Коментари - Бум на сватбите в неделя | dnes.dir.bg
назад

Бум на сватбите в неделя

Общо 80 са записаните бракосъчетания за датата, която повтаря два пъти "2009" - утрешният ден, казаха за БТА от Столичният дом за радостни обреди. Цифрата на браковете е близо два пъти повече от обичайните за неделен ден венчавки - между 40-50, посочиха специалистите.

Обратно в новината

Коментари - Бум на сватбите в неделя | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Сватби, простотии...шибай и бегай бате иначе ше ти изпразнят джоба и ше ти отровят нервите!

админите спят

i posle v guza!

БРАВО . ЖЕНЕТЕ СЕ БЪЛГАРИ , ПРАВЕТЕ ДЕЦА. САМО ТАКА ЩЕ СЪХРАНИМ НАЦИЯТА СИ ,

БРАВО , ЖЕНЕТЕ СЕ БЪЛГАРИ , ПРАВЕТЕ ДЕЦА. САМО ТАКА ЩЕ СЪХРАНИМ НАЦИЯТА СИ , И ЩЕ Я ПРЕДПАЗИМ ОТ ЦИГАНСКАТА ПОПУЛАЦИЯ .

на админите на ДИР.бг

Админа спиииииии!!!

Аз пък измислих нещо по-умно и простичко - ще си почивам на вилата, ще си чета, ще се наспя, ще ям ябълки от дървото, ще разходя кучето....и никакви сметки за ток, гости и други навлеци...!!!

Българина продължава да доказва глупоста си!!

Съвременният начин на живот позволява да си спестиш всичките тези ритуални простотии, мазните лелки в общината, полузаспалите попове в църквата...и най-вече безсмисленото харчене на баснословни суми за показност по време на сватбеното тържество. Бракът е архаична форма на съжителство, ненужен остатък от миналото. Какъв е смисъла от него? Единствените хора, които имат изгода са адвокатите по бракоразводните дела. Аз живея без брак и се чувствам идеално. И аз и гаджето ми знаем че като ни писне един от друг може да се разделим без да даваме обяснение на когото и да било. Знаем че сме заедно защото ни харесва, а не по силата на някакъв глупав договор. Живеем в свободен свят, а бракът е вид ограничителна мярка срещу свободата и на мъжа и на жената. Освен това да ви светна че има и доста финасови преимущества от съжителството без брак. Най-вече всеки разполага отделно със собствените си доходи и сам решава колко да харчи за себе си и колко за общи разходи. В детските градини таксата е наполовина защото жената се води самотна майка. Банките и лизниговите компании ти дават кредити много по-лесно и можеш да си вземеш много по-хубав автомобил или по-голям апартамент, просто стила ти на живот няма да се промени, както се случва обикновенно след брака. В 21 век сме!

Таксата за брак е доста по-ниска отколкото при развод, за това хората се подлъгват :)

Samo prostite hora i selqnite se jenqt ve4e. Po inteligentnite odavna se usetiha kude e dalaverata :)

Целия свят се чуди как да излезе от кризата а тук може да видиш разни цървули дето работят за 400-500 лв. как харчат десет бона за сватба :))) Напълни се със селяни в градовете и няма отърване!

Къде е романтиката в цялата работа? Ще те прекарат като на конвейер защото ще бързат за другите венчавки. Нали това трябва да е деня в който трябва да се чувстваш специална!

що се жените бе? те сега пускат и без свадба :) пълна програма :)

Не разбрах какво точно получават младоженците срещу 320 лв/с които могат да си купят нещо полезно за дома си/? Някакви формални ,изпразнени от съдържание речи за брака и семейството, подпис в един регистър?Но пък,виждате ли длъжностното лице си е трило кълките да излезе от залата за бракосъчетания в съответната община и фарсът се разиграл в друга среда.Много по-практично е да си направиш едно хубаво пътешествие или почивка с любимия човек,отколкото да храниш и поиш хората,че да им правиш и сеир.В повечето случаи мама и тати плащат заеми после,ама пуста суета...

после брадва

и кат истрезнеят на другио ден...въъъъ

Вселената и човешката простотия са безгранични...макар че за първото не съм сигурен

После криза имало. Селяндурите харчат луди кинти за сватби и хонорари на чалга певици. Никва криза няма!

за какво се женят щом идва края на светъ?

КЪДЕ МИ Е РАКИЯТА И САЛАТАТА МА? (следва шамар с обратното на дланта) НИДЕЙ РИВИ МА, ОДИ ДА ГОТВИШ! (следва друг шамар) :)))

Утре ще бъде егати конвейрната исторя.Десетки булки ще се бутат и изчакват пред обредните домове и православните църкви.Младоженци ще се настъпват по обувките, а кумове и гости ще се от различни сватби ще се омешат като шопска салата.Церемонийте ще бъдат съкратени наполовина, няма да има грам място за паркиране, а свободните ресторанти ще са малко и не толкова добри.Но щом има ентусиасти...?

аман от простотия бе!

Честито на младите семейства, решили се на брак в тези социално деградирали времена. Аз вече го направих....преди цели 10 дена :) !

Голема простотия е тва преследване на разни дати. И кво ся

Само селяните и чалгарите се женят

Zvu4i6 kato 80 godi6en durtak s toq laf za socialno degradiralite vremena :)

Сватбата е най-хубавия празник в живота на човека. Хората, които не са усетили това са духовно бедни и не знаят какво е щастие.

Още ли има луди да се женят!?!?

май махмурлука ти изобщо не е лек

Женете се, плодете се - но после, та бога не се оплаквайте! Ушите ми се продъниха от оплакванията и от женени мъже, и от омъжени жени. Носете си кръста или се развеждайте! Всички мои женени приятелки имат само една основна тема - колко са нещастни в брака си заради това и онова, което направил съпругът им, какъв голям глупак и некадърник е и т.н. Ами казвам им:Разведете се тогава, щом се чувствате толкова зле! Отгворът обикновено е: А не, какво ще кажат хората?! Ами разходите, ами жилището?! Значи основната идея на брака е предимно финансова, следователно би било по-разумно да има едно ясно финансово споразумение за разпределение на доходите и разходите, а не да се лъжем с вечна любов!

Имай предвид, че думата /бракуван/ има и друг смисъл - /не става за нищо/ :)))

булката да е в бяло като магистралката върху гърдите и :)))

Поздравявам ви с парчето /Kiss your freedom good bye/ :)))

Една сватбена вечер и после? На работа от 8:30 до 17:00 90% от доходите за сметки, деца, ремонт на съпругата (щото междо 40 и 50г вече не мязат на хора) и кво остава за теб??? САМО СЪСИПАНИТЕ НЕРВИ! НИКЪФ БРАК! СВОБОДА СВОБОДА!

Кви са тия 320лв??? Как ше ми искат пари изобщо след като плащам данъци??? Никви 320 кинта! Няма да се женя и да пълня гушата на разни корумпирани чиновници!

ХАЙДЕ НА СЕЛОООО!

тва в някоя от ония книжки дето ги продават сектантите по домовете ли го чете?

някой ден като разберат ква простотия са направили ше съжаляват :)))

Напълно подкрепям мнението и светогледа на 30 годишен мениджър на работа в Събота(с лек махмурлук). По темата с бракуването и аз съм на същият принцип. Бракът реално е, за да се легитимира и удостовери една семейна единица за пред държавата и да те вкарат в регистрите и да гушнат таксата от гражданският брак. Не може българин и българка да отидат в Китай и да сключат граждански брак там, защото не са китайски граждани. Освен че брака е отживелица не мисля да давам отчет за личният си живот и семейното си положение на държава като България, само за да ме вкарат в базата данни и в регистъра като бракуван. Да се сключи брак си струва единствено, ако мислиш да си внесеш нещо екзотично от Виетнам, Казахстан, Китай итн, за да остане азиатката в БГ без проблеми, ако въобще и тя и ти имаш желание за това. Но най-добре е в такъв случай да сключиш граждански брак в държавата на азиатската ти приятелка, ако има спогодба мажду двете държави и съответно няма да има проблеми, както за нея да стои в БГ колкото си иска, така и за теб да пребиваваш в нейната страна, колкото искаш. Бракът има смисъл само в тоя случай, защото има обективни причини, във секи друг случай е излишен.

Много сметкаждийско поколение се извъди. Правят само сметки на паричките и личните интереси. Вие, драги, сте осакатени душевно и емоционално и никога няма да разберете за какво става въпрос. Така, както слепия не може никога да се наслади на красив пейзаж или глухия да усети удоволствието от хубавата музика. Ужасявам се, като чета, че най-големият проблем при разпадането на брака, за тези хора, би бил таксата за развод и евентуалните формалности около него. Никой не споменава за разбити съдби, изгубено доверие, неизлечимо травмирани деца. Това показва и какви са ценностите на такива хора. Романтиката и духовността са изгубени, щом всеки смята колко е дал и колко е получил от една връзка, а те са един вид солта на живота. Неслучайно не наричам тези съвместни съжителства семейства. Те не са! Ако някой истински обича някой, то той би бил готов за него на всичко и последното за което мисли са разводи, разноски, адвокати и други. А брака е преди всичко емоционално обвързване, един ритуал, едно незабравимо събитие, което всеки духовно богат човек би бил щастлив да сподели с приятелите и най-близките си. Подобни моменти свързват и сплотяват много и нищо чудно, че се отбягват от много хора днес, защото обвързването е последното нещо, което те желаят. Не мога да си представя как бих се чувствал ако баща ми беше не съпруга, а приятеля на майка ми и съответно ако тя беше приятелката на баща ми. Или недай си боже да живея с вторият приятел на майка ми заедно с половин братчета и сестричета от неговите трети и пети приятелки. Разбира се, че може да се живее и на съквртирантски начала, но това е ерзац живот.

v kraina smetka nikoi ne vi zadyljavaq da se omyjvate ili jenite vseki go re6ava sam pyk svobodiqta si q ima6 i v braka ne se izkazvaite ogranieno za vs si ima i vreme i mqsto

Аз пък измислих нещо по-умно и простичко - ще си почивам на вилата, ще си чета, ще се наспя, ще ям ябълки от дървото, ще разходя кучето....и никакви сметки за ток, гости и други навлеци...!!!

Правете и много деца, това е майсторлъка!

И за какво е този бум? Датата изобщо не е щастлива - толкова ли не могат да се консултират при един нумеролог, щом толкова им се иска да се женят на щастливо число? Двойна единадесетица - кошмар! Тя единичната си е жив проблем, ами двойната е двоен проблем - няма спасение ... Измишльотини някакви!