Въвеждат строг контрол в мрежата

България се ангажира да постави под строг контрол интернет. Страната ни е една от 22-те членки на ЕС, които подписаха спорното международно търговско споразумение за опазване на авторските права ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement - "Търговско споразумение за борба с фалшифицирането") в Токио.

Обратно в новината

Коментари - Въвеждат строг контрол в мрежата | Днес.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Това че всеки си плаща достъп до нета по какъв начин грее тези чиито права се нарушават? Ако в магазина си купиш една дъвка значи ли че може да си вземеш и салам без пари. Нали си платил за дъвката според теб? И на мен не ми харесва да го въведат ама ме и дразни когато слушам тъпи доводи като твоите...

След като правителството се пребори с корупцията, мизерията, глада,болестите, лошото време, тройната коалиция, Костов и т.н., то взе мъдро решение да се пребори и с българския интернет потребител. Така победата ще е пълна и завършена, а до светлото бъдеще ще има само една крачка.

Съгласявам се и подкрепям всички изказвания до тук. Това е варварщина и груба намеса в правата и свободата на човека, който иска да се информира, образова и обогатява културно и интелектуално, защото ако телевизиите и вестниците излъчват само това, за което им се плаща, то в нета имаме избор какво да прочетем, изгледаме и научим. Имам въпрос към нашите БГ изпълнители, които толкова радушно приеха новината - аз като работя за единия хляб и за да пълня гушата на топлофикация как очакват те да ми останат средства да им купувам албумите и да им ходя по концертите? В момента поне музиката им се слуша и се популяризира, но влезе ли в сила това чудо, което възхваляват, дали някой изобщо ще разбере кога и каква нова песен са издали. Просто питам.

В 21 век да се прави такава глупост е много смешно. Да се иска едновременно да се осигури печалбата на някого и да се контролират недоволните няма да се случи, поради много поради техническия напредък, който скоро ще отвърне изнамери средство което да заобикаля тези забрани. Лошото е , че нашите избраници, харчейки нашите пари, взимат решения против нас. Електронно гласуване може да има, за да си фалшифицират по-лесно изборите, но свобода в мрежата не може да има. И на това ще му се намери цаката.

да се изиска официализиране на това "търговско споразумение", кой лично е натоварил въпросния посланик да подписва и също така някой юрист официално да даде становище относно това спорасумение и законно ли е то спрямо решението от миналата година на ЕС, че ограничаването е незаконно. И да видя наказани за злоупотреби с държавна власт. Иначе на изборите ще се наказва здраво. А може и преди изборите по улиците. Хайде вече да се събудим и покажем, че експериментите и малоумщината, милиционерщината и лобирането на мултинационални мафии против народа вече ни писна. Ама много...