Коментари - iPhone, iPod и iPad няма да поддържат Flash | dnes.dir.bg
назад

iPhone, iPod и iPad няма да поддържат Flash

Стив Джобс не е съгласен с довода, че щом Flash е широко разпространена технология, iPhone OS трябва да я поддържа.

Обратно в новината

Коментари - iPhone, iPod и iPad няма да поддържат Flash | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

дано да удържи твърдо позицията си - крайно време е flash да си замине и да отстъпи място на html5 - единствения проблем е оня боклук IE който спъва прогресът

Идеално. Основните проблеми във всички настолни и преносими компютри Мак се дължат на некадърния флаш. Ютюб отдавна предлага HTML5 и всеки може да си го настрои. Това, че флаш била многоплатформена технология е вярно, но фактът, че от една петилетка Адоби не отстранява тези проблеми за маковете също е много важен. Едва тази година CS5 ползва Cocoa нативно. За какво говорим? Сега Адоби искат достъп до iPhone OS без да си мръднат пръста, предлагайки същите боклучави неща, без да поддържат нативно функциите touch в нея. Какво се учудват? Адоби да си преработват технологията флаш или скоро ще бъдат изместени от HTML5.

Джобс е прав. Адоб са мързеливи и продуктите са им прекалено бавни и изискват твърде много ресурси.