Momo challenge: Самоубийствена игра погубва деца в мрежата (видео)

Онлайн предизвикателството тръгна от Велиообритания и САЩ, но вече се разпространява в целия свят чрез платформата на WhatsApp

Обратно в новината

Коментари - Momo challenge: Самоубийствена игра погубва деца в мрежата (видео) | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Що за изродщина....

Като правите реклама на тази изродщина , не помагате а напротив!!!!

Това е новина поне на година. Проблема е че до към 13-тата си годишниниа децата не разбират точно какво значи смърта Отделно сега се играят много компютърни игри и децата си мислят че след като те убият или ти се самообиеш, просто почваш от начало. -Родители прекарвайте време с децата си, говоре им и се занимавайте с тях. Друг начин няма.

Има решение. Иска се дисциплина и работа с децата в семейството. Телефонът, таблетът се контролират с Google Family account. Така детето не може да инсталира приложения за които родителят не е дал позволение. Достъпът до интернет се филтрира по същия начин. Резултатът е: достъпът до YouTube и всякакви социални мрежи се прекратява. Детето може да ползва примерно: HBO Go, Curiosity Stream, Chan Academy, TED Talks. В краен случай може да се ползва Viber или друг messenger, но с контрол от родителя.

Естествен подбор се нарича това. Подобно на онези, които си мислят, че да си направиш селфи на покрива на локомотив е напълно безопасно.

Абсолютно съгласен. Самоче абсолютно всички медии в България се борят за вниманието ни, и всякакви изродщини са добре дошли. В цевилизованите страни си има т.нар. Булевардна преса. Тук всичко е булевардно брат.

Преди го наричахте Син Кит. Са Момо. Все още не съм убеден, че това не е просто медийна истерия.

след купон със запек като нов ремонт на чалдагжийка интересното е че има как да се локализира от къде се пращат такива маймуни ама ни занимават с глупости по светлите празници

Whatsapp е собственост на Фейсбук, а не обратното.

Стига глупости! Първо естествен подбор е съвсем друго нещо. Второ човешката цивилизацията отхвърле това понятие. Не е случайно че до 18г. в някой страни до 21г. човек няма пълни права, и е почти освободен от наказателна отговорност. До тази възраст хората в голямото си мнозинство са незрели и не могад да различат добро от зло.

Сатаности в действие.

Сатанизъм.

Доколко знам създатели и собственици на най-разпространените мрежи забраняват на собствените си деца да ползват мобилни телефони. За разлика от масовия родител, за когото купуването на скъп телефон е въпрос на престиж, те добре знаят опасностите, които носят тези средства за комуникаация и забавление и пазят децата си.

ChatGPT

И тука питам аз - трябва ли децата да имат профили в социалните мрежи? Трябва ли му на едно дете Viber, Whatsapp, Messanger, Line и кви ли още не мобилни приложения за чат? Между другото преди време четох за едно много добро приложение за родителски контрол, което свързва телефона на детето с този на родителя и въпросния родител получава ВСИЧКИ СЪОБЩЕНИЯ, което и детето, както и локация в реално време

Брошурата "Любов без последствия" е като детска книжка с картинки, в сравнение с Момо.

Че то "добро" и "зло" са субективни понятия, няма как да различваш нещо, което го няма, трябва да се научиш на правилта, които определят това.

Ама как сте пропуснали Русия да я вкарате в поредната си гавра ??????? Всичко зловещо, лъжливо , крадливо и манипулативно води началото си от сащ и за това се чудят как да се позабършат с Русия....

Всеки ден се убеждавам в някои големи предимства на тоталитарните режими - изправи до стената няколко автори и разпространители на такива игри и за броени дни всичко ще се оправи. Демокрацията си има цена - много е висока...

За профилите точно не знам, но като родител мога да ви кажа, че деца в първи и втори клас масово имат свободен достъп до интернет на смартфоните си. Гледат се всякакви глупости. Дори да ограничите собственото си дете, то може да види всички тези неща на телефоните на приятелите си в училище.

Дали?! По-притеснителна е "смяната на чипа" на децата отколкото спорадичните изяви на психопатия на болни хора, търсещи гаври с деца.... Второто засяга единици, докато първото цели поколения.....

Аватарчето е по-скоро комично. Прилича на нещо внезапно и свръх приятно приятно изненадано. Добре, че няма кой да го плесне по вратлето,че ще му се изтърколят очичките.

"Добро: и "зло" са субективни понятия, трябват да бъдат прогармирани и заучени, няма как да ги пипнеш. Няма как да рапознаваш нещо, което е прието, а не е универсално вярно, докато не ти бъде показано. Дори в световното село наречено Земя има разлика в отделни региони при разбирането на тези две понятия.

всичко ще се оправи, но за 5 минути, това се нарича липса на перспектива

Ами забранете ползването на смартфони от деца до 16 години,както е във Франция и до голяма степен такива проблеми ще се решат! Родителите също трябва да не позволяват на децата си да ползват смартфони до 16 години,защото са вредни,както за нервната система,така и за очите! Смартфонът е джаджа,която да ти върши работа,а не нон стоп да стоиш с него в ръка,като луд!

Смяната на чипа въри активно и доста успешно през екрана на смартфона.

Законите на Дарвин в действие. Може да звучи човеконенавистно, но населението вече е прекалено много и де факто почти не останаха отрицателни обратни връзки, които да стабилизират земната еко-система.

евроатлантически ценности...

Принципно е добре да има подобни игри. По този начин идиотите се унищожават сами и не оставят потомство след себе си, от което има полза цялото човечество.

Кое му е многото на населението? Цялото население на земята се събира на Софийското равно поле. Термитите на Земята имат десетократен превес в общо тегло спрямо хората. И какво сега - да изтребим термитите ли?

не е "меме", а "мем", както не казваме "гене", а "ген"...на английски "meme" се свързва с "gene" (ген на български)

Като изключим, че такава игра не съществува и е оценена като "malicious hoax" (злонамерено подвеждане), с клипове в YouTube, всичко останало в статията е вярно. Тоест - НИЩО.

все друг им е виновен

термитите са безвредни

...и всички останали да ядат трева, като добитък! Егати предимствата... ядеш и се кланяш на бога слънце... по-голяма игра от тази няма! Няма излизане от тази игра, която предлагаш... само с краката напред ;)

Ти верно ли искаш да следиш всички разговори на децата си??? :)) А, ако си говорят на живо записи ще искаш ли? :))

е право пропорционална на цената на смартфона

Пичове, знам, че сте страхотни родители, ама ако сте оставили социалните медии да възпитават децата ви... Може пък да не сте толкова перфектни, а? На времето моите родители ме научиха, какво и къде мога да говоря и какви въпроси мога да задавам, за да си нямаме проблеми с властта. Може би и вие трябва да обясните на децата как да ползват интернет и ако те ви вярват (а защо няма да ви вярват вашите деца? да не сте ги лъгали прекалено много?) някакви непознати в нета едва ли ще ги подлъжат да правят глупости.

А два евтини, колкото един скъп ли са или нещо с дроби ще смятаме в тоя случай? Я дай, направо една формула. :))

Зад синият кит стоеше руснак, зад това също стои руснак, все изтрещели типове, които са напълно луди садисти, които се кефят , когато хорта ядат лайна и се правят на идиоти. Върпосът е защо толкова идиоти се поддават на идиотия?

Гледай зад теб да не седи руснак или резняк!

Нито от измисления "Син кит", нито от "Момо", баба "Грани" и други подобни не е имало предизвикани самоубийства. safenet.bg/bg/novini/402-samoubiistvenite-online-igri

Напълно съм съгласен, ако това бъде приложено като законова мярка. За всички деца. Проблема е, че ако си родител на 13-14 годишен/на и му забраниш смартфона, го превръщаш в социален аутсайдер, автоматично. А това е много травмиращо и ефекта е обратен. Да, знам, че е тъпо от нашата гледна точка, но това е положението. Съвесем друго би било, ако ВСИЧКИ родители го направят и никое дета няма смартфон. Само че това няма как да се случи.

Децата на дебилите също са дебили. Ако някой се поддава на виртуален герой да му заповядва да изпълнява каквото и да било - добре е за естествения подбор.

заради жена ти ли ?

Според скандалната Стратегия за правата на детето 2019-2030 нямаме право да проверяваме с кой си кореспондира детето и с кой излиза защото това се считало за психически и физически тормоз.

според здравия разум нямам право след като е навършило пълнолетие. Контрола си се прехвърля все повече към порастващото дете през времето, но определено докато ТИ носиш отговорност за някого, ТИ имаш и право на определен разумен контрол.

глупости на търкалета

Добре звучи, ама като поне половината родители молят децата си за помощ как да си инсталират приложение или да настроят телефона си, как да стане? За съжаление, не малка част от съвременните родители са от поколението израснало без електронна комуникация и просто не може да влезе в крак. А трябва. Има и друго - тези машинки променят устои, които са били изграждани от каменната ера. Не знам дали сте се замисляли дълбоко върху това, но ученето на данни стана почти безполезно (освен като тренировка на мозъка). Буквално цялата концепция на образованието трябва да се преосмисли заради универсалния и светкавичен достъп до данни. Което не значи, че децата не трябва да учат - трябва. Но не толкова подробностти, а по-скоро структури и взаимовръзки. Като пример какво имам предвид - полуграмотен тийн със смартфон и достъп до гугъл може да победи шоу като "Стани богат", с лекота, а за 14-15 години никой не успя да го направи със знанията си. В този смисъл провеждането на каквито и да е изпити или състезания за знания без достъп до интернет е малко като надпревара по плуване, в което участниците са с вързани крайници. Не, че не може да се проведе, някой сигурно ще доплува някак до финала,но какъв е смисълът, какво доказва това? Друго и струва ми се не по-маловажно, е цялостната промяна на обществата. Ако преди 30 години те се формираха изцяло по географски принцип, сега нещата са много по-разпръснати. Виждам доста младежи, които имат приятели на другия край на света, но не познават съседите си. И едно време правехме глупости - примерно за моя приятелски кръг, предизвикателствата изобщо не бяха по безопасни от тези в "син кит" или "момо" - играли сме по изоставени строежи, катерили сме се по едни наблюдателни кули от ПВО-то през ВСВ, които десетина години по-късно рухнаха при една буря и т.н. Но бяхме много по-внимателни кого и какво предизвикваме да прави, защото знаехме, че и нас ще ни предизвикат утре. Ако пък нещо се объркаше и някой се наранеше, нямаше как да се скрием зад интернет анонимността. Мисълта ми беше, че света се е променил безвъзвратно за няколко години и вместо да се бунтуваме като лудитите през 19-ти век срещу механизираните станове, по-добре да се научим да живеем с новото. Ако искаме да опазим децата си, спешно трябва да се приспособим и да заживеем поне малко в техния свят. По-важна работа нямаме.

Само морална паника и театрална истерия от неособено мислещата публика.

Земята не е място за слабите в главата. За това си има и съвременни методи за отсяването им. Било чрез наркотици или разни подобни "игри".