Коментари - Жертвите на грипа се увеличават, станаха 12 | dnes.dir.bg
назад

Жертвите на грипа се увеличават, станаха 12

12 вече са жертвите на новия вирус A (H1N1) у нас. Само днес беше съобщено за четирима души, чиито изследвания показват, че са били заразени от свински грип.

Обратно в новината

Коментари - Жертвите на грипа се увеличават, станаха 12 | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

мен пък вчера ми разясниха конспирация, която гласи следното : В България, свински грип върлува от лятото...поради опасност за туризма обаче той е прикрит, като се обясняваше, че болежките на хората са просто сезонни неразположения. И когато вече в цял свят започнаха да шумят, а и настъпи зимата, в България вече започнаха да шумят около грипа. Използването на маските е неадекватно...много трудно става заразяването поради кихане/кашляне. Аз бях болен, никой в семейството не се зарази, никой в работата не се зарази. Никой не носеше маски. Мийте си ръцете, оттам е по-вероятно да се разболеете. А когато се разболеете, просто отивате при лекаря, той ви изписва антибиотик и всичко си е нормално...както все един друг грип. Нз дали е вярно или не, има доста логика в думите му...все пак съм по-склонен да вярвам на втората част, а именно начините на заразяване и тез БЕЗУМНИ маски, които хората си купуват. Аз не видях миналата година да се купуваха тези маски! Тогава нали пак имаше грип...о, чакайте, тогава беше обикновен грип. Сега е свински грип. Много съм глупав, разликата е от тук до небето!!! Едно ме е яд...че не се сетих аз да произвеждам тези маски. Ако бях, то вече да съм милионер! Но нищо...идва 2012г., ще измисля за тогава нещо, което хората да си купуват, за да оцелеят и така...ще стана милионер заради глупостта на хората! Само още 2 години...

И преди са умирали хора от грип, но не предимно МЛАДИ...Поне за мен има разлика дали са пенсионери или хора около 30.

Съболезнования на близките на починалите болни.Не мога да разбера от новината ,дали Петя е лекувана само със Тамифлу или и с антибиотик,защото казаха,че тамифлуто действа в първите 48 часа,а от написаното се вижда,че са били минали вече 4 дена.Ще ни увеличат здравните вноски,но кой ще увеличи загрижеността у лекарите за пациентите,тяхната компетентност и адекватна организация на болничното лечение.Наистина и аз като се разболях,висяхме 30 човека и грипозни,и такива дето чакаха с рецептурни книжки заедно.

абе ей драскачите тука,не ви ли стана ясно как се разнася тоз вирус бе тъпанари,там където има движение на хора,а именно в тез райони-опака,търгови сливен,русе,където населението бедно и от много време ходи на гурбет в чужбина,какво се чудите толкова?лошото е друго,че властите знаеха че това ще се случи,защото свинския грип не е от вчера,а са безпомощни и нямат пари за ваксини като в гърция например,дето ваксинираха задължително и чужденците,позор за БГ здравеопазване,позор за властите!!!

Пациент (12.11.2009 г. 16:25ч.) Уважаеми господа! В шуменската болница не се прилага адекватно лечение! Две седмици лекуват пациент и не могат да поставят диагноза! Сменят се антибиотици без резултат, а състоянието му се влошава --------------- Т не е новина за българската медицина,това е нормалното й състояние!нАПРОТИВ,Н БИ БИЛО ОБРАТНОТО - да се разтичат за някой обикновен човечец като за някой баровец,да му назначат моментално още същия ден АДЕКВАТНО ЛЪЧЕНИЕ,Т.Е. Тамифлу/Реленца и вс.останали необходими лекарства и човечеца да вземе та да оживее въпреки всички положени грижи и лечение за него!

Ти изглежда нямаш и средно образование! Реакция на антибиотици с вирус!!! Ти чуваш ли се???!!! Те немогат да взаимодействат по никакъв начин. Вирусът не е жив организъм, а антибиотика както подсказва името му е анти - против, срещу - биотик - жив организъм - т.е. отрова за бактерии. Но когато те нападне вируса имунната ти система е заета да се бори с него и те нападат и бактерии, т.е. получаваш бактериална инфекция, а тя се лекува с антибиотик, умнико!

Lora, v Skandinavie ne se e 4ulo da sa otkazali vaksinata, dori naprotiv, horata se vaksinirat dosta aktivno. Da ne govorim 4e sre6tu recepta si kupuva6 Tamiflu na po4ti simvoli4na cena, razlikata se poema ot darjavata!

Работя в системата на БДЖ.Написаното по-горе не отговаря на истината.Не са раздавани маски и витамини.Колективът ни се състои от около 100 души.Имаме пряк контакт с клиенти.Много голяма част от тях са чужденци.Кого лъжете господа?Спокойно ли спите?Аз спя спокойно.И въпреки,че не ми плащат заплатата редовно,съм си купила и маски и витамини.Онези,за коите пишете ,си ги ползвайте.Да съм жива и здрава.Вие няма да ме опазите.

А за лошата хигиена и мръсотията навсякъде никой нищо не казва. Има грип и не само това. Ами хепатита?! В училищата, например, ще се подобри ли хигиената? Те почти нямат препарати за почистване. С един парцал бършат навсякъде - и пода, и чиновете - ако изобщо...Това ХЕИ спи ли?!

Лора, дай малко повече информация за това, за което пишеш за Англия и за ваксините! сайтове, линкове и пр. - за да разберат хората какво наистина става и да внимават много с ваксините!

s tozi svinski grip 6ega ne biva, GOSPOD DA NI PAZI! ama k1de e boiko borisov i da spasi vsi4ki ? ili pak 6te kaje stani6ev e vinoven za gripa! nali za vsi4ko v tazi d1rjava e vinoven stani6ev- sigurno toi e dones1l virusa...

бая ще да са позакъсали фармаокнцерните...що така тук се дига патардия ...мдааа аз мисля, че умират по 2000 годишно от грип, ама това овчият поглед Нанев дали го знае?????

Aide stiga s taia vaksina ve4e bre HORA! nikade po sveta ne ia iskat, vsiaka evropeiska strana ia e otkazala, za6toto ne e testvana i vav Velikobriatnia ima6e niakolko smartni smrtni slu4aia sled vaksinirane. Aide stiga ve4e kato niakvi ovce viarvate na madiite!!! Eiii aman ve4e!

Всички случаи трябва да се съобщават, но медицинското обслужване е организирано неправилно. Това чакане в заразните чакални е убийствено. Всички лекарства, без наркотиците, трябва да се продават свободно в аптеките.

Вальо (12.11.2009 г. 18:20ч.) Я си опресни знанията по биология. Що е то вирус и що е то бактерия...

Не трябва да виним само лекарите и здравеопазването, а да имаме предвид нещо, които самите лекари споделят помежду си, а именно: тези нови вируси, някои от които още нямат име, се държат много странно и медзиците са просто безпомощни, но не могат да признаят този факт откритож. Та накратко: яжте основно прясни плодове и зеленчуци, и прясно приготвена храна, много чесън (за този, на когото му люти има прост и ефикасен изход . скалидките (колкото се може повече) си нарязват много наситно и след като се объркат с илио/зехтин и друг зеленчук (за препоръчване магданоз), не лютят и не дразнят. Вкл. всяко вечер в храната добро червено вино (каберне совиньон е оптималния вариант). Пазете от настинка и по възможност ибягвайте град.транспрорт. Тъй като гриповете тепърва ще се проявяват, всяка събота и неделя прекарвайте по няколко часа в някой от големите паркове, а най-добре е извън София. Всичко изредено дотук ви гарантира успешно оцеляване в тези сатанински времена.

Този грип е смъртоносен и не слушайте ГЕРБ аджиите които Ви говорят глупости!!!! Исти е че лекалства в аптеките няма и за това са виновни от правителството!!!

ме обявихте за луд, на ви сега!

Живея във Франция и тук изобщо не е такава паника с грипа.Ваксини за обикновения грип се продават във всяка аптека,а на въпроса дали мога да закупя такава за свински грип,ми отговориха,че тя се предписва само от диспансера...така че не съм сигурна дали в българия наистина има чак такава епидемия или става въпрос за масова психоза...

Скъпи съграждани и съселяни,успокойте топката!Всеки ден мрат и се раждат хора.От тези които мрат е нормално да има и някой болен от грип.Проумейте го, всичко е едно ТЕАТРО!Не се дръжте като овце !Не се подавайте на цирка , който разиграват търговците от здравеопазването

Да ме прощават пострадалите!! ГРИП СЕ РАЗРАСТВА УМИРАЩИТЕ СА МНОГО ВЕЧЕ.............. каза Премиера в Панорама, взел съм всички мерки, даже и за норките. От общините дават безплатни ковчези и безплатен гроб. Иначе в другите страни, Гърция лятото например, след втория случай се имунизира цялото население.....Гласув за мутрата, давайте му 100% одобрение, радвайте му се, ПРОСТИЙ народе......

дъщерята на ББ се расополили и веднага я приели в болница. Установили свински грип. Прекарала го леко. Самият бащица на народа го разказа в Панорама. На нас каза да не се паникьосваме. Другите ги оставят с високи температури по домовете и когато стане безизходно ги приемат в болници и стига до леталин изход.

Да ви кажа при мен как беше. С вируса се пребори организма ми, а с бактериите антибиотик - аугументин. Просто и ясно. Ама щом сме тръгнали и лаиците да обясняваме на лекарите как са нещата го закъсахме...

svinskiat grip atakuva belite drobove i drugi slabi mesta ako ima takiva. Vazhnoto e da ne se lekuvate s chaicheta ili hexoraleten i drugi bilkovi prostotii....tova e seriozen virus ne alabala....

tamifluto spira virusa a antibiotika bakteriite koito prichinjavat pnevmoniata i se aktivirat ot tozi virus .....Klacid, augmentin etc...ima oshte no se konsultirajte....

В България допреди няколко седмици имаше само няколко случая на свински грип. После се оказа, че всеки който има респираторно заболяване да се води от свински грип. Сега изведнъж 12 починали. Ето това е здравеопазването в България. Доскоро си мислех, че ако някой има нещо по-сериозно от грип няма да го оправят, ама вече и грипа щом се опъна просто нещата вървят на много зле. Обаче най-важното е да се вдига здравната вноска, да се правят допълнителни структури, които да облагодеталстват нечии джоб и корупцията в системата. Пък хората да мрат.

tamiflu e efektivno pri purvite simptomi triabva da se vzeme do 48 chasa maks 72 ot bolkite v gurdite, kashlica temperatura etc....antibiotika sushto no se konsultiraite s lekar za da vi kazhe koi antibiotik...

Цяло чудо е, че има само 12 смъртни случая, при положение, че в България няма елементарно здравеопазване. Да не говорим, че бай Ганьо /60-70 процента от българите/ е мръсен чалгар без ангажименти към хигиената, но винаги с професионално мнение. Молете се на Господ да ни пожали, защото в България няма кой друг да ви помогне.

Чакайте в понеделник да отида на работа.........! Докато не ми се подсигурят условия - изолиране от контакти, маски и ваксина, няма да стъпя!!! Иначе - веднага подавам граждански иск до съда срещу работното място, висшестоящите органи и персонално до лицата, които ще имат наглостта да ме задължат!!!!! Вече го написах и дадох на мой човек, който ще пътува за Хага и Брюксел - ще му кажа само датата и входящия номер..... Ха да видим, тези бездушни некадърници как ще ме принудят ???!!!!!!.......

СПРЕТЕ ДА ПАНИКЬОСВАТЕ ХОРАТА! Нищо не е по различно като смъртност.На няколкостотин хиляди заболели процентът си е като други години.Каквото има да става, ще става.Създавате умишлено масова психоза.Много ви плащат фармацевтите.

Хора Спокойно, положението в Германия не е по-добро . Само с малката разлика, че тука има ваксини! Апропо, кой отпуска парите за ваксини?? Защо няма в БГ още ваксина?

pri bolki v gurdite se vzima tamifu + antibiotic bez da se chakat rezultati ili samolechenie..V protiven sluchai grobishteto.

TUK SKORO 6TE TRIABVA DA VKLU4VAME VSI4KI PO4INALI - VSI4KO SI E DO DARGAVNA POLITIKA - SEGA 6TE NI ORIAZVAT ZA DA SE VARGE BUDGETA .....

Мога ли да попитам това Правителстево, Защо не се поръчва ваксината в тази държавa???

stanaxme za sram na celiqt svqt.nikade po sveta nqma tolkova neadekvatno le4enie na gripA.kak tolkova darjavi se preborixa s gripat a v bg stava vse po zle ?i umirat vse po mladi xora.a tozi grip se izkarva mnogo po lesno ot normalniqt i se lekuva s antibiotik.no balgarite do kato ne zazleem nqmame navik da xodim na lekar.a i nqmame nito laboratorii nito bolnici kato xorata,dokato ostanovqt dali e grip A .xorata si izmirat.nqmali da se vzemat merki?nqma li da ima vaksini?kade e ministarat na zdraveopazvaneto v bg?

Ей,по-слабичките-нем да се пуашите!У вестнико днес пише,че пълничките по-ги хваща свинския грип.То сигурно и затова така се е нарекъл,нали??Свинск ще те хване,зависело от талията....... НЕМА ДУМИ!!!

При тези висококвалифициран чудно ,че умират толкова много хора от новия грип!Много съм страдал от грешки и незнание на лекарското съсловие,поради което предпочитам да се лекувам сам,въпреки че това се посочва като важна причина за леталния изход на починалите!

v bg stanaxme za pozor na celiqt svqt.tolkova darjavi se spravqt s grip a samo v bg stava vse po slojno.tozi grip se izkarva mnogo po lesno ot normalniqt i dokato ne se zadalbo4i ne se vzimat merki a posle stava kasno.no kogato se ustanovi 4e e grip a se lekuva savsem normalno s antibiotik.vaprosat e 4e nqmame dobri virusni laboratorii da se ustanovi na vreme.a i kogato ne sme mnogo zle na xodim na lekar do kato ne zazleem.a sled tova stava kasno.a kakvo stava s vaksinite?nqma li da ima pone za vazrastni i bremenni?ne rzbiram kakav e toq xaos v bg s lekuvaneto na grip A.

Всяка година умират хора в резултат усложнения на каран грип. Тази година не е различна, различното е, че точно този щам е най-разпространен. Дано ни се размине обаче.

Вече са 13. Още един млад мъж от Русе. Кво става?!

вече даже и не се сменя заглавието, ами се сменя цифрата - аз лично нямам спомен от пневмония да са умирали толкова на брой млади хора!

Стига глупости! Антибиотиците не повлияват грипния вирус, а вторичната бактериална инфекция (3-4 дни след това). Как ще лекуваш например емфизематозни болни с ободтрени бронхиектазични огнища ако не със съответното антимикробно средство, а то е в повечето слъчаи антибиотик.

Глупаци, спрете да ходите на работа и да се тъпчете в ...адския транспорт! Бягайте час по-скоро на чист въздух в Княжевската борова гора и пийте чай с ром или коняк!! Който е във ваканция, да не стъпва по МОЛ-ове и дискотеки, а да се завие и му дръпне един юнашки сън...!! Махнете хората - ще ви докарат само свинщини - и разхождайте по-дълго само кучето, т.е. и вас самите......И повече добро настроение, вицове, усмивки! Наслука!

Вече май са 12. И още една млада жена от Сливен. Ужас! За 6 дни. Защо лекарите веднага не започват с тамифлу и реленца, а чакат и когато вече стане късно го прилагат?!

До До зулу:Има град Опака и селището е и с древна история :) За справка има и интернет. Да, знам, че има такова. Интересен момент, който коментирам, е, че се пише с ГЛАВНА буква, а същото преди редакция от страна на модреаторите беше написано с малка - опака.

Птичия грип увладяхме като изтребихме пилетата и кокошките, свинския грип - по Коледа! Наздраве!

Ако стане 50% здравната ще има лекарства, но дано тези да са си отишли че вече ми се струва че ще се повтори Виденовата зима

а за маските? пълна дивотия! въобще в БГ НЯМА маски против грипа, тези стават само за бактерии и знаем вече всички трябва да се сменят на 2-3 часа. ОНЕЗИ маски,които УЖ чакаме да внесе нЕкой,по-ще стават против вируси и са с действие 24 часа....но кога..кой кво....що и кви маски и 13 лева на цяло???!!! дано доживеем нещо! пак съм на работа след поредното разболяване,дано този път се задържа малко повече здрава, което звучи абсурдно на фона на безхаберието на болните и желанието им да заразяват здравите/метафорично казано/!