Започва записването за столичните детски градини
Започва записването за детските градини в София на децата, приети на първо класиране за приема за следващата учебна година. Записването ще продължи до 5 юни.
Бланката може да бъде разпечатана и на място, за тези родители, които нямат възможност да направя това предварително.
Освен това родителите трябва да носят оригинал и копие от удостоверението за раждане на детето, личните карти на родителите и документите, с които доказват наличието на предимство, за да може да се докаже това, което е ползвано.
Ако някой от родителите е използвал предимство, което не може да докаже, то тогава директорите имат право да откажат записване на детето. Тогава семейството се връща обратно на опашката за чакащи.
Графикът, по който ще се извършва записването на децата, няма да е еднакъв за всички детски градини. На директорите е задължението да обявят на видно място графика в кои дни родителите ще могат да занесат необходимите документи