Отвориха ковачница в центъра на Габрово
Габровци отвориха днес ковачница в центъра на града - пред музейната Дечкова къща.
Обратно в новинатаКоментари - Отвориха ковачница в центъра на Габрово | Днес.dir.bg
Коментари
Чудесна новина .Тъкмо се канех да си купувам кон за да не ме смучат за данъци ,акцизи,винетки.На кон и дупките по пътя не са толкова опасни.Остава и чакръкчиите да станат повече ,че да ремонтират нещастните ни стави при падане.
Ковачница отворили тези, които го могат. По-голямата част от нашенци, нито могат, нито искат, нито се учат, нито им се работи изобщо. Американската мечта е да се изучиш, да работиш много и за голяма заплата и да постигнеш всичко, което си искал като малък. Българската- да спечелиш от тотото, ама и, ако може, съседа да го уволнят от работа, че да ти завижда и да те мрази денонощно. И жена му да избяга в чужбина, а на твоята да и сложиш силиконови цици, че из махлата да я одумват. И здраво чалга от мерцедеса втора ръка....
Между другото, в една ковачница няма никакъв мангал с въглени, а ковашко огнище, на което въглищата се раздухват от мях или вентилатор. Никакви въглени не се обръщат с дилаф, да ви имам новинарите, видяли, недоразбрали/...
Браво "граждани" само така вие продукт на човешката деградация. Няма човек без история и дърво без корени. Но вие модерни деградирали WOW-чета ме радвате.
Та не разбрах кое му лошото на това да се отвори ковачница?Аз съм на 37 години и още съжалявам че вече я няма последната ковачница в София на Сточна гара.А сега си захлупете простите кратуни във фацебоок и посетете най-близкия малл.Деградантски дърва без корен и посока-ето това сте вие.