. Naroda ne im e dlazen da gi spasiyava s danacite si. Um madruva, um caruva, um patki pase.
600m ne e tolkova dale4e,no spasitelite re6avat po koe vreme da se windsurfing, navsya e taka,a dali se spasili ili ne te pariti si gi vzimat,tova im e rabotata, bravo mom4eta za koeto ste napravili, na zdrave za 2010.
dobri hora...sarf se kara CELOGODISHNO!drug e vaprosa dokade ti se prostirat vazmojnostite...tova moje bi e parviya slu4ai na sveta,za spasyavane na srfisti???
На къде с тръгнали тия моруци.Вярна ще да е приказката за това,че човек като одъртее чавка му изпива мозъка.Като са били малки малко са ги били техните.
Ne mislja 4e e redno da se obvinjavat dvamata sarfisti-tova bi moglo da se slu4i i ljatno vreme,vseki koito se zanimava s vetrohodni sportove i razbira malko ot tova dobre znae kolko barzo vjatara moje da smeni posokata i silata si,a 6to se otnasja do grani4na policija-BRAVO na mom4eteta,vse pak ni pokazaha 4e pone edna institucija v stranata si var6i savestno rabotata!!!!!
Ама вижте сега. Хората са си избягали от жените за някой час и вие а да ги оплюете. А и какво толкова са направили граничарите, палнали са катера и 600 м. хахаха, изгорили са 2 литра нафта и ще се побъркате жалки данакоплатци за 2-3 лева разходи. Не виждате ли как ви манипулират журналистите.
Къде бяха Търсене и спасяване на Морска Администрация ? Нали имат в Созопол прекрасен катер точно с такова предназначение
До тъпите копелета, ако паднеш и счупуш нещо в парка. После сам ли ще си го гипсираш? А дали имаш елементарна застраховка? -Зна не ви е яд да гледате серияли за спасители с тяхните подвизи, а ви е яд че са спасили двама души невлезнали в статистиката. Бас хората сме, баси хората сме...
добре че в това бедственно положение са били двамата,защото са се подкрепяли взаимно.Ако беше сам изпаднал в беда шансовете за оцеляване щяха да са с50% по-малки.
от коментарите ме изкефи само никсъна. ако не сте разбрали, това е новина 'куриоз' за веселба.
Който плюе тук сигурно никога няма да разберат какво е бедствие, защото си седят винаги на меко и топло...
Аман от лаладжии и профани!Много са те ощетили тези от граничната,като са изгорили 1л.нафта,за грандиозната спасителна операция,проведена на един хвърлей място (600)м.от брега!Големи сте лайнюгери,че тези спасителни операции,които се правят по планините и продължават с дни,те без разходи ли са бе МУШМУЛ!?!А може би въобще не е нужно да се провеждат ,каквито и да било спасителни операции!Такива герои,като тебе,чиято житейска смелост и дръзновение стигат само да киснат пред монитора и да пишат простотии!Евала на тези мъже,които са влезнали в морето,макар че малко явно са надценили възможностите си!Всички истински моряци,като усетят повея на Лодоза,излизат на брега!Въпреки всичко,тези люде показват на хиляди младоци,лаладжии,спо дух и смелост!Няма сезон за практикуването на ветроходството!То просто си е моряклък за хора с ЯКИ ГАЩИ!Всичките останали са лаладжии,швестери!