Масларова е подсъдима за присвояването на 11 млн. лв. за ремонта на социалния дом в Стара Загора. Заедно с нея са обвинени бившият зам.-социален министър Димитър Димитров, ексглавният секретар на ведомството Иван Пенев, пълномощникът на министерството Росен Стефанов и бизнесмените Михаил Методиев и Венцислав Драганов, когото защитава Дончева. Той е семеен приятел на Масларова и според обвинението има ключова роля в схемата, предаде БНР.

Свидетелят Тодор Павлов, който по време на разследването заявил пред прокуратурата, че носел пачки с пари на Емилия Масларова, изпращани от Венцислав Драганов, днес обаче не потвърди тази версия. Той познавал Масларова от телевизията, никога не й е носил пари, нито в чувал, нито в чанта, съобщи БНР. Единствено носил документи на фирмата, в която е работил - „Кънстръкшън енд рипеър” – един от участниците в обществената поръчка за ремонт на сградата, съобщи "Фокус".

Павлов е бил защитен свидетел три месеца от октомври 2009 г., когато е дал показания в досъдебното производство. Той поискал закрила, тъй като изпитвал притеснение от Методиев и Драганов за провален проект на голяма стойност по програма ФАР. 
Поводът бил писмо от социалното министерство през 2009 г. за прекратяване на договор по проект с „Кънстръкшън енд рипеър”. Павлов разказал за това на свой познат – бивш съдия, който го е свързал с прокуратурата и след това му се обадил лично зам.-градският прокурор на София Роман Василев.
Свидетелят се е почувствал застрашен за личната си сигурност, тъй като Драганов е управлявал дружеството, в което работи. В деня, когато е получено писмото – 20 октомври 2009 г., Павлов уведомил, че напуска фирмата.

Пред съда днес Павлов призна, че е бит от двама неизвестни мъже. Той обаче отрече Драганов да го е заплашвал.

Разпитът му пред съдия, докато е траело разследването, е направен в Стара Загора, но пред съдията от Софийския градски съд Петър Гунчев, предаде БТА.
Защитата на Масларова смята, че разпитът е в нарушение на закона и затова трябва да бъде изключен от доказателствата по делото.
Важен елемент обаче е това, че Павлов е бил в София в деня преди да бъде разпитан в Стара Загора, като е дал показания и пред разследващ полицай.

Павлов пък поясни, че никога не е подписвал протокола за разпита си, а след като дал показания пред съдия, никой не му дал да го прочете.
Прокуратурата обаче поиска да бъдат прочетени отново показанията на свидетеля заради съществени противоречия.

"Никога не съм познавала този човек. Не познавам това момче, което сега каза пред вас, че никога не ме е виждало. Никога не съм получавала такива пари и такива подкупи", заяви Масларова пред журналисти, като за пореден път обясни, че процесът срещу нея е инсинуация.
Всичко това е едно недоразумение, едно безумие, каза още бившият социален министър, но обясни, че е спокойна, тъй като има решение на Административния съд на последна инстанция, в което се казва, че няма нарушение на Закона за обществените поръчки.
На въпрос защо тогава я съдят, тя отговори: „Нека да си продължи делото. Няколко пъти казвам, че искам всичко да мине през съда, защото имам едно име, един живот, едно достойнство, които държа да защитя тук в съда”.

"Както МВР се занимава с обири на обществени трезори, така трябва да обърне внимание и на човек, който твърди, че е разнасял половин милион лева в пазарска чанта из центъра на София, за да ги предаде на Масларова", коментира бившата депутатка от БСП Татяна Дончева, която стана адвокат.

Последна актуализация в 12,30 ч.