Един час повече сън в неделя сутрин
На 25 октомври 2009 г. часовниците в България се връщат към астрономическото часово време.
Обратно в новинатаКоментари - Един час повече сън в неделя сутрин | Днес.dir.bg
Коментари
Стоп на времевия карика-туризъм :)) след като се изравнят цените на дневната и нощна ел.енергия какъв ли остатъчен стимул ще има това часово разминаване ?!!
Тази тека красива дама омразна може би не само на мен,ами на целия бьлгарски народ,тя тазикрасавица заслужава само едно...СТРОГ ТЬМНИЧЕН ЗАТВОР,Бате Боико не спи,ами деистваи,ние за тези неща сме с теб!!!!
Не разбрахте ли, че всичко на тоя свят се прави за пари? Само че се обяснява за някаква др полза или изгода: няма такова нещо всичко се прави за пари. Войните за какво са - оръжие, пари, а не за мир - мн ги боли чифутите кой умира и кой не!!!
Е и за какъв чеп ни е притябвала такава смяна? Преди 100 години може и да е имало смисъл (съжалявам, не съм живял тогава -: ))), но сега? Ами да върнем и колите с парен двигател, и каруците по магистралите, и да клъцнем кабелите за ТВ и интернет - нали преди сто години и ТВ и интернет е нямало? Тогава е нямало и толкова малоумници, както сега.
ДОКОГА глобалните болни мозъци ще ни тормозят два пъти годишно??? Малко ли ни е останалият стрес??
Това не е зимно време, а нормалното време! Тормозът с насилственото лятно време за малка спира - само за 5 месеца, уви! От март още ще почнат да ни подлудяват със ставане по тъмно!
Някой пита ли се дали спестените пари от енергия, компенсират увреденото здраве, резултат на стреса на организма при промяната?
ДАЙ един повече или по малко. така ни се заздравява мозъка сигурно за ледващите удари.
До Фенчо (23.10.2009 г. 19:10ч.). Тормозът преживяван до сега, ще изглежда като цвете, пред предстоящите в следващите промени на времето пролет и есен. ОПТИМИСТИЧНА ТРАГЕДИЯ.
tazi smiana na vremeto u nas e ot 30god., taka 4e ve4e triabva ve4e da sme sviknali s tova. vseki organiz1m razli4no go v1zpriema.
Два пъти годишно преживяваме този стрес като особено пролетния поне две седмици ни мъчи -и за какво?Сега връщането към нормалното време е малко по-поносимо но докато се усетим ще дойде пролетта и всичко ще се повтари отново.Мисля си дали няма да можем с един референдум да спрем този излишен стрес.До пролетта имаме достатъчно време да се организираме а и нека не ни излизат с номера за общоевропейска практика.Ирландия доказа ,че когато народа не се води като овце от политиците могат да наложат дори изключения за страната си.До сега нас не са ни питали нито за НАТО нито за Европейския съюз нито за американските бази .Управляват ни като овце ,а ние се стремим да докажем ,че са прави...
Хич не ми пука ако ще и с 5 часа назад да го сложат. Седя си на компа до 4,5 през ноща, и си спя до обеда после докогато си искам. Не ми пречи часа, щото не му обръщам голямо внимание :)
Абе, Кокалак, с какво се занимаваш, толкова ли си нямаш никакви проблеми та да се хванеш да организирваш антиевропейски митинги за нещо толкова дребно, голям си майтапчия, ей, нямаш ли си жена и деца да те ръчкат за по сериозни начинания. Бъди здрав!
abe tolkova li ne ste v red, che 1 chas vi obarkva zdraveto? Shto ne yadete vratni parjoli s cherveno vino, puk da vidim dali shte vi barka vremeto ... bolni hora ...
Да, това е просто нормалното време, другото са го измислили за да повишат ЕФЕКТИВНОСТТА. А това е понятие свързано с експлоатацията на хората от шепата изроди по върховете...Реално в съвременната икономика няма никаква необходимост от голямо работно време. Материалните блага се произвеждат предимно от роботи /и китайци, което е почти едно и също/ , а хората служат само за да се убеждават помежду си кое е най-добро за купуване. Абсолютно съм сигурен , че увеличаване на отпуските с 2/3 е напълно безвредно и дори полезно за икономиката...
Европейците също са против смяната на часовото време. Правиха митинги, декларации, запитвания, медицински анализи, но политиците, нали са по умни от останалите хора, не желаят и да чуят за промяна. А ние тук във форума сме планктон, който китовете изяждат.
Да ви акам на стеса. Лятното време си е супер, но защо връщат нормалното. Това е въпросът.
kokalak edin e kazal na vremeto dai mi da broq glasovete pak ti organizirai izbori-pravi si referendumi no te si znaq kvo im iznasq
За мене тази смена на времето с 1 час е не само неправилно но и глупаво. Дигнала си кравата(Америка) крака, дига го и жабата(България) папагали.....
Dali tozi stres ot smianata na vremeto ne e element na globalnata politika za regulirane broia na naselenieto na Zemiata, nared s drugi pohvatai - bolesti, vaksini, mikrovylnovi pechki, gsm i t.n.?
Господа, както е известно, електроенергия се добива не чрез въртене на стрелки на часовници, а чрез въртене на турбини в електоцентрали. За потреблението показанията на часовника също нямат значение. ДА, ама! Чрез разписанието на Вашия ден попадете в една или друга част на нечия часова ценова листа. Познайте сега, дали не в по-скъпата за Вас част? Ке те питам един вопрос, ама отговорот е ДА! Та Митрето играе енергийното Отелото от Живковско време, та досега. Живков го видя туй Отелото - трик не в театър, а на международния пазар, и не във Вашия вход, гдето Ви е електромерът. Една подробност. Там, дето народите ги питат, не се случи икономия за тяхна сметка. Хората поискаха да си живеят по истинско, а не по неверно време. Дето не ги питат, се случи икономия на пари за продавачите и преразход на пари за купувачите. Познайте, кои народи икономисват пари и кои преразходват пари от полит-иконономическа астрономия, извинете, астрология. И да предупредя, не за енергия, за пари става дума. Ама за много пари! А Вие да спестихте нещо? А? Не се се полага Вам, господа, а на други. Вам се полага Ви се да си въртите сттрелките на часовниците по указ. Свише. А който не ми вярва, нека си зададе въпроса, защо не се сменя работното време, а астрономическото Извинете, астрологическото
dobre be wie normalni li ste? kakwo tolkowa se prewzemate che wi prechelo, stresiralo wi? shto ne wzemete da si biete po edna pompa pyk dano togawa bolnite wi mozyci sprat da se oplakwat za prostotii.
За мен единствената разликата е, че при лятното часово време сутрин ми става в колата, вместо в къщи както обикновено.
Сигурен съм, че и нощната тарифа на тока трябва да се актуализира заедно с часовото време. Иначе смениха електромерите със скъпи такива, но часовниците са същински антики, за които не им пука от енергото. Голям праз, че ще сменят времето. То ефекта е само в икономиката на държавата, но не вълнува особено народеца. То вие да вземете да направите един референдум и да попитате хорицата за нуждите им, ама това ще стане през 3123г. когато няма да има такива управляващи, като до сега.
По четири пъти в годината летя по тази дестинация, а разликата както знаете е два часа и нямам никакви проблеми със здравето. Едва ли има някой, който се разболява за един час разлика. Тази адаптация се извършва за ден-два, така че да не се пишат глупости по тази тема.
Има проучвания, че биологичния цикъл сън-бодърстване е като при децата, възрастните хора и разни животни-с няколко дрямки. Цивилизацията е наложила нашия модел на сън-бодърстване. Без дрямки. Само че проучванията също показват, че когато се включат и дрямките-човек работи много по-продуктивни. И освен това ние не тормозим само себе си-тормозим и децата, за които вероятно е още по-трудно да се адаптират.
И да не забравите да станете в 4 сутринта, за да върнете часовника с един час назад :))))
От две години не спазвам РЕШЕНИЕТО на врастта да спя и ставам по тяхно усмотрение....Ходя на работа по нормално време и ако някой се опита да ме направи забележка, му тегля една цветиста и напускам..... ОТКАЗВАМ и ЗАБРАНЯВАМ някой да ми определя какво, кога, как
Да , за всичко е виновен ББ - Фен ти си пулен малоумник. Кой където го засърби - ББ е виновен. Явно тук се включват само хора дето трябва да си чешат езиците и друг да им е виновен - аман от мрънкащи!!!
Времето не съществува, съществуваме ние. Ясно е, че да се променя два пъти в годината нещо, което не съществува е пълна идиотщина. Нормално е работодателите да променят работното време, ако преценят, че икономията ще е голяма от осветление и отопление. А кой как усеща промяната на времето е въпрос на ЕГН. Младият човек-до 35 години не усеща нищо. Както пише един колега-става му и в кревата, а после и в трамвая. След 35 започва да усеща и топлото през лятото като жега, и студа през зимата като непоносим мраз, влияе му пълнолунието като пълнолудие, и смяната на времето два пъти годишно. Вместо в трамвая започва да му става в колата-първо в Москвича, после в Голфа, накрая в Мерцедеса С класа. След това само с Виагра или хич. И си спомня с умиление колко по-добре е бил по времето на социализма с празните магазини, корекомите, униформите и подстрижките в гимназията и студентските бригади на полето и в консервната фабрика.
tova e napalno izli6no,koeto go pravim s smqnata na vremeto,no nie taka sme sviknali,s drebnite ne6ta da se doblijavame do evropeizite-a kade e na6ata ikonomika ,za da pestim....
От 20 години не ме бърка в колко ставам - но това бърка децата - особено най-малките - просто геноцид...
Ако на мрънкащите им предложат безплатно пътуване до място в друг часови пояс сигурно няма да имат възражения за часовата разлика;)