Берлускони бесен на авторите на книги за мафията
Италианският премиер Силвио Берлускони заплаши да удуши лично създателите на филми и на книги за италианската мафия, които представят Италия в неблагоприятна светлина по света, предаде Франс прес.
Обратно в новинатаКоментари - Берлускони бесен на авторите на книги за мафията | Днес.dir.bg
Коментари
Може би тва да е спасението от мафията. Даваме и власта и вече не е мафия, какво лошо има ? Ето и в БГ вече почти спряха поръчковите убииства. Е не, че няма материал, но вече мафията е по-спокойна, поне 4 години няма да има банкери с дупки по главите ( отнася се за тези, който намлят лихвите )
Берлускони е много ревнив - като разбра, че има премиери, които бият несимпатични им хора, веднага реши да надцака и заяви, че той пък ще ги души ! Явно, това се харесва на част от електората, за която това е проява на мъжко поведение. ++++Ин нямаше да се изказва така. ++++Както и нашия герой ...
Типично изказване на самозабравил се простак.Да вземе да удуши не писателите,а мафиотите,че те срамят страната му.Само че ...не му отърва.
Щом в Италия, където престъпността е в близки отношения с политици, които стават и министър-председатил хората са доста добре икономически и живеят доста спокойно /живял съм там/ , може би има надежда и за България?!
Щом в самата люлка на цитирания икономико-социален подход се нарушават негови базови процедури (тайна на вероизповеданието и/или бизнес тайна) -- вероятно скоро ще видим/чуем детайли за далеч по-близки/важни неща за нас . (които също така отдавна са обществена тайна дето всички я знаят)