iPhone, iPod и iPad няма да поддържат Flash
Стив Джобс не е съгласен с довода, че щом Flash е широко разпространена технология, iPhone OS трябва да я поддържа.
Обратно в новинатаКоментари - iPhone, iPod и iPad няма да поддържат Flash | Днес.dir.bg
Коментари
Джобс е прав. Адоб са мързеливи и продуктите са им прекалено бавни и изискват твърде много ресурси.
Идеално. Основните проблеми във всички настолни и преносими компютри Мак се дължат на некадърния флаш. Ютюб отдавна предлага HTML5 и всеки може да си го настрои. Това, че флаш била многоплатформена технология е вярно, но фактът, че от една петилетка Адоби не отстранява тези проблеми за маковете също е много важен. Едва тази година CS5 ползва Cocoa нативно. За какво говорим? Сега Адоби искат достъп до iPhone OS без да си мръднат пръста, предлагайки същите боклучави неща, без да поддържат нативно функциите touch в нея. Какво се учудват? Адоби да си преработват технологията флаш или скоро ще бъдат изместени от HTML5.