Коментари - Гръмнал бойлер бутна две стени на жилищен блок в Пловдив | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Пак счупихте стрелката на тъпомера.От късо съединение може да изгори бушона но не и да се взриви бойлера.Бойлерът може да се взриви само ако са неизправни терморегулаторът и термоограничителя както и балансния клапан.

Какво общо има някакво ”късо съединение” с гръмването на бойлера!

Коко, тъпомерът е изцяло твой. Първо си представи си какво би представлявало едно късо съединение в прекъсвача, който трябва да включи/изключи бойлера и тогава ела отново да се изказваш компетентно.

Шема извинявате ама този бойлер от коя година е , че има толкова здрави стени? Сегашните имат от 5 места да се спраскат и да им изтекат водите.

Хората са измислили "меки връзки" /първо те ще изплющят/, ама кой да ги монтира на поцинкованите тръби .........

...Бойлерът си е "жива бомба"... Виждал съм разрушения от такава ....Слава Богу не у дома! На бойлер ...умряла змия и политик в предизборна кампания ...ВЯРА ДА НЯМАШ ! Добре е , освен всичките защити , захранването му да преминава и през таймер за време... Аз никога не го оставям включен, когато спя, не съм у дома или вляза да се къпя ....

На бойлерите им падат фланците, за да не падат прозорците от стените.

Обикновено бойлерите работят на "късо съединение". С какво ли са го пълнили този бойлер , че да гръмне от "късо съединение"?

Релето на таймера също може да се спече. Затова слагаш термопомпен бойлер. Хем излиза по-евтино, хем повече от 70 градуса посмъртно не може да вдигне.

Прав си! Журналистическо аматьорство. При късо съединение, може да изгори нагревателят, окабеляването на бойлера, дори инсталацията, но не и да се пръсне казанът. В случая, просто не са сработили защитите. А те трябва да са 3!

goose

А ти след това се сети, че освен този прекъсвач имаш и термична защита, имаш и възвратен клапан с регулатор на налягането :) Някой е пипал там при всички положения, за да гръмне, няма как 3 от 3 защити да се скапят едновременно, за да гръмне.

Очевидно има как да не сработят и трите защити. Дали защото са дефектни, дали защото някой е пипал, дали защото бойлерът е стар и ги няма въобще...

Представям си. Ще изгори бушона!

Защитите трябва да са три ако бойлерът е произведен този век. Журналистие вероятно не са проверили модела му, но късо съединение не е невъзможна причина.

Бойлер гърми при изпълнени едновременно на всички от следните условия: 1. Термостатът не изключва 2. Термичната защита по ток не сработва 3. Вентилът не отваря при повишено налягане или има спирателна арматура преди него 4. Фланецът е подменен с такъв, който не изпуска при превишено налягане 5. Бойлерът не е свързан към ВиК мрежата с меки връзки 6. Никой не е пускал топлата вода през това време Забравих за основното, което се пита - бойлерът трябва да е включен :D Ако под спрян се има предвид да е спряна водата към него: 1. Ако е празен - най-много да изгори нагревателят 2. Ако е пълен с вода - виж условията по-горе

Това вече не са терморегулаторите, и топлинната защита на Тошовски смядовски и елпромски бойлери, демократчета! ..А и предпазните клапани бяха ...КЛАПAНИ!

Не си представяш достатъчно добре. Бушон ще изгори при късо съединение между фаза и нула. Но не всички къси съединения са такива. Ако жертвата е ключ на лампа, тя ще свети непрекъснато без значение от позицията на ключа. Може и на бушона да му направиш късо, което просто ще го извади от играта въобще и никак няма да изгори.

Тва се пак е слаба ракиа! Газова бутилка прави по големи бели!Особено при „умните”,които си зазиждат терасите!

Ей, не ,,зарязвайте,,бойлерите, еййй...!

Бутна или събори? Или може би срути или срина?

Не е след късо съединение. То може само да изгори предпазителите. Бойлерът е гръмнал, защото е бил оставен без вода. Възвратният му клапан се е развалил. Лошо е, че новите клапани връщат в тръбопровода на студената вода. Едно време си капеха отвън. Неприятно, но пък винаги можеше да се разбере, че клапанът не си върши работата

Драги коко, като хал хабер си нямаш какво е късо съединение, какво е ток и как преминава, по-добре да не се обаждаш.

при късо съединение ще изгърми бушона а не бойлера :D:D:D:D:D:D

Възвратният вентил не върши никаква работа при високо налягане. Напротив, може да е причина за "взрива" Слага се един предпазен вентил, настоен на сътоветното налягане и въпросът се решава.В случая и термостатът не е бил в ред.

Още едно компетентно мнение! Бушонът ще изгори само когато късото съединение е между фаза и нула, докато късо съединение между клемите на прекъсвач, където нула може да няма, просто ще накара консуматора да работи постоянно.

Ако бойлерът е пълен с вода, няма да гръмне, а ще се пукне водосъдържателят. Водата има коефициент на свиваемост 0,000000008.

Да,да. И презервативите не бяха меки като сегашните.

Твоето се класира на второ място! :D

И кой те е учил, че свръзвнето на верига/което описваш/ , се дефинира като късо съединение?

Съвременните винтили са комбинирни предпазно-възвратен.

Един въпрос: Къде си виждал фланец, който да изпуска налягане или ми кажи бойлер за който има варианти на фланец с изпускане и без изпускане на превишеното налягане? Нали за това се монтира предпазен клапан комбиниран с възвратен такъв!

Целият свят ще гръмне като атомен апокалипс

Погледни колко минуси имаш! И нито един+

Като се отпори водосъдържателят, тогава тази вода с темепература 250 градуса при 40 атмосфери, на атмосферно налягане 1/3 моментално става на пара при коефициент на разширение от порядъка на 1000. Ако няма вода, ще иам проблеми с нагревателя. Той нито е проектиран за температури като реотан на печка, нито е в състояние да загрее въздуха до 1000 градуса, за да може да вдигне някакво смислено налягане.

Късо съединение е когато токът минава по път, който не е предвиден при нормална експлоатация. Според теб протичащ ток в уж отворена верига какво е?

Ти погледни колко специалисти по всичко има наоколо.

Късото съединение също е вид затворена верига.

а на другото му се вика утечка Думата "късо" е синоним на най-кратко

във веригата обикновено има товар.

В съвременните бойлери има поне три защити. За да гръмне бойлер, трябва и трите да не сработят. Явно нещо е "пипано". Мнението на Таласъм е много точно технически.

При късото съединение не е задължително, но и не е изключено да има товар.

почти съм съгласен с него. Но! Бушонът може да "изгори" и при отсъствие на нула но при ток надвишаващ токът при който "гори", примерно между две фази. о_0

В статията не се споменава, но това е стар бойлер , който е произведен незнайно кога. Съвременните бойлери имат достатъчно защити за да предотвратят гръмването на бойлера, като в най-лошия случай имат слабо място, което да се отвори безопасно. Все пак съществува варианта някой " голям" разбирач да е пипал тук-там по уреда и в крайна сметка да е изобретил бомба.

Бойлерът гърми, когато са налични следните условия: - стопанинът му е голям майстор и много разбира, ама много-много, - той не признава защитите - много ги мрази, защото като вземат да изключват , поради повреда, теч и др.- ги шунтира за да не го дразнят, - вместо да извика някой да го поправи или да си купи нов, продължава да го ползва, особено ако капе.

късото съединение е между ушите ти, затова плещиш и пишеш глупости непрекъснато.

до дс Оказва се че винаги има обем незапълнен с вода, който при подходяща температура се изпълва с пара. А нейният коеф. на разширение е голям. За да е пълна картината нека добавим и фактът че вода с темп. близо сто градуса след като се освободи на атмосфера, започва интензивно да се изпарява, т.е. разширява. Това му се вика взрив.

Намекваюе за черна прокоба, пълним стаъията, щот Ви плащат на дума, или клоним към турски сериал?

Ама ако капИ как вдига налягането, за да гръмнае?

Новите бойлери са с елипсовидни тънки фланци и само с един болт. Промушват се през елипсовиден отвор и се завъртат на 90 градуса. При определено налягане се измятат и падат на земята. Старите фланци са кръгли с 8 яки болта. Няма мърдане по скоро да избие заварка на тавана отколкото фланеца да се размърда.

като гледам бая разбирачи има тъдява, имат късо съединение между ушите и плещят тъпотии. Бойлерът има достатъчно защити за да работи надеждно, когато не се БАРА от разбирачи с късо съединение между ушите. Обикновенно бойлерът почва да капе, разбирачите шунтират защитите , за да продължи да работи въпреки всичко и... това е резултатът.... БОЙЛЕРЪТ НЕ ГЪРМИ САМ, А САМО С ПОМОЩТА НА НЯКОЙ РАЗБИРАЧ