Коментари - Арестуваха главния архитект на Поморие | dnes.dir.bg
назад

Арестуваха главния архитект на Поморие

Спецполицаите от ГДБОП арестуваха главния архитект на Поморие Светозар Рашков и запечатаха част от сградата на общината.

Обратно в новината

Коментари - Арестуваха главния архитект на Поморие | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Ами архитекторите-рушвет в Пловдив!?

kradecat/kmeta/vika drajte kradeca.

НАЙ-ПОСЛЕ НЕЩО ДА РАЗДРУСА НЕДОСЕГАЕМИТЕ В ПОМОРИЕ!!! ВСИЧКИ ВИЖДАХА И ЧУВАХА ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС НО НАЙ-ПОСЛЕ СЕ НАМЕРИ ЧОВЕК,КОЙТО ДА ПОКАЖЕ НА ЦЯЛАТА ОБЩИНСКА АДМИНИСТРАЦИЯ,ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС.ВСИЧКИ ,КОИТО СА БЛИЗКО И СВЪРЗАНИ С РАБОТАТА НА АРХ.РАШКОВ В ОБЩИНАТА СА УЧАСТВАЛИ И УЧАСТВАТ С ДАЛАВЕРИТЕ СВЪРЗАНИ НЕ САМО С ЕВРОПРОЕКТИТЕ,НО И СЪС ЗЕМИТЕ,КОИТО СЕ РАЗДАВАХА СРЕЩУ ПОДКУПИ.ЗА ВСИЧКИ ТЕЗИ НОВОИЗЛЮПЕНИ СТРОИТЕЛНИ БОСОВЕ И СОБСТВЕНИЦИ НА СГРАДИ,ХОТЕЛИ И ДРУГИ СТОЯТ ОБЩИНАРИТЕ НАЧЕЛО С КМЕТА,АРХИТЕКТА,ЮРИС И ТСУ.ЦЕЛИЯТ ГРАД ГИ ЗНАЕ И ДО ВЧЕРА СЕ ЧУДЕШЕ НО НАЙ-ПОСЛЕ ЩЕ ИЗЛЯЗАТ НАЯВЕ И ДАНО ПОМОРИЙЦИ ГИ ВИДЯТ РАЗОБЛИЧЕНИ И НАКАЗАНИ.

сега да се готви и кмета на Царево и подобни

И за довършването на магистрала Тракия ще трябва работна ръка,така че действай!... и никакво пращане на айдуците (особено тея дето са усвоили по-големи суми незаконно) в затворите защото са пълни и нямат капацитет! Така хем ще се отчетем пред ЕС,че няма безработица,а и държавата ще спести някой лев от изграждането на националните обекти!

На Вашият главен архитект му е толкова трудно именно защото строителите имат други очаквания. Те очакват всичко да се случва под масата и никой да не им се пречка, тъй като в България това е правило, а не изключение. Ако тази практика се премахне, дебеловрати инвеститори няма да смеят да му оказват натиск за да се приемат малоумните им проекти. А иначе на този Ваш честен главен архитект най-искрено бих му стиснал ръката, защото напълно осъзнавам колко му е трудно. Просто е сбъркал държавата.

Ти си ненормална!!!

Jlko za Rashkov.Izgoria zaradi dalavrite na kmeta.Rashkov e pionkata.Toi e naznachen ot kmeta i dalaverite sa na kmeta.Razsledvaite kmeta.Poluchava 1000lv.zaplata ,a proverete kakvi hoteli i palati e postroil.Poviarvaite mi -vsichko smardi okolo tozi kmet i vsichko minava prez nego v tazi obshtina.

Kato slujitel v obshtinata vi uvedomiavam,che Rashkov e pionkata v racete na kmeta.Rashkov e naznachen ot tozi kmet i igrite sa obshti.Po dobre proverete dalaverite i imotite na pomoriiskia kmet ,koito postroi palati s 1000lv.zaplata.Tozi moshenik i dalaveradjia e za zatvora.Vtazi obshtina cari edinonachalieto.Niko druk ne vzema reshenia osven nego.Pak povtariam shte izgori pionkata ,a istinskia lapach shte se izvarti i shte ostane.Ne go dopuskaite.Borete se Pomoriici za izkoren ivane na tova zlonarecheno Zlatanov.Na vsichkoto otgore toi e i psihichno bolen.

Цялата общинска администрация е за затвора. Да кажат къде са ужким изгорелите планове на града!

Всички архитекти за затвора???? Абе както е тръгнало само частните пишещи във форума ще останат. То ще настъпи скукааааа. Между другото познавам един главен архитект, който години го обвиняват, че пречи на бизнеса и на растежа на един град, защото не се съгласява нещата да се случват под масата. Знаете ли колко нерви и заплахи е отнесъл, а сега и той за затвора. Накой ще кажат тъп архитект, щом не се е възползвал както трябва. Е, така е сега в Поморие и Несебър, а най-вече в София гражданите броят пари / щото няма бедни поморийци и несебърци, еле софиянци има само вечно недоволни/, а ние стотинки, ама имаме честен главен архитект.

Дано тези проверки и арести да стигнат и до Добрич, защото тук е страшно. Нямаш ли пари и връзки за никъде не си, А пък нашата главна архитектка е съгласна на пиене и на секс за една нощ,

Не ги пускай тея архитекти,бизнесмени хайдути и други заловени,а ги прати на обекта в Белене да построят безплатно АЕЦ-а, да се отчетът пред обществото!...

А кога ще дойде ред и на главния архитект на варненския квартал Аспарухово,Ганчев.ТС е е котило на гнусни мижитурки и крадливи корумпета,мислещи само за собствените си задници.

Арестуват много , но никой не е осъден !!!

И в Ст. загора е същото. Гл. архитект позволи да се построи бензиностанция на 5 метра от жилищен в центъра на града.Всички документи били изрядни???Смях в залата:))))

айде бе, сефте да съдят някого, за да го оправдаят. Нали по- закон са амнистирани. Пак някой вдига шум да отчита дейност.

Това е утвърдена практика в цялата страна. ARHITEKT съвсем правилно е описал нещата. И още нещо важно - това никъде не се случва без знанието и благословията на кмета. Да не се прави на хрисим - НИЩО не става в една община без кметът да е наясно. Лапаницата е тотална - много вземат на ръка, повечето прилагат схемата проектиране в препоръчано проектантско бюро. Това е схема, при която много трудно се доказва вина - в повечето случаи, говорим за умни и интелигентни хора и нещата са съгласувани с действащото законодателство. И лъвският пай, разбира се, остава за кмета. Напоследък, обаче, всички станаха много алчни. Предполагам, във връзка с бума на строителството и цените там. Решиха много бързо да станат много богати. И станаха непредпазливи. И това ще им изяде главите. А по морето нещата са особено ясно изразени. Много пара се завъртя там през последните години.

Бравос! Чакам същото и за главната архитектка на В.Търново.,там нещата са същите ама мащаба е друг >

dano aresta bade posledvan i ot zatvor, zachtoto prestapleniata mu sa za dogivoten, a ekrana ne bi ni stignal da predstaviame danni i sluchei na nezakonni rechenia.

Лично според мен,като помориец,има и варянт на този човек да му е бил оказван сериозен натиск от определени хора,които командват парада.В Поморие са съсредоточени мн интереси и инвестиции.Но според мен е рано за коментари,може нещата да не са така както изглеждат.И в крайна сметка града просперира доста бързо и макар в условия на криза и свито потербление,този летен сезон беше най-силният за нас от мн време.Града не е изгубил своят чар.Така че не е редно да бързате с изказванията...

Тази информация направо ме учудва. Ако е така, то кметът на Банско и бившата архитектка би трябвало да влязат и никога да не излязат от затвора.

Нашия във Варна кога ще го прибират? :)

ами сигурно затворите са препълнени и трябва ново строителство,нали пак архитект трябва да го разреши

Това го знаеме всички....Ама никой нищо не прави през тези 20г.Най-първо трябва да вкарат в пандиза гадния мазен архитект на София ама и тези преди него също....Като се почне от тези бензиностанции дето само приед парламента не е построена засега....

Вижда се се започва и в Бургоско.Кога обаче ще достигнат и до гр.Средец не се знае.При нас законите почти ги няма.Ние още строим комунизма.В нашата община не всичко е наред.Бързат да продават заменките на земи,за да заметат следите на далаверите си.О,боже,кога ще дойде видов ден и за Средец.

Бях в Приморско на почивка и това лято! Наясно съм с проблемите им само като чуя по улиците какво си говорят хората. Какво стана с бившия кмет на Приморско? Неговите далавери и имоти няма ли да се проверяват?

Нека проверят и служителките в общината,които отговарят за незаконното строителство!Те не вземат само пари,ами и злато! Накичени са като коледни елхи...

Само вижте как се строи всяко възможно парцелче в Поморие и се замислете за кви цифри говорим

ЯВНО НАЙ-СЕТНЕ И В НАШИЯ ГРАД ИДВА ВИДЬОВДЕН! ТОЗИ МИШОК В ПРПДЪЛЖЕНИЕ НА ПОВЕЧЕ ОТ 10 ГОДИНИ ДЕРЕБЕЙСТВАШЕ И НЕ СЕ СЪОБРАЗЯВАШЕ СЪС ЗАКОНИТЕ, И В ЧАСТНОСТ С ТОЗИ ЗА УСТРОЙСТВО НА ТРЕРИТОРИИТЕ. ЗА ДА БЪДЕ УДОБРЕН КОЙТО И ДА Е ПРОЕКТ, ТРЯБВАШЕ ДА БЪДЕ ПРОЕКТИРАН ОТ ФИРМАТА НА СЕСТРА МУ И ЗАРАДИ ТОВА ВСИЧКИ НОВОПОСТРОЕНИ СГРАДИ В ПОМОРИЕ СА ЕДНАКВИ, ГРОЗНИ И НЕЗАКОННИ. ВЪПРЕКИ ХИЛЯДИТЕ ЖАЛБИ И СИГНАЛИ НА ПОМОРИЙЦИ, КМЕТЪТ ЗЛАТАНОВ НЕЗНАЙНО ЗАЩО ГО ПОКРИВАШЕ. ВИНАГИ ЕДИНИЯТ СЕ ОПРАВДАВАШЕ С ДРУГИЯ И ОТЛИЧНО ИГРАЕХА РОЛИТЕ НА ДОБРОТО И ЛОШОТО ЧЕНГЕ.

Кога ще арестувате същия на София? Отг. : Никога, щото е пръв приятел на вожда ББ... Двойни стандарти...

мчи утй нашто момче Митю Очите и онуй Данчо Пръча кво ши каят пу тоз въпрос???

Арестувани много,осъдени няма-защо???

Дали ще продължат.....за съсипването на парка,за съсипването на северната коса, за безумните строежи на разклона за Бс???

има навсякъде творчество, ама при нас им е вдъхновението

dali sa gu pussritali malku ,barim ??????!!!

А, Петър Диков е за образец?

Не бой се ,архитекте,всичко е досъдебно производство.С прехвърлените дялове,по формулата халваджия за бозаджия и след 24 часа - пей,сърце!

Случи се нещо, което не си мислех че е възможно в България. Според мен ако наредят всички главни архитекти на една стена и пуснат откос с кратечница, най-много да падне един невинен. Ето хората, които са отговорни за това, родината ни да прилича на кичозна презастроена кочина. Те са виновни да не можем да дишаме, защото предвидените петна за паркове са станали на молове, да паркираме един върху друг, защото петната за паркинги са продадени за бизнес-центрове... Те са отговорни са бетонираното крайбрежие, правено без основно понятие за градоустройство, за абсурдните пошли хотели, пльосните как да е, без съгласуване по височина, по форма или по стил. Те са виновни най-красивите кътчета на страната да се превърнат в подобие на ориенталски лунапарк, където могат да летуват само австрийски шофьори на камиони, защото на останалите им се повръща от тая безвкусица. И на края, те са виновни да се събаря паметник след паметник на културата, а всички проекти с национално значение да ги лапат аверите им, след нагласени конкурси. Те сега ще бутнат последната останка от стара София заради ситито в новия куц градоустройствен план и ще затрият окончателно миналото на града ми.Не губя надежда, че някой ден справедливостта ще застигне и Петър Диков... Надеждата умира последна.

Няма да стигне цял затвор за главните архитекти на разни градове !

СКАТ от години говорят за тоя престъпен тип. Дано успеят да го одрънкат, ама не ми се вярва.

towa ne samo prikazki ! ... neka poglednat glawnia architekt na kiten ... pqk tam kqkwo stawa ...

Архитектът на Поморие дава разрешителни за строителство,а там доста се построи!В България липсва всякакъв морал в нашите държавни служители,поради упадъка през периода на комунистическото строителство!Сега още дълги години ще сърбаме попарата на живковия режим,когато нямаше нещо ,което да стане без връзки!Връзките естествено бяха придружавани с пари,а тъи като дори и име да дадеш на детето ти,трябваше да получиш разрешение,значи знаете какво означава това!Преодоляването на корупцията изисква бившата компартия,наричаща се сега БСП да бъде разгромена,разбита и унищожена като престъпна организация!

Vreme mu be6e.......

О-оо ! Значи наистина приказките за пряко участие на архитекти са не само приказки ! Ха да видим какво са натворили и в други кътчета/кътища на България ! ....леле, ами ако имат творчество и в чужбина !?!

а в Несебър май ВСИЧКИ НАСТОЯЩИ И БИВШИ В ОБЩИНАТА СА ЗА са..................

EMI VALIO DIMOV GLAVNIQ ARHITEKT NA NESEBAR E 10000 PUTI PO NAPLESKAN SAS KAL DA GO RAZSLEDVAT I NEGO

И Диков е за тия служби дето бат Бойко се вихри с тях.Я, вижте какво е построено на ул.Галичица и ул.Якубица в кв.Лозенец в София, вижте как са спазени отстоянията от сградата на Математическия факултет, какво е наложило в квартал с етажност 4 етажа изведнъж да се построи и разреши построяването на архитектурни шедьоври на по 8 етажа + 2 в подпокривно пространство? Е, ако не са кинтите, то архитектите на софия са самаряни.