Борислав Сарафов разпореди ускоряване на работата по делата за катастрофи с жертви
На ръководителите на апелативните прокуратури е възложено извършването на цялостен преглед на спрени разследвания, неприключени дела преди повече от две години, както и извършване на засилен контрол
Обратно в новинатаКоментари - Борислав Сарафов разпореди ускоряване на работата по делата за катастрофи с жертви | Днес.dir.bg
Коментари
Днес се навършват 149 години от Априлското въстание 1876 година. Слава на всички герои. Слава на падналите за свободата. ДИРнишките ЗАПЪРТЪЦИ по стара традиция пак мълчат за събитието - зер да не обидят и разсърдят техния пряк началник и работодател ДЖОРДЖ СОРОС. Жалка работа, жалки пачаври, жалки изтривалки, жалки подлоги... Дори Сорос се отвращава и гнуси от тях!
А тези които източват парите за пътища и хората се убиват заради лоша пътна настилка направена преди една година , дупки , няма банкети , канафки за оттичане на вода и кал , стърчащи клони и дървета , а някои прибира пари за ремонт и поддръжка - тях кога ?
Тази позиция трябва да се закрие в България. А този пич, бие с пръчки и камъни както едно време... !
Този се скри от скандалите , свързани с прокуратурата и най-вече лично с него и след месец изпълзя като гущер на слънце да бори войната по пътищата.
Сарафа, човека на Пеевски и Пешо еврото се сети или му наредиха за катастрофите .Другите финансови икономически и политически престъпления на Боко и Делян Магнитски са на трупчета за да не е ВрИД гл.прокурор ,а като единствен кандидат да го направят /назначат/за гл.Прокурор.Задачите и задълженията си Сарафа изпълнява сравнимо с движението на дералиращ пътническия влак София -Варна.
Г-н Сарафов, как така пиян залян шофьор се качил в МПС, причинява смърт на пътя и бива осъден за убийство по непредпазливост ??? Какви са тези калпави закони бре ??? Самото обстоятелство, когато шофьор се качи в нетрезво състояние в МПС, същия нарушава закона за движение по пътищата защото става обществено опасен и уродлив и опасен за останалите участници в движението, пък после - НЕПРЕДПАЗЛИВОСТ ??? Защо не инициирате промени в Наказателния Кодекс съобразно новите реалности, така че това престъпление да стане умишлено ????
Тук например за залятото село Бисер с убити от държавен язовир, делото опитаха да почне след 10 години и го върнаха. Какво е ставало нататък не знам. Прокуратурата се тутка с някакви напълно безсмислени дейности. Преди се хвалеха как докарали 300 тома с доказателства. За какво е това? Съди се основно по това което дава най-тежко наказание. Тук не е като в САЩ с натрупване. Трябва обвинение да се реши да е до 20 страници и край. Събират най-важното и край. Кой е писал това? 300 тома. Кой ще го чете? Кога ще свършат? Ако съм съдия и ми снесат подобно нещо, ще ги върна и ще им кажа да дойдат с до 20 страници и ще ги глобя екологично за похабената хартия. Нещо подобно трябва да е в закон. А за това с джигитите има прости решения. Като в Германия 3 месеца неплатена глоба да е равно на 1 месец в затвора. Бих въвел ако за период има следващи провинения, всяко следващо наказанията да са по 2. Ето ако трябва формално да плаща 100лв, то при следващи 200, 400, 800, 1600 и така нататък - геометрична прогресия. Над някакъв период без провинения да пада като надаване. Но така ако му е евтино, нататък няма да му е. И това че е по-богат, няма да го отърве. И не са нещата на кампании. Въпреки че могат да следят различни сфери така и се захващат с едно и като очакват резултат минават на следващото.
Цялата държава е тежко катастрофирала и ерозирала, щом стабилността в нея зависи от примати и престъпници като Борисов, Пеевски и шайката от ПП-ДБ. Не прави изключение и т.нар. "прокуратура", която е някакво абсолютна имитация на държавно обвинение. За да се промени нещо изобщо, са необходими дълбоки и системни промени. С фарсът, наречен "избори", се вижда колко става.
Тия дълбоки промени, кой знае още колко време им трябва да узреят. Народът е доказал, че докъм 500 години може да търпи, а дотук 75 години все още ги търпи.
Разбира се Сарафов ... давайте да претупаме нещата ...вместо да търсим виновните да наказваме безхаберниците ....давайте ...юруш да ускоряваме там нещо си ...да претупаме нещата ...некви смешни присъди .....особено за тия дет без да искат са напили и са качили на колата .
сума ти народ загина по псевдопътищата ни, сарафа се сети да проверява. на разпети петък.
А със катб кво става,и със пеевски,нещо поркурватурата е много мълчалива за това,явно сарафчето е нищо повече от една пионка