Коментари - Тържествена заря в Копривщица за 146 години от Априлското въстание (видео) | dnes.dir.bg
назад

Тържествена заря в Копривщица за 146 години от Априлското въстание (видео)

Патриотизмът, саможертвен и просветен, е еталон за всяка епоха, обяви държавният глава Румен Радев

Обратно в новината
| Редактор : Калин Каменов

Коментари - Тържествена заря в Копривщица за 146 години от Априлското въстание (видео) | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Коментари

колкото до трола на дб и другите продали се за парите на азб и сорос, тех ще се справим по съвсем друг начин. те са ефтини проститутки. не са много, но се мислят за мнозинство, защото са педофили, дори в еспч, но и тях ще разкрием!

в днешни дни едно такова въстание е крайно необходимо. най-накрая трябва отново да покажем, че не сме мърша, а народ(и), който е поставен отново в робската поза от национални предатели за един пробит долар. всичко се връща. вси-чко! свобода или смърт. в света няма по-демократично словосъчетание. не ми трябва живот, за да живея като роб, каращ bmw, но с робска душа и страх от правителството (то трябва да се страхува отъ Мене, защото ще изчезне в небитието, както "царската" партие). не ми трябва живот на бустерирано насила говедо с маска-педераска и зелен сертификат за проследяване, но по мърсулски престъпно. не ми трябват управленията настанени от масоните-неверници и техните хазарски-юдео-антисемити от сатанинската синагога. за разлика от днешното: богатство и пропадение. продай себе себе си, за да живееш като скот. свобода за Народа и смърт за управляващите марионетки. Бог с нас

ПОСРЕШНЕТЕ ГО С " КАМЪНИ И ДЪРВЕ " ! ДВУЛИЧНО МЕ..КЕ , Р , Е !

Слава на Уилям Уолъс

2022-05-01 07:38:51 бай Шоп (нерегистриран) Раковски, Левски, Мел Гипсън ........ не са хора патриоти? ------ СА БИЛИ ПРОТИВ МОСКАЛА ! ТЕ НЕ СА РАТУВАЛИ ЗА "ЗАВИСИМОСТ И РОБОЛПИЕ КЪМ РУСИЙКАТА", А ЗА НЕЗАВИСИМА И СВОБОДНА БЪЛГАРИЯ ! НИКОЙ ОТ ТЯХ НЕ Е ВИКАЛ РУСИЙКАТА ДА НИ "АСВАБАЖДАВА" , ТЯ САМА СЕ Е НАТРЕСЛА ТУКА ... И НЕ ЩЕ ДА СЕ МАХА!

И е време най-накрая някой от нашите двешни т.нар. водачи да разкаже за масовото бесена на организаторите на " Велчовата завера" от Руския башибузук, за " щастливото завършване на Софийската афера " на граф Игнатиев, за действията на руската дипломация по време на Априлското въстание, за окупираните територии , които са трябвало да бъдат руски по Сан Стефанския договор. А тоя лош американец Макгахан със сигурност е бил соросоид да мине от гадната Америка чак до Батак, та да опише Баташкото клане.

ПРЕЗ 19-И ВЕК, ОСМАНСКАТА ИМПЕРИЯ Е НЯМАЛО ДА БЪДЕ ТАКА РАЗКЛАТЕНА, И ТОГАВА БЛЯДОВЕТЕ НЯМАШЕ ДА ПОСМЕЯТ ДА СИ ПОМИСЛЯТ ДА ИЗЛЯЗАТ НА БОСФОРА , КАТО МЕЖДУ ДРУГОТО И ДА "АСВАБАЖДАВАТ" ТЕЗИ, КОИТО ВЕДНАГА ЩЕ ПОРОБЯТ!

Патриотизмът, саможертвен и просветен, е еталон за всяка епоха, обяви държавният глава Румен Радев ------ НЕ Е БЪЛГАРСКА ДУМА ! БЪЛГАРСКАТА ДУМА Е "РОДОЛЮБИЕ" ! ПАТРИОТИЗЪМ И РОДОЛЮБИЕ ИМАТ ПРОТИВОПОЛОЖНА КОНОТАЦИЯ! "ПАТРИОТИЗМЪТ" СТЪПВА ВЪРХУ ОМРАЗАТА, ОТХВЪРЛЯНЕТО НА ВСИЧКО ЧУЖДО, ВЪНШНО ... Т.Е. "ПАТРИОТИЗМЪТ" ЕКСТРОВЕРТНО ОТРИЦАНИЕ И НОСИ ОТРИЦАТЕЛЕН ЗАРЯД, И Е АГРЕСИВНО КЪМ ВЪНШНИЯТА СВЯТ ! ПАТРИОТИЗМЪТ ПОДТИКВА КЪМ "САМОРЕЖТВА", САМО И САМО "ДА УБИЕШ ВРАГА" СИ ГОТОВ ДА ИЗЛОЖИШ СЕБЕ СИ НА СМЪРТ! "РОДОЛЮБИЕТО" СТЪПВА НА ЛЮБОВТА КЪМ ВСИЧКО РОДНО, СВОЕ ....Т.Е. "РОДОЛЮБИЕТО" ИНТРОВЕРТНО ПРИЕМАНЕ И НОСИ ПОЛОЖИТЕЛЕН ЗАРЯД, И Е БЕЗРАЗЛИЧНО КЪМ ВЪНШНИЯТ СВЯТ, НЕ СЕ ИНТЕРЕСУВА ОТ НЕГО! НЯМА ДА ТЕ ПОДТИКНЕ КЪМ "САМОЖЕРТВА" САМО И САМО ДА "ДА УБИЕШ ВРАГА", ЗАЩОТО ИЗОБЩО НЕ СЕ ИНТЕРЕСУВАШ ОТ НЕГО! НЯМА ДА УПОТРЕБЯВАШ БЛЯДСКИ ЧУЖДИЦИ, КРЕМЪЛСКИ КАЛЪФ !

ко ве гашник американски искаш да кажиш, че Гарибалди, Раковски, Левски, Мел Гипсън ........ не са хора патриоти?

НЕ СЪМ ГИ ПИТАЛ КАКВИ СА - ДАЛИ СА "ПЕЙТРИЪТИ ИЛИ РОДОЛЮБЦИ !

ония българи умрея истинските! Те знаеха, че турците са врага сига сал са джафкат кой да е господаря ни новия поробител - американци или руснаци! Честит Празник 1 Май Ден на труда!

От Буча съм, чичо. съм, чичо. Знаеш ли Буча? Хе, там зад горите.в Украйна .. много е далече, нямам татко, майка: ази съм сирак, и треперя малко, зима дойде вече. Ти Буча не си чул, а аз съм оттам: помня го клането и страшното време. Бяхме девет братя, а останах сам. Ако ти разкажа, страх ще те съземе.

Чада, този човек е прелюбодеец. Знам,че за много от вас това едва ли има значение, но пред Бога има и неговото Проклятие се стоварва с цялата мощ върху целия ни народ, защото го е избрал за водач. Размишлявайте по тези въпроси.

Съгласенсъм! Така е било! И въобще някой задава ли си въпроса защо именно( където е гръмнала първата пушка), Копривщица не е опожарена. Защото целия град се отрича от 30 “луди глави” начело с Георги Бенковски, а въстаниците са затворени в пристройка на старата църква( ползвана за лудница). Разбира се, това не омаловажава подвига на малцината революционери патриоти. След което се събира откуп от една каруца злато, за да не се унищожи града от турците. Та Радев популиста ни мисли за глупаци.

Циничния русофилистик радев трябва да бъде изхвърлен от президентството с камион за битови отпадъци след като арогантно и цинично вулгарно се изцепи, че е против да се дава оръжие на украйнците, защото щяло да удължи агонията им. Това е изказване на руски фашист, съучастник на военните престъпници. Позор, анатема, простако!

Тия военни ако искат да вършат РАБОТА ( а НЕ само да взимат ЗАПЛАТА) , нека отидат до Лагерите за Башибозуци- Нашественици, ( до Елхово, Харманли и Враждебна- в София ), които направи- Боклук Борисов Банкя-лията и да ги СЪБОРЯТ, ЗАПАЛЯТ и да изтребят арабите и всякакви негри - маймуни там... Както е правела Българската АРМИЯ между 681 и 1990 г, за да я има България..

Интересно що КП не мина през Копривщица, страх го е от снежни топки ли?

Така говорят все едно сами сме се освободили, на връх шипка въстаниците срещнали турската амия и я разгроми ли сами браво !

Да отбележим Априлското въстание и да благодарим на украинците за Освобождението ни.-

Точно! И на американците че са изпратили оръжия за въстанието

Радев е в Копривщица да почете априлското въстание, а Кирчо се интересува от Киев и да плещи глупости :)))

Прибързали са.Била е определена датата 04 Юли за начало. Това се кние от историците ни. Така са наредили от Североизток.

"Единствено с ИЗПРАВЕН ГРЪБ човек вижда ясно и върви напред" Страшно се кефя на ТЪНКИТЕ намеци на президента. :)

Така наречения президент беше архитект на това правителство и лично лансира простото кире.

Киро тъпира заблуди всички , и аз бях се засилил да гласувам за него добре че не го направих , защото сега щеше да ме е срам от себеси

Надявам се и генерал-губернаторът на България, уважаваната и обичана от всички нас Нейно превъзходителство г-жа Херо Мустафа също да е била там!

Копривщица - малкият градец на Средногорието, който след първата пушка и въстание на младите, под натиска на по-старите ги събра и затвори, а след това ги предложи на идващата в града османска войска. Къщите за чудо и приказ, издигнати благодарение на работния българин и щедрите поръчки от Империята заради многобройните й войни с Русия, за които се плащаха двукратни и трикратни пари за изработка на пушки, саби, обуща, униформи на османската войска, бяха откупени с жълтици да не бъдат запалени. Резултатът - единствените автентични образци на къщи в района от преди средата на 19-ти век. За слагащите плюсове и минуси - четете Иван Хаджийски хубаво го е написал, ама някой трябва и да го чете.

Предатели абсолютни са в Копривщица. Война се води със сляп фанатизъм до пълната победа или горчивия край. Като ги сравним с Кочо и ти става ясно какви боклуци са. Жалко, че точно боклуците се размножават и сега достойните им наследници същата песен пеят.

Съгласенсъм! Така е било! И въобще някой задава ли си въпроса защо именно( където е гръмнала първата пушка), Копривщица не е опожарена. Защото целия град се отрича от 30 “луди глави” начело с Георги Бенковски, а въстаниците са затворени в пристройка на старата черква( ползвана за лудница). Разбира се, това не омаловажава подвига на малцината революционери патриоти. След което се събира откуп от една каруца злато, за да не се унищожи града от турците. Та Радев популиста ни мисли за глупаци.

Радев не е популист , просто трябва да има нещо с което да се гордеем а то е малко защото сме пумиярски народ , историята го е доказала

Прецедентът е там( не, че гори от желание), ама простото оти го нема, дали щот сравни въстанието с нещо в Окрайна...

Естествено, Бочко пак не е там, както не беше на нито един национален празник през последните 13 години. Сигурно да не ядосва ортаците си от ДПС.