15 от членовете на съвета гласуваха за Крънчева, четирима бяха "против", а петима се въздържаха, предаде БТА.
Преди гласуването Георги Шопов поиска Инспекторатът към ВСС да извърши проверка на публикации в медиите за работата на Крънчева. Предложението не бе прието, а главният инспектор Ана Караиванова заяви, че тези твърдения вече са били поверени.

Тя уточни, че е имало две проверки, а съдийката е била предлагана няколко пъти за наказание от административния ръководител. Една от тях е от миналото лято, когато цялото наказателно отделение беше проверено. Тогава Крънчева беше предложена за обръщане на внимание заради забавяне на дела. Караиванова каза, че са били констатирани и нарушения по делото срещу бившия шеф на "Озеленяване" Любомир Ников, което Крънчева е гледала.
"През декември градският прокурор Николай Кокинов се опита да прехвърли вината на прокуратурата по това дело на съда и пусна сигнал срещу Крънчева, което ние сме оставили без последствия, защото вече бяхме разглеждали случая", обясни Караиванова, цитирана от "Дневник".

Преди няколко години колегата на Крънчева Иван Стойчев пък сигнализира ВСС, че тя е един от съдиите от СГС, на които преимуществено са разпределяни дела от обществен интерес.

Главният прокурор Борис Велчев отказа да коментира номинацията на  Крънчева, с мотива, че отговорността е на този, който я е предложил. Той добави, че никога не се е месил в избора на съда, предаде БГНЕС.

Членът на ВСС Радка Петрова пък заяви, че буди недоумение "тази ярка атака в медиите, предизвикана от неидентифицирани персони".

Повечето колеги на Петя Крънчева в СГС обаче са били против назначаването й на поста. Самата Владимира Янева коментира още преди дни този факт така: "За ефективното административно управление е необходим екипен принцип. Това предполага председателят сам да прецени кои хора да подбере в екипа си от заместници. По закон не е предвидено административният ръководител да се допитва до съдиите кой да бъде предложен".

Петя Крънчев стана известна с оправдателни присъди по шумни дела. Тя обяви за невинни подсъдимите за убийството на един от босовете на бившата групировка СИК - Милчо Бонев - Бай Миле и петима от приближените му.
Миналата година пък Крънчева пък оправда бившия земеделски министър Венцислав Върбанов по делото за безстопанственост и произнесе безпрецедентна политическа реч в негова защита. "Като министър, Върбанов е водел добросъвестна политика, а действията му при отпускане на субсидия са плод на разумно държавническо мислене. За съжаление нито един министър след него не е предприел подобни стъпки. Може да се каже, че България е изгубила от това, че няма хора като него", заяви тя тогава.
След това главният съдебен инспектор Ана Караиванова коментира, че ще започне проверка на делото.

На днешното заседание на ВСС беше образувано и ново дисциплинарно производство срещу председателката на Съюза на съдиите Мирослава Тодорова. Този път тя ще бъде проверявана за това, че е забавила с четири години мотивите си по дело. Тодорова вече е проверявана за двата съдебни процеса, заради които беше атакувана от вътрешния министър Цветан Цветанов.