Той е направил този коментар, след като правосъдният министър Диана Ковачева е съобщила, че на заседанието на Съвета на Европейския съюз „Правосъдие и вътрешни работи“ в Люксембург ще представи приетия наскоро Закон за конфискацията на имущество, придобито по престъпен начин.

"На същото представяне ще присъства и комисарят по правосъдие госпожа Вивиан Рединг. Съвместно с министъра на правосъдието на Ирландия предвиждаме да направим предложение към ЕК темата за гражданската конфискация да стане обект на изследване и да бъде предложена директива в това отношение. Така че и в рамките на ЕС гражданската конфискация да може да се прилага", заявила е Ковачева.

По време на правителственото заседание е бил обсъждан и друг казус, свързан с имоти. Образователният министър Сергей Игнатов е предложил кабинетът да даде съгласие за продажба на част от недвижим имот, собственост на „Образование и наука” ЕАД, София.
"Този имот е строен навремето много амбициозно като печатница, в която трябва да работят над 2 хиляди души. Днес целият производствен цикъл е свит и там са около 187 човека. През 2005 г. „Демакс” АД е закупило от този имот 4866,72 кв. м и искат да купят още тези 3 хиляди кв. м", докладвал е Игнатов.

"Това не е ли скрита приватизация?", усъмнил се е премиерът.

"Не мога да Ви кажа дали е скрита приватизация. Ние владеем 31 590 кв. м", отговарил е министърът.
"На практика ние с това решение сега обикаляме забранителния списък в закона и влизаме в тази посока. И утре именно в това Народно събрание ще излезе опозицията и ще каже – защо заобикаляш закона и защото правиш скрита приватизация?! И аз какво ще им отговоря?", продължил е да настоява Борисов.
Игнатов се е опитал да го успокои, че юристите са му казали, че не е скрита приватизация.

"Аз не се съмнявам в теб, не ме разбирай грешно, но тези, които са ти поднесли всичко това, утре ще те пратят на питане или най-вероятно ще ме питат мен, защото ще има министерско решение. Ако това, което казваш като мотиви, е така, повтарям, не се съмнявам, ще отидеш в парламента, ще поискаш съгласие на парламентарните групи да ти дадат ОК и тогава ще го пусна по този начин. Ако не, ставаш уязвим, покрай теб и аз. Иначе би трябвало да променим закона. Или – трябва ни, ние не искаме да го вадим от забранителния списък, но една част можем да продадем и с тези пари да си уплътним или да си подобрим енергийната ефективност, каквото искаш.
Обясняваш им, там са хора
. Когато им се обясни и видят, че няма елементарна далавера… Още повече, че това е техен депутат – Петър Кънев, бивш депутат от БСП. В смисъл, нямаме никакво основание да се притесняваме морално, но би могло да ни атакуват. Затова няма да я приемем тази точка, докато не я прекараш през парламента", отсякъл е накрая министър-председателят.