Коментари - Българите имали комплекс към думата ”независимост” | dnes.dir.bg
назад

Българите имали комплекс към думата ”независимост”

Българите имат комплекс към думата „независимост“, защото през голяма част от историята си са живели зависими, заяви историкът проф. Андрей Пантев по повод 101- годишнина от провъзгласяването на Независимостта на България.

Обратно в новината

Коментари - Българите имали комплекс към думата ”независимост” | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

НА КОИ МУ ПУКА БЕ

Забележете - написано е БългарИТЕ...., а българКИТЕ липсват от гениалното умозаключение! Защото те пък имат комплекс от космите по краката си и под носа, от дебелите си глезени, от некадърността си да спретнат една вечеря на семейството си като хората, от постоянната амбиция да се съизмерват с мъжете, без да могат да повдигнат сами дори и една щайга с домати...и какво ли още не...!! Затова хич ги няма - и в заглавието, и въобще......Честит празник /което включва кореновата дума ПРАЗ - или като праз-лук или идва от празен, безсмислен, непълен, но по тази тема - утре.../! Та, помислете си що за народ щъка 13 века и половина по тези земи и още не може да си намери мястото......

Тия пишман боклуци-историци пак се правят на интересни! Защо не им подадат една голяма краставица в и да им затикнат устата с малко сметана за смазка - вместо микрофон без който вече не могат.

Честит празник на всички Българи, нека сме горди с нашата независимост, да сме горди че сме силни, че сме Българи и сведем глава пред тези които проляха кръвта си за това.

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК, мили сънародници! Честит и на модераторите, които услужливо избират подходящи за тях самите комплексарски заглавия и натиксащи надолу текстчета на избрани професори ... Всичко най-добро! Светъл празник на целия български народ!

За каква Независимост говорим, след като официален празник е 3 Март?! За да ни напомня, че нищо не можем да направим сами, а само с помоща на Русия. Само, че НЕЗАВИСИМОСТТА се е случила въпреки Русия и е чисто българско дело, с което можем да се гордеем. Лошото е, че сега се вменява, че всичко хубаво се е случило след 9.09.1944г.

Е,като ни затворят като овце в кошара в собствените си граници за неплатени осигуровки,ще станем хептен/с изв. за турцизма/независими! живей независима България-в смисъл,че от нея нищо не зависи!Браво на Нова тв,че в този ден не намери по-подходящ филм от Звездата на изтока на режисьора Осман Коджатюрк или нещо такова!

Пантев, кажи по-добре как стана депутат от Варненския район през 2005 година и колко пара получи от мангала-прокурор Тома-Томов, за да му отстъпиш мястото в Монтана, за да може мангала да влезе в парламента и там да се крие 4-ри години от наказателна отговорност.Първо изчисти този въпрос, пък после мисли и говори за историята.Червена гнида такава-и за Фердинанд пее песни-нали с внука му колективно опосквахте страната, че и с турците барабар.

Честит празник!

As v moiata trilogia mnogo yasno sam go kasal,ama koi da pro4ete.Ideyata na Ferdinant da stane ,,Imperator na Visantia,,dokarva na glavite na balgarite MNOGO nazionalni katastrofi.Rusnazite nikoga ne sa ni bili priateli i sega ne sa .Hora 4etete

След свалянето на фесовете, любимата на професора партия ни нахлупи ушанки.

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК

Това само Турчин може да нарече Българите комплекса ри че се борят за Независимост

Има независимост , но Българите търсят ли я ....... При най -малкото нещо и се огъват Без коментар ПАРИ Интереси -Като гледам какви прости хора Има .Друго е да си зависим от 1 -2-ма Друго е от 100 ..........

ДАБЕВ - ти си ДЕБИЛ.

bulgarite imat i dosta drugi kompleksi...

tIKWO ZELENA-kakwo vlysa w rabotata ty kak da pysela kremena_laynar

голямо текст, малко смисъл. ДА ЖИВЕЙ БЪЛГАРИЯ!

егати комплексарите.....бъ по принцип има много комплекси....това е довело до лошотията в последно време след промените....

Защо тогава Гърците нямат такива комплекси, нали и те са били под османско робство????

Кое ни е независимо професоре,че сме роби в собствената си държава.Като учен кажете ни в кои век живеем,а живота ни е на ниво гангстерски борби от началото на 30-те от миналият век.

Забележете - написано е БългарИТЕ...., а българКИТЕ липсват от гениалното умозаключение! Защото те пък имат комплекс от космите по краката си и под носа, от дебелите си глезени, от некадърността си да спретнат една вечеря на семейството си като хората, от постоянната амбиция да се съизмерват с мъжете, без да могат да повдигнат сами дори и една щайга с домати...и какво ли още не...!! Затова хич ги няма - и в заглавието, и въобще......Честит празник /което включва кореновата дума ПРАЗ - или като праз-лук или идва от празен, безсмислен, непълен, но по тази тема - утре.../! Та, помислете си що за народ щъка 13 века и половина по тези земи и още не може да си намери мястото......

Родино мила, чудо-държавник ти трябва - да те обича лудо и да държи брадва!

Винаги сме гили независими по душа.

Един много чист, изчистен от каквито и да са нюанси, прочит на важни за България моменти . Дано бъде добре разбран !

as ne mi e iasnu kak taka shi sa tvardi 4i ferdinant e duprinesal s neshtu za darjavata si -mi tos SWEDSKI uj blagurodno putiklo princ kakvi vredi samu i f kakvi naciunalni katastrofi e dokaral i fkaral BG faf 1-ta svitovna voina 1923-1927 ....mi kakvo razdeliane ot TURcite-toi i atanas BUROV sa ni pudarili na VELIKITE sili 1879-sramniat berlinski dogovor.... $ 4i zashto sa 4udim 4i nas fseki na e IBAVAL ...!!!??????!!! tps Ferdinant sa gu usvirkali stodentite faf PLOVDIV 1903 sas svirki-pret plovdifskia teatar...i ve4i slet voinata 1927-tos SWEDSKI kopildak sa go apdikirali i toi sa e izsulil ot BG....!!! apak da ni guvorim za sin mo kiril i boris detu sa gi otrepali slet narodnia sad 1951 ....za FNUK mu SIMION ---za negu da vi raspravat AHMET DUGAN i onzi savetski vaspitanik -STANISHEF

така наречените братушки са били против заедно с англия и франция.този факт се премълчава дълго време за да ни се насади в съзнанието че те са големите приятели на българите.борбата е била за кримският полуостров .след 2-рата св.война англичаните и американците нарочно не влизат у нас и ни подхвърлят на сталин защото вече света е разделен на зони на влияние.защо професора не добави от себе си повече информация и знание като божидар димитров или бсп-то му влияе на знанията?

По незнание ли е грешката? ..., че България обявява своята независимост с подкрепата на Автро- Унгария

Истината казана от Пантев е,че благодарение на неговата партия,истинската независимост дойде преди 19 год.

Честит празник!

Този комплекс, определен от Висшия червен цървул - е след 50 години допълнително робство под СССР. Хей влашки умнико, стига толкова да се правиш на Дамоклевия меч за нърода български. Не ни е страх от такива търкалящи думите като тебе. Свърши се с партийната политика и никой няма да те направи втори път професор.

Кременче чадо комунистическо , лигави се колкото искаш но остави светите личности на мира.Цар Борис е най-големия български политик и държавник и затова го убиха.Вземи нещо да прочетеш най-после...но не тия комунистическите книги на дядо ти от библиотеката...разбр ли маймуно.

Zashto ne kajete, che sa izplateni finansovite balansi kam evropeiskite kreditni institutzii daljimi oshte ot Osmanskata imperiya... Velikite sili tova gi interesuva nai-veche...

Абе верно е че от нас нищо не зависи!!

Ало, зидарите с престилките да не поучават кой какво има. Аз нямам комплекс!

Винаги сме били зависими от някой - от турци, от руснаци, от немци, сега от Европейски съюз.....

Дабев, Дабев! Ако от 19 г. сме независими халал да ти е. От какво си независим бе човек.Леле божке.Трагедия.Затов ли търчят през час до Брюксел и Щатите.

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК, това е датата на осъзнаване, че българите не са стадо, а са народ с велика история на независими горди, самостоятелни и способни да управляват съдбините си хора. Моля отърсете се от гнилотиите и миризмите на мършата на предателите и лъжците с повредени критери, които и сега лъжат и крадат. Хубав е примера по долу с Гърция, но защо е така??? Истината е че там нямаше управление 45 години на ..... което доведе до духовно заболяване на нацията и я превърна в зли, злобни, завистливи, крадци и двулични лъжци Това е критерия по който може да се измерва заразата от соцкомунизма и когато е над 50% .... Извода е, че ще бъдем истински европейци когато се излекуваме от духовната зараза. СЕГА СЕ РАДВАЙТЕ И ГОРДЕЙТЕ С ПРЕДЦИ СИ НА КОИТО ДА БЛАГОДАРИМ! ДА ПРЕБЪДЕ НЕЗАВИСИМА БЪЛГАРИЯ! НЕКА И БОГ ДА Я ЗАКРИЛЯ!!!

А това, което става сега в България е терор на българи над българи. Ако и Бойко не започне да променя нещата, умира и последната надежда. Да живее България !!!

Кремена - кой те научи да пишеш така на български, кажи да му извия ръчичките... Сигурно си мислиш че е много оригинално, но е жалко и отвратително. Не мисля и че някой взима на сериозно твоите мнения.

тази независимост от комунистите ли е или само от русия?гърците ли са ни я осигурили или сами сме се биели?

Няма независимост винаги е имало и ще има завизимост от по-силните държави . В миналото са били близките нам държави сега са и отдалечените всичо е икономически интереси . Сега каква независимост има след като сме в Е.С и изпълняваме каквото ни кажат , ако не изпълняваме точно даже ще се сърдим един на друг . Банките не са български а много хора са теглили заеми това не е ли зависимост от чужди държави .

За съжаление Сте прав! За първи път в живота си получих помощ в чужбина от чуждите - въпреки че съм работила над 16 години в България, вероятността имам да самостоятелно жилище с баня, тоалетна, печка, хладилник и т.н. беше равна на нула, от моите сънародници сам получава гаври, обиди, непочтени предложения, живеех във вечно унижение, безпаричие и страх. Моят истински живот започна на новото място... Съчувствам на българите, останали в България, и се чудя, защо управляващите от всички възможни партии са така коравосърдечни и егоистични и са оставили обикновения българин на произвола на съдбата и може да се оплаква само на арменския поп?!

Свободата и независимостта са лични качества на всеки отделен човешки индивид.Още Уилиям Дъглас /1898-1980/-съдия във върховния съд на САЩ, твърди,че Правото да бъдеш оставен сам е на практика началото на човешката независимост и на всички човешки свободи.За това истинска независимост можем да имаме само ако се превърнем в народ от сплотени граждани,освободен от комплексите си за малоценност и от взаимната черна завист и омраза.А не заради празници,измислени за повдигане на самочувствието.

И какво като сме станали независими? После непрекъснато сме си били зависими! Не станахме 16-та на СССР, но станахме 27-ма на ЕС! Сега ни се нареждат най екзотични неща- от квоти за мляко, до какви ел- крушки да ползуваме! Кога да се пенсионираме и какви заплати да получаваме! Какви чужди военни бази да имаме и колко войници да пратим да се сражават за чужди интереси! И т.н. и т.н.